youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon XV sezon South Park w Comedy Central

Do premiery XV sezonu Miasteczka South Park na Comedy Central została niespełna doba. Już niedługo sami będziemy mogli ocenić jak wypadł polski dubbing, który co tu dużo mówić już jest wielkim zaskoczeniem, zważywszy na to, że poprzednie serie CC emitował z lektorem. Co wiemy na chwilę obecną? Za polski dubbing South Parku odpowiada studio Start International Polska które to powierzyło reżyserię dubbingu Maciejowi Kowalskiemu. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych sezonów za tłumaczenie odpowiada Tomasz Kutner. Wbrew wszelkim obawom jakie pojawiły się po ujawnieniu godziny emisji, South Park będzie emitowany bez cenzury, co też promuje sama stacja w zajawkach dostępnych na swojej stronie  internetowej. W dubbingu nie będzie także odniesień do polskiej rzeczywistości. Aby zachować ducha oryginału obsada będzie ilościowo ograniczona. Warto również podkreślić, że poza takimi aktorami jak Grzegorz Pawlak (Pan Mackey), Grzegorz Kwiecień czy Wojciech Paszkowski w dubbingu pojawi się także Jacek Kopczyński znany z lektorowania poprzednich sezonów South Parku.

XV sezon South Parku będzie emitowany w piątki i w soboty w Comedy Central:
Pt, 01.02- 20:00 (odc. 1), 20:30 (odc. 2); powtórki: 01:05 (odc. 1), 01:35 (odc. 2)
So, 02.02- 20:00 (odc. 3), 20:30 (odc. 4); powtórki: 00:35 (odc. 3); 01:05 (odc. 4)

 

PostHeaderIcon Premiera ostatniego sezonu „Przygód Sary Jane”

W dniach od 29 do 31 stycznia teleTOON+ wyemituje ostatnie odcinki 5 sezonu Przygód Sary Jane. Produkcja serialu została niespodziewanie przerwana ze względu na śmierć Elisabeth Sladen (serialowej Sary Jane Smith). Serial wcześniej można było oglądać na kanale Cartoon Network, który to zdubbingował 2 pierwsze sezony. Jednak dopiero emisja zapoczątkowana przez teleTOON+ od 8 września 2012 roku oznaczała, że zostaną zdubbingowane wszystkie sezony serialu. Tym razem postawiono na inne studio (Master Film) i inną obsadę względem pierwszego dubbingu. Za nową wersję dubbingu było dotychczas odpowiedzialnych trzech reżyserów: Artur Tyszkiewicz, Waldemar Modestowicz i Artur Kaczmarski.

Harmonogram emisji ostatnich odcinków:
WT 29.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 1 i 2)
ŚR 30.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 3 i 4)
CZ 31.01, g. 20:35, 21:00 (odcinek 5 i 6)

 

PostHeaderIcon Styczeń w kinie Iluzjon

W ramach ferii zimowych kino Iluzjon przygotowało dla najmłodszych widzów atrakcje połączone z emisją dwóch klasycznych dubbingów. 28 stycznia o godz. 10:00 zostanie wyemitowany francuski film z 1960 roku pt. Podróż balonem do którego polski dubbing powstał w 1962 roku. 30 stycznia, także o godzinie 10:00 Iluzjon przypomni szwedzki film Pippi z 1968 roku z polskim dubbingiem wykonanym w 1971 roku. Dubbing do obu filmów wyreżyserowała Zofia Dybowska-Aleksandrowicz. Dodatkowo dla tych którzy zdecydują się wybrać w czasie ferii na Podróż balonem i Pippi, Iluzjon przygotował specjalne warsztaty.

PODRÓŻ BALONEM + spotkanie „Widzieć dookoła – co to znaczy?”
Film opowiada historię Pascala (w tej roli dziesięcioletni syn reżysera) – małego chłopca, który udaje się w niezwykłą podróż skonstruowanym przed swojego dziadka balonem. Wraz z bohaterami (dziadek również jest na pokładzie) wyruszamy w pełen przygód lot nad Francją. Mijamy wieże kościelne, kominy, które buchają dymem niczym wulkany, Mont Blanc, podziwiamy z lotu ptaka ocean i Bretanię…

Przed seansem odbędzie się spotkanie wokół książki „Dokąd iść? Mapy mówią do nas” (Heekyoung Kim, ilustr. Krystyna Lipka-Sztarbałło wyd. Entliczek).

To książka, która pozwala odkrywać nie tylko nieznane lądy i kultury, ale i to czym jest dla nas otoczenie. Czy świat zaklinamy, czy badamy? Jaką rolę odgrywają nasze marzenia i nasz strach przed nieznanym? I najważniejsze jak to co chcemy przekazać zapisujemy?

Prowadzenie: Krystyna Lipka-Sztarbałło

PIPPI + warsztaty z Pippi
Pippi, obdarzona nadludzką siłą dziewięcioletnia dziewczynka, przenosi się do szwedzkiego miasteczka ze swą małpką, koniem i wielką torbą złotych monet. Zamieszkuje w ogromnej willi i zaprzyjaźnia się z dwójką dzieci z sąsiedztwa, Anniką i Tommym. Swym niestandardowym zachowaniem dziewczynka wywołuje konsternację u dorosłej części mieszkańców miasteczka. Tym razem Pippi będzie musiała obronić swój dom przed bandą opryszków pragnących skraść jej złote monety..

Po seansie zapraszamy na warsztaty z Pippi – czyli podnoszenie konia, karmienie małpki, stawanie na głowie i inne psikusy – a wszystko to dzięki magii teatru cieni.

Po więcej informacji na temat programu całego cyklu odsyłamy do strony Filmoteki Narodowej.

 

PostHeaderIcon Premiera 3. odcinka „Szpiegów w Warszawie”

Nadany w zeszłym tygodniu drugi odcinek serialu Szpiedzy w Warszawie zanotował spadek oglądalności. Według danych Nielsen Audience Measurement drugi odcinek obejrzało 2,58 mln. widzów. W polskiej wersji dubbingowej serialu przygotowanej przez studio Master Film poza Andrzejem Chyrą (David Tennant) i Anną Dereszowską (Janet Montgomery) wystąpili: Miłogost Reczek (Allan Corduner), Ignacy Gogolewski (Julian Glover), Olga Sawicka (Fenella Woolgar) i inni. Trzeci odcinek serialu zostanie wyemitowany dzisiaj o godzinie 20:30 w TVP1.

 

PostHeaderIcon Premiera 2. odcinka „Szpiegów w Warszawie”

Hucznie promowana na kanałach Telewizji Polskiej premiera serialu Szpiedzy w Warszawie już za nami. Według danych Nielsen Audience Measurement, pierwszy odcinek obejrzało ponad 3,6 mln widzów, deklasując inne produkcje emitowane w tym samym czasie. Na podstawie pierwszego odcinka wiemy, że za polską wersję dubbingową serialu odpowiada studio Master Film. Reżyserię dubbingu powierzono Elżbiecie Jeżewskiej, a tłumaczenie i dialogi Witoldowi Surowiakowi. Za nagrania i montaż dialogów odpowiada Jacek Osławski. Organizacją nagrań zajął się Romuald Cieślak. W obsadzie dubbingu poza Andrzejem Chyrą i Anną Dereszowską wystąpili: Artur Barciś (Burn Gorman), Aleksandra Koncewicz (Ellie Haddington), Anna Seniuk (Linda Bassett) i inni. Cała obsada dubbingu dostępna jest w tym miejscu. Premiera drugiego odcinka odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.30 w TVP1.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Luźne lejce (23 czerwca; Netflix Polska)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie