youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Star Wars: The Last Jedi”: koniec spekulacji nad znaczeniem tytułu

Na rynku hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim pojawiły się lokalne tłumaczenia tytułu filmu Star Wars: The Last Jedi. Od chwili ujawnienia oryginalnego tytułu wiele osób zastanawiało się czy odnosi się on do liczby pojedynczej czy mnogiej. Tłumaczenie chociażby z rynku niemieckiego sugeruje, że Ostatni Jedi, odnosi się do liczby mnogiej.

To zapewne jedna z nielicznych zagadek rozwiązanych przed premierą filmu. Znając jednak Disneya to powinniśmy się spodziewać, że kwestię ujawnienia przynajmniej fabuły filmu będzie trzymał w tajemnicy aż do premiery filmu. Star Wars: The Last Jedi zadebiutuje na ekranach kin 14 grudnia.

alt

 

PostHeaderIcon „Był sobie pies” już na ekranach polskich kin z dubbingiem

W minionych tygodniach dużo mówiło się na temat filmu Był sobie pies (A Dog’s Purpose; 2017). Niestety to na czym skupiła się prasa, to nie fabuła filmu, a kwestie związane z produkcją filmu. Ponoć treserzy zwierząt źle traktowali psich aktorów, co ponoć miało zostać uwidocznione na taśmie. Ta informacja została szybko zdementowana po śledztwie jakie przeprowadzono po nagłośnieniu sprawy. Trudno przewidzieć jak ta sprawa odbije się sprzedaży biletów.

Film Był sobie pies można już oglądać w polskich kinach. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu, w reżyserii Anny Apostolakis-Gluzińskiej, odpowiada studio Start International Polska.

 

PostHeaderIcon „Zamiana”: nowy film z dubbingiem w Disney Channel

Zwiastun emitowany na antenie Disney Channel i upubliczniony na YouTube potwierdza, że film Zamiana (The Swap; 2016) będzie emitowany z polskim dubbingiem. Premiera filmu odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 8:30. Zwiastun z polskim dubbingiem prezentujemy poniżej.

Jack (Jacob Berthrand) jest przekonany, że dziewczyny mają w życiu znacznie łatwiej niż chłopcy. Z kolei Ellie (Peyton List) chciałaby zostać zupełnie inną osobą. Nieoczekiwanie nastolatki zamieniają się ciałami, dzięki czemu spojrzą na siebie z zupełnie innej perspektywy.

Powtórka filmu Zamiana odbędzie się na antenie Disney Channel w sobotę 18 lutego o godzinie 18:00.

 

PostHeaderIcon „Rekin i Lava”: powtórka filmu z dubbingiem w TV 6

W najbliższą sobotę o godzinie 11:35 TV 6 wyemituje film Rekin i Lava (The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D; 2005). Zwiastun emitowany na antenie TV 6 potwierdza, że powtórka filmu odbędzie się z kinowym dubbingiem. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Rekin i Lava, w reżyserii Elżbiety Kopocińskiej-Bednarek, odpowiada studio Start International Polska. Zwiastun filmu z fragmentami dubbingu prezentujemy poniżej.

Dziesięcioletni Max rusza w wir przygody. Ma misję! Uratować Planetę Luzu przed Paskudnym Panem Elektrykiem! A pomagać mu będą: Rekin, chłopak wychowany przez rekiny, oraz Lava, śliczna dziewczyna, która włada ogniem i lawą. Czy uda im się pokonać nienawidzącego światła i radości potwora?

 

PostHeaderIcon „Jestem Franky” - serial: odcinki z dubbingiem po polsku online

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami Nickelodeon Polska zaczął zamieszczać online odcinki z polskim dubbingiem do swojego najnowszego serialu Jestem Franky (Yo soy Franky, 2015-2016). Odcinki będzie można obejrzeć po polsku na stronie nick.com.pl. Na razie Nickelodeon Polska udostępnił pierwszy odcinek. Kolejne powinny być dodawane sukcesywnie wraz z premierą kolejnych odcinków.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej serialu, w reżyserii Andrzeja Chudego, odpowiada studio Master Film. Serial Jestem Franky jest nadawany na Nickelodeon Polska od poniedziałku do piątku o godzinie 14:30 (powtórka premierowego odcinka) i 20:05 (premiera nowego odcinka).

Źródło: nick.com.pl

 

Dubbingowe premiery
W kinach:
 • Monster Trucks

Najbliższe premiery:

 • Jestem Franky (14 lutego; Nickelodeon Polska)
 • Był sobie pies (17 lutego; kino)
 • Alpejska przygoda (17 lutego; kino)
 • Zamiana (18 lutego; Disney Channel)
 • Logan: Wolverine (3 marca; kino)
 • Garderoba Julie (17 marca; Netflix)
 • Piękna i Bestia (17 marca; kino)
 • Wszystko albo nic (17 marca; kino)
 • Azyl (24 marca; kino)
 • Power Rangers (24 marca; kino)
 • Wkręceni-Nakręceni (27 marca; Disney XD)
 • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (5 maja; kino)
 • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (26 maja; kino)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (20 lipca; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie