youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Dubbingowe prognozy

Polskie wersje Avengers i Niesamowitego Spider-Mana bez wątpienia były jednymi z największych dubbingowych zaskoczeń 2012 roku. W połączeniu z ubiegłorocznym dubbingiem Gigantów ze stali oraz niedawnym zapewnieniem dyrektora marketingu i komunikacji w The Walt Disney Company Polska, że firma jak najbardziej popiera dubbingowanie filmów aktorskich, można zakładać, że również w przyszłym roku do kin trafi co najmniej jeden taki film. Na miesiąc przed premierą Niesamowitego Spider-Mana przyjrzeliśmy się się zapowiedziom Disneya na przyszły rok w celu wytypowania produkcji aktorskich, które potencjalnie mogą doczekać się dubbingu. Klucz doboru produkcji był dosyć trudny, ale z naszych obserwacji dubbingowej polityki Disneya, popartej silnymi podstawami, wynika że w przyszłym roku Forum Film Poland najprawdopodobniej zleci dubbing do Oz: The Great and Powerful, opowiadającego o latach młodości przyszłego czarnoksiężnika z Oz (w rolach głównych m.in. James Franco, Michelle Williams, i Mila Kunis, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie przemawiali po polsku), oraz do The Lone Ranger, w którym wywodzący się z plemienia Apaczów Tonto ratuje życie stróżowi prawa Johnowi Reidowi, pragnącemu pomścić śmierć swoich towarzyszy. W rolach głównych m.in. Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Armie Hammer, William Fichtner i Timothy Hutton. Na chwilę obecną redakcja stawia na te dwa tytuły, choć nie można wykluczyć, że odpowiednio wysoka frekwencja na dubbingowych seansach Avengers i Niesamowitego Spider-Mana zachęci dystrybutora do zdubbingowania innych produkcji aktorskich, może nawet w tym roku.

 

PostHeaderIcon Ujawniono obsadę „Niesamowitego Spider-Mana”!

Znana jest już polska obsada Niesamowitego Spider-Mana. Andrew Garfield przemówi głosem Marcina Bosaka, Emma Stone Moniki Dryl, Rhys Ifans Tomasza Borkowskiego, zaś Martin Sheen Wojciecha Duryasza. Dubbing wyreżyserowała Anna Apostolakis-Gluzińska, a całość powstała w studiu Start International Polska. Pełną obsadę znajdziecie na zaprzyjaźnionej stronie dubbing.pl.

Premiera filmu w polskich kinach już 4 lipca.

 

PostHeaderIcon Życiorys Mariusza Kuczyńskiego

Pan Mariusz Kuczyński jest jednym z najwybitniejszych polskich operatorów dźwięku, a zarazem założycielem Studia Opracowań Filmów w Warszawie. Bytuchowi udało się przeprowadzić obszerny wywiad z Panem Mariuszem i spisać jego życiorys, który dostępny jest na naszym forum w tym temacie.

 

PostHeaderIcon „Avengers” z dubbingiem czy napisami?

Dubbing w Avengers wywołał wśród polskich widzów spore poruszenie. Jak na to patrzy studio Disneya? Oto rozmowa z Arturem Pacułą, dyrektorem marketingu i komunikacji w The Walt Disney Company Polska.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.


źródło newsa: www.stopklatka.pl

 

PostHeaderIcon Będzie niesamowicie zdubbingowany Spider-Man? [AKTUALIZACJA]

Jak donoszą użytkownicy Filmwebu, przed niektórymi seansami Avengers oglądać można zdubbingowany zwiastun Niesamowitego Spider-Mana – kolejnego w tym roku superbohaterskiego filmu, którego początki sięgają komiksów Marvel Comics. Na chwilę obecną informacje o dubbingu należy jednak traktować z dużą rezerwą, ponieważ film dystrybuowany będzie przez United International Pictures, które nie ma w zwyczaju dubbingować produkcji aktorskich przeznaczonych dla starszych widzów. Przed dwoma laty przekonaliśmy się zresztą, że spolszczony zwiastun o niczym nie świadczy – mimo zdubbingowanego zwiastuna TRON-a: Dziedzictwa, produkcja trafiła na ekrany kin w wersji z napisami. Być może jednak naciski na dystrybutorów Niesamowitego Spider-Mana wywiera The Walt Disney Company, od jakiegoś czasu będące właścicielem Marvel Entertainment, w tym współprodukującego film Marvel Studios. W przypadku zdubbingowania filmu za polską wersję prawdopodobnie odpowiedzialne będzie studio Start International Polska, od lat dubbingujące wszystkie filmy dystrybuowane przez UIP. Byłby to też pierwszy film, w którym po polsku przemówią Andrew Garfield (Parnassus, The Social Network, trylogia Wilcze prawo) i Emma Stone (Zombieland, Supersamiec, Łatwa dziewczyna).

Więcej…

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie