youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Nowe odcinki „Powodzenia, Charlie!” w Disney Channel

Powoli zaczyna dobiegać końca emisja czwartej serii serialu komediowego pt. Powodzenia, Charlie!. Przed kilkoma tygodniami ujawniono, że czwarta seria, będzie już ostatnią, tym samym serial oficjalnie zamknie się w liczbie stu odcinków. Warto podkreślić, że nowe odcinki są systematycznie dubbingowane przez polską wersję kanału Disney Channel. Do końca sezonu zostało zaledwie 15 odcinków. Według informacji prasowych nowy odcinek Powodzenia, Charlie! z polskim dubbingiem pojawi się na antenie Disney Channel już w sobotę 18 stycznia. Z chwilą wyemitowania ostatniego odcinka, Powodzenia, Charlie!, dołączy do powiększającego się grona seriali aktorskich, które w ostatnich latach doczekały się polskiego dubbingu do wszystkich wyprodukowanych odcinków.

Polska wersja dubbingowa Powodzenia, Charlie! w reżyserii Marka Robaczewskiego jest opracowywana w SDI Media Polska.

 

PostHeaderIcon Miriam Aleksandrowicz w Radiu dla Ciebie

Gościem wczorajszej audycji Strefa kultury w Radiu dla Ciebie była Miriam Aleksandrowicz, której wspomnienia niedawno publikowaliśmy na naszych łamach. W wywiadzie radiowym Pani Aleksandrowicz opowiada m.in. o historii polskiego dubbingu, jego współczesnej kondycji oraz o swojej wieloletniej pracy w zawodzie aktora i reżysera głosowego. Osoby zainteresowane wywiadem mogą go odsłuchać bądź pobrać w formacie *.mp3 ze strony Radia dla Ciebie.

 

PostHeaderIcon „Szpiedzy w Warszawie” w TVP Historia

Niespełna rok po premierze polskiego dubbingu do serialu Szpiedzy w Warszawie, TVP zdecydowała się na jego ponowną emisję. Serial z Davidem Tennantem (w wersji dubbingowej Andrzej Chyra) oraz Janet Montgomery (w wersji dubbingowej Anna Dereszowska) będzie można obejrzeć w TVP Historia poczynając od dnia jutrzejszego. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w piątek 10 stycznia o godz. 09:00. Kolejne odcinki pojawią się odpowiednio:

odcinek 2.: piątek 10 stycznia o godz. 17:00 (powtórka w poniedziałek 13 stycznia o godz. 09:00),

odcinek 3.: poniedziałek 13 stycznia o godz. 17:00 (powtórka we wtorek 14 stycznia o godz. 09:05),

odcinek 4.: wtorek 14 stycznia o godz. 17:00 (powtórka w środę 15 stycznia o godz. 09:05).

Polska wersja dubbingowa do serialu w reżyserii Elżbiety Jeżewskiej powstała w studiu Master Film. Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek informacji na temat wydania serialu przez Telewizję Polską na DVD.

Na miesiąc marzec planowane jest rozpoczęcie zdjęć do kolejnego serialu BBC i TVP, pt. Wielka wojna, opowiadającego o losach dwóch żołnierzy walczących na frontach I wojny światowej. Na razie brak jest jakichkolwiek dalszych informacji na temat powstającej produkcji, ale nie można wykluczyć, że i Wielka wojna, wzorem Szpiegów w Warszawie, doczeka się polskiego dubbingu. Czy tak się stanie, dowiemy się dopiero w ciągu najbliższych miesięcy kiedy ruszy szum medialny wokół produkcji. TVP planuje wyemitować ją na jesieni 2014 roku.

 

PostHeaderIcon Zapowiedź serialu „Liv i Maddie” z polskim dubbingiem w Disney Channel

W serwisie YouTube pojawiła się pierwsza dubbingowana zapowiedź serialu komediowego pt. Liv i Maddie opowiadającego o dwóch siostrach bliźniaczkach które muszą nauczyć się wspólnego życia ze sobą, po latach rozłęki. W dubbingowanej zapowiedzi możemy usłyszeć, Agatę Paszkowską (Liv i Maddie, rola Dove Cameron), Krzysztofa Cybińskiego (Pete Rooney, rola Benjamina Kinga), Macieja Falanę (Parker Rooner, rola Tenzinga Norgaya Trainora) oraz Grzegorza Kwietnia jako narratora. Polska wersja dubbingowa do serialu w reżyserii Tomasza Robaczewskiego powstała w SDI Media Polska. Regularna emisja rozpocznie się w sobotę 18 stycznia o godz. 10:00 w Disney Channel.

 

PostHeaderIcon „Zebra z klasą” na DVD z magazynem „Twój Maluszek”

Wczoraj w salonach prasowych pojawił się pierwszy numer magazynu Twój Maluszek (01/2014) do którego został dołączony film na DVD pt. Zebra z klasą. Jest to już trzecia gazetowa dystrybucja filmu w ostatnim czasie. Warto na niego zwrócić uwagę, ponieważ w przeciwieństwie do wielu obecnych filmów wydawanych w gazetach, Zebra z klasą kosztuje jedynie 7,99. Jest to wydanie książkowe z filmem na DVD, naturalnie w wersji z kinowym dubbingiem. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu na zlecenie dystrybutora Monolith Films odpowiadał MASTER FILM. Polską wersję dubbingową filmu wyreżyserował Paweł Leśniak, a w obsadzie dubbingu znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr (Zebra Pasio), Adam Ferency (Kucyk Tadzik), Jerzy Kryszak (Pelikan Gęś), Adam Bauman (Nolan Walsh), Danuta Stenka (Klara), Mirosław Zbrojewicz (Trenton) oraz Jarosław Boberek (Kogut Mędrek).

źródło: dodatkiwkiosku.blogspot.com

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Następcy 2 (9 września; Disney Channel)
 • Zagadki rodziny Hunterów (25 września, Nickelodeon Polska)
 • Biegnij Amelio! (29 września; kino)
 • Big Mouth (29 września; Netflix)
 • Twój Vincent (6 października; kino)
 • Project Mc² (14 października; Disney Channel)
 • Mali bohaterowie (20 października; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Co wiecie o swoich dziadkach? (1 grudnia; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Traktorek Florek (26 stycznia 2018; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)
 • Pułapka czasu (9 marca 2018 roku; kino)
 • Traktorek Florek dodaje gazu (23 marca 2018; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (20 kwietnia 2018; kino)
 • Traktorek Florek ratuje farmę (25 maja 2018; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie