Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Nowości dubbingowe w kinie, w telewizji, na DVD i Blu-ray

Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Nowości dubbingowe w kinie, w telewizji, na DVD i Blu-ray

Postprzez Dezerter » 22 mar 2017, o 10:42

Dostałem odpowiedź od Imperiala. Na razie nie mają planów odnośnie dubbingowania kolejnych filmów aktorskich w tym roku. Czyli o dubbingu do Obcego możemy zapomnieć, ale według mnie cały czas realnym kandydatem do zdubbingowania jest Wojna o Planetę Małp która pojawi się w połowie lipca. Raz, że to PG-13 a dwa poprzednie dwie odsłony sprzedały się u nas słabo, więc dubbing mógłby tutaj podnieść frekwencję.

Podejrzewam, że Imperial czeka aż Logan całkowicie zejdzie z ekranów polskich kin, to wtedy podliczą jaki procent całości stanowiła widownia dubbingowa, i czy dubbingowanie filmów z kategorią R jest dla nich dochodowe.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez radef » 22 mar 2017, o 17:11

Dezerter napisał(a): czy dubbingowanie filmów z kategorią R jest dla nich dochodowe.

Superbohaterskich filmów z kategorią R.
Co wielokrotnie powtarzam, nie wkładajcie wszystkich filmów z kategorią R do jednego worka. "Logan" to zupełnie co innego niż "Obcy".
radef
Pierwszy mikrofon

Postprzez Kwasibor » 22 mar 2017, o 18:29

radef napisał(a):Superbohaterskich filmów z kategorią R..

Akurat bardziej niż "super-bohaterskich" pasowałoby określenie "adaptacji komisów", bo "Logan" na tle filmów o superbohaterach wyróżnia się nie tylko kategorią R, ale także tym, że to bardzo przyziemny i w sumie kameralny film. A to część osób na forum, w tym ja, pisze o "filmach z kategorią R", a nie tylko o "filmach superbohaterskich z kategorią R" chyba dość jasno wynika z tego, że oczekujemy tego aby dubbing wyszedł poza kino familijne i komiksowe + jakieś koprodukcje.

Przy okazji przyznaję że w wątku o Loganie mocno odpłynąłem ze swoimi fantazjami o dubbingu do "Obcego", ale uznałem, że mam dość już postawy typu "siedzieć i po cichu liczyć na cud" i przynajmniej na tym forum mogę otwarcie napisać o swoich oczekiwaniach, nawet jeśli są nierealne. A przy okazji trochę pospekulować nad tym co by się musiało stać aby stały sięrealne.
Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Postprzez radef » 22 mar 2017, o 19:32

Kwasibor napisał(a):
radef napisał(a):Superbohaterskich filmów z kategorią R..

A to część osób na forum, w tym ja, pisze o "filmach z kategorią R", a nie tylko o "filmach superbohaterskich z kategorią R" chyba dość jasno wynika z tego, że oczekujemy tego aby dubbing wyszedł poza kino familijne i komiksowe + jakieś koprodukcje.

Ja chciałbym, żeby 100% produkcji było z dubbingiem. Lecz mi chodziło o coś innego. Dezerter napisał:
Dezerter napisał(a): to wtedy podliczą jaki procent całości stanowiła widownia dubbingowa, i czy dubbingowanie filmów z kategorią R jest dla nich dochodowe.

I po raz kolejny powtórzę: Jak dla mnie to jak sprzedała się wersja dubbingowa "Logana" nie będzie miało znaczenia (lub będzie miało niewielkie) na dubbing innych filmów z kategorią R, chyba że będą to filmy superbohaterskie z kategorią R. Bardziej wpłynie to na to, czy Imperial nadal będzie dubbingował wszystkie filmy superbohaterskie i wysokobudżetowe w PG-13. Bo powiedzmy szczerze, pod względem docelowej widowni "Loganowi" znacznie bliżej do "X-Men: Apocalypse" niż do nowego "Obcego".
radef
Pierwszy mikrofon

Postprzez Kwasibor » 22 mar 2017, o 20:11

radef napisał(a): To jak sprzedała się wersja dubbingowa "Logana" nie będzie miało znaczenia (lub będzie miało niewielkie) na dubbing innych filmów z kategorią R, chyba że będą to filmy superbohaterskie z kategorią R. Bardziej wpłynie to na to, czy Imperial nadal będzie dubbingował wszystkie filmy superbohaterskie i wysokobudżetowe w PG-13.

Ok, zaczynam lepiej rozumieć twój punkt widzenia, ale jednak nie do końca się zgodzę. Sądzę że wynik "Logana" raczej nie wpłynie na decyzję Imperiala odnośnie dubbingowania filmów superbohaterskich z kategorią PG-13. Te, a przynajmniej kolejne filmy o X-manach, raczej dalej będą dostawały dubbing (choć po "Loganie" to uniwersum X-man w dotychczasowym kształcie traci rację bytu i "X-Men: Supernova", czy jak tam ten film ma się zwać, będzie raczej finansową porażką). Wpłynąć może co najwyżej na filmy pokroju "Wojna o planetę małp" - PG-13,i utrzymane w poważnym tonie (choć, jeśli spróbować sprawę przeanalizować na chłodno, mało prawdopodobne aby ten film dubbing dostał).
Za to wynik "Logana" na pewno będzie miał znaczenie przy innych komiksowych filmach z kategorią R. Ciężko jednak powiedzieć czy będą to wszystkie filmy komiksowe, jak np "Kingsman", czy tylko inne adaptacje Marvela od Foxa jak np "Deadpool 2" czy "X-Force".

radef napisał(a): Bo powiedzmy szczerze, pod względem docelowej widowni "Loganowi" znacznie bliżej do "X-Men: Apocalypse" niż do nowego "Obcego".

Niby tak, bo "Logan" to "ten sam" świat co "X-man: Apocalypse", ale jednak między tymi dwoma filmami jest wiele różnić jeśli chodzi o podejście to widza. "Logan" ze względu na wulgaryzmy i przemoc ale też ze względu i na ogólny ton oraz ciężar historii, to jednak produkcja zaadresowana do dużo węższej publiczności niż zeszłoroczny film Singera. I to według mnie takiej, która może być też potencjalną widownią "Obcego". Zresztą, to nie przypadek, że tuż przed "Loganem" puszczano właśnie zwiastuny "Obcego". Jasne, to kwestia tego, że oba filmy dystrybuuje Imperial, ale nie sądzę, że puszczano by trailer filmu Scotta przed "Apocalypsem".

A zresztą. Czas pokaże czy i jakie jeszcze dubbingi dostaniemy od Imperiala. A o tym jaki wpływ miał na to wynik dubbingu do "Logana" nie dowiemy się raczej nigdy.
Ostatnio edytowano 22 mar 2017, o 20:44 przez Kwasibor, łącznie edytowano 1 raz
Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Postprzez misiek73169 » 22 mar 2017, o 20:39

Kwasibor napisał(a): "Wojna o planetę małp" - PG-13,i utrzymane w poważnym tonie (choć, jeśli spróbować sprawę przeanalizować na chłodno, mało prawdopodobne aby ten film dubbing dostał).
Też raczej przewiduję pesymistyczny wariant jeżeli chodzi o ten film , tym bardziej że Imperial pisze w mailu że nie mają w tym roku dubbingowych planów . Swoje też moim zdaniem zrobiła ta cała chora nagonka w sieci w sprawie dubbingu do filmu "Logan".
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez matijas94 » 22 mar 2017, o 22:50

Jaka nagonka ?

W Filmwebie czy w innych portalach z recenzjami filmów nikt się nie zająknął o dubbingu po premierze-nawet w forum

jedyny hejt jaki zauważyłem był na fb Imperialu
matijas94
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 26 kwi 2017, o 18:46

Uzyskałem dzisiaj dwie ważne informacje od UIP. Okazuje się, że niestety Mumia będzie dystrybuowana bez dubbingu. Dobra wiadomość to taka, że Jumanji będzie najprawdopodobniej dystrybuowane z polskim dubbingiem. Ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła, ale wygląda, że się nad tym zastanawiają. W każdym razie informacja o dubbingu do tego filmu została mi podana w formie przypuszczającej. Trzeba jednak podkreślić, że pytałem ich konkretnie o te dwa filmy, więc może w tym roku czymś jeszcze nas zaskoczą.
Dezerter
Pierwsza duża rola

Postprzez 18szomi16 » 26 kwi 2017, o 20:05

Co do Mumii, to brak zaskoczenia. Wersja z Cruise'em i Crowe'em dużo bardziej pasowała w polskich realiach na kategorię wiekową "15" niż "13" (lub "12"), tak jak Ghost in the Shell, który mimo braku dubbingu nawet w miarę poradził sobie w lokalnych rankingach box-office.
Odnośnie Jumanji liczę, że jeśli dubbing zostanie potwierdzony, to mogliby zachować Kijowską pod Gillan i sam jestem również ciekaw, kto udawałby w polskiej wersji Kevina Harta (bo głos ze Sekretnego życia zwierzaków domowych brzmiał za bardzo markotnie).
Nieco powtarza się sytuacja z 2014 roku, kiedy to UIP zaczęło się uczyć łagodniejszego spojrzenia na dubbing, no ale jak wyszło z Jurassic World czy rebootem Pogromców duchów, to wszyscy forumowicze wiedzą.
Nieważne, do kogo adresowany jest dubbing. Ważne, żeby był staranny i nie sprawiał zawodu.
18szomi16
Pierwszy mikrofon

Postprzez ThePinkFin » 26 kwi 2017, o 21:03

Dezerter napisał(a): Mumia będzie dystrybuowana bez dubbingu. Dobra wiadomość to taka, że Jumanji będzie najprawdopodobniej dystrybuowane z polskim dubbingiem.

Jestem w szoku... że oni się jeszcze zastanawiają.
18szomi16 napisał(a): jestem również ciekaw, kto udawałby w polskiej wersji Kevina Harta (bo głos ze Sekretnego życia zwierzaków domowych brzmiał za bardzo markotnie).

Pod żadnym pozorem nie patrz na animacje.

Kurde, w tym filmie jest i Bobby Cannavale i Dwayne Johnson, więc, jeśli w ogóle mielibyśmy usłyszeć tam Banaszyka, to najpewniej podłoży on głos temu pierwszemu, a lepiej, żeby dali mu drugiego.
Film jest jak ciastko, czasem trzeba nieznacznie zmienić recepturę, by smakowało ludziom spoza rejonu, nie powinno mieć za dużo polewy i najlepiej zjeść je całe, a nie tylko jego okruchy.
ThePinkFin
Poziom: fandubber

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i propozycje