youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Luty w kinie Iluzjon

Początek lutego w kinie Iluzjon, to czas kontynuacji cyklu filmów emitowanych w programie FERIE ZIMOWE W KINIE ILUZJON o którym wspominaliśmy w styczniu. W ramach tego pasma zostanie wyemitowany klasyczny dubbing do filmu PIPPI W KRAJU TAKA-TUKA. Polska wersja dubbingowa filmu, w reżyserii Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz powstała w 1973 roku. Pod tytułową bohaterkę Pippi (Inger Nilsson) swój głos użyczyła Ewa Złotowska.

Rodzice Arniki i Tommy’ego wyjeżdżają na wakacje zostawiając dzieci pod opieką Pippi w jej Willi Ślicznotce. Kiedy, przez przypadek, Pippi znajduje butelkę z ukrytą w niej wiadomością od porwanego przez piratów ojca – natychmiast organizuje wyprawę ratunkową do kraju Taka-Tuka.

Przed seansem: warsztaty z Olgą Woźniak – autorką książki „Brud” (il. Patryk Mogilnicki, wyd. Hokus-pokus), czyli słów kilka o tym czym jest brud, co się w kurzu kryje, czy na pewno jest taki szary jak nam się wydaje? Olga Woźniak o BRUDZIE wie prawie wszystko i chętnie podzieli się tą wiedzą.

Najbliższe projekcje:
04.02.2013: godz.  10:00 w ramach cyklu 28.01-10.02 FERIE ZIMOWE W KINIE ILUZJON
10.02.2013: godz.  13:45 w ramach cyklu 28.01-10.02 FERIE ZIMOWE W KINIE ILUZJON

Po więcej informacji na temat programu całego cyklu odsyłamy do strony Filmoteki Narodowej.

Poprawiony (sobota, 02 lutego 2013 20:54)

 

PostHeaderIcon Premiera 4. odcinka „Szpiegów w Warszawie”

Dobiega końca emisja mini-serialu Szpiedzy w Warszawie. Dzisiaj o godzinie 20:30 TVP1 nada 4 i tym samym ostatni odcinek serialu. Niestety tym razem do mediów nie przedostała się informacja, na temat widowni trzeciego odcinka. Pomimo, że serial odnotował spadek widowni względem pilotażowego odcinka, to jednak pozostał jednym z chętniej oglądanych programów w tym przedziale czasowym. Nam nie pozostaje nic innego jak po cichu liczyć, że kolejne koprodukcje TVP i BBC również zostaną opatrzone polskim dubbingiem.

 

PostHeaderIcon XV sezon South Park w Comedy Central

Do premiery XV sezonu Miasteczka South Park na Comedy Central została niespełna doba. Już niedługo sami będziemy mogli ocenić jak wypadł polski dubbing, który co tu dużo mówić już jest wielkim zaskoczeniem, zważywszy na to, że poprzednie serie CC emitował z lektorem. Co wiemy na chwilę obecną? Za polski dubbing South Parku odpowiada studio Start International Polska które to powierzyło reżyserię dubbingu Maciejowi Kowalskiemu. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych sezonów za tłumaczenie odpowiada Tomasz Kutner. Wbrew wszelkim obawom jakie pojawiły się po ujawnieniu godziny emisji, South Park będzie emitowany bez cenzury, co też promuje sama stacja w zajawkach dostępnych na swojej stronie  internetowej. W dubbingu nie będzie także odniesień do polskiej rzeczywistości. Aby zachować ducha oryginału obsada będzie ilościowo ograniczona. Warto również podkreślić, że poza takimi aktorami jak Grzegorz Pawlak (Pan Mackey), Grzegorz Kwiecień czy Wojciech Paszkowski w dubbingu pojawi się także Jacek Kopczyński znany z lektorowania poprzednich sezonów South Parku.

XV sezon South Parku będzie emitowany w piątki i w soboty w Comedy Central:
Pt, 01.02- 20:00 (odc. 1), 20:30 (odc. 2); powtórki: 01:05 (odc. 1), 01:35 (odc. 2)
So, 02.02- 20:00 (odc. 3), 20:30 (odc. 4); powtórki: 00:35 (odc. 3); 01:05 (odc. 4)

 

PostHeaderIcon Premiera ostatniego sezonu „Przygód Sary Jane”

W dniach od 29 do 31 stycznia teleTOON+ wyemituje ostatnie odcinki 5 sezonu Przygód Sary Jane. Produkcja serialu została niespodziewanie przerwana ze względu na śmierć Elisabeth Sladen (serialowej Sary Jane Smith). Serial wcześniej można było oglądać na kanale Cartoon Network, który to zdubbingował 2 pierwsze sezony. Jednak dopiero emisja zapoczątkowana przez teleTOON+ od 8 września 2012 roku oznaczała, że zostaną zdubbingowane wszystkie sezony serialu. Tym razem postawiono na inne studio (Master Film) i inną obsadę względem pierwszego dubbingu. Za nową wersję dubbingu było dotychczas odpowiedzialnych trzech reżyserów: Artur Tyszkiewicz, Waldemar Modestowicz i Artur Kaczmarski.

Harmonogram emisji ostatnich odcinków:
WT 29.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 1 i 2)
ŚR 30.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 3 i 4)
CZ 31.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 5 i 6)

 

PostHeaderIcon Styczeń w kinie Iluzjon

W ramach ferii zimowych kino Iluzjon przygotowało dla najmłodszych widzów atrakcje połączone z emisją dwóch klasycznych dubbingów. 28 stycznia o godz. 10:00 zostanie wyemitowany francuski film z 1960 roku pt. Podróż balonem do którego polski dubbing powstał w 1962 roku. 30 stycznia, także o godzinie 10:00 Iluzjon przypomni szwedzki film Pippi z 1968 roku z polskim dubbingiem wykonanym w 1971 roku. Dubbing do obu filmów wyreżyserowała Zofia Dybowska-Aleksandrowicz. Dodatkowo dla tych którzy zdecydują się wybrać w czasie ferii na Podróż balonem i Pippi, Iluzjon przygotował specjalne warsztaty.

PODRÓŻ BALONEM + spotkanie „Widzieć dookoła – co to znaczy?”
Film opowiada historię Pascala (w tej roli dziesięcioletni syn reżysera) – małego chłopca, który udaje się w niezwykłą podróż skonstruowanym przed swojego dziadka balonem. Wraz z bohaterami (dziadek również jest na pokładzie) wyruszamy w pełen przygód lot nad Francją. Mijamy wieże kościelne, kominy, które buchają dymem niczym wulkany, Mont Blanc, podziwiamy z lotu ptaka ocean i Bretanię…

Przed seansem odbędzie się spotkanie wokół książki „Dokąd iść? Mapy mówią do nas” (Heekyoung Kim, ilustr. Krystyna Lipka-Sztarbałło wyd. Entliczek).

To książka, która pozwala odkrywać nie tylko nieznane lądy i kultury, ale i to czym jest dla nas otoczenie. Czy świat zaklinamy, czy badamy? Jaką rolę odgrywają nasze marzenia i nasz strach przed nieznanym? I najważniejsze jak to co chcemy przekazać zapisujemy?

Prowadzenie: Krystyna Lipka-Sztarbałło

PIPPI + warsztaty z Pippi
Pippi, obdarzona nadludzką siłą dziewięcioletnia dziewczynka, przenosi się do szwedzkiego miasteczka ze swą małpką, koniem i wielką torbą złotych monet. Zamieszkuje w ogromnej willi i zaprzyjaźnia się z dwójką dzieci z sąsiedztwa, Anniką i Tommym. Swym niestandardowym zachowaniem dziewczynka wywołuje konsternację u dorosłej części mieszkańców miasteczka. Tym razem Pippi będzie musiała obronić swój dom przed bandą opryszków pragnących skraść jej złote monety..

Po seansie zapraszamy na warsztaty z Pippi – czyli podnoszenie konia, karmienie małpki, stawanie na głowie i inne psikusy – a wszystko to dzięki magii teatru cieni.

Po więcej informacji na temat programu całego cyklu odsyłamy do strony Filmoteki Narodowej.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

  • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
  • Mali bohaterowie (20 października; kino)
  • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
  • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
  • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
  • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
  • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
  • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
  • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
  • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie