Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Seanse w kinie Iluzjon

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Seanse w kinie Iluzjon

Postprzez Dezerter » 14 sty 2014, o 01:22

Mariusz, AtoMan w Shout Boxie zalinkował dosyć ciekawą stronę www.polakpotrafi.pl Strona powstała w celu zbierania pieniędzy od internautów na dowolny cel. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń twórczych. Z tego co widzę to pieniądze można zbierać nawet przez 85 dni. Zasada jest tylko jedna. Ustalasz kwotę jaką chcesz zebrać, i jeśli do czasu zakończenia zbiórki, kwota ta zostanie uzbierana, to wtedy serwis przelewa Ci zebrane pieniądze. Jesli ustalonej kwoty do tego czasu nie zbierzesz, to pieniądze są odsyłane osobom które dokonały wpłat (w kwocie jaką wpłacili). Zastanawiam się czy własnie w ten sposób nie moznaby zebrać pieniędzy na digitalizację polskiego dubbingu do filmu Wszystko o Ewie. Jest to mniej kłopotliwe niż fundacja którą chciałeś powołać do życia. Wiem, że masz dobry kontakt z osobami pracującymi w Filmotece Narodowej. Mozna by się ich zapytać czy byliby gotowi pójść na taki układ, digitalizacji tego konkretnego dubbingu, ze zbiórki internetowej. Kiedyś pisałeś, że digitalizacja jednego filmu to koszty ok. kilku tys. złotych, czyli kwota do osiagnięcia przy zbiórce trwającej prawie trzy miesiące. Nic nie tracimy, bo jak kwoty nie uda się uzbierać, to serwis zwróci wszystkim pieniądze. Wsparcie naszej strony miałbyś zapewnione, tylko trzeba by to szerzej zareklamować, nie tylko u nas, aby akcja odniosła sukces.

P.S.
Jedyne czego nie wiem, to tego czy wspomniany serwis pobiera jakąś prowizję od zebranej kwoty. Nie potrafiłem się tego u nich doszukac.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez A.K. » 24 sty 2014, o 16:49

Kino Iluzjon na Luty 2014:

2 II - 13:00 - Tomek Sawyer (USA 1973)
5 II - 17:15 - Goście z galaktyki Arkana (Czechosłowacja, Jugosławia 1981)
9 II - 13:15 - Trzech Zbójców (Niemcy 2007)
13 II - 20:00 - Wszystko o Ewie (USA 1950)
14 II - 17:15 - Piękna i bestia (USA 1991)
15 II - 13:30 - Tomek Sawyer (USA 1973)
17 II - 10:00 - Kraina lodu (USA 2013)
18 II - 10:00 - Nowe psoty Emila ze Smalandii: ''Michaś przywołuje świat do porządku'' (Szwecja 1972)
19 II - 10:00 - Kumba (RPA 2013)
21 II - 10:00 - Trzech Zbójców (Niemcy 2007)
22 II - 13:15 - Nowe psoty Emila ze Smalandii: ''Michaś przywołuje świat do porządku'' (Szwecja 1972)
22 II - 15:00 - Kumba (RPA 2013)
24 II - 10:00 - Skubani (USA 2014)
24 II - 20:15 - Goście z galaktyki Arkana (Czechosłowacja, Jugosławia 1981)
27 II - 20:00 - Wszystko o Ewie (USA 1950)
A.K.
Pierwszy mikrofon

Postprzez Dezerter » 10 lut 2014, o 17:42

Cieszę się, że kino Iluzjon przypomina dubbingi które ma w archiwach, ale martwi mnie stan kopii które posiadają. Z tego wynika, że od dobrych 50. lat cały czas eksploatują tylko jedną taśmę z dubbingiem do Wszystko o Ewie. Jak ktoś tego nie zdigitalizuje, to kiedyś niestety taśma ulegnie zniszczeniu. Wiecznie przecież nie będą jej eksploatować.

Szkoda, że temat stanu kopii dubbingów jakie posiada Filmoteka Narodowa nie został podjęty przez środowisko dubbingowe. W końcu mowa o zachowaniu dorobku ich poprzedników dla przyszłych pokoleń. Powinno to być nawet w interesie samych studiów dubbingowych, które obecnie działają w Polsce. W sumie, to nic nie stałoby na przeszkodzie, aby dajmy na to 4 największe studia dubbingowe, złożyły się na na samą digitalizację (nie rekonstrukcję) jednego z dubbingów które posiada Filmoteka Narodowa (dajmy na to wspomniane Wszystko o Ewie). Taka digitalizacja mogłaby być robiona, rotacyjnie w jednym z tych 4 studiów raz do roku (zakładam, że mają do tego odpowiedni sprzęt). Koszty chyba nie byłyby zbyt duże, raptem kilka tys. zł a może i nawet troche mniej. W zamian studia zyskałyby renomę. Sama Filmoteka Narodowa na pewno odnotowałaby to, na swojej stronie internetowej, z wyszczegółowieniem informacji na temat konkretnych studiów dubbingowych biorących udział w projekcie, więc to dodatkowa reklama dla samych studiów przy niskim nakładzie kosztów.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez Tajemniczy1 » 10 lut 2014, o 17:49

Niestety, zleceniodawcy nie obchodzi renoma studia czy jego reklama - to ile i od kogo studio dostaje zlecenia, to sprawa układów, jeszcze z lat 90.

A digitalizacja...co za problem przegrać kasetę na nową, czyli drugą czyli mieć kopię na wszelki wypadek ?
Lepiej tak, niż nijak, szczególnie, że mityczna digitalizacja taka droga...
Tajemniczy1
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 27 lut 2014, o 00:28

Mariusz, czy udało Ci się spisać obsadę z dwóch ostatnich dubbingów które były emitowane w Iluzjonie? Chodzi mi o filmy Michaś przywołuje świat do porządku oraz Goście z galaktyki Arkana.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez Kwasibor » 28 maja 2014, o 12:17

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem napisać że według ulotki informacyjnej Iluzjonu w dniach 1 i 29 czerwca będzie można zobaczyć zdubbingowaną wersję filmu "Obcy" Viscontiego.
W przyszłym miesiącu pokazane też mają być dwa filmy, które kiedyś doczekały się dubbingu: "12 gniewnych ludzi" i "Niekończąca się opowieść". Niestety jednak przy pierwszym z nich znajduje się adnotacja że seans ma być z "lektorem/tablicą". Przy drugim zaś brak informacji o tym czy pokazy zostanie w polskiej wersji językowej. Co jest dość mocno niepokojące jeśli chodzi o stan dubbingu do "Niekończącej się opowieści". Mam nadzieję że to jedynie przypadek i film zostanie pokazany w polskiej wersji .
Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Postprzez Kwasibor » 25 cze 2014, o 11:11

W lipcu Iluzjon pokaże następujące filmy opatrzone dubbingiem:

- Świat milczenia - reż. Jean Y. Cousteau (Francja 1955), reż.dubb.: Seweryn Nowicki (1959)- 1.07 (wtorek) i 14.07 (poniedziałek)
- Herbaciarnia "pod Księżycem"- reż. Daniel Mann (USA 1956), reż. dubb. Romuald Drobaczyński (1964) - 8.07 (wtorek) i 16.07 (środa)
- Kłopotliwy wnuczek - reż. Vincente Minelli (USA 1951), reż. dubb.: Jerzy Twardowski (1960)- 13.07 (niedziela) i 19.07 (sobota)
- Nasz kochany potwór - - reż. Alberto Cavalcanti (Ang. 1961),reż. dubb. - Jerzy Twardowski (1963) - 6.07 (niedziela)

Wyświetlonych też będzie parę filmów animowanych jak: "12 prac Asteriska" czy niedawni "Piraci!"
Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Postprzez Dezerter » 30 cze 2014, o 00:05

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plansze z wczorajszego pokazu Obcego w Iluzjonie. Spolszczono jeszcze tytuł filmu, ale niestety mi się nie nagrał. Dubbing zachował się w dosyć dobrym stanie. Przez dobre kilkanaście minut na początku było słychać szumy. Naliczyłem się około 5 krótkich braków taśmy, w tym jedno słowo było zniekształcone. Ogólnie ścieżka dźwiękowa po ponad 40. latach od premiery dubbingu cały czas jest w dobrym stanie. Myślę, że to dobry materiał do pracy dla jakiegoś dźwiękowca.

Być może w najbliższym czasie ponownie wybiorę się do Iluzjonu na jakiś dubbing. Zobaczymy jak podpasuje mi repertuar i godziny seansów.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez CherisEnrico » 30 cze 2014, o 09:15

Więc jednak byłeś! :)
Przez dobre kilkanaście minut na początku było słychać szumy.

Szumy były przez sporą część, ale najbardziej denerwujące według mnie było buczenie przez jakiś czas - najpierw trochę jak buczenie gdy się nie uziemi jakiegoś urządzenia, potem trochę jakby w tle ktoś włączył radio szumiące na falach długich.
I w pewnym momencie coś strzeliło i zamiast w głośniku centralnym dźwięk pojawił się na którymś z prawej strony. Na jakąś jedną sekundę dosłownie.
Ja bardzo jestem ciekaw czy te filmy są puszczane z taśmy, czy może już cyfrowo zgrane... Gdy są ubytki to jest od razu przeskok dalej, wątpię by tradycyjny projektor sam potrafił przeskoczyć uszkodzone części taśmy...
Obrazek
CherisEnrico
Administrator

Postprzez Dezerter » 22 lip 2014, o 17:50

Jeśli kogoś interesuje proces rekonstrukcji starych taśm filmowych przez Filmotekę Narodową, to polecam obejrzenie siódmego odcinka świetnego serialu dokumentalnego pt. Polska- Operacja zmiana. Jest to program produkcji Discovery Polska podsumowujący zmiany gospodarcze jakie dokonały się w naszym kraju po 10 latach obecności w Unii Europejskiej. W siódmym odcinku poruszono sprawy kultury. Prowadzący program Łukasz Grass udał się do Filmoteki Narodowej, aby zobaczyć jak Filmoteka Narodowa rekonstruuje pierwszy polski przedwojenny film akcji pt. Zew Morza (1927). Ten materiał można także odnieść do rekonstrukcji starych dubbingów. Pracownik Filmoteki wspomniał, że łatwopalnych taśm FN ma około 80 tys, a tych "bezpiecznych" kilkakaście razy więcej. Dokument można znaleźć na chomikuj. Poniżej kilka screenów.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Dezerter
Pierwsza duża rola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje