youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon Canal+: „Na tropie Marsupilami”

Z nieoficjalnych informacji, które krążą w Sieci, można się dowiedzieć, że dystrybutor filmu Na tropie Marsupilami, ITI CINEMA, prawdopodobnie nie wyda kinowego dubbingu na DVD, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Na całe szczęście dubbing nie przepadnie w mrokach dziejów, tak jak bywało w przeszłości, ponieważ wersja z dubbingiem zaczęła być emitowana na Canal+. Najbliższe emisje powtórkowe w Canal+ odbędą się w:

piątek, 5 lipca o godz. 15:55
sobotę, 13 lipca o godz. 16:25


Dziennikarz Dan Geraldo (Alain Chabat) ma zrobić wywiad z wodzem plemienia Pajów z egzotycznej Palombii. Od tego materiału zależy jego dalsza kariera. Przewodnikiem Dana jest weterynarz Pablito Camaron (Jamel Debbouze), rzekomy znawca miejscowej kultury, który w rzeczywistości zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy od turystów. Jego marzeniem jest spotkanie mitycznego zwierzaka Marsupilami, którego widział w młodości. W wyprawie uczestniczy również botanik Hermoso (Fred Testot), który szuka z kolei unikalnej rośliny o niezwykłych właściwościach zapewniających młodość. Całą trójkę czeka seria niezwykłych przygód. Adaptacja francuskiego komiksu o żółtym, puszystym i sympatycznym zwierzaku. [opis: teleman.pl]

 

PostHeaderIcon „Hobbit: Pustkowie Smauga”

Do premiery drugiej części HobbitaPustkowia Smauga, zostało dokładnie sześć miesięcy. Wprawdzie dystrybutor filmu, Forum Film Poland, nie potwierdził w oficjalnym komunikacie prasowym, że kontynuacja zostanie opatrzona polskim dubbingiem, jednak biorąc pod uwagę frekwencyjny sukces Niezwykłej podróży dubbing drugiej części jest bardzo prawdopodobny. O tym, czy film ostatecznie zostanie zdubbingowany, dowiemy się zapewne na krótko przed premierą, przewidzianą na 27 grudnia. Do Sieci zaczyna się przedostawać coraz więcej szczegółów odnośnie powstającej produkcji, z których można się dowiedzieć m.in., że w jednej z ról zobaczymy aktorkę Evangeline Lilly, znaną wcześniej z serialu Zagubieni, oraz Orlanda Blooma, który powtórzy rolę Legolasa, w którą wcielił się w trylogii Władca pierścieni.

Hobbit Bilbo Baggins razem z Gandalfem oraz 13 krasnoludami zmierzają do legowiska smoka Smauga. Chcą pokonać bestię i odebrać jej złoto, które ukradła.

 

PostHeaderIcon Wspomnienia Krystyny Skibińskiej-Subocz

Na naszym forum dyskusyjnym pojawił się wywiad z Krystyną Skibińską-Subocz, dialogistką w dawnym SOF-ie, a w późniejszym czasie w studiu Start International Polska. Pani Skibińska-Subocz była odpowiedzialna za przygotowanie listy dialogowej m.in. do spektakli BBC z serii Szekspira dzieła wszystkie oraz do jedynego filmu Woody’ego Allena zdubbingowanego na język polski: Annie Hall. Cały wywiad, spisany przez Zbigniewa Dolnego, jest dostępny na naszym forum, bądź po kliknięciu w ten link.

 

PostHeaderIcon Drugi zdubbingowany zwiastun „Percy’ego Jacksona: Morza potworów”

Kampania promocyjna Percy’ego Jacksona: Morza potworów nabiera tempa. Niespełna kilka dni temu dystrybutor filmu, Imperial CinePix, udostępnił pierwszy zdubbingowany zwiastun, a dzisiaj za pośrednictwem serwisu Filmweb zaprezentowano drugi zwiastun z polskim dubbingiem, który można obejrzeć klikając w ten link. Tym razem w roli Percy’ego wystąpił Piotr Bajtlik, a w pozostałych rolach usłyszeć można Pawła Ciołkosza (Grover), Modesta Rucińskiego (Luke) oraz Grzegorza Wonsa i Miłogosta Reczka. Poza nowym zwiastunem ujawniono również polską szatę graficzną plakatu promującego film, z którego można się dowiedzieć, że film będzie wyświetlany w 3D i 2D. Premiera została przewidziana na 16 sierpnia br.

Drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana; Percy Jackson, potomek bogów greckich, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.

 

PostHeaderIcon Odznaczenia dla Marii Etienne i Elżbiety Kowalskiej

21 czerwca dwie znakomite dialogistki z SOF-u, Maria Etienne i Elżbieta Kowalska, otrzymały wysokie medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odznaczenie zostało przyznane w ramach uczczenia 95-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W imieniu Elżbiety Kowalskiej, która obecnie przebywa w Gruzji, odznaczenie odebrała Maria Etienne. Obu paniom gratulujemy!

Maria Etienne Elżbieta Kowalska

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Wonder Woman (2 czerwca; kino)
 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie