Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - GRY

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

GRY

Postprzez Gumisio » 13 mar 2015, o 12:49

A co wam się stało ? Czyżby do grupy dubbingowców dołączyli ludzie z dubscore.pl ?
Do tej pory staraliście się trzymać ludzkich filmów a jak ktoś wspomniał o animacji
to raczej taki temat odsyłaliście do innego działu a tu proszę ... GRY :)

Skoro powiedzieliście już "A" to powiedzcie i "B" zakładając zakładkę GRY i można sobie
komentować do woli :)
Gumisio
Pierwszy mikrofon

Re: GRY

Postprzez ポッテロ » 13 mar 2015, o 13:16

Byłem za tym, żeby gry dodawać do bazy, ale stanęło wtedy na tym, że jest DubScore, które świetnie spełnia zadanie, więc nie będziemy się na tym koncentrować. Na chwilę obecną testujemy reakcje ludzi na wiadomości o grach. Nie wiem, czy dział „Gry” na forum by zdał egzamin, bo w naszym community mało jest graczy, ale ja cały czas jestem za tym, żeby dodawać gry (takie poważniejsze, nie dla dzieci) do bazy. Ale jak będzie to zobaczymy – decyzja nie zależy ode mnie. Z dumą jednak donoszę, że wiadomości o grach na naszym fanpage’u cieszą się dużą popularnością.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Gumisio » 13 mar 2015, o 14:02

No cóż pożyjemy zobaczymy, Panie Pottero :), myślę, że dubbing w grach sprawdza się też dobrze i raczej nie jest on aż tak mocno krytykowany co dubbing w filmach ludzkich. Być może ten temat się przyjmie i nie będzie miał dużej ilości przeciwników. Warto spróbować.

A ja wracam do mojego japońca ... jutro mam klasóweczkę ze znajomości 14 znaków kanji. Myślę, że dam radę ....
Gumisio
Pierwszy mikrofon

Postprzez twojambasador » 13 mar 2015, o 17:46

Pojawienie się gier nie jest złym pomysłem bo po zamknięciu dubscore jakoś nie ma gdzie o tym czytać. Ale jak już gry maja wejść na stałe to może też filmy animowane? Inne strony jakoś słabo zajmują się animacjami.
twojambasador
Stremowany amator

Postprzez ポッテロ » 13 mar 2015, o 18:18

Zamierzaniem strony było i pozostaje się koncentrowanie na dubbingu w produkcjach fabularnych i dla dorosłych. Zwykłe animacje, takie jak np. Kraina lodu, nijak się w to wpisują. Poza tym, wyczerpujące i świeże informacje nt. animacji dla dzieci podaje Gumisio na dubbing.pl.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez twojambasador » 13 mar 2015, o 21:24

Gdyby tamta strona była na takim poziomie technicznym jak ta to by nie było aż tak dużego problemu. Brakuje też takich newsów, że jest nowy trailer (podanie obsady) czy coś takiego jak się tutaj pojawia. No i nie można tam prowadzić żadnych dyskusji. Wiem, że w tym temacie nie ma co za dużo robić bo osób interesujących się dubbingiem jakoś dużo nie ma no ale jak widać można coś zrobić bardzo ambitnie jak np. ta strona czy też kiedyś dubscore (dalej mi szkoda dubscore).
twojambasador
Stremowany amator

Postprzez ポッテロ » 13 mar 2015, o 22:16

Akurat jeśli idzie o obsady i różne ciekawostki ze studia, to dubbing.pl nie zawodzi, ma swoje zaufane źródła i trzyma rękę na pulsie :).
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Dezerter » 13 mar 2015, o 22:44

Jeśli chodzi o produkcje animowane, to nie mówimy do końca nie. W przeszłości już jakieś wyjątki robiliśmy, ale do każdej sprawy trzeba podejść indywidualnie. Gdybyśmy zaczęli informować o kinowych animacjach, albo o animacjach jako takich, to obawiam się, że takie newsy zdominowałyby newsy o produkcjach aktorskich, a nam bardziej chodzi o popularyzację dubbingu aktorskiego czy też dubbingowanych animacji dla dorosłych. Do tego grona można zaliczyć animacje z kategorią PG-13, ale nic mi nie wiadomo, aby w ostatnim czasie jakiś dystrybutor zdecydował się coś takiego zdubbingować. Można się zastanowić nad wyjątkami w kwestii anime. Z chęcią pisalibyśmy o dubbingach ze studia Ghibli, ale nic takiego z dubbingiem do kin nie weszło poza dwoma animacjami sprzed ponad dekady. Inna kwestia to taka, że na dobrą sprawę tylko ja i Pottero piszemy newsy. W tematach gier jestem zielony, więc gdyby nie Pottero, to takich newsów byśmy nie pisali, dlatego jego pomoc w tym zakresie jest nieoceniona. Ja też się na wszystkim nie znam. W sumie dobrym pomysłem byłoby pisanie np. o tym, że rozpoczęły się nagrania dubbingu do nowych odcinków serialu X czy Y, ale studia takich informacji nie udzielają. Sam też nie mam na wszystko czasu, ale staram się aby pojawiał się przynajmniej jeden news dziennie.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez looki93 » 14 mar 2015, o 13:29

Jeśli chodzi o dodanie bazy gier to jestem jak najbardziej za. Dubbing w grach wychodzi nam bardzo dobrze, więc byłby to dobry pomysł. Myślę, że jest tu parę graczy na forum i ja też nim jestem :) Jeśli już stworzycie na stronie bazę gier to dodajcie też dział na forum związanymi z grami aby można było zakładać wątki na temat różnych gier. Zatem ten temat chyba też trzeba będzie przenieść, bo za bardzo nie pasuje w tym dziale.
looki93
Stremowany amator

Powrót do Opinie i propozycje