youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Jest szansa na filmy z kategorią wiekową R w Kinowym Uniwersum DC

Czy filmy z kategorią wiekową R będą w przyszłości częścią Kinowego Uniwersum DC? Nie można tego z pewnością wykluczyć. Tak przynajmniej twierdzi szef Warner Bros., Toby Emmerich. To nazwisko może niewiele mówić, ale wszystkie najważniejsze projekty dotyczące Kinowego Uniwersum DC, muszą otrzymać jego zgodę, aby przejść do dalszego etapu realizacji. Właśnie dlatego wypowiedzi Emmericha są szeroko cytowane. W jednym z wywiadów na temat przyszłości Kinowego Uniwersum DC Toby Emmerich stwierdził, że:

Byłbym zaskoczony gdybyśmy w pewnym momencie nie zrobili filmu DC z kategorią wiekową R.

Ta wypowiedź jest skutkiem ogromnego sukcesu kasowego, i uznania krytyki, jakim cieszyły się konkurencyjne filmy Deadpool i Logan: Wolverine które były dystrybuowane z wysoką kategorią wiekową. Filmy komiksowe z kategorią wiekową R powoli stają się trendem. Dzięki niej Deadpool stał się najbardziej dochodowym ze wszystkich filmów o X-Menach. Nie dziwi więc, że studia filmowe, w tym Warner Bros., na to patrzą i starają się powtórzyć sukces Deadpoola.

Ostatnio podano do wiadomości, że kolejnym filmem komiksowym z kategorią wiekową R będzie Venom produkowany przez Sony. Co ciekawe niedawne wypowiedzi producentów ujawniają, że akcja filmu ma się rozgrywać w tym samym świecie co Spider-Man: Homecoming który to z kolei współtworzy wielkie Uniwersum Marvela wraz z Avengersami. Kevin Feige, dyrektor Marvel Studios, nie wykluczył ewentualnych filmów z kategorią wiekową R w ramach Kinowego Uniwersum Marvela, ale wydaje się to mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości.

Patrząc chociażby na taki film jak Legion Samobójców, to można odnieść wrażenie, że mógłby on odnieść korzyści artystyczne gdyby był wyprodukowany z myślą o wyższej kategorii wiekowej. Możliwe, że jego kontynuacja doczeka się R-ki. Sugeruje się, że jednym z planowanych filmów komiksowych Warner Bros. ma być Lobo który bez wątpienia nadawałby się na wyprodukowane z kategorią wiekową R. Lobo nie jest tutaj wyjątkiem ponieważ wiele postaci z kart komiksów DC nadaje się na taką adaptację.

Przykładem jest Batman v Superman: Świt sprawiedliwości który został wydany w wersji rozszerzonej na Blu-ray właśnie z kategorią wiekową R. Wiele osób nadal ma do niej zastrzeżenia, ale uważa ją za znacznie lepszą wersję filmu niż ta kinowa z kategorią wiekową PG-13. Nie zawsze R-ka jest gwarancją sukcesu kasowego, i z pewnością mająca niedawno premierę Wonder Woman by na niej straciła, ale Toby Emmerich uważa, że niektóre projekty mogą na niej zyskać.

Otwartym pozostaje kwestia ewentualnego polskiego dubbingu do filmów z kategorią wiekową R. Jeszcze nie tak dawno nikt by się nie odważył podjąć tego tematu, ale przykład tegorocznego filmu Logan: Wolverine który pomimo wysokiej kategorii wiekowej otrzymał polski dubbing pokazuje, że wszystko jest możliwe. Pytanie tylko czy dystrybutorzy będą chcieli zrobić kolejny krok naprzód i promować polski dubbing, przynajmniej w produkcjach komiksowych, bez względu na kategorię wiekową.

 
Komentarze (5)
1niedziela, 25 czerwca 2017 00:34
misiek73169
Kategoria R z jednej strony na pewno była by bardziej atrakcyjna jeżeli chodzi o przynajmniej niektóre filmy , z drugiej jednak jest duże prawdopodobieństwo że byśmy przez to mieli mniej filmów które otrzymały by dubbing. Jeden "Logan" wiosny nie czyni , jeżeli najbliższy "Deadpool"dostał by dubbing to była by jakaś nadzieja że stanie się to normą.
2niedziela, 25 czerwca 2017 11:48
Dezerter
@misiek73169, podejrzewam, że "Venom" raczej nie dostanie dubbingu, ale z Warner Bros. i Imperialem sprawa nie jest do końca przesądzona. Warner Bros. pisał, że planują dubbingować wszystkie filmy Kinowego Uniwersum DC, i pozostaje liczyć, że obejmie to także filmy z kategorią R. Imperial to wielka niewiadoma, ale to oni dubbingiem do filmu "Logan: Wolverine" przetarli szlaki, i pytanie czy za tym filmem pójdą kolejne.

Ja mimo wszystko wolę aby jak najwięcej filmów, które się do tego nadają, otrzymywało R-ki nawet jeśli oznacza to brak dubbingu. Dla jasności, aby nikt mnie źle nie zrozumiał. Chciałbym, aby te filmy dostały dubbing, ale jeśli miałbym do wyboru kiepski film z PG-13 ale z dubbingiem, lub ten sam film z R-ką, dobrze zrobiony, ale za to bez dubbingu, to wybieram tę drugą opcję. W pierwszej kolejności powinniśmy patrzeć na jakość samego filmu, a dopiero później domagać się dubbingu. Ja kiepskich filmów (ale za to z dubbingiem) nie lubię oglądać, wolę oglądać dobre kino i mam nadzieję, że z biegiem czasu, coraz więcej dobrych filmów będzie dubbingowanych.
3niedziela, 25 czerwca 2017 13:07
Pottero
Ale wersja rozszerzona „Batman v Superman” nie była lepsza dlatego, że miała wyższą kategorię wiekową, tym bardziej, że scen, przez które mogła dostać R, było jak na lekarstwo. Była lepsza dlatego, że zawierała sporo scen, które sprawiały, że fabuła tego filmu zaczynała mieć jakiś sens xD.
4niedziela, 25 czerwca 2017 14:31
misiek73169
Dezerter a ja już bym wolał kategorię PG 13 z dubbingiem niż R-kę bez. Zresztą wyższa kategoria wcale nie oznacza że dany film będzie lepszy. Taki przykład. Czy "Logan" jest lepszym filmem od drugiej i trzeciej części "Kapitana Ameryki"? Moim zdaniem nie. Owszem , film z Hugh Jackmanem nie jest zły , dobrze się go ogląda ale mimo wszystko uważam że dwie części filmu z Chrisem Evansem czy chociaż by "Iron Man" 1-2 są filmami moim zdaniem lepszymi od "Logana". Jednakże jeżeli stanie się to normą że kategoria R będzie dubbingowana to będę jak najbardziej za tym żeby jak najwięcej filmów taką kategorię jednak otrzymało.
5wtorek, 27 czerwca 2017 18:39
Kalotz
To co dodano w Rce BcS? :D

Dodaj swój komentarz

Imię:
Komentarz:

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Zagadki rodziny Hunterów (25 września, Nickelodeon Polska)
 • Biegnij Amelio! (29 września; kino)
 • Big Mouth (29 września; Netflix)
 • Twój Vincent (6 października; kino)
 • Project Mc² (14 października; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie