Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Dlaczego Polacy nie lubią dubbingu.

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Dlaczego Polacy nie lubią dubbingu.

Postprzez robert163 » 17 kwi 2013, o 15:03

Dlaczego już nikt się nie wypowiada na tym forum? Sprawa polskiego dubbingu już nikogo nie interesuje? Nic dziwnego, że odstajemy od reszty świata.
robert163
Stremowany amator

Postprzez Sam the Turtle » 17 kwi 2013, o 16:40

Wypowiadamy się, wypowiadamy, ale w różnych tematach. :mrgreen:
Uwielbiam brać w dupę.
Sam the Turtle
Stremowany amator

Postprzez looneyfan93 » 17 kwi 2013, o 17:35

Ja kocham dubbing! Sam akurat szukam pracy przy tłumaczeniu. Już mam szansę w Studiu Sonica i Master Film.
Zapraszamy do Polskiego Związku Fanów Animacji Warner Bros. Dołączcie do nas na Facebooku jeszcze dziś! http://www.facebook.com/groups/406336332752024
looneyfan93
Stremowany amator

Postprzez robert163 » 18 kwi 2013, o 11:07

No właśnie widzę, że mało ludzi się tu odzywa. 3-4 wypowiedzi dziennie. Szkoda, naprawdę. Bo im mniej ludzi będzie się tym interesować to tym później dubbing w pełnym wymiarze wkroczy do polskiego kina.
robert163
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 18 kwi 2013, o 11:13

Teraz akurat nie ma aż tylu tematów do rozmowy, ale większość dyskusji toczy się na Shoutboxie niewidocznym dla gości i użytkowników bez min. 5 postów. Czasami w ciągu jednego dnia potrafi tam przybyć kilkanaście stron dyskusji, ale faktycznie przez SB na forum pisze się trochę mniej niż powinno.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez AtoMan » 18 kwi 2013, o 11:16

Tylko tam pisze się mniej konkretnie.

A prawda jest taka, że poza nowościami niewiele jest do omawiania...
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg
AtoMan
Dubbingpedia.pl

Postprzez Film_Polski » 25 maja 2013, o 07:49

Już nie pamiętam o czym miał być ten post. Przepraszam.
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, o 19:30 przez Film_Polski, łącznie edytowano 2 razy
Film_Polski
Pierwszy mikrofon

Dlaczego Polacy nie lubią dubbingu.

Postprzez Film_Polski » 24 lis 2013, o 19:26

No właśnie, dlaczego nie lubią? Racjonalnych argumentów, jak zwykle, brak.
Dla przykładu, fragment dyskusji w serwisie Kino Polska, (http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=11363&postdays=0&postorder=asc&start=75) - jako pokłosie projekcji IRONII LOSU, niedawno z wyprzedzeniem anonsowanej w www.polski-dubbing.pl

wit69 (PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 6:09 pm)
"Oglądałem dziś "Ironię losu" Riazanowa w Kino Polska i bardzo mnie zdziwił oraz zasmucił fakt dubbingu.Zupełnie zabija to klimat filmu,wersja z lektorem i słyszalną w tle oryginalną ścieżką dźwiękową jaka była dostępna od dawna powoduje o niebo lepszy odbiór filmu,a tak to jakieś dziwne pomruki i intonacja głosu aktorów dubbingowych nie współgrają ze specyficznym klimatem tego filmu i całkiem do niego nie pasują,jak zresztą do wielu innych produkcji z tego okresu,bo nie wyobrażam sobie np.wersji z dubbingiem innej komedii Riazanowa"Romans biurowy",gdzie kapitalne kwestie rosyjskie wypowiadane w specyficzny i oryginalny sposób są nie do podrobienia."

karel (PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 9:23 pm): "Zdubbingowali to? Shocked Coś takiego... Jakieś 2-3 lata temu pokazywała ten film TVP Kultura i był po rosyjsku z polskim lekotrem. Byłem pewien, że to będzie ta sama wersja. Confused"

Holt_ (PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 1:12 pm): "Zdziwko młodych ludzi Smile. W latach 70-ych i 80-ych ten film pokazywany w polskiej telewizji był wyłącznie z dubbingiem. Podobnie zresztą jak "Romans biurowy"."

karel (Post Wysłany: Nie Lis 24, 2013 2:33 pm): "Nie wiedziałem...Brylska samą siebie dubbingowała, rozumiem?"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS Pozostawiam do decyzji Admina, czy zostawić niniejszy wpis w tym miejscu, czy też przenieść do wątku o filmie Ironia losu .
Film_Polski
Pierwszy mikrofon

Postprzez Kaziutek56 » 24 lis 2013, o 21:02

Byłem na tym forum, nie po raz pierwszy. Tam są super eksperci.Taki Karel np. wielki wróg dubbingu a w awatarze ma Adama Pawlikowskiego który był w filmach notorycznie dubbingowany. Nawet niedosłyszał że B.Brylska mówi swoim głosem. Jego koledzy nie lepsi. Domagają się żeby w kanale tematyczny polskiego kina było więcej produkcji zagranicznych. Jak jak by nie było innych kanałów. Nie dociera do nich to że jedynie filmy z polskimi aktorami i to w polskiej wersji językowej usprawiedliwione są do emisji w "Kino Polska"
Kaziutek56
Pierwszy mikrofon

Postprzez Kaziutek56 » 25 lis 2013, o 09:44

Dyskusja na tej stronie przypomniała mi o innej telewizyjnej komedii Riazanowa "Romans biurowy". On też miał polski dubbing, więc może KP go wyemituje. Wiem że to marzenia ściętej głowy, ale parę dubów się niespodziewanie znalazło. Więc może...
Kaziutek56
Pierwszy mikrofon

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje