youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Mateusz Ceran (listopad 2014)

Mateusz CeranJak zaczęła się Twoja praca w dubbingu ?

Moja przygoda z dubbingiem zaczęła się przypadkowo, choć już w przedszkolu zawsze odgrywałem główne role w przedstawieniach , uwielbiałem śpiewać i występować na scenie. Kiedy miałem 9 lat uczęszczałem na zajęcia teatralne i tam rodzice dowiedzieli się o castingu dla chłopców do bajki w Studio Start International. Zostałem wybrany do jednej z głównych ról do serialu "Dinopociąg", a moja praca spodobała się na tyle, że zacząłem dostawać zaproszenia do nagrań także w innych studiach dubbingowych i tak jest do tej pory.

Która z postaci, którym użyczyłeś swego głosu sprawiła ci największą trudność ?

Najbardziej wymagającą rolą była rola Boga. Wcielając się w tę rolę musiałem mówić głosem bardzo przekonującym, charakterystycznym dla osoby dorosłej, zmieniając swoją barwę głosu. Sam pan reżyser przyznał, że taka rola trafia się czasami tylko raz w życiu. Spędziłem w studio sporo czasu, ale cieszę się bo to było kolejne nowe wyzwanie. Nie mogę jeszcze podać tytułu filmu ,ale wkrótce wejdzie na ekrany kin.

Czy oglądasz swoją pracę w studiu w telewizji lub w kinie ?

W czasie samych nagrań oglądam tylko fragmenty filmów, te nad którymi pracujemy w studiach nagraniowych. Z niecierpliwością czekamy wraz z moją rodziną na premiery filmów kinowych lub seriali telewizyjnych i zawsze wspólnie oglądamy je z wielką przyjemnością. Zdarzają się czasem śmieszne sytuacje, że na dwóch kanałach lecą filmy z moim dubbingiem i wtedy mamy ból głowy co oglądać. Na szczęście tata zawsze znajduje jakieś rozwiązanie i jeden film oglądamy, a drugi nagrywamy i oglądamy później.

7 listopada na ekranach polskich kin zadebiutował francuski film familijny "Bella i Sebastian" w którym podkładasz głos pod tytułowego Sebastiana. Czy podczas nagrania dubbingu do tego filmu przytrafiło ci się coś zabawnego ?

To ulubiony film mojej mamy, po wyjściu z kina zapytała, czy ja w ogóle otwierałem usta dubbingując postać Sebastiana ha, ha, ha. No właśnie, zabawne było to, że zazwyczaj podkładając głos muszę szeroko otwierać usta i wyraźnie mówić, a przy tej roli pani reżyser chciała żebym mówił z emocjami ale trochę niewyraźnie i z przymkniętymi ustami, tak jak to robił tytułowy Sebastian w filmie. Najbardziej pamiętam nagranie tekstu "ale śmierdzisz", w czasie którego chłopiec przytula się do brudnej Belli. Musiałem to powiedzieć kilkakrotnie prawie przez zamknięte usta, ale tego wymagał dubbing i wyszło świetnie. Jak rozmawiam z moimi kolegami i koleżankami, którzy oglądali ten film, to właśnie ta scena najbardziej utkwiła im w pamięci.

Czy lubisz oglądać dubbingowane filmy lub seriale aktorskie? Jaka jest Twoja ulubiona produkcja?

Tak, bardzo lubię oglądać filmy aktorskie, zarówno kinowe jak i seriale. Najbardziej podoba mi się film "Niesamowity Spiderman 2" w którym zagrałem małą rolę, a moim ulubionym serialem są "Grzmotomocni" w których podkładam głos Billy'ego. Nawet mój 16-letni brat, który nie ogląda już kanałów dla dzieci i młodzieży, mówi że jest to spoko serial.

Jakie są Twoje plany na przyszłość jeżeli chodzi o dubbing?

Chciałbym, wciąż rozwijać się w dubbingu, bo uwielbiam to co robię i przynosi mi to wiele satysfakcji . W przyszłości jak dorosnę, oprócz podkładania głosu do filmów i seriali chciałbym spróbować swoich sił jako reżyser dubbingu bo bardzo podoba mi się ten zawód. Moim marzeniem jest podłożenie głosu "Króla Juliana" z "Pingwinów z Madagaskaru".

Czy masz jeszcze jakieś inne pasje oprócz dubbingu ?

Moja pasją jest również śpiew. Uczęszczam do szkoły muzycznej, uczę się w klasie fortepianu. Śpiewam od bardzo dawna, od kilku lat nagrywam piosenki na płyty dla dzieci. Wszystkie moje piosenki są wydawane przez wytwórnię Magic Records.


Pozdrawiam i do usłyszenia.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Zagadki rodziny Hunterów (25 września, Nickelodeon Polska)
 • Biegnij Amelio! (29 września; kino)
 • Big Mouth (29 września; Netflix)
 • Twój Vincent (6 października; kino)
 • Project Mc² (14 października; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie