youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Thor: Mroczny świat” – zarys fabuły

Disney ujawnił pierwszy zarys fabuły nowego filmu z Chrisem Hemsworthem (Królewna Śnieżka i łowca), Natalie Portman (Leon zawodowiec, Czarny łabędź) oraz Anthonym Hopkinsem (Hannibal, Wilkołak). Jak możemy przeczytać w oficjalnej notce prasowej:

Thor: Mroczny świat to kontynuacja przygód Thora, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Po wydarzeniach z filmów Thor i Avengers, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.

Premiera filmu w polskich kinach odbędzie się 8 listopada 2013 roku i, jak wiemy od kilku miesięcy, będzie on wyświetlany w dwóch wersjach językowych – z polskim dubbingiem oraz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

PostHeaderIcon „Jeździec znikąd”: trzeci zwiastun z polskim dubbingiem

Disney udostępnił na swoim kanale YouTube trzeci zwiastun Jeźdźca znikąd z polskim dubbingiem. Produkcja z Johnny'm Depp'em (Jeździec bez głowy, Piraci z Karaibów), Armie Hammer'em (The Social Network) oraz Heleną Bonham Carter (Podziemny krąg, Planeta małp) wejdzie na ekrany naszych kin 19 lipca w dwóch wersjach językowych, z polskim dubbingiem oraz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Poprawiony (środa, 24 kwietnia 2013 14:25)

 

PostHeaderIcon Wspomnienia Joanny Klimkiewicz

Joanna Klimkiewicz była jedną z dialogistek pracujących w dawnym Studiu Opracowań Filmów w Warszawie. We wspomnieniach spisanych przez Zbigniewa Dolnego opowiada o swoim życiu, pracy w SOF'ie. oraz dlaczego zrezygnowała z pisania polskich dialogów do popularnego w latach 90-tych serialu Przyjaciele. Cały wywiad dostępny jest  na naszym forum, bądź po kliknięciu w ten odnośnik.

 

PostHeaderIcon Ostatni odcinek serialu „iCarly” na Nickelodeon SD

Nickelodeon SD wyemituje w dniu jutrzejszym o godz. 19:15, ostatni podwójny odcinek serialu iCarly. Z chwilą zamknięcia serialu możemy zrobić małe podsumowanie na temat polskiego dubbingu. iCarly pierwszy raz pojawiła się na kanale Nickelodeon Polska 26 kwietnia 2009 roku i przez ponad 4 lata w studiu Start International Polska zdubbingowano 108 odcinków (5 sezonów). Reżyserią dubbingu do wszystkich odcinków zajmowała się Elżbieta Kopocińska-Bednarek. Dialogi oraz teksty piosenek były dziełem Anny Niedźwiedzkiej, a nad prawidłowym montażem oraz dźwiękiem czuwali: Janusz Tokarzewski, Sławomir Czwórnóg oraz Michał Skarżyński. Całość produkcji nadzorowała Elżbieta Araszkiewicz. W serialu przewinęło się wielu znanych aktorów dubbingowych, ale co istotne główna obsada dubbingu składająca się z Justyny Bojczuk, Mateusza Narlocha, Aleksandry Traczyńskiej oraz Adriana Perdjona pozostała bez zmian. Szczegółowa obsada polskiego dubbingu do iCarly jest dostępna na Dubbingpedii.

 

PostHeaderIcon Polska premiera „Iron Man 3” dzień wcześniej!

IRON MAN 3, jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, trafi do polskich kin już w czwartek, 9 maja (a nie, jak planowano wcześniej, w piątek, 10 maja). Przyspieszenie daty premiery filmu to ukłon w stronę wszystkich, którzy nie mogą doczekać się spotkania z miliarderem i genialnym wynalazcą Tony’m Starkiem w rewelacyjnej kreacji Roberta Downeya Juniora.

 

Jak zapewnia odtwórca tytułowej roli, trzecia część przygód Tony’ego Starka aka Iron Man to najlepszy film serii. Dwukrotnie nominowanemu do Oscara aktorowi towarzyszą na ekranie: Gwyneth Paltrow (Zakochany Szekspir), Guy Pearce (Memento), Rebecca Hall (Vicky Cristina Barcelona) oraz Ben Kingsley (Książę Persji: Piaski czasu).

Świat Tony’ego Starka legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z  jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera?

źródło: mat.prasowe


Poprawiony (piątek, 12 kwietnia 2013 14:30)

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Zagadki rodziny Hunterów (25 września, Nickelodeon Polska)
 • Biegnij Amelio! (29 września; kino)
 • Big Mouth (29 września; Netflix)
 • Twój Vincent (6 października; kino)
 • Project Mc² (14 października; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie