youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Zdaniem Freda” na Nickelodeon SD

12 listopada na Nickelodeon SD pojawi się kolejny serial aktorski pt. Zdaniem Freda. Ta krótkometrażowa produkcja (każdy odcinek liczy zaledwie 11 minut) na chwilę obecną posiada 24 odcinki. Będzie to już czternasty serial aktorski który Nickelodeon Polska opatrzy polskim dubbingiem.

Serial opowiada o przygodach 16-letniego Freda Figglehorna (Lucas Cruikshank) i jego codziennym życiu.

 

PostHeaderIcon Znani aktorzy o realizacji dubbingu do gier

Jakiś czas temu redaktorzy serwisu DubScore poświęconego lokalizacjom gier wybrali się z wizytą do studia Start International Polska, aby porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za polską wersję gry Medal of Honor: Warfighter. Wynikiem jest interesujący wideowywiad, w którym na temat pracy nad dubbingiem do gier komputerowych wypowiadają się aktorzy Mirosław Zbrojewicz, Waldemar Barwiński i Piotr Bajtlik oraz Maciej Kowalski – reżyser polskich wersji językowych takich gier jak Mass Effect 2, Dragon Age: Początek, Wiedźmin 2: Zabójcy królów czy Battlefield 3. Materiał obejrzeć można na oficjalnym kanale YouTube serwisu DubScore.

 

PostHeaderIcon W nowym „Asteriksie” nie zabraknie znanych nazwisk

Kilka godzin temu w Sieci zadebiutował kolejny polski zwiastun filmu Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat, która wraz ze zwiastunem opublikowała notkę prasową, zdradzającą, kogo usłyszymy w polskiej wersji. Obeliksem pozostaje niezastąpiony Wiktor Zborowski, zaś towarzyszyć będą mu m.in. Beata Tyszkiewicz jako królowa Brytów Kordelia, Pascal Brodnicki, Wojciech „Łozo” Łozowski, Alan Andersz i Katarzyna Kwiatkowska. Podobnie jak w poprzednim zwiastunie, Juliusz Cezar przemawia głosem Miłogosta Reczka, jednak Sławomira Packa jako Asteriksa zastąpił Tomasz Borkowski – można założyć, że obu aktorów usłyszymy w dubbingu do samego filmu. Za polską wersję odpowiedzialne jest Studio PRL, będące już czwartym studiem opracowującym aktorskiego Asteriksa (po Sonice, Start International Polska i SDI Media Polska). Premiera filmu 2 listopada.

Nowy zwiastun można obejrzeć na kanale YouTube dystrybutora lub w rozwinięciu newsa.

Więcej…

 

PostHeaderIcon „George prosto z drzewa” na DXD

Wprawdzie to nie nowość dubbingowa, ale w tym tygodniu warto zwrócić uwagę na film kinowy, George prosto z drzewa z 1997 roku, który zostanie wyemitowany w niedzielę 14 października o godz. 12:30 na Disney XD. Wspomniana komedia familijna z Brendanem Fraserem w roli głównej nigdy nie doczekała się wydania dubbingu na DVD, a ogólnodostępne telewizje dotychczas emitowały jedynie wersję lektorską. Biorąc to wszystko pod uwagę, niedzielna emisja filmu jest dosyć wyjątkowa (puszczane są zapowiedzi z dubbingiem). Polski dubbing do Georgea prosto z drzewa powstał w studiu Start International Polska pod okiem reżyser Joanny Wizmur. W roli narratora wystąpił Piotr Fronczewski, a Zbigniew Suszyński i Janusz Bukowski podłożyli swoje głosy odpowiednio pod Georgea (Brendan Fraser) i Goryla Małpę (w oryginale dubbinguje ją John Cleese).

Samolot pasażerski ulega katastrofie w Afryce, jedyną ocalałą osobą jest niemowlę płci męskiej. Dwadzieścia lat później chłopak żyje w dżungli, przyjaźni się z gorylem. Pewnego dnia ratuje z opresji młodą Amerykankę, która przybyła do Afryki w poszukiwaniu przygód.

(Filmweb)

Poprawiony (środa, 10 października 2012 16:33)

 

PostHeaderIcon Wspomnienia Marii Etienne

Maria Etienne, była jedną z dialogistek pracujących w Studiu Opracowań Filmów w Warszawie. Opracowała polskie dialogi do wielu niezapomnianych dubbingów (m.in do seriali Ja, Klaudiusz, Karol Wielki, Piotr Wielki, filmów Miłość i wojna, Les milles: Pociąg do wolności oraz sztuk teatralnych zrealizowanych dla BBC). Zbigniewowi Dolnemu udało się porozmawiać z Panią Marią, która opowiada o trudnościach pracy w dubbingu oraz o własnych sukcesach. Wspomnienia można przeczytać na naszym forum.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Był sobie pies
 • Logan: Wolverine
 • Piękna i Bestia
 • Wrota bohaterów
 • Wszystko albo nic
 • Azyl

Najbliższe premiery:

 • Power Rangers (24 marca; kino)
 • The Lodge (27 marca; Disney Channel)
 • Wkręceni-Nakręceni (27 marca; Disney XD)
 • Pan Żaba (21 kwietnia; kino)
 • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (5 maja; kino)
 • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (26 maja; kino)
 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (20 lipca; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie