„Diuna: Część druga”: w kinach jest wyświetlany zwiastun z dubbingiem

Zwolenników polskiego dubbingu w produkcjach adresowanych do widzów dorosłych czeka w tym roku duża niespodzianka. Jak informuje Radosław Koch na swoim fanpage’u na Twitterze, przed wybranymi seansami filmu Flash, jest wyświetlany zwiastun z polskim dubbingiem do filmu Diuna: Część druga (Dune: Part Two; 2023) będącej kontynuacją wielkiego przeboju z 2021 roku który posiadał kategorię wiekową PG-13. Z tego względu należy się spodziewać, że film powinien być dystrybuowany w kinach także w wersji z polskim dubbingiem.

Ostatnimi laty widzowie w kinach nie mieli zbyt dużego wyboru seansów z dubbingiem, do produkcji innych niż widowiska komiksowe z kategorią wiekową PG-13 czy produkcje familijne adresowane do młodszych widzów. O ile polityka Disneya wobec dubbingowania filmów aktorskich jest znana od lat przez co tegoroczny dubbing filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, który będzie miał premierę w polskich kinach pod koniec czerwca, nie jest żadnym zaskoczeniem, to pozostali dystrybutorzy dopiero kształtują swoją politykę. Warner Bros. Entertainment Polska decyzją o dubbingu filmu Diuna: Część druga wyłamuje się z tego schematu. Na ten moment można śmiało powiedzieć, że to najważniejszy tegoroczny kinowy dubbing do filmu aktorskiego.

Diuna: Część druga będzie opowieścią o mitycznej podróży Paula Atrydy (Timothée Chalamet), sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani (Zendaya) i Fremenami oraz wojennej ścieżce, na którą wkracza, by wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec koszmarnej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć.

Do swoich ról z pierwszej części powrócą między innymi Josh Brolin (Gurney Halleck), Dave Bautista (Glossu Rabban Harkonnen), Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen) i Javier Bardem (Stilgar). W nowych rolach wystąpią Léa Seydoux (Lady Margot Fenring), Christopher Walken (Padyszach Imperator Szaddam IV), Souheila Yacoub (Shishakli), Florence Pugh (Księżniczka Irulana Corrino) oraz Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen). Warto podkreślić, że część tych aktorów była już dubbingowana w ostatnich latach w produkcjach kinowych, dlatego można się zacząć zastanawiać czy część z tych głosów nie zostanie zachowana w Diunie.

Warto podkreślić, że w dubbingu zwiastuna filmu Diuna: Część druga została zachowana Wiktoria Wolańska która dubbinguje Zendayę Coleman w Filmowym Uniwersum Marvela. Biorąc to pod uwagę jest szansa na to, że aktorka zostanie zachowana w kinowym dubbingu Diuny.

Diuna: Część druga została w całości nakręcona kamerami IMAX. Reżyserem filmu jest Denis Villeneuve, który poza pierwszą częścią Diuny, zdobył także uznanie wśród miłośników science-fiction za filmy Blade Runner 2049 oraz Nowy początek. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin 3 listopada 2023 roku.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Warner Bros. Entertainment.

11 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz