Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Łódzki Dubbing

Strona główna forum Tworzenie dubbingu Technika

Sprawy techniczne dotyczące powstawania dubbingu.

Łódzki Dubbing

Postprzez A.K. » 7 wrz 2012, o 13:30

Czytając różne strony, zobaczyłem że dubbing także realizowano w Łódzkiej filii Studia Opracowań Filmów przy ulicy Łąkowej 29 (obecnie Toya Studios, Opus Film, Łódzkie Centrum Filmowe). Gdzie wśród pracowników Łódzkiego SOF-u byli min Maria Piotrowska, Grzegorz Sielski, Czesław Staszewski, Maria Horodecka, Maria Olejniczak i inni. Mam wielką prośbę poszukuje biogramów pracowników SOF-u w Łodzi, a także historie Studia Opracowań Filmów w Łodzi.
A.K.
Pierwszy mikrofon

Re: Łódzki Dubbing

Postprzez ポッテロ » 7 wrz 2012, o 14:11

A.K. napisał(a):Czytając różne strony, zobaczyłem że dubbing także realizowano w Łódzkiej filii Studia Opracowań Filmów

A tak w ogóle, to wie ktoś coś więcej na temat SOF-ów? Zawsze myślałem, że to łódzkie jest starsze – na filmpolski.pl można znaleźć informację, że otwarto je w 1955 roku, podczas gdy według danych na Wikipedii SOF w Warszawie założone zostało w latach 70., ale dokładnej daty niestety brak, więc nie wiem, na ile jest to wiarygodne.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Re: Łódzki Dubbing

Postprzez A.K. » 7 wrz 2012, o 14:52

Tak naprawdę pierwsze Studio Opracowań Filmów zostało założone w 1949r. w Łodzi na ul Traugutta, a w 1955r. w Warszawie na Al Niepodległości 159. Pierwszym dyrektorem Łódzkiego SOF-u był Seweryn Nowicki.
A.K.
Pierwszy mikrofon

Powrót do Technika