Strona główna forum Opinie Opinie i propozycje

Wasze opinie odnośnie polskiego dubbingu.

Re: Dubbingi różne . . . w Polsce

Postprzez ポッテロ » 8 lut 2017, o 15:32

Film_Polski napisał(a):W filmie tym, św. Franciszek z Asyżu oraz przyjaciele mówią po . . . niemiecku. Lektor odrobinę zagłusza, ale jednak w tle wyraźnie słychać niemczyznę.

Ten film akurat też był nagrywany po angielsku, bo międzynarodowa obsada, w tym... Mateusz Kościukiewicz w tytułowej roli xD.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Stuhr, Czerwony kapitan

Postprzez Film_Polski » 28 lut 2017, o 09:30

Nie jestem pewien, czy we właściwy wątek się teraz wcinam.
Oto rozdano nominacje do Węży 2017: nagród za najgorsze filmy roku. W kategorii EFEKT SPECJALNEJ TROSKI - nominację otrzymał między innymi . . . Maciej Stuhr dubbingujący Macieja Stuhra w filmie Czerwony kapitan. Ot, taka ciekawostka.
Film_Polski
Pierwszy mikrofon

Re: Zagraniczne dubbingi

Postprzez Luzerka1212 » 1 mar 2017, o 16:18

To było aż tak źle?
Nie ważne kim jesteś. Ważne, że jesteś sobą.
Luzerka1212
Stremowany amator

Postprzez Daguchna » 1 mar 2017, o 17:36

Nie, to po prostu Węże.
Daguchna
Pirszo loszka

Aktorzy PL w filmach CZ/SK

Postprzez Film_Polski » 1 mar 2017, o 18:29

Ale nawet nominacje do Węży - na ogół jednak mają jakieś mniej więcej sensowne uzasadnienie. Weźmy tegorocznego "zwycięzcę" czyli Smoleńsk z 17 nominacjami (rekord, bo kategorii jest tylko 13). Albo drugiego poważnego kandydata, czyli film Historia Roja . . . Mniemam, że niewielu tutaj będzie opiewało jakoweś wartości artystyczne obu obrazów.

Co się zaś tyczy polskich aktorów występujących w filmach czeskich i słowackich, to chyba wszyscy mamy w pamięci Zabić Sekala. Raczej zgodzimy się, że tam nie wyglądało to i nie brzmiało aż tak źle. Ja w każdym razie nie przypominam sobie żadnych znaczących złośliwostek na tamtą okoliczność. Czyżby w Czerwonym kapitanie kłapy wyszły jakoś szczególnie nieudolnie? Kto oglądał - może zechce potwierdzić albo zaprzeczyć?
Film_Polski
Pierwszy mikrofon

Postprzez ThePinkFin » 1 mar 2017, o 18:51

Ja nie miałem z tym najmniejszego problemu. Fakt, że Stuhr mówił własnym głosem pozwolił mi całkiem zapomnieć, że to było w dubbingu (PRL-u).
Film jest jak ciastko, czasem trzeba nieznacznie zmienić recepturę, by smakowało ludziom spoza rejonu, nie powinno mieć za dużo polewy i najlepiej zjeść je całe, a nie tylko jego okruchy.
ThePinkFin
Poziom: fandubber

Postprzez Luzerka1212 » 1 mar 2017, o 22:30

Widocznie ci od Złotych Węży nie lubią dubbingu.
BTW. Mam nadzieję, że Smoleńsk wygra wszystkie te nagrody XD
Nie ważne kim jesteś. Ważne, że jesteś sobą.
Luzerka1212
Stremowany amator

Postprzez 18szomi16 » 8 maja 2017, o 18:15

Od paru tygodni Francuzi mogą zapoznać się na antenie Canal+ i kilku pochodnych kanałów z (mającym premierę kinową u nas we wrześniu 2015 r.) dramatem wojennym Karbala Krzysztofa Łukaszewicza, który to nadawany jest tam z ichniejszym "paryskim" dubbingiem, przy czym kwestie wypowiadane po angielsku i arabsku pozostawiono w oryginale z napisami.
Nieważne, do kogo adresowany jest dubbing. Ważne, żeby był staranny i nie sprawiał zawodu.
18szomi16
Pierwszy mikrofon

Poprzednia strona

Powrót do Opinie i propozycje