Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Filmy, które chcielibyście zobaczyć z dubbingiem

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Postprzez Dezerter » 27 mar 2010, o 20:54

Ja do swojej listy dopiszę jeden z najlepszych moim zdaniem filmów z Clintem Eastwoodem mianowicie "Ucieczkę z Alcatraz". Sam film jest rewelacyjnie zrobiony i moge go ogladać wielokrotnie z takim samym napięciem(niedawno sprawiłem go sobie na DVD)
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez ポッテロ » 28 mar 2010, o 13:20

Cóż, na dubbing do starej trylogii Gwiezdnych wojen szansa akurat jest spora, jeśli Lucas w przypadku powtórnego wprowadzenia do kin trójwymiarowej wersji zażyczy sobie odpowiedniej ilości kopii z dubbingiem. Chociaż tutaj pojawia się sprawa – może weźmie pod uwagę to, że ludzie przez trzydzieści lat mogli przywyknąć do wersji bez dubbingu? Mimo wszystko wydaje mi się to mało prawdopodobne – wiadomo, że do kin filmy wypuszcza się z napisami bądź dubbingiem, więc może zażądać dla krajów napisiarskich rodzimej wersji. Gorzej z tym, że ewentualna dubbingowana wersja do obejrzenia byłaby chyba tylko w kinach, bo nowa trylogia na DVD pojawiała się tylko z napisami (za wyjątkiem Zemsty Sithów), więc gdyby wypuścili wersję 3D dla potrzeb kina domowego, znów mogliby olać dubbing. A na VHS-ie na pewno tego nie wydadzą :D.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Dezerter » 28 mar 2010, o 14:09

To nie problem. Emisja w Canal+ na 100% byłaby z dubbingiem. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do nagrywania i wykupić dostep do C+ w czasie kiedy będą nadawać dany film i problem jest juz rozwiązany.
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez misiek73169 » 28 mar 2010, o 16:04

tylko może ktoś mi wytłumaczyć jaki interes miałby w tym Lucas żeby u nas leciał film w takiej a nie innej wersji?
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez Dezerter » 28 mar 2010, o 16:42

misiek73169 napisał(a):tylko może ktoś mi wytłumaczyć jaki interes miałby w tym Lucas żeby u nas leciał film w takiej a nie innej wersji?

O to trzeba by się zapytać samego reżysera :) Stanley Kubrik z kolei chciał, aby jego filmy były nadawane tylko w wersji oryginalnej z napisami, stąd "Lśnienie" na TVN idzie zawsze w oryginale.
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez misiek73169 » 28 mar 2010, o 17:25

Tak sobie myśle , że jakby zremastowana wersja starej trylogi Gwiezdnych Wojen miałaby sie pojawić za 3 lub 5 lat tak jak to napisał dezerter to może do tego czasu dubbing zagośći na dobre w naszym kraju , chociaż zdaje sobie sprawe , że to raczej jest tylko pobożne życzenie z mojej strony
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez Seryl » 29 mar 2010, o 07:39

Dezerter napisał(a):stąd "Lśnienie" na TVN idzie zawsze w oryginale.

Ale jak wytłumaczysz to, że na TV1000 dali wersję z lektorem?
Seryl
Stremowany amator

Postprzez McGregor II » 13 cze 2010, o 19:24

Najbardziej bym chciał zobaczyć Avatara z dubbingiem i Norbita.
McGregor II
Stremowany amator

Postprzez Man_from_the_Wilde_West » 15 lip 2010, o 18:11

01. Trylogia dolara ("Za garśc dolarów" ; "Za kilka dolarów więcej" ; "Dobry,zły i brzydki")

02. Trylogia "Powrót do przyszłości"

03. Siedmiu wspaniałych

04. Trylogia "Ojciec Chrzestny"

05. Siódma pieczęć

06. Ben Hur

07. To wspaniałe życie

08. Człowiek który zabił Liberty Valenca

09. Kasia Ballou

10. Parszywa dwunastka
Man_from_the_Wilde_West
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 15 lip 2010, o 18:26

Man_from_the_Wilde_West napisał(a):01. Trylogia dolara ("Za garśc dolarów" ; "Za kilka dolarów więcej" ; "Dobry,zły i brzydki")
02. Trylogia "Powrót do przyszłości"

TVP zdubbingowała serial animowany który powstał na bazie popularności trylogii "Powrotu do przyszłości". Zawsze na początku i na końcu występował aktor Christopher Lloyd który w trylogii grał doktora Emmetta Browna. W serialu zdubbingował go Grzegorz Wons co oczywiście nie wyszło najlepiej. Jako animowany Emmett pasował, ale jako 'żywy' już nie. Trylogia "Powrotu do przyszłości" to moje ulubione filmy. Widziałem je już wielokerotnie i jak dotąd mi się nie znudziły. Z chęcią zobaczyłbym wersje zdubbingowane. Może kiedyś tego dożyję.
Dezerter
Pan Jarosław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje