youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Frankenweenie

Tim Burton, reżyser takich hitów jak Alicja w krainie czarów czy Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, pracuje obecnie nad kolejną animacją, Frankenweenie, będącą remakiem jego krótkiego metrażu z 1984 roku. Film opowiada o chłopcu, który postanawia tylko sobie znanym sposobem przywrócić do życia swego psa potrąconego przez samochód. Sparky, o wyglądzie przypominającym Frankensteina, straszy wszystkich sąsiadów i ostatecznie zostaje przez nich odtrącony. Victor musi zrobić wszystko, by przekonać ich, że jest to ten sam lojalny pupil, którym był do tej pory. Animacja pojawi się w polskich kinach 7 grudnia i, jak potwierdził dystrybutor, Forum Film Poland, zostanie opatrzona polskim dubbingiem. Na Filmwebie dostępny już jest polski zwiastun, który można obejrzeć tutaj.

 

PostHeaderIcon Nowości telewizyjne

Kończący się tydzień przynosi nam trzy nowości dubbingowe. 10 marca na antenie Disney Channel odbędą się premiery dwóch nowych seriali aktorskich. Pierwszym z nich jest ,,Austin i Ally'' śledzący losy utalentowanego piosenkarza Austina Moona i nieśmiałej autorki tekstów Ally Dawson. Emisja pierwszego odcinka nastąpi o 9:35. Kolejną produkcją jest regularna emisja ,,Jessie'' której pilotażowy odcinek został wyemitowany 23 grudnia. Emisja pierwszego odcinka już o 10:00. Serial opowiada o 18-stolatce, która zostaje nianią w bogatej rodzinie Morgana i Christiny Rossów. Za polski dubbing do tego serialu odpowiada STUDIO M.R. SOUND. Ostatnią nowością na ten tydzień jest premiera 11 marca o 16:45 na Nickelodeon SD nowych odcinków serialu ,,True Jackson''. Za polski dubbing do serialu odpowiada Start International Polska.

Poprawiony (sobota, 10 marca 2012 15:39)

 

PostHeaderIcon Królewna Śnieżka

16 marca na ekrany naszych kin wejdzie ,,Królewna Śnieżka'' z Julią Roberts, Lily Collins i Seanem Beanem. O polskim dubbingu do wspomnianego filmu, z każdym dniem bliżej premiery robi się coraz głośniej. Filmwebowi udało się nakłonić Martę Żmudę-Trzebiatowską na krótkie zwierzenie, na temat pracy nad dubbingiem Śniezki. Cały materiał filmowy jest dostępny w tym miejscu.

Poprawiony (czwartek, 08 marca 2012 16:51)

 

PostHeaderIcon Nowości telewizyjne

W marcu Disney XD przygotował dwa weekendowe maratony, w których pojawią się nowe odcinki trzech seriali aktorskich, za których dubbing odpowiada SDI Media Polska. Premiery odbędą się 3., 4., 17. i 18 marca od godziny 8.00. Poniżej prezentujemy rozpiskę przykładowych odcinków:

Para królów: The Ex-Factor, Pair of Santas (lub Let the Clips Show), Mr. Boogey Shoes, No Rhyame or Treason, The Young and the Restless*
Z kopyta
: Clash of Titans, Badge of Honor, The Great Escape, Dude Where’s My Sword?, Breaking Board*
Ja w kapeli: Pain Games, Iron Weasel Gets Schooled, Kicked Out for Band Behavior, Iron Weasel vs. Mini Weasel

*Para królów i Z kopyta – maraton nowych odcinków 3 marca od godziny 10.40.

 

PostHeaderIcon Iluzjon zdradzi „Wszystko o Ewie”

Podczas gdy na ekranach kin można oglądać Mój tydzień z Marilyn, Iluzjon Filmoteki Narodowej zorganizował cykl seansów „Bogini filmowego firmamentu – Marilyn Monroe w 50. rocznicę śmierci”. Dla mieszkańców stolicy jest to znakomita okazja do tego, aby obejrzeć na wielkim ekranie największe przeboje przedwcześnie zmarłej gwiazdy. Miłośników dubbingu powinien zainteresować przede wszystkim przypadający na 1 marca seans Wszystkiego o Ewie. Film wyświetlony zostanie w wersji z dubbingiem wyreżyserowanym przez Romualda Drobaczyńskiego, z którym oglądali go widzowie w 1960 roku. Głosów w polskiej wersji użyczyli m.in. Aniela Świderska, Katarzyna Łaniewska, Artur Młodnicki, Krystyna Feldman i Mieczysław Pawlikowski. Bilety na seans kosztują 11 złotych. Miłośnicy dubbingu spoza stolicy mogą mieć jedynie nadzieję, że z okazji 50. rocznicy śmierci gwiazdy filmy z jej udziałem przypomni Telewizja Publiczna, która Wszystko o Ewie emitowała już z kinowym dubbingiem. Po raz ostatni film wyemitowany został na TVP2 około 2000 roku.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Był sobie pies
 • Logan: Wolverine
 • Piękna i Bestia
 • Wrota bohaterów
 • Wszystko albo nic
 • Azyl

Najbliższe premiery:

 • Power Rangers (24 marca; kino)
 • The Lodge (27 marca; Disney Channel)
 • Wkręceni-Nakręceni (27 marca; Disney XD)
 • Pan Żaba (21 kwietnia; kino)
 • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (5 maja; kino)
 • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (26 maja; kino)
 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (20 lipca; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie