Strona 1 z 1

Artykuł o dubbingu w ,,Twoim Stylu''

: 17 mar 2012, o 21:54
autor: Dezerter
W kwietniowym numerze miesięcznika ,,Twój Styl'' (już w sprzedaży) pojawił się szerszy artykuł o dubbingu, z okazji premiery ,,Królewny Śnieżki''. Przejrzałem go na szybko w sklepie i niestety muszę powiedzieć, że autorka się do niego nie przygotowała. Widać chciała go ukończyć jak najszybciej, bo powtarza utarte schematy, i zwolenników dubbingu raczej nim nie zainteresuje, no chyba, że ktoś chce po raz enty czytać o dubbingu Shreka (zdjęcie Osła na 1/4 strony) czy ostatnich komputerowych animacjach Dreamworks. Kobitka pisze tez, że pierwszym dubbingiem w Polsce była animowana ,,Królewna Śnieżka'' Disneya, i powtarza to co było już w innym artykule sprzed lat (na którym pewnie nieopatrznie bazowała) wspominając historię polskiego aktora którego zdubbingowano na włoski, na tyle dobrze, że polscy widzowie nie połapali się, że nie mówi swoim głosem. Artykuł krótko mówiąc na poziomie samej gazety. Nie polecam.

Kobitka pisze też, że po 89' dubbingowano głównie produkcje dla dzieci. O roztrąbionym dubbingu dajmy na to do starej trylogii Gwiezdnych Wojen chyba nie słyszała. Ze starych dubbingów wspomina tylko Elżbietę, i Klaudiusza albo Pogodę dla bogaczy (ale tego nie jestem pewien bo nie czytałem go w całości tylko pobieżnie).

Re: Artykuł o dubbingu w ,,Twoim Stylu''

: 17 mar 2012, o 22:04
autor: AtoMan
Może warto odpisać, poprawić?

Re: Artykuł o dubbingu w ,,Twoim Stylu''

: 17 mar 2012, o 22:14
autor: Dezerter
Artykuł juz jest wydrukowany, więc wątpię, aby chciało im się coś poprawiać, no chyba, że do publikacji internetowej, a o ile mi wiadomo to owa gazeta takowej nie prowadzi.

Dali tam nawet wywiad z Trzebiatowską na co najmniej 2 albo 3 strony, czyli pod target gazety.