youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Iluzjon zdradzi „Wszystko o Ewie”

Podczas gdy na ekranach kin można oglądać Mój tydzień z Marilyn, Iluzjon Filmoteki Narodowej zorganizował cykl seansów „Bogini filmowego firmamentu – Marilyn Monroe w 50. rocznicę śmierci”. Dla mieszkańców stolicy jest to znakomita okazja do tego, aby obejrzeć na wielkim ekranie największe przeboje przedwcześnie zmarłej gwiazdy. Miłośników dubbingu powinien zainteresować przede wszystkim przypadający na 1 marca seans Wszystkiego o Ewie. Film wyświetlony zostanie w wersji z dubbingiem wyreżyserowanym przez Romualda Drobaczyńskiego, z którym oglądali go widzowie w 1960 roku. Głosów w polskiej wersji użyczyli m.in. Aniela Świderska, Katarzyna Łaniewska, Artur Młodnicki, Krystyna Feldman i Mieczysław Pawlikowski. Bilety na seans kosztują 11 złotych. Miłośnicy dubbingu spoza stolicy mogą mieć jedynie nadzieję, że z okazji 50. rocznicy śmierci gwiazdy filmy z jej udziałem przypomni Telewizja Publiczna, która Wszystko o Ewie emitowała już z kinowym dubbingiem. Po raz ostatni film wyemitowany został na TVP2 około 2000 roku.

 

PostHeaderIcon Nowości dubbingowe

Rozpoczynający się tydzień przynosi trzy nowości dubbingowe. Pierwszą z nich jest wydanie przez CD Projekt 24 lutego na DVD i Blu-ray filmu kinowego Giganci ze stali (cena wynosi odpowiednio 54,99 za DVD oraz 99,99 za Blu-ray). Za polską wersję dubbingową filmu odpowiada reżyser Wojciech Paszkowski oraz studio SDI Media Polska. Dzień później, na Disney Channel będzie miała miejsce premiera drugiej serii serialu aktorskiego Taniec rządzi oraz ostatnich odcinków trzeciej serii Nie ma to jak statek. W obu przypadkach za dubbing odpowiada SDI Media Polska.

 

PostHeaderIcon Pierwszy spot telewizyjny „Avengers” z dubbingiem

Osoby, które nie zdążyły zobaczyć w kinie zdubbingowanego zwiastuna Avengers, mają nie lada okazję, aby zapoznać się z namiastką polskiej wersji. Telewizja Disney XD rozpoczęła emisję dubbingowanego spotu prezentującego Tony’ego „Iron Mana” Starka. Spot możecie obejrzeć w rozszerzeniu.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Podróż na Tajemniczą Wyspę” w kinach od 17 lutego

17 lutego do polskich kin zawita Podróż na Tajemniczą Wyspę. Tym samym czeka nas sporo zmian w stosunku do pierwszej części. Za polską wersję dubbingową nie będzie już odpowiadać studio Genetix Film Factory, lecz studio Sonica. Zmienia się także reżyser dubbingu, z Agnieszki Matysiak na Piotra Kozłowskiego.

W filmie będziemy mogli usłyszeć między innymi Dwayne’a Johnsona przemawiającego głosem Krzysztofa Banaszyka oraz Michaela Caine’a przemawiającego głosem Zdzisława Werdejna.

O filmie można się wypowiadać w tym temacie na forum. Fabułę prezentujemy poniżej:

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Nowości telewizyjne

Końcówka tygodnia przynosi nam dwa nowe dubbingi telewizyjne. Pierwszym jest komedia familijna Wymarzony luzer (Geek Charming), która będzie miała swoja premierę 11 lutego o godz. 18:15 na Disney Channel.

Następną pozycją jest druga seria Brygady, której pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na Nickelodeon SD już 12 lutego o godz. 20:05. Za polską wersję dubbingową serialu odpowiada studio Master Film.

Fabuły obu produkcji przedstawiamy poniżej.

 

Więcej…

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie