Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Filmy, które chcielibyście zobaczyć z dubbingiem

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Filmy, które chcielibyście zobaczyć z dubbingiem

Postprzez Kwasibor » 21 maja 2016, o 13:44

ポッテロ napisał(a):Nie wiem, skąd u niektórych użytkowników tego forum takie parcie na dubbing do remake’u Pogromców duchów.

Jeśli o mnie chodzi, to powody dla których nie miałbym nic przeciwko aby powstał dubbing do "Pogromców duchów" są następujące:
a) to nie byłaby jedyna w tym roku filmowa padaka, która dostała dubbing.
b) Chris Hemsworth - raz że jego rola zapowiada się na jeden z nielicznych powodów dla którego warto będzie pójść na ten film, dwa: po prostu jestem ciekaw czy znowu głosu użyczyłby mu Grabowski.

Trzeci "Star Trek" ze zwiastunów zapowiada się bardziej na nową historię z tymi samymi bohaterami, a nie na bezpośrednią kontynuację dwóch poprzednich filmów. Coś jak kolejny odcinek serialu. Jeśli więc by tak było, nie widzę większych przeszkód aby zacząć dubbingowanie serii od tego filmu. W końcu kinowe uniwersum Marvela zaczęto dubbingować dopiero od "Avengersów", podczas gdy filmy z pierwszej fazy wciąż nie doczekały się opracowania własnych dubbingów. I raczej nic nie zapowiada aby miały się doczekać, choćby na potrzeby potencjalnego wznowienia na DVD lub Blu-ray.

Abstrahuję w tym momencie zupełnie od finansowych kwestii realizacji dubbingu do obu filmów. Zdaję sobie doskonale sprawę że pieniądze będą grały główna rolę w decyzji o ich dubbingowaniu bądź nie. Istnieje zresztą bardzo poważne ryzyko, że gdyby jednak dystrybutor zdecydował się na opracowanie polskiej wersji językowej, to pewnie przeznaczyłby niewiele pieniędzy na porządne opracowanie i dostaniemy naprawdę tanie i słabe dubbingi, tym bardziej że czasu na ich realizację zostało niewiele.

Ale kij, pofantazjować chyba sobie trochę mogę, nie? :) Tym bardziej że gdyby oba filmy dostały dubbing, to dałoby nam to praktycznie komplet wszystkich tegorocznych filmowych widowisk (niezależnie od ich poziomu artystycznego i potencjału kasowego) opatrzonych polską wersją językową.
Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Postprzez ThePinkFin » 21 maja 2016, o 14:20

Kwasibor napisał(a): oprócz Zoe Saldany gra w tym filmie jeszcze jeden aktor który już kiedyś był dubbingowany na język polski. Jest to Deep Roy a głos podkładał pod niego... Maciej Damięcki

No i Idris "Zbrojewicz" Elba.
ポッテロ napisał(a):Co prawda Wiek zagłady zdubbingowali, ale to był może nie tyle reboot, co „nowy rozdział”, a tutaj mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją.

A "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" to niebezpośrednia kontynuacja? Jeśli ktoś nie miał z serią żadnego kontaktu, to pewnie z tego filmu nie zrozumie paru rzeczy. A poza tym dystrybutor zadaje sobie pytanie, w jakiej wersji wypuścić film do kin, a nie, czy w ogóle. Są przecież ludzie, którzy czekają, aż film będzie na płytach, bo wolą, by im uszy krwawiły od lektora niż czytać, ale na dubbing chętnie pójdą do kina (tak, opisałem własnych rodziców).
Kwasibor napisał(a): W końcu kinowe uniwersum Marvela zaczęto dubbingować dopiero od "Avengers", podczas gdy filmy z pierwszej fazy wciąż nie doczekały się opracowania własnych dubbingów. I raczej nic nie zapowiada aby miały się doczekać, choćby na potrzeby potencjalnego wznowienia na DVD lub Blu-ray.

"Avengers" należą do pierwszej fazy, a wznowienie miało miejsce jakoś pod koniec zeszłego roku, ponieważ Galapagos przejął prawa do wydawania płyt po CD Projekcie i jedyną różnicą, jaką zauważyłem, jest rezygnacja z tzw. książeczki w wydaniu DVD do "Avengers".
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/
ThePinkFin
Robi gwary

Postprzez AtoMan » 21 maja 2016, o 16:13

Bodajże część nakładu Avengers jeszcze z CD Projektu (bo tak się jeszcze wtedy nazywali) wypuszczono w pudełkach, ale widziałem takie tylko na allegro. Niemniej wszystkie filmy wydane jeszcze przez Imperial (czyli bodaj cała pierwsza faza z Maciejem) wznawiał cdp, a potem wszystko, co wydał cdp, wznowił Galapagos - i płyty tłoczono, z tego co mi wiadomo, z tego samego mastera. Dotyczy to zresztą nie tylko filmów Marvela, stąd np. cdp-owskie wydania High School Musicalu czy Wskakuj! nadal miały lektora, mimo wcześniejszego opracowania dubbingu (HSM miał dub bodaj dopiero na Blu-Rayu).

Cień szansy na porządne opracowanie pierwszej fazy MCU daje ewentualne wydanie na nośniku 4K BD, ale musiałoby to się odbyć z inicjatywy licencjodawcy w USA, podobnie jak w przypadku starej trylogii Gwiezdnych Wojen.
Obrazek :mowi: https://youtu.be/8_E_5D3hekc lub https://youtu.be/4c-0ZbEHhGg
AtoMan
Dubbingpedia.pl

Postprzez misiek73169 » 21 maja 2016, o 16:20

ポッテロ napisał(a):Nie wiem, skąd u niektórych użytkowników tego forum takie parcie na dubbing do remake’u Pogromców duchów.
Stąd że jednak miło by było mimo wszystko usłyszeć dubbing w tym filmie niż potem jakiegoś tam lektora. Zresztą ten film aż prosi się o dubbing ponieważ jest przeznaczony dla całej rodziny. A skoro dubbingowane są takie mroczne "Batman vs Superman-Świt Sprawiedliwości" czy co raz poważniejsze klimatem Marvele to ten film tym bardziej powinien dostać dubbing.No i dołączam się do argumentu w postaci Chrisa Hemswortha i jego prawdopodobnego ponownego głosu Piotra Grabowskiego. Co do filmu "Star Trek" to osobiście jeszcze chętniej obejrzał bym ten film w pełnej polskiej wersji językowej i szczerze mówiąc bardzo na to liczę.
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez Dezerter » 23 maja 2016, o 18:31

W przyszłym tygodniu będę pytał UIP zarówno o Pogromczynie duchów jak i Star Treka. Nawet jeśli przed Żółwiami nic się w tej kwestii nie wyjaśni to jest jeszcze premiera Warcrafta 10 czerwca. Po tym terminie, w przypadku braku potwierdzenia, chyba wszystko będzie już przesądzone.

Mam tylko nadzieję, że jeśli któryś z tych filmów, albo oba filmy otrzymają dubbing to nie będzie on reżyserowany przez Kopocińską. Wolałbym wreszcie usłyszeć reżyserię Anny Apostolakis lub Marka Robaczewskiego. W tych produkcjach mogliby się naprawdę sprawdzić, a Kopocińskiej na razie już wystarczy.
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez Nillay » 24 maja 2016, o 20:26

Dezerter napisał(a):W przyszłym tygodniu będę pytał UIP zarówno o Pogromczynie duchów jak i Star Treka. Nawet jeśli przed Żółwiami nic się w tej kwestii nie wyjaśni to jest jeszcze premiera Warcrafta 10 czerwca. Po tym terminie, w przypadku braku potwierdzenia, chyba wszystko będzie już przesądzone.

Pani z UIP twierdzi, że wszelkie informacje o dubbingu (czy dany film go dostanie, obsada, itp.) od razu pojawiają się na ich stronie internetowej, co potwierdziła obsada Warcrafta i Wojowniczych żółwi ninja. Nie wiem, czy jest sens pytać, bo to może jedynie bardziej ich rozdrażnić i po prostu przestaną odpisywać.
Nillay
Internet Explorer

Postprzez ThePinkFin » 24 maja 2016, o 21:31

Przecież o "Warcrafcie" i "Wyjściu z cienia" dowiedzieliśmy przed tym, jak dali coś na stronie, nie?
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/
ThePinkFin
Robi gwary

Postprzez Nillay » 24 maja 2016, o 22:12

Nie wiadomo, czy przed tym, bo strony nie śledziliśmy, a tam dat niestety nie ma. :(
Nillay
Internet Explorer

Postprzez Dezerter » 30 maja 2016, o 15:14

Dostałem potwierdzenie od dystrybutora. Zarówno Star Trek: w nieznane i Ghostbusters. Pogromcy duchów nie otrzymają dubbingu. Nie zadeklarowali się, że w tym roku nie zdubbingują już żadnego filmu, więc może czymś jeszcze nas zaskoczą.
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez ThePinkFin » 30 maja 2016, o 16:28

Tak patrzę na ich kalendarz i tak na prawdę, jeżeli "Passengers" (Sci-Fi z Jennifer Lawrence, Chrisem Prattem i Laurence'em Fishburne'em) nie dostaną dubbingu, to raczej żaden film od UIP go nie dostanie. Za to na następny rok mamy raczej 5 pewniaków - "Spider-Man: Homecoming", "Jumanji", "Uncharted" i "Transformers: The Last Knight"... i "Monster Trucks" (ten ostatni film ma na stronie notkę "Film akcji Reżyseria: Chris Wedge Film w 2D i 3D w polskiej wersji językowej", ale nie sądzę, by było to warte obejrzenia w kinie.
ThePinkFin
Robi gwary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje