youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Magdalena Różczka: Być jak Rachel Weisz

Co łączy te dwie piękne i utalentowane aktorki? Wspólny występ w zrealizowanej z rozmachem, fantastycznej produkcji Disneya – Oz: Wielki i Potężny, która już 8 marca pojawi się w polskich kinach.

Żona agenta 007, Rachel Weisz wciela się w postać złej czarownicy Evanory, zaś gwiazda serialu TVN Lekarze, Magdalena Różczka użycza jej swego głosu w polskiej wersji językowej filmu. Oto co polska aktorka opowiada o koleżance po fachu:

Jestem niezwykle podekscytowana, że postać przeze mnie dubbingowaną gra właśnie Rachel Weisz: cudowna kobieta i cudowna aktorka. Rachel jest dla mnie inspiracją, od dawna ją podziwiam, poniekąd pokazuje mi ona kierunek, w którym zawodowo chciałabym podążać, więc jak na castingu dowiedziałam się, że chociaż przez chwilę mam być nią, to bardzo się ucieszyłam.

Druga sprawa związana z tym projektem, to fakt, że po raz pierwszy gram osobę na wskroś złą. Bardzo, bardzo złą czarownicę i to jest fajne – dodaje z uśmiechem Różczka.

Oz: Wielki i Potężny, najnowsza produkcja twórców filmu Alicja w Krainie Czarów, to zrealizowana z wielkim rozmachem, fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie. Film w reżyserii Sama Raimiego z udziałem Mili Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams i Jamesa Franco został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma, Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz.

W polskiej wersji językowej obok Magdaleny Różczki występują Antek Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska oraz Jacek Braciak.

Oz: Wielki i Potężny w kinach od 8 marca!

źródło: mat.prasowe


 

PostHeaderIcon Drugi zwiastun „Iron Mana 3” już po polsku

Wczoraj zadebiutował kolejny zwiastun najnowszej superprodukcji opartej na jednym z komiksów wydawnictwa Marvel – Iron Man 3. Zaledwie kilka godzin później pojawiła się jego polska wersja, w której ponownie – tak jak w Avengers i pierwszym zwiastunie – można usłyszeć Mariusza Bonaszewskiego jako Tony Stark (Robert Downey Jr.) i Miłogosta Reczka (Ben Kingsley). Polską wersję zwiastuna możecie obejrzeć poniżej.

Świat Tony’ego Starka legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera?

Film zadebiutuje w polskich kinach 10 maja w dwóch wersjach językowych do wyboru.

 

PostHeaderIcon Wspomnienia Haliny Wodiczko

Halina Wodiczko była jedną z dialogistek w Studiu Opracowań Filmów. We wspomnieniach spisanych przez Zbigniewa Dolnego opowiada o swoim życiu, a także o pracy w SOF'ie. Cały wywiad dostępny jest  na naszym forum, bądź po kliknięciu w ten odnośnik.

 

PostHeaderIcon Polski aktor w hicie za 200 milionów dolarów!

Uznany za jednego z najciekawszych aktorów młodego pokolenia Antek Pawlicki użycza swego głosu Czarnoksiężnikowi z Krainy Oz we wchodzącej właśnie na ekrany polskich kin fantastycznej produkcji Oz: Wielki i Potężny.

Film pojawi się w kinach już w najbliższy piątek, 8 marca w dwóch wersjach językowych: oryginalnej z napisami oraz polskiej z dubbingiem.

Mój bohater to gość, który daje show, udaje czary. Dominującą cechą jego charakteru jest słabość do kobiet. To właśnie z powodu miłosnej przygody trafia do Krainy Oz, gdzie zostaje wzięty za prawdziwego czarodzieja – opowiada o swojej postaci Pawlicki.

Przygotowując się do roli, aktor zawsze stara się odnaleźć w sobie cechy tej postaci. Nie inaczej jest w przypadku gwiazdy filmu Big Love: Myślę, że każdy z nas jest na swój sposób pomysłowy, posiada pewien urok osobisty. Ja również. Co do tej słabości Oza do kobiet, to cóż… Również mam coś z tego – dodaje z uśmiechem aktor.

Oz: Wielki i Potężny, najnowsza produkcja twórców filmu Alicja w Krainie Czarów, to zrealizowana z wielkim rozmachem, fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie. Film w reżyserii Sama Raimiego z udziałem Mili Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams i Jamesa Franco został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma, Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz.

W polskiej wersji językowej obok Antka Pawlickiego występują Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska oraz Jacek Braciak.

Oz: Wielki i Potężny w kinach od 8 marca!

źródło: mat.prasowe


 

PostHeaderIcon Dubbingowane spoty „Jacka, pogromcy olbrzymów”

Warner Bros. Polska na swoim kanale YouTube udostępnił dwa pierwsze spoty z polskim dubbingiem do Jacka, pogromcy olbrzymów. Wiele wskazuje jednak na to, że produkcja z Nicholasem Houltem (dubbinguje go Lesław Żurek) i Ewanem McGregorem (Jacek Bończyk) okaże się finansową klapą na miarę Johna Cartera. Film kosztował 195 mln dolarów, a podczas premierowego weekendu w samych tylko Stanach zebrał kwotę 28 mln dolarów. Nie lepiej jest na rynkach azjatyckich, gdzie wpływy wyniosły 13,7 mln dolarów. Na starym kontynencie Jack zadebiutuje 14 marca w Niemczech, co przy liczebności tamtego rynku być może pozwoli zminimalizować straty. W Polsce film pojawi się dzień później, 15 marca. Spoty udostępnione przez dystrybutora prawdopodobnie nie pochodzą z gotowego dubbingu, tylko, tak jak to było w przypadku Hobbita, zostały zdubbingowane oddzielnie, przez co w kinie usłyszymy inną wersję dialogów.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Piękna i Bestia
 • Wszystko albo nic
 • Azyl
 • Power Rangers
 • Pan Żaba

Najbliższe premiery:

 • Mech-X4 (29 kwietnia; Disney XD)
 • Rufus 2 (3 maja; Nickelodeon Polska)
 • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (5 maja; kino)
 • Jedenastka (15 maja; Disney XD)
 • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (26 maja; kino)
 • Wonder Woman (2 czerwca; kino)
 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (20 lipca; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie