youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon B.J. Blazkowicz, legenda gier komputerowych, przemówi po polsku w „Wolfenstein II: The New Colossus”

Podczas zakończonych niedawno targów gier komputerowych E3 w Los Angeles zapowiedziana została m.in. gra Wolfenstein II: The New Colossus, wyczekiwana kontynuacja Wolfenstein: The New Order z 2014 roku. Chociaż część pierwsza została wydana w Polsce w wersji kinowej, miało to jednak miejsce jeszcze zanim za lokalizowanie gier z portfolio firmy Bethesda Softworks wzięła się sama Bethesda. Co prawda pierwszy zwiastun The New Colossus udostępniony został w wersji napisowej (poniżej), ale karta produktu na platformie Steam ujawnia, że sama gra dystrybuowana będzie również z polskim dubbingiem do wyboru. Jeśli informacje te się potwierdzą, będzie to pierwsza gra z serii Wolfenstein, która doczeka się polskiego dubbingu.

Warto mieć na uwadze, że chociaż głównym językiem pierwowzoru był angielski, to postacie innych narodowości mówiły w swoich językach – niemieckim i polskim (tutaj można zobaczyć małą próbkę). Jeżeli podobna sytuacja będzie miała miejsce również w przypadku kontynuacji, polscy gracze decydujący się na grę z dubbingiem mogą stracić takie smaczki. Co jednak jeszcze ciekawsze, jedną z głównych bohaterek – Anię Oliwę, ukochaną BJ-a Blazkowicza – dubbinguje w oryginale Alicja Bachleda-Curuś. Rodzi to pytanie, czy weźmie ona również udział w nagraniach do polskiej wersji gry, czy może jednak Ania będzie przemawiała głosem którejś z polskich aktorek głosowych.

Wolfenstein II: The New Colossus zadebiutuje 27 października tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za polski dubbing najprawdopodobniej odpowiedzialne będzie jedno ze studiów, które pracowało przy lokalizacjach wcześniejszych gier Bethesdy – Start International Polska (Doom, Dishonored 2) lub Studio PRL (Prey). 13 października do sprzedaży trafi jeszcze jedna gra Bethesdy, survival horror The Evil Within 2, jednak na chwilę obecną jej karta produktu na Steamie wskazuje, że nie będzie ona w ogóle dostępna w języku polskim. Niewykluczone jednak, że gra ostatecznie zostanie jednak wydana z napisami lub dubbingiem.


 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Komentarz:

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie