youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon VIVA „Przerysowani”!

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli VIVA Polska, lipcowa premiera Futuramy z polskim dubbingiem nie była tylko jednorazową fanaberią. Już niedługo, na początku października, stacja rozpocznie dubbingową emisję kolejnego kultowego serialu dla dorosłych – Przerysowani (oryg. Drawn Together), wcześniej emitowanego przez MTV i Comedy Central w wersjach lektorskich. W chwili obecnej nie wiadomo, czy za Przerysowanych ponownie odpowiadać będzie studio Start International Polska, zajmujące się dubbingiem Futuramy.

Przerysowani to serial animowany dla dorosłych, reklamowany jako „pierwszy animowany reality show”, stworzony dla Comedy Central. Głównymi bohaterami jest ósemka archetypowych postaci będącymi parodiami różnych postaci z kreskówek, którzy w ramach programu organizowanego i prowadzonego przez „żydowskich producentów” umieszczeni zostali we wspólnym domu. Animacja została stworzona przez Dave’a Jesera i Matta Silversteina, a ze względu na swoją treść spotkała się z dużymi kontrowersjami i porównywaniami z innym serialem animowanym dla dorosłych –  Miasteczko South Park. (Wikipedia)

 

PostHeaderIcon HISTORIA POLSKIEGO DUBBINGU tom 1

Wreszcie, po prawie pięciu latach pisania, udało mi się napisać i wydać - w jednym egzemplarzu, pierwszy tom mojej "Historii Polskiego Dubbingu".
Powiem nieskromnie, że jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało mi się osiągnąć. Jednak prawdziwa książka w ręku, pięknie wydana z wieloma interesującymi fotografiami, to jest zupełnie coś innego niż smętne przerzucanie stron w internecie.
Poniżej zamieszczam kilka stroniczek z gotowego już egzemplarza.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do jej powstania.
Zbigniew Dolny (Bytuch)

 

PostHeaderIcon „Let it Shine” na Disney Channel

8 września o godz. 11.00 na Disney Channel odbędzie się premiera filmu Let it Shine, w którym w jednej z tytułowych ról występuje Tyler James Williams (Wszyscy nienawidzą Chrisa). Film zostanie opatrzony polskim dubbingiem, który zapewne, jak dotychczasowe produkcje emitowane na DC, powstał w SDI Media Polska.

Fabuła filmu w rozwinięciu.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Wyśpiewać marzenia” na Nickelodeon HD

W piątek, 31 sierpnia o godz. 16:30, Nickelodeon HD wyemituje film Wyśpiewać marzenia. Jest to powtórka emisji z wersji kanału w SD, która miała miejsce kilka dni temu, tak więc znamy już wszystkie szczegóły na temat tego dubbingu. Polska wersja powstała w studiu Master Film, zaś reżyserię powierzono Elżbiecie Jeżewskiej. Warto podkreślić, że w obsadzie, poza aktorami typowo dubbingowymi, pojawiają się osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w dubbingu. Należy także zaznaczyć, że Marta Zgutczyńska oraz Przemysław Wyszyński po raz kolejny podkładają głos pod Keke Palmer i Avana Jogia.

Fabuła filmu w rozwinięciu newsa.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Drugi dubbingowany zwiastun „Na tropie Marsupilami”

Za niespełna miesiąc do naszych kin trafi francuska komedia Na tropie Marsupilami w reżyserii Alaina Chabata (autor m.in Misji Kleopatra i RRRrrrr!!!), która w samej tylko Francji zebrała rekordową widownię 6 milionów widzów (wśród nich ponoć m.in. Nicolas Sarkozy i François Hollande). Jak to bywa przy tego typu produkcjach, dystrybutor zadecydował o wykonaniu polskiego dubbingu, aby przyciągnąć większą widownię do kin. Od kilku dni na oficjalnym kanale You Tube dystrybutora filmu, ITICinema, można zobaczyć drugi zdubbingowany zwiastun. W filmie usłyszymy zapewne inny dubbing niż w zwiastunie. Premiera w naszych kinach 28 września.

Zdubbingowany zwiastun obejrzeć można również w rozwinięciu newsa.

 

Więcej…

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Luźne lejce (23 czerwca; Netflix Polska)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie