Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Zagraniczne dubbingi

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Zagraniczne dubbingi

Postprzez Dezerter » 1 paź 2009, o 23:49

Natknąłem sie na rosyjski zdubbingowany zwiastun "Surrogatów":
http://www.vikop.pl/ramka/240630/rosyjscy-surogaci
Jako osoba która kilka dni temu widziała wersję oryginalną w kinie, muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem rosyjskiego dubbingu. Zupełnie jakbym oglądał rosyjski film. Jest to kolejny argument ZA dubbingowaniem filmów i seriali, ale w naszym kraju na chwilę obecną jest to nierealne. Zdaje sobie sprawę, że molochy telewizyjne jak TVN, TVP czy Polsat z budżetami sięgającymi kilku miliardów złotych na rok nie są w stanie zdubbingować nawet jednego filmu, bo to wciąż za mało.

Jesli macie dostęp do zwiastunów nowości filmowych, ale z dobrze wykonanym zagranicznym dubbingiem, to prześlijcie linka.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez AtoMan » 2 paź 2009, o 14:38

Nie są w stanie? Śmiem wątpić. Oczywiście nie mówię o jakiejś gwiazdorskiej superprodukcji dźwiękowej, ale porządny, przyzwoity dubbing nie byłby jakimś problemem...
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg
AtoMan
Dubbingpedia.pl

Postprzez Dezerter » 2 paź 2009, o 15:04

AtoMan napisał(a):Nie są w stanie? Śmiem wątpić. Oczywiście nie mówię o jakiejś gwiazdorskiej superprodukcji dźwiękowej, ale porządny, przyzwoity dubbing nie byłby jakimś problemem...

To co napisałem to była czysta ironia. Polsat gdyby chciał to mógłby dubbingować 100% pozycji w kilku stacjach jednoczesnie a i tak by nie odczuli tego finansowo. Prezes Polsatu, Zbigniew Solarz co roku w rankingach na najbogatszego polaka plasuje się w pierwszej 5.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez Seryl » 17 paź 2009, o 19:11

Oglądał ktoś Świat według Bundych z czeskim dubbingiem? Kupuję Bundych na DVD z TV Okey Seriale. Poza lektorem i oryginalną ścieżką jest też czeskie audio. Po obejrzeniu kilku odcinków po czesku stwierdzam, że nasi sąsiedzi to harcorowcy. Głosy kompletnie niedopasowane, śmiechy publiczności nie raz nie są takie jak w oryginale, odgłosy np. stuknięcie, beknięcie brzmią zupełnie inaczej lub wcale ich nie ma. Gdy ktoś się uśmiecha, ale nie wydaje z siebie śmiechu, to czasami aktorzy dubbingowi na siłę wpychają "hahaheheh". I jeszcze zmienili nazwisko Bundych na Bunda (kurtka). A na osłodę intro czeskie http://www.youtube.com/watch?v=wYIW3jQkL2Q Po kiego wymieniać dubberów na początku, przy napisach końcowych i tak dawają lektora, który czyta listę płac w dubbingu. I po co to zdanie na samym początku? Czesi zawsze grzebią przy tonie?
Seryl
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 17 paź 2009, o 19:26

Po co ten dwugłos w czytaniu listy płac, to ja nie wiem. Standardowy głos lektora by wystarczył. Niemiecka wersja "Świata według Bundych" jest ponoć jednym z najlepiej zdubbingowanych seriali w niemieckiej telewizji, ale po obejrzeniu fragmentów na youtube nie jestem do niej przekonany.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez Seryl » 17 paź 2009, o 19:43

Ten dwugłos rzeczywiście jest kretyński. No i "telewizja prima uvadi americky serial". Po co to? O dziwo przy napisach końcowych nie ma tego dwugłosu tzn. zwykły lektor czyta kto dubbinguje i takie rzeczy. Nie rozumiem, dlaczego Czesi tak porypali cały ton międzynarodowy. W wersji niemieckiej nie ma tych mankamentów, więc i głosy lepiej dopasowane niż w wersji czeskiej, ale mi też się nie spodobał. Aczkolwiek chciałbym zobaczyć zdubbingowany na polski Świat według Bundych :D
Seryl
Stremowany amator

Postprzez ポッテロ » 17 paź 2009, o 19:50

Hm, kupiłem tylko pierwszą płytę z ciekawości, resztę mam zamiar kupić, jak już wydadzą całość, ale nie widziałem tam czeskiego dubbingu, tylko oryginał, lektora z Polsatu (całe szczęście, bo z innym ten superserial jest nie do oglądania) i napisy. Chyba dorobili dopiero później, czy ja mam aż tak zaawansowaną sklerozę?

A co do tego zdania – czy to kogoś dziwi? U nas za PRL-u też na plakatach zawsze się znajdowała informacja typu „film produkcji japońskiej” czy „film produkcji amerykańskiej”. A lista aktorów i reżysera czytana na początku znana jest tym, którzy oglądali dubbingowanych na polski Przyjaciół, pamiętać powinni też tekst „Film z serii Przyjaciele”. Tyle że tam nie mogli tego raczej walnąć na koniec, bo były jakieś dodatkowe sceny i nie było miejsca na lektora czytającego listę płac.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez kamilbian » 17 paź 2009, o 19:54

No, szczerze to też bym chciał zobaczyć Bundych z pl dubbingiem, ale zaraz Polacy by huczeli, że rodzinka Bundych mówi po polsku, zaraz by była afera... ;/ Tak jak zwykle zresztą...;/
kamilbian
Pierwszy mikrofon

Postprzez Seryl » 17 paź 2009, o 19:59

Jeśli do dubbingu by się przyłożono porządnie, to na pewno ludzie zmieniliby zdanie :)

Pottero, no rzeczywiście, dzięki, ale przyznasz, że to kretyńskie. A czeski dubbing jest do wyboru od pierwszej płyty :)
Seryl
Stremowany amator

Postprzez AtoMan » 17 paź 2009, o 20:09

Jeśli do dubbingu by się przyłożono porządnie, to na pewno ludzie zmieniliby zdanie

Wystarczyłoby dać obsadę Kiepskich (z ewentualnie pewnymi zmianami) do dubbingu i by łyknęli.
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg
AtoMan
Dubbingpedia.pl

Następna strona

Powrót do Opinie i propozycje