Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Czy wszystkie filmy powinny być zdubbingowane?

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Czy wszystkie filmy powinny być zdubbingowane?

Postprzez misiek73169 » 27 gru 2015, o 23:06

Danus dla ciebie dubbing jest zły bo go po prostu nie lubisz , tak samo jak większość na tym forum nie lubi lektora . I choć by nie wiem kto czytał i jak , tutaj nigdy szeptanka nie znajdzie uznania. A ty powinieneś to uszanować , nie podoba ci się dubbing "Avengers" to trzeba było przełączyć na napisy.
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez ポッテロ » 27 gru 2015, o 23:08

Danus napisał(a):Serio, tylko o to chodzi? :) Nie mogą być tylko wersje z napisami?

Mogą, ale po chuj? Przez dubbing film oglądam dwa razy – raz z napisami albo w ogóle w oryginale bez żadnego tłumaczenia (o ile jest anglojęzyczny), a potem z dubbingiem, żeby porównać. No chyba że film jest tak słaby, że szkoda czasu na oglądanie go drugi raz, albo dubbing jest tak słaby, że nie warto go nawet oglądać.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez radef » 27 gru 2015, o 23:08

Danus napisał(a):Serio, tylko o to chodzi? :) Nie mogą być tylko wersje z napisami?

Jeżeli z telewizji i z płyt znikną wersje z lektorem i będą tylko napisy, to jak dla mnie będzie to sukces.
Ale nie napisałem (bo się śpieszyłem) jakie filmy powinny mieć dubbing.
- Animacje (wszelakie, w tym anime)
- Filmy bardzo przegadane, ponieważ wówczas napisy są skrócone względem oryginału i trudno za nimi nadążyć
- Filmy 3D, filmy 3D z napisami się fatalnie ogląda, ponieważ wówczas oko skupia się na napisach, a nie na efekcie 3D, nie mówiąc, że napisy spłaszczają obraz
radef
Pierwszy mikrofon

Postprzez Danus » 27 gru 2015, o 23:09

Gdzieś kiedyś, być może na tym forum czytałem opinie spuszczające się nad głosami polskich aktorów i powtarzającą się opinią mówiącą o wyższości polskich głosów nad oryginalnymi. Podzielacie?
Danus
Stremowany amator

Postprzez CherisEnrico » 27 gru 2015, o 23:12

@Danus, temat był poruszany wiele razy, proszę użyć opcji szukaj.

-----------
Piszem póprawnie po pólskó
Obrazek
CherisEnrico
Administrator

Postprzez radef » 27 gru 2015, o 23:15

Danus napisał(a):Gdzieś kiedyś, być może na tym forum czytałem opinie spuszczające się nad głosami polskich aktorów i powtarzającą się opinią mówiącą o wyższości polskich głosów nad oryginalnymi. Podzielacie?

Ale raczej ta opinia dotyczyła animacji i się z nią w większości zgadzam. Głosy w oryginalnych wersjach wielu kreskówek są słabe, że często polski dubbing do nich bardzo dobrze wychodzi. Ja nigdy nie oglądam seriali animowanych po angielsku, raz chciałem obejrzeć jeden odcinek "Fineasza i Ferba", spasowałem po 4 minutach. Albo np. prawie wszyscy uznają, że amerykańska wersja "Pokemona" (na podstawie której jest tworzona wersja polska) jest dużo słabsza od polskiej. W przypadku filmów animowanych polskie dubbingi są równie dobre jak oryginały (nie dotyczy potworków Kino Świat/Studio PRL) i pewnie da się znaleźć kilka postaci lepiej zdubbingowanych po polsku niż po angielsku.
Ale nigdy bym tak nie powiedział czegoś takiego o filmie aktorskim, chyba że chodzi o postać typu Kermit, Yoda, C-3PO czy Jarvis.
radef
Pierwszy mikrofon

Postprzez misiek73169 » 27 gru 2015, o 23:15

Tu nie chodzi o wyższość polskich głosów nad oryginalnymi lub odwrotnie. Musisz zrozumieć że nie każdy lubi czytać na filmie i nie każdemu pasuje , nudny , nie nadający się w ogóle do filmów komunistyczny wynalazek jakim jest lektor. Akurat dla nas idealnym rozwiązaniem jest dubbing gdzie słyszymy profesjonalnych polskich aktorów a nie (przepraszam za wyrażenie) jakiś tam wyrobników którzy nie są niczym więcej jak zwykłym , tanśzym rozwiązaniem.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, o 23:16 przez misiek73169, łącznie edytowano 1 raz
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez marek » 27 gru 2015, o 23:16

Poczytać to polecam książkę. Wtedy to dopiero wyobraźnia pracuje - sam na podstawie opisów składających się ze zwykłych literek, tworzysz w głowie cały świat, nadajesz bohaterom cechy wyglądu, ba! nawet dobierasz im głosy ;) Skoro w filmie wszystkie powyższe elementy masz podane jak na dłoni na ekranie przed sobą, po co angażować do tego jeszcze jakieś literki?
marek
ser pleśniowy

Postprzez Danus » 27 gru 2015, o 23:18

Żeby nie było nie jestem fanem lektora, filmy oglądam tylko i wyłącznie z napisami:)
Danus
Stremowany amator

Postprzez misiek73169 » 27 gru 2015, o 23:20

Danus napisał(a):Żeby nie było nie jestem fanem lektora
No to chociaż pod tym względem jesteśmy po jednej stronie barykady.
misiek73169
Pierwsza duża rola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje