youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo” z dubbingiem w HBO

Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo (Star Wars Episode I: The Phantom Menace; 1999) zostały wyemitowane w dniu dzisiejszym przez HBO z polskim dubbingiem. Zaskoczeniem jest to, że emisja z dubbingiem odbyła się po godzinie 20:00, która to miała być zarezerwowana dla wersji lektorskich. Najwyraźniej HBO będzie robiło drobne odstępstwa od tej reguły w przyszłości.

Najbliższej emisji z polskim dubbingiem w HBO powinniśmy się spodziewać w piątek 28 lipca o godzinie 11:10. Rozpiskę dokładnych powtórek można znaleźć tutaj.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, w reżyserii Jacka Rozenka, odpowiada Sun Studio Denmark.

 

PostHeaderIcon Karol Osentowski i Karol Jankiewicz o swoich rolach w dubbingu

Karol Osentowski i Karol Jankiewicz w dzisiejszym odcinku Miedzy Nami, który został udostępniony na YouTube, postanowili skupić się na wspominaniu swoich dotychczasowych ról w polskim dubbingu. Swoją przygodę w dubbingu zaczęli na przełomie 2011/2012 roku kiedy to zrobili listę warszawskich studiów dubbingowych. Na chodzenie po tych studiach poświęcili cały dzień, ale nie spotkało się to z pozytywnym odzewem ze strony studiów dubbingowych.

Mimo wszystko niedługo po tym pojawiły się pierwsze oferty dubbingowania produkcji aktorskich i animacji. W materiale udostępnionym poniżej pojawiają się także fragmenty produkcji do których Karol Osentowski i Karol Jankiewicz użyczyli swoich głosów. Aktorzy proszą widzów o zamieszczenie komentarzy z jakich ról dubbingowych ich kojarzą.


 

PostHeaderIcon „Liga Sprawiedliwości”: możliwe, że film będzie trwał 3 godziny

Pojawiły się nowe, nieoficjalne informacje na temat czasu trwania filmu Liga Sprawiedliwości (Justice League; 2017). Od wielu miesięcy spekulowano, że film może być naprawdę długi, zważywszy na to, że Joss Whedon który zastąpił Zacka Snydera na stanowisku reżysera, nakręcił dodatkowe 20 minut filmu. Sugeruje się, że razem z materiałem Zacka Snydera, Liga Sprawiedliwości może trwać blisko 3 godziny.

Przed paroma dniami ujawniono, że najdłuższym filmem konkurencyjnego Kinowego Uniwersum Marvela będzie Avengers: Infinity War który ma trwać 150 minut. Gdyby czas trwania Ligi Sprawiedliwości był zbliżony do Avengers: Infinity War to bez wątpienia byłby to najdłuższy tegoroczny kinowy film aktorski do którego najprawdopodobniej zostanie zlecony polski dubbing. Pozostaje liczyć, że niedługo pojawi się oficjalny komunikat na temat czasu trwania tego filmu.

Liga Sprawiedliwości zadebiutuje na ekranach polskich kin 17 listopada.

 

PostHeaderIcon „Wonder Woman 2” zadebiutuje w kinach w 2019 roku

Spekulacje odnośnie daty premiery filmu Wonder Woman 2 zostały rozwiane. Warner Bros. potwierdził, że film zadebiutuje na ekranach kin 13 grudnia 2019 roku. W tytułowej roli mamy ponownie zobaczyć Gal Gadot.

Pierwsza część okazała się dużym sukcesem zarówno artystycznym jak i finansowym. Do tej pory film zarobił 780 mln. dolarów. Wskaźnik ocen pozytywnych wystawionych na Rotten Tomatoes wynosi 92%.

Ponoć akcja drugiej części ma się rozgrywać w latach 80. kiedy to księżniczka Diana stanie do walki z Sowietami w ostatnich dniach Zimnej Wojny.

Jeśli zarys fabuły do tego czasu nie ulegnie zmianie to może się okazać, że data premiery filmu w Polsce, jeśli będzie taka sama jak w USA, będzie kontrowersyjna. 13 grudnia 2019 roku będzie przypadać 38. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

 

PostHeaderIcon „Thor: Ragnarok”: czas trwania filmu ujawniony

Dotychczasowe filmy z Kinowego Uniwersum Marvela przyzwyczaiły nas do tego, że trwały ponad dwie godziny. Okazuje się, że Thor: Ragnarok złamie tę zasadę. Marvel ujawnił właśnie czas trwania tego filmu. Ma on liczyć niewiele ponad 100 minut, co czyniłoby go najkrótszym filmem z całego uniwersum. Przypominamy, że Thor z 2011 roku trwał 114 minut, a jego kontynuacja, film Thor: Mroczny świat trwał 112 minut.

Na pocieszenie warto dodać, że poznaliśmy także oficjalny czas trwania pierwszej części filmu Avengers: Infinity War (2018). Ma ona trwać 150 minut co czyniłoby ją najdłuższym filmem z całego uniwersum.

Thor: Ragnarok pojawi się w polskich kinach 25 października a Avengers: Infinity War zadebiutuje 27 kwietnia 2018 roku.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie