youtube facebook twitter google plus

PostHeaderIcon Polski Dubbing - Polacy nie gęsi i dubbing swój mają

PostHeaderIcon „Czarna Pantera” - film: zwiastun z polskim dubbingiem

Przed paroma godzinami na oficjalnym profilu MarvelPolska na YouTube zadebiutował pierwszy zwiastun z polskim dubbingiem do filmu Czarna Pantera (Black Panther; 2018). Potwierdza to, że film będzie dystrybuowany z polskim dubbingiem, co patrząc na obecną politykę Disneya, nie jest już specjalnym zaskoczeniem. W zwiastunie zostali zachowani z wcześniejszych dubbingów Waldemar Barwiński - Everett K. Ross (Martin Freeman) i Przemysław Bluszcz - Ulysses Klaue (Andy Serkis). Z kolei John Kani - Król T’Chaka przemawia głosem Marcina Trońskiego, a nie jak to miało miejsce wcześniej Marka Barbasiewicza.

Książę T'Challa przywdziewa kostium Czarnej Pantery po tym, jak jego ojciec - król Wakandy - zostaje podstępnie zamordowany.

Czarna Pantera zadebiutuje na ekranach polskich kin 14 lutego 2018 roku. Zwiastun z polskim dubbingiem prezentujemy poniżej:

 

PostHeaderIcon „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”: powtórka w TV Polsat

W piątek 23 czerwca o godzinie 20:00 w TV Polsat odbędzie się powtórka filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian; 2008). Wcześniejsze emisje tego filmu w Polsacie zawierały kinowy dubbing, dlatego powinniśmy się spodziewać polskiego dubbingu także podczas piątkowej emisji. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu, w reżyserii Waldemara Modestowicza, odpowiada SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ W POLSCE (obecne SDI Media Polska).

Rodzeństwo Pevensie wraca do Narnii, aby pomóc księciu Kaspianowi odzyskać tron zagarnięty przez stryja.

Zapowiedź filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian w wersji z polskim dubbingiem która jest emitowana w TV Polsat prezentujemy poniżej.

 

PostHeaderIcon „Batgirl” i „Justice League Dark” kolejnymi filmami Kinowego Uniwersum DC

Niepewna sytuacja kolejnych filmów z Kinowego Uniwersum DC, spowodowała, że w sieci pojawiły się nowe plotki. Do tych informacji należy podchodzić z przymrużeniem oka. Ponoć Warner Bros. zmieniło plany i The Flash nie będzie kolejną odsłoną cyklu. Producenci mają problem ze znalezieniem reżysera, co automatycznie odsuwa datę premiery w czasie. Na pewno film nie pojawi się w 2018 roku, tak jak wcześniej zapowiadano.

Duży wpływ na kształt przyszłych produkcji będzie miało to jak widzowie i krytycy przyjmą Ligę Sprawiedliwości i Aquamana. Na razie brakuje jakichkolwiek informacji na temat zapowiadanych filmów: Gotham City Sirens, Legion samobójców 2 i The Batman. Ponoć kolejnymi filmami które najszybciej pojawią się na ekranach kin mają być Justice League Dark i Batgirl. Będą to odrębne produkcje od dotychczas budowanego Kinowego Uniwersum DC.

 

PostHeaderIcon Z wizytą w studiu Start International Polska

Na kanale YouTube Między nami prowadzonym przez Karola Osentowskiego i Karola Jankiewicza pojawił się ciekawy materiał z wizyty aktora w studiu Start International Polska. W materiale aktor oprowadza widzów po studiu, w którym trwały nagrania do animacji Gru, Dru i Minionki. W materiale możemy zobaczyć jak nagrywa się poszczególne kwestie do dubbingu kinowego. W reportażu pojawili się Bartosz Wierzbięta (reżyser dubbingu), Renata Gontarz (reżyser dźwięku) oraz Marek Robaczewski który wciela się w postać Gru.

 

PostHeaderIcon „Wonder Woman” zajęła trzecie miejsce w zestawieniu box office'u

W zestawieniu polskiego box office'u za weekend 2-4 czerwca znalazło się aż pięć filmów z polskim dubbingiem. Pierwsze miejsce zajęła animacja Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski która przyciągnęła do kin jeszcze 205 888 widzów. W sumie od dnia premiery film obejrzało 719 710 widzów. Na miejscu drugim znaleźli się Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara którzy zainteresowali 189 301 widzów. W sumie od dnia premiery produkcję obejrzało 701 967 widzów. Obie produkcje mają szansę na przekroczenie milionowej widowni.

Biorąc pod uwagę zaciętą konkurencję, nieco mniej niż pierwotnie zakładano, zebrał film Wonder Woman. W premierowy weekend, licząc także pokazy przedpremierowe, na Wonder Woman wybrało się 64 626 widzów. Trzeba jednak podkreślić, że niezbyt często się zdarza, aby pierwsze trzy miejsca w zestawieniu box office'u zajmowały blockbustery z polskim dubbingiem.

Na miejscu piątym znaleźli się Strażnicy Galaktyki vol. 2 którzy zebrali 12 064 widzów. W sumie od dnia premiery film obejrzało 540 587 widzów. Zestawienie na miejscu ósmym zamyka animacja Dzieciak rządzi która zainteresowała 8 115 widzów, Na koncie produkcji jest już 858 055 sprzedanych biletów.

 

Dubbingowe premiery
W kinach:

Najbliższe premiery:

 • Zielona szkoła (16 czerwca; kino)
 • Luźne lejce (23 czerwca; Netflix Polska)
 • Transformers: Ostatni Rycerz (23 czerwca; kino)
 • Castlevania (7 lipca; Netflix)
 • Spider-Man: Homecoming (14 lipca; kino)
 • Valerian i miasto tysiąca planet (4 sierpnia; kino)
 • Thor: Ragnarok (25 października; kino)
 • Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę (3 listopada; kino)
 • Liga Sprawiedliwości (17 listopada; kino)
 • Mikołaj w każdym z nas (24 listopada; kino)
 • Gwiezdne wojny: ostatni Jedi (14 grudnia; kino)
 • Paddington 2 (29 grudnia; kino)
 • Wielka wyprawa Oskara (2017; kino)
 • Czarna Pantera (14 lutego 2018 roku; kino)

Filmy które można obejrzeć online z dubbingiem w usłudze VOD:

Ostatnio na forum
No posts were found
Logowanie