youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Dziewczyna XXI wieku” z dubbingiem 28 czerwca [AKTUALIZACJA]

Ten tydzień nie obfituje w wiele dubbingowych nowości, ale warto zwrócić uwagę na familijny film przygodowy Dziewczyna XXI wieku (Zenon: Girl of the 21st Century), którego emisja odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.00 na Disney Channel. Po blisko trzynastu latach od premiery w Stanach film doczekał się polskiego dubbingu, co nie zdarza się zbyt często. Przynajmniej widzowie kanałów młodzieżowych mogą być zadowoleni. Fabuła filmu znajduje się w rozwinięciu.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zmarł Romuald Drobaczyński

Z przykrością informujemy, że 19 czerwca w Gdańsku w wieku 81 lat zmarł Romuald Drobaczyński, reżyser dubbingowy i filmowy, scenarzysta, aktor. Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, karierę w kinematografii rozpoczynał jako asystent na planie filmów Warszawska syrena i Szkice węglem. W roku 1958 zadebiutował jako współreżyser filmu Miasteczko oraz rozpoczął reżyserowanie kinowych dubbingów aktorskich. W ciągu całej swojej zawodowej kariery w Studiu Opracowań Filmów w Łodzi, udało mu się wyreżyserować wiele dubbingów, które zdobyły uznanie tak widzów, jak i krytyków. Był autorem takich dubbingów jak Wszystko o Ewie, Herbaciarnia pod Księżycem, Bracia Karamazow, Wieczór kawalerski oraz Minuta zwierzeń. W ubiegłym roku Bytuch spisał życiorys Pana Romualda, który został przez niego osobiście autoryzowany. Życiorys, wraz z dokładną listą dokonań Pana Romualda Drobaczyńskiego, jest dostępny w tym miejscu.

 

PostHeaderIcon Ujawniono polski zwiastun „Niesamowitego Spider-Mana”

Po długich oczekiwaniach w sieci w końcu pojawił się zdubbingowany zwiastun Niesamowitego Spider-Mana, który można było wcześniej oglądać tylko przed niektórymi seansami w kinie. Zwiastun jest dostępny tutaj bądź, w jakości HD, na naszym kanale YouTube bądź w rozwinięciu newsa. Za polski dubbing w reżyserii Anny Apostolakis-Gluzińskiej odpowiada studio Start International Polska. Premiera filmu została zapowiedziana na 4 lipca. Film będzie dystrybuowany w dwóch wersjach – z polskim dubbingiem oraz napisami.

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Szpiedzy w Warszawie” na jesieni z dubbingiem

To już pewne. Powstający właśnie w koprodukcji brytyjsko-polskiej miniserial Szpiedzy w Warszawie, oparty na szpiegowskiej powieści Alana Fursta z 2008 roku, zostanie w Polsce zdubbingowany. W zdjęciach, które powinny zakończyć się na dniach, uczestniczą m.in. David Tennant, sławny serialowy doktor Who, oraz Janet Montgomery, znana z serialu Przygody Merlina. Akcja serialu rozgrywa się w przedwojennej Europie. Nadciąga II wojna światowa. Francuski, niemiecki i polski tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, pułkownik Jean-François Mercier, odznaczony za bohaterstwo w 1920 roku, przyjeżdża do stolicy Polski i zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na salonach dyplomatycznych i w zaułkach miasta. Serial wyreżyserowany w całości po angielsku przez Coky Giedroyc (Sherlock i telewizyjny Oliver Twist) zadebiutuje tej jesieni na BBC4 oraz TVP1. Na chwilę obecną nie wiadomo, które z warszawskich studiów dubbingowych będzie odpowiedzialne za polską wersję serialu.

 

PostHeaderIcon Benefis Witolda Sadowego

W poniedziałek, 14 maja 2012 r., w Teatrze Powszechnym odbył się benefis nestora teatralnych scen warszawskich, Witolda Sadowego. Bytuch miał zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wszystkich zainteresowanych szczegółami benefisu odsyłamy do tego tematu na naszym forum, w którym Bytuch podzielił się z nami szczegółami uroczystości.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie