Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Muppety (The Muppets); 2011

Strona główna forum Produkcje dubbingowane Filmy dubbingowane

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.

Jak oceniasz dubbing do filmu?

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
2
50%
5
2
50%

Liczba głosów : 4

Muppety (The Muppets); 2011

Postprzez Dezerter » 5 lut 2012, o 01:15

Obrazek
Tytuł oryginalny: The Muppets
Tytuł polski: Muppety
Produkcja: USA
Gatunek: Familijny:
Rok: 2011
Reżyseria: James Bobin
Scenariusz: Jason Segel, Nicholas Stoller

W czasie wakacji w Los Angeles największy fan Muppetów Walter oraz para jego przyjaciół – Gary (Jason Segel) oraz Mary (Amy Adams) odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana (Chris Cooper). Zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto. Chcąc ocalić teatr i pomóc w wystawieniu największego przedstawienia Muppetów w historii, Walter, Mary i Gary muszą zebrać 10 mln dolarów i pomóc Kermitowi zjednoczyć starą ekipę Muppetów, których drogi się rozeszły…

Źródło opisu: Filmweb

Pierwsze pojawienie się wersji zdubbingowanej: kino (20 stycznia 2012)
Opracowanie wersji polskiej: SDI Media Polska
Reżyseria dubbingu: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Jan Jakub Wecsile

Pełna lista osób odpowiedzialnych za wykonanie polskiego dubbingu.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Re: Muppety (The Muppets)

Postprzez ポッテロ » 5 lut 2012, o 11:52

Kurczę, wczoraj rozmawialiśmy z Cherisem o osobach, które z wykształcenia są aktorami, ale i tak każdy zna ich tylko jako lektorów. W Muppetach widzę kolejnego takiego – Popłonikowskiego. Aż się dziwię, że koleś, który na co dzień jest klonem Borowca na nFilm (gdzie czyta chyba wszystko, w tym m.in. całość Pamiętników wampirów i Queer as Folk), podkłada głos pod „gwiazdę”. Ale Dubbingpedia odświeża pamięć, kiedyś miał już nawet główną rolę w kreskówce i wypadł nawet nieźle (ale niestety nie rewelacyjnie, bo z Wieprzewskim nie miał szans :D).
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez CherisEnrico » 5 lut 2012, o 11:55

Swoją drogą gdzieś słyszałem, że Andrzej Matul na końcu się podpisuje w tym dubbingu "Czytał: Andrzej Matul". To chyba pierwszy raz kiedy lektor podpisuje się przy dubbingu?
Obrazek
CherisEnrico
Administrator

Postprzez ポッテロ » 5 lut 2012, o 12:02

Nie sądzę. Być może Matul „podpisuje” się pod tym dubbingiem tak jak w podlinkowanych filmach.

edit
Teraz dopiero widzę, że drań obciął Gwiezdne jaja, ale Borowiec kończy czytanie tyłówki słowami „Czytał: Piotr Borowiec”, a później jeszcze Paszkowski gada.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Dezerter » 5 lut 2012, o 18:14

Filmu nie widziałem, i pewnie jeszcze długo nie zobaczę, ale już mam jedną uwagę co do obsady dubbingu. W filmie występuje Neil Patrick Harris (serial Jak poznałem waszą matkę) który juz został u nas świetnie zdubbingowany przez Waldemara Barwińskiego w filmie Smerfy (studio Start International Polska). W przypadku kinowych Muppetów, Barwiński jest w obsadzie, ale (opierając się na dostępnych danych) nie jako Harris, tylko jako Muppet (postać Skuter). Widać, że po raz kolejny nikomu się nie chciało zajrzeć do starej listy płac, tylko z lenistwa, albo braku chęci wzięto kogoś nowego. A może Harris w tym filmie nie miał dialogów, albo to studio nawaliło podsyłając obsadę i Barwiński jednak podkłada Harrisa?
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez swistak » 6 lut 2012, o 00:03

Byłem na tym filmie w kinie, i cóż mogę powiedzieć na temat dubbingu? Bardzo dobry. Szczerze mówiąc, to mi tylko nie przypasował głos Panny Piggy, wolałbym Domina (tak jak w „Zaproszeniu na gwiazdkę”). Reszta Muppetów głosowo wypadła nieźle, co tu dużo mówić. Co do Harrisa – żadnego dialogu w filmie nie miał (chyba!). Paweł Podgórski jako Gary - hm, niemrawo trochę, ale nienajgorzej. Aneta Todorczuk-Perchuć jako Mary - tutaj miło, przyjemnie, bez zgrzytu. Pozytywnie zaskoczył mnie Popłonikowski jako Jack Black, nie spodziewałem się czegoś takiego :) Miłogost Reczek jako Tex Richman - tutaj nie chce mi się opowiadać, ale Reczek fajnie rapuje! :D A propos „Czytał: Andrzej Matul” to podejrzewam, że gdyby nie moja edycja na Dubbingpedii, to mało kto by się o tym dowiedział... Dobra, teraz mogę powiedzieć, że Paszkowski jest coraz lepszym reżyserem z filmu na film.
swistak
Stremowany amator

Postprzez ポッテロ » 7 lut 2012, o 17:38

Nigdy nie byłem jakimś wielkim miłośnikiem muppetów – widziałem oczywiście Sex and Violence, kilka przypadkowych odcinków i dwie kinówki, ale nie porwało mnie to. Tym niemniej nie mogę nie powiedzieć, że te kukiełki mają w Polsce olbrzymiego pecha, bo raz, że nie są dość znane, a dwa – nie mają u nas szczęścia do dubbingu. Za komuny wszystko czytał Matul, a w kinach chyba były napisy. Z kolei w trzech produkcjach, w których muppety mówiły po polsku, zawsze mówią innym głosem. Nie wiem, jak wypada najnowszy film, bo czekam na wydanie DVD, ale mam nadzieję, że jest lepszy od poprzedniej dubbingowanej kinówki – Muppety w kosmosie w której dobrze wypadli chyba tylko Wieprzewski jako Gonzo i Fozzie i Bednarski jako Sam i Waldorf. Press jako Kermit i Małgorzata Drozd jako Piggy to niestety była megaporażka, a inne postaci były co najwyżej średnie. Póki co najlepiej zdubbingowane muppety to dla mnie Gwiazdka z muppetami opracowana na zlecenie TVP. Maciej Damięcki jako Kermit był niezły, a Domin jako Piggy nawet więcej niż niezły.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Dezerter » 7 lut 2012, o 19:57

Z tego co mi wiadomo, to TVP w latach 80-tych zdubbingowała jeszcze jakiś film/filmy z Muppetami poza tą Gwiazdka z Muppetami. Byc może w latach 90-tych też coś opracowali, przynajmniej na jedna emisję. Do tego wszystkiego należy oczywiście doliczyć Muppets Tonight dla Canal+, ale żadne studio sie do niego nie przyznaje.

swistak napisał(a):Co do Harrisa – żadnego dialogu w filmie nie miał (chyba!).

No to z tym to mnie pocieszyłeś. Może ten dubbing faktycznie jest udany.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez ポッテロ » 7 lut 2012, o 20:20

Nie miałem pojęcia, że Canal+ zlecił dubbing do Muppets Tonight – myślałem, że żadna odcinkowa część nie była w Polsce dubbingowana. A jeśli TVP zdubbingowała coś poza bożonarodzeniowym odcinkiem specjalnym, to prawdopodobnie we wszystkim była ta sama obsada, bo raczej wszystko zlecano temu samemu studiu (warszawskiemu Studiu Opracowań Filmów, jak mniemam). Wiem, że w latach 80. w Polsce można było oglądać Muppety jadą do Hollywood, bo na Filmwebie jest polski plakat, ale to sugeruje dystrybucję kinową i napisy, skoro Bytuch nie wspomina o tym filmie w historii dubbingu. Wiem też, że TV Puls wyemitowała chyba wszystkie kinówki z muppetami, ale dubbing miały tylko Muppety z kosmosu, bo odkupiono ten opracowany na potrzeby dystrybucji kinowej.

Swoją drogą: The Muppet Show kiedyś emitowany na brytyjskim Disney Channel, więc może jest jakaś szansa, że i nasz DC kiedyś ten serial wyemituje z polskim dubbingiem. Problem w tym, że na Wyspach emitowano go w latach 2005-2007, czyli już dość dawno temu.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez swistak » 7 lut 2012, o 23:34

Dzisiaj (w sumie to przed chwilą) odkryłem coś, o czym nie wiedziałem - http://www.tvmania.pl/muppety_w_minimaxie.html. Otóż ten cały "Czas na Muppety" mógł zostać (a raczej jest) zdubbingowany!
swistak
Stremowany amator

Następna strona

Powrót do Filmy dubbingowane