youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Sklep dla samobójców”: premiera DVD

Znamy już datę premiery DVD francuskiego filmu animowanego dla widzów dorosłych pt. Sklep dla samobójców który kilka miesięcy temu gościł w naszych kinach. Sklepy internetowe zgodnie podają, że film zostanie wydany 9 grudnia 2013 roku, w cenie 39,99 zł. Na płycie poza polską ścieżką dubbingową w Dolby Digital 5.1. będzie dostępna także wersja francuska z polskimi napisami. Wygląda na to, że DVD będzie pozbawione wartościowych dodatków specjalnych.

 

PostHeaderIcon „Niesamowity Spider-Man 2”: informacje o pierwszym zwiastunie

Na oficjalne potwierdzenie bądź zaprzeczenie polskiego dubbingu do drugiej części Niesamowitego Spider-Mana będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak informuje reżyser filmu, Marc Webb, pierwszy zwiastun Spider-Mana 2 pojawi się 13 grudnia, w dniu premiery Hobbita: Pustkowia Smauga. Tego samego dnia zwiastun zostanie udostępniony szerokiej widowni w Internecie. Mając na uwadze dotychczasową politykę United International Pictures, w przypadku pozytywnej decyzji odnośnie dubbingu na zwiastun w pełnej polskiej wersji językowej nie powinniśmy długo czekać. Do tej pory UIP skrupulatnie dubbingowało wszystkie zwiastuny do filmów aktorskich, które dystrybuował z polskim dubbingiem. Film wejdzie na ekrany naszych kin 21 kwietnia 2014 roku.

Bieżące informacje na temat powstającej produkcji będą zamieszczane na naszym forum w tym temacie.

 

PostHeaderIcon Iluzjon: „Tomcio Paluch”

Już jutro o godz. 14.45 kino Iluzjon przypomni klasyczny dubbing do amerykańskiego filmu Tomcio Paluch (oryg. Tom Thumb) w reżyserii George’a Pala (prod. 1958). Polska wersja dubbingowa została opracowana w 1966 roku na potrzeby dystrybucji kinowej. Reżyserem polskiego dubbingu była Henryka Biedrzycka, a w obsadzie dubbingu znaleźli się m.in. Lechosław Herz (Tomcio Paluch, rola Russa Tamblyna), Andrzej Żarnecki (flecista, rola Alana Younga), Janusz Paluszkiewicz (drwal Jonathan, rola Bernarda Milesa), Barbara Rachwalska (Anna, rola Jessie Matthews), Saturnin Żurawski (złoczyńca, rola Terry’ego-Thomasa), Mieczysław Czechowicz (rola Petera Selersa) oraz Iwa Młodnicka (Królowa Lasu, rola June Thorburn). Kino Iluzjon przypomni ten klasyczny dubbing także w niedzielę 17 listopada o godz. 12.00.

Zrealizowana na motywach baśni braci Grimm opowieść o losach chłopca liliputa i jego dzielnych zmaganiach z otaczającym światem „olbrzymów”. Film otrzymał statuetkę Oscara za efekty specjalne. [opis: kino Iluzjon]

 

PostHeaderIcon „Gra Endera” od dzisiaj w polskich kinach

Od dzisiaj w kinach w całej Polsce wyświetlana jest Gra Endera. W superprodukcji występują m.in. Asa Butterfield, Harrison Ford, Ben Kingsley i Viola Davis. Dystrybutor filmu, Monolith Films, dał widzom możliwość wyboru pomiędzy polskim dubbingiem a napisami. Trudno przewidzieć, jak w tym wypadku sprzeda się wersja dubbingowana, ponieważ film wchodzi na ekrany w okolicach Wszystkich Świętych, kiedy widownia w kinach jest bardzo niska. Przez najbliższy tydzień Gra Endera powinna znaleźć się na szczycie zestawienia box office’u – jedynym poważnym konkurentem może być wciąż nieźle trzymający się Wałęsa: Człowiek z nadziei Andrzeja Wajdy. Frekwencyjna rywalizacja rozpocznie się dopiero 8 listopada, kiedy to na ekrany kin polskich wejdzie kilka oczekiwanych produkcji, w tym widowisko Thor: Mroczny świat i najnowszy film Romana Polańskiego, Wenus w futrze.

Pierwsze opinie na temat samego filmu jak i polskiego dubbingu zaczęły się już pojawiać na naszym forum w tym temacie.

 

PostHeaderIcon „Pies, który uratował Halloween” w Nickelodeon SD

Już jutro o godz. 18.00 Nickelodeon SD wyemituje kolejny film aktorski - Pies, który uratował Halloween (The Dog Who Saved Halloween). Nie udało nam się potwierdzić tej informacji, ale patrząc na politykę stacji, polski dubbing wydaje się w tym przypadku bardzo prawdopodobny. Film będzie powtarzany w niedzielę 3 listopada o godz. 15.55.

George Bannister (Gary Valentine) wraz ze swoją żoną Belindą (Elisa Donovan) i dziećmi, Karą (Kayley Stallings) oraz Benem, przeprowadza się do nowego domu. Rodzinie towarzyszy czworonożny przyjaciel, Zeus. W pobliżu mieszka tajemniczy Eli Cole (Lance Henriksen). Jego ogromna posiadłość przypomina pałac rodem z koszmarów sennych. George podejrzewa, że nowy sąsiad jest szalonym naukowcem. Kiedy w okolicy w niejasnych okolicznościach znika czarny kot, mężczyzna postanawia zbadać sprawę i wyjaśnić zagadkę budzącego grozę budynku. [opis: teleman.pl]

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Zagadki rodziny Hunterów (25 września, Nickelodeon Polska)
 • Biegnij Amelio! (29 września; kino)
 • Big Mouth (29 września; Netflix)
 • Twój Vincent (6 października; kino)
 • Project Mc² (14 października; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie