youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Ukraina: kinowy dubbing jako sprawa polityczna

- Zwracam się z prośbą do Ukraińców, aby od 1 maja rozpoczęli "totalny monitoring obecności ukraińskiego dubbingu w kinach"- z takim apelem zwrócił się do rodaków lider partii "Za Ukrainę!" Wiaczesław Kyrylenko.

- Ministerstwo Kultury otwarcie kłamie, mówiąc, że ukraińskiemu dubbingowi nic nie zagraża - tak Kyrylenko skomentował otwarty list Kina Państwowego.

- Język ukraiński może zupełnie przestać brzmieć z kinowych głośników. Wskutek decyzji urzędu, począwszy od maja, na Ukrainę będę masowo sprowadzane zachodnie filmy, dubbingowane w Rosji, rzecz jasna, w języku rosyjskim. Nikt w Moskwie nie będzie dubbingował filmów po ukraińsku - dla Rosji jest to niewygodne tak z ekonomicznych, jak i z politycznych względów - mówił polityk.

- Kyrylenko  jest przekonany, że niedawny napad służby podatkowej na największe ukraińskojęzyczne studio dubbingowe "W&N", działające już bardzo długi czas i świadczące usługi na wysokim poziomie, jest początkiem praktycznej realizacji planu wyparcia języka ukraińskiego z kin.

- Haniebna uchwała rządu o ograniczeniu ukraińskiego dubbingu powinna być anulowana, a wymóg jego stosowania powinien być odnowiony w pełni jego treści - stwierdza Kyrylenko. - A minister kultury powinien nareszcie wyjaśnić społeczeństwu swoją pozycję wobec dubbingu, jeśli rzeczywiście jest on ministrem, a nie podstawioną osobą - czytamy na portalu.

Źródło:
ZAXID.NET
Tłumaczenie i opracowanie:
Michał Urban

źródło newsa: korespondent-wschodni.org

 

PostHeaderIcon „Avengers” – pierwszy udostępniony zwiastun z dubbingiem

Stało się to, na co czekali wszyscy zainteresowani dubbingiem do filmu Avengers. Dystrybutor, Forum Film Poland, na niespełna miesiąc przed premierą filmu, udostępnił na YouTubie zdubbingowaną wersję jego drugiego zwiastuna. Widzowie, którzy chadzali do kin, już od kilku miesięcy mogli oglądać go przed seansami niektórych filmów. Rzeczoną zapowiedź obejrzeć można tutaj.

Na chwilę obecną znana jest tylko podstawowa obsada dubbingu. Za reżyserię odpowiada Waldemar Modestowicz, a całość dubbingu nadzorowana jest przez SDI Media Polska.

 

PostHeaderIcon Święta w telewizji

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, w tym okresie stacje telewizyjne starają się ułożyć ramówkę tak, aby wpasować się w świąteczny nastrój. My postaraliśmy się wybrać z ramówki te kinowe filmy, które z całą pewnością wyemitowane zostaną z polskim dubbingiem. Gdybyśmy przeoczyli jakąś pozycję, prosimy o zgłoszenie tego w komentarzu bądź w tym wątku na forum. Ramówka przedstawia się następująco:

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Level Up” – nowy film w Cartoon Networ

7 kwietnia na antenie o godzinie 18.10 Cartoon Network premierowo wyemituje film Level Up, będący prologiem do serialu aktorskiego, którego emisja rozpocznie się w czerwcu.

Bohatermai filmu jest trzech licealistów, Wyatt, Lyle i Dante, którzy uwielbiają gry komputerowe i przypadkowo otwierają portal między grą online i rzeczywistością. Postacie i potwory z gry zaczynają przenikać do prawdziwego świata. Teraz trójka graczy będzie musiała odłożyć na bok dawne niesnaski i zjednoczyć siły z koleżanką z klasy, Angie, by stawić czoła złu.

Zdubbingowaną zapowiedź filmu można obejrzeć tutaj. Za dubbing najprawdopodobniej odpowiadać będzie studio Sonica.

 

PostHeaderIcon Wstępne zapowiedzi na maj

19 maja na antenie Disney Channel pojawi się kolejny autorski film wytwórni Disneya, Bunt FM. W chwili obecnej brak konkretnych informacji na temat daty emisji oraz odpowiedzialnych za polską wersję, ale z dużą dozą pewności można przypuszczać, że powstanie ona w SDI Media Polska, choć trzeba podkreślić, że Disney zaczyna też korzystać z usług Studia M.R. SOUND.

Z kolei 26 maja na antenie Disney XD odbędzie się przedpremierowa emisja dwuczęściowego odcinka nowego serialu aktorskiego Szczury laboratoryjne.

Fabuły obu produkcji prezentujemy poniżej:

 

Więcej…

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (22 lipca; Disney Channel)
 • Kacper i Emma jadą w góry (28 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Moje wakacje z Rudym (11 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie