youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Wspomnienia Krystyny Skibińskiej-Subocz

Na naszym forum dyskusyjnym pojawił się wywiad z Krystyną Skibińską-Subocz, dialogistką w dawnym SOF-ie, a w późniejszym czasie w studiu Start International Polska. Pani Skibińska-Subocz była odpowiedzialna za przygotowanie listy dialogowej m.in. do spektakli BBC z serii Szekspira dzieła wszystkie oraz do jedynego filmu Woody’ego Allena zdubbingowanego na język polski: Annie Hall. Cały wywiad, spisany przez Zbigniewa Dolnego, jest dostępny na naszym forum, bądź po kliknięciu w ten link.

 

PostHeaderIcon Drugi zdubbingowany zwiastun „Percy’ego Jacksona: Morza potworów”

Kampania promocyjna Percy’ego Jacksona: Morza potworów nabiera tempa. Niespełna kilka dni temu dystrybutor filmu, Imperial CinePix, udostępnił pierwszy zdubbingowany zwiastun, a dzisiaj za pośrednictwem serwisu Filmweb zaprezentowano drugi zwiastun z polskim dubbingiem, który można obejrzeć klikając w ten link. Tym razem w roli Percy’ego wystąpił Piotr Bajtlik, a w pozostałych rolach usłyszeć można Pawła Ciołkosza (Grover), Modesta Rucińskiego (Luke) oraz Grzegorza Wonsa i Miłogosta Reczka. Poza nowym zwiastunem ujawniono również polską szatę graficzną plakatu promującego film, z którego można się dowiedzieć, że film będzie wyświetlany w 3D i 2D. Premiera została przewidziana na 16 sierpnia br.

Drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana; Percy Jackson, potomek bogów greckich, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.

 

PostHeaderIcon Odznaczenia dla Marii Etienne i Elżbiety Kowalskiej

21 czerwca dwie znakomite dialogistki z SOF-u, Maria Etienne i Elżbieta Kowalska, otrzymały wysokie medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odznaczenie zostało przyznane w ramach uczczenia 95-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W imieniu Elżbiety Kowalskiej, która obecnie przebywa w Gruzji, odznaczenie odebrała Maria Etienne. Obu paniom gratulujemy!

Maria Etienne Elżbieta Kowalska

 

PostHeaderIcon Pierwszy zdubbingowany zwiastun „Percy’ego Jacksona: Morza potworów”

Dziś w Sieci pojawił się pierwszy zdubbingowany zwiastun filmu Percy Jackson: Morze potworów – kontynuacji Percy’ego Jacksona i bogów olimpijskich: Złodzieja pioruna z 2010 roku. W zwiastunie ponownie usłyszeć można m.in. Marcina Hycnara (Percy Jackson), Pawła Ciołkosza (Grover), Krzysztofa Banaszyka (narrator) i Dorotę Zięciowską. Za dubbing prawdopodobnie odpowiedzialne jest Studio Sonica, od dawna współpracujące z dystrybutorem filmu, firmą Imperial CinePix. Film trafi do kin 16 sierpnia br.

Zwiastun obejrzeć można klikając w ten link, zaś poniżej prezentujemy opis filmu ze strony dystrybutora:

Drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana; Percy Jackson, potomek bogów greckich, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.

 

PostHeaderIcon Niezłomny „Iron Man 3” – 600 tys. widzów

Trzecia odsłona przygód superbohatera w żelaznej zbroi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dziś „trójka” osiągnęła wynik 600 tys. widzów, przebijając o blisko 100 tysięcy rezultat Avengers, których zobaczyło łącznie 502 tys. osób.

Warto przypomnieć, że w pierwszy weekend najnowszą superprodukcję Marvela obejrzało 235 tys. widzów. To najlepszy wynik spośród wszystkich tegorocznych premier kinowych.

Wpływ na tak dobry wynik miał zapewne polski dubbing, który w wielu kinach zdeklasował seanse z napisami.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Kacper i Emma jadą w góry (28 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie