youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „X-Men: Dark Phoenix”: koncepcja fabuły nowego filmu

Hutch Parker, producent przyszłorocznego filmu X-Men: Dark Phoenix, podzielił się swoimi sugestiami na temat tego jak może wyglądać kontynuacja filmu X-Men: Apocalypse. Według niego może się ona stać czymś unikatowym, w świecie kinowego universum mutantów.

Ci co śledzili dotychczasowe ekranizacje przygód o mutantach, nawet te które nie posiadają polskiego dubbingu, pewnie pamiętają, że wątek znany z komiksu Mroczna Phoenix był już ekranizowany w filmie X-Men: Ostatni bastion. Wobec tego, rodzi się pytanie jak twórcy nowej odsłony będą się starali nie powielać motywów znanych z produkcji z 2006 roku. Hutch Parker uzasadnia to w ten sposób:

Nie mogę oczywiście wchodzić w szczegóły, ale doskonale wiedzieliśmy, że stoi przed nami wyzwanie. Z jednej strony mierzymy się więc z tym, co pokazano w poprzednich filmach, z drugiej bierzemy na siebie odpowiedzialność za adaptowanie na ekranie doskonałego przecież The Dark Phoenix Saga. Mamy nadzieję, że uda nam się zbudować coś innego, co zabierze widownię – mowa tu o stylu i tonacji – w nieco inne rejony niż pozostałe produkcje o mutantach. Tylko podchodząc do tego w ten sposób będziemy mogli należycie opowiedzieć tak kapitalną historię, którą znamy z komiksów.

X-Men: Dark Phoenix zadebiutuje na ekranach kin 2 listopada 2018 roku. Wprawdzie decyzja w tej kwestii jeszcze nie została podjęta, ale powinniśmy się spodziewać, że film będzie dystrybuowany z polskim dubbingiem.

 

PostHeaderIcon „Niesamowity Spider-Man 2” z dubbingiem w Netflix Polska

Na początku maja w ofercie platformy Netflix pojawił się film Niesamowity Spider-Man. Dzisiaj Netflix udostępnił drugą część, film Niesamowity Spider-Man 2 (The Amazing Spider-Man 2; 2014). Oba filmy zostały udostępnione z kinowym dubbingiem.

Spider-Man staje w szranki z Electro. Do miasta powraca także Harry Osborn, dzięki któremu Peter odkrywa, że wszystkich złoczyńców łączy ze sobą OsCorp.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Niesamowity Spider-Man 2, w reżyserii Anny Apostolakis-Gluzińskiej, odpowiada studio Start International Polska. W obsadzie dubbingu wystąpili między innymi: Marcin Bosak - Peter Parker / Spider-Man (Andrew Garfield), Monika Dryl - Gwen Stacy (Emma Stone), Wojciech Paszkowski - Max Dillon / Electro (Jamie Foxx), Marcin Hycnar - Harry Osborn / Zielony Goblin (Dane DeHaan) oraz Cezary Morawski - Donald Menken (Colm Feore) i inni.

 

PostHeaderIcon Ujawniono kostium Evangeline Lilly z sequela filmu „Ant-Man”

Niedługo ekipa filmu Ant-Man and The Wasp wejdzie na plan zdjęciowy. Zanim padnie pierwszy klaps powinniśmy się spodziewać wielu informacji na temat kształtu powstającej produkcji. Potwierdza to chociażby materiał udostępniony na jednym z portali społecznościowych przez Evangeline Lilly. Aktorka w kontynuacji ponownie wcieli się w postać Hope Van Dyne, córkę Hanka Pyma.

Evangeline Lilly udostępniła grafikę koncepcyjną kostiumu bohaterki w którą będzie się wcielać. Można zauważyć, że jest ona bardzo podobna do kostiumu Ant-Mana granego przez Paula Rudda. Grafika odbiega też od tego co przedstawiono na końcu pierwszej odsłony filmu z 2015 roku.

Ant-Man and The Wasp zadebiutuje na ekranach polskich kin 6 lipca 2018 roku.

 

PostHeaderIcon „Jestem Franky”: nowe odcinki na Nickelodeon Polska

Widzowie śledzący kolumbijską telenowelę Jestem Franky (Yo soy Franky, 2015-2016) od dzisiaj mogą oglądać nowe odcinki serialu. Nickelodeon Polska ujawnił, że nowe odcinki będą emitowane w dni powszednie o godzinie 20:05 aż do piątku 16 czerwca. Do tej pory Nickelodeon Polska zdołał wyemitować zaledwie 36 dwuczęściowych odcinków.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu jest taka, że pierwszy sezon liczy 60 odcinków. Z kolei drugi sezon składa się ze 100 odcinków. Przy obecnym tempie premiery kolejnych nowych odcinków, Jestem Franky może być nadawana na Nickelodeon Polska jeszcze przez ponad rok.

Franky wygląda jak zwykła nastolatka, lecz tak naprawdę jest robotem Jej twórczyni, dr Sofia Andrade chce sprawdzić, jak Franky poradzi sobie w relacjach z ludźmi, więc wysyła ją do zwykłej szkoły.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej serialu Jestem Franky, w reżyserii Andrzeja Chudego i Jacka Kopczyńskiego, odpowiada studio Master Film.

 

PostHeaderIcon „Ant-Man and The Wasp”: czego spodziewać się po filmie?

W lipcu ruszą zdjęcia do kontynuacji filmu Ant-Man z 2015 roku. W sieci powoli zaczyna się pojawiać coraz więcej informacji na temat tego czego powinniśmy się spodziewać po samym filmie. Głos w tej sprawie zabrał David Dastmalchian który w filmie Ant-Man and The Wasp wcieli się w postać Kurta. Aktor twierdzi, że:

Ant-Man and The Wasp wniesie do uniwersum Marvela takie rzeczy, jakich jeszcze nikt nie miał okazji zrobić. Mam pełno ciekawostek, które nie mieszczą się w głowie i które pewnego dnia ujrzą światło dzienne. Ale póki co dodam tylko, że to będzie coś naprawdę super.

W produkcji ma się pojawić więcej nowoczesnej technologii a sam Ant-Man, w którego ponownie wcieli się Paul Rudd ma otrzymać nowy kostium. Dużo czasu ekranowego ma także uzyskać Michael Douglas grający postać Hanka Pyma.

Poza Evangeline Lilly i Michaelem Peñą w obsadzie zobaczymy także Sharon Stone która była ostatnio dubbingowana przez Joannę Jeżewską w filmie Galop ku wolności. Rodzi się pytanie czy twórcy polskiego dubbingu filmu Ant-Man and The Wasp zdecydują się ją zachować. Film wejdzie na ekrany polskich kin 6 lipca 2018 roku.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Luźne lejce (23 czerwca; Netflix Polska)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie