youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon „Wszystko albo nic” [recenzja dubbingu]

Jeśli któraś z pań ma problemy z orgazmami, główne bohaterki „Wszystko albo nic” pokazują, jak sobie z tym poradzić. Na szczęście nie wokół tego zagadnienia (a raczej nie tylko wokół niego) toczy się akcja filmu. Polsko-czeska koprodukcja, oprócz dwóch czeskich aktorek, ugościła również trzech polskich aktorów: Michała Żebrowskiego, Pawła Deląga oraz Krzysztofa Tyńca.

Przede wszystkim to kolejny dubbing przełomowy. Zarówno jeśli chodzi o tematykę, bo zagraniczne komedie romantyczne nie są w Polsce często dystrybuowane z dubbingiem, jak i o wykonanie, bo Film Factory Studio najczęściej robi dobrze. Już poczynając od reżysera, w roli którego debiutuje Paweł Deląg, który – co tu wiele mówić – sprostał wyzwaniu. Niezwykły powiew świeżości w kwestii obsady objawia się nam pod postacią niesłyszanych wcześniej w dubbingu Gabrieli Muskały i Laury Breszki w głównych rolach żeńskich. Aktorki stworzyły tak prawdziwą więź, jak oryginalne odtwórczynie tych ról. Nawet pojedyncze potknięcia nie mają tutaj zbyt wielkiego znaczenia, bo bez tej chemii dubbing pozbawiony byłby duszy.

[czytaj dalej]

 
Komentarze (9)
1sobota, 18 marca 2017 17:28
drwr5555
"Ciekawe jak wielu widzów nigdy nie dowie się, że „Wszystko albo nic” to nie jest film polski, a z polskim dubbingiem. Przełomowy w tym dublażu jest także język."
Drogi Kubo nie znoszę komedii romantycznych i nie mam zamiaru tego oglądać. Ale co do twojego pytania ja zadałbym inne pytanie tobie. A czy napisy w czołówce i końcowe zostały całkowicie spolszczone czy też w momencie pojawienia się informacji o scenarzyście i reżyserze napisy są po czesku. No chyba ludzi nie są aż tak naiwni by sądzić że film w oryginale jest po polsku skoro czołówka filmu jest np. po czesku. A tak poza tym to chyba ten film jest polski skoro to jak sam wcześniej ująłeś Polsko-czeska koprodukcja.
2sobota, 18 marca 2017 18:16
Marcin
nie znosisz komedii romantycznych i nie mazs zamiaru tego oglądać więc czemu zabierasz głos?
3niedziela, 19 marca 2017 02:18
drwr5555
A kto mi zabroni, Ty??? Hahaha Też mi coś. A od kiedy to trzeba coś lubić czy wręcz uwielbiać żeby się wypowiadać w danym temacie. Czyli jeżeli np. nie lubię deszczu to oznacza według ciebie że nigdy do końca życia nie mam prawa wypowiadać się o deszczu. Przepraszam cię Marcinie za to co teraz piszę ale ty chyba sam nie rozumiesz o czym piszesz. Zanim kogokolwiek skrytykujesz lub w ogóle skomentujesz czyjąś wypowiedź zastanów się chociaż kilka razy, to taka mała rada dla ciebie.
P.S. A tak poza tym słyszałeś coś o wolności słowa i co to dokładnie oznacza?
4niedziela, 19 marca 2017 10:15
kłap
wolność słowa nie oznacza: nie znam się, to się wypowiem.
5poniedziałek, 20 marca 2017 00:53
drwr5555
No proszę drugi cenzor się znalazł. Nie ma nic do powiedzenia to z nudów komentuje mój komentarz. I co jeszcze kłap? Dodasz coś na bis.
"wolność słowa nie oznacza: nie znam się, to się wypowiem" A co oznacza, że ty możesz pisać co chcesz a ja nie, Filozofia Kalego. Do kogo ta mowa. A na czym ty się znasz i jakim prawem komentujesz czyjeś komentarze. Po twojej zdumiewająco szerokiej i złożonej wypowiedzi pewnie napiszesz wszystkim forumowiczom teorię wolności słowa i co to dokładnie oznacza? No cóż czekam na mądrą definicję.
6poniedziałek, 20 marca 2017 11:11
dziecko plagiatora
drwr5555, odnalazłbyś się w dubbingowej branży, pasujesz tam ;)
7wtorek, 21 marca 2017 05:25
drwr5555
Masz rację dziecko plagiatora odnalazłbym się tam że ho ho ho.
8wtorek, 21 marca 2017 15:21
kłap
drwr5555, Mysłałem, że może mój komentarz wzbudzi pewną refleksję. Niestety. Wolność słowa owszem, pozwala paplać, co ślina na język przyniesie. Gratuluję, korzystasz z niej w pełni. Nie oglądam komedii, nie lubię i na nią nie pójdę, jednak nic mnie nie powstrzyma przed wypowiadaniem się na temat komedii, której nie oglądam, nie lubię i której nie zobaczę. Polaczkowo 2.0. Ryczę ze śmiechu.
9środa, 22 marca 2017 21:23
drwr5555
kłap czekam na twój bis, jeszcze, jeszcze, jeszcze. Ty to potrafisz korzystać z wolności słowa np. wyzłośliwiać się do granic możliwości. Pogratuluj sobie, bo właśnie siebie opisujesz takimi komentarzami. Ryczysz ze śmiechu, to fajnie bo ja też, z ciebie. Owszem twój komentarz wzbudził we mnie refleksję o tobie. Wyłącznie z szacunku dla Administratora tej strony nie skomentuje ciebie a wierz mi raczej nie byłby to komentarz pochlebny. No nie lubię czegoś i wypowiadam się na temat czegoś czego nie lubię no i co dalej, a jakie to głębokie refleksje masz? hmmmm, hahaha.

Dodaj swój komentarz

Imię:
Komentarz:

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Biegnij Amelio!
 • Twój Vincent

Najbliższe premiery:

 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Jumanji: Przygoda w dżungli (29 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie