Przed nagraniem..

Sprawy techniczne dotyczące powstawania dubbingu.
PBerkan
Stremowany amator

Przed nagraniem..

Post autor: PBerkan » 13 lis 2010, o 11:12

Czy przed nagraniem dubbingu aktor ma jakiś czas na nauczenie się tekstu, jeśli tak to jaki??

Dezerter
Pan Jarosław

Re: Przed nagraniem..

Post autor: Dezerter » 13 lis 2010, o 11:25

PBerkan pisze:Czy przed nagraniem dubbingu aktor ma jakiś czas na nauczenie się tekstu, jeśli tak to jaki??
Tekstu nie musi się uczyć na pamięć bo to praca przy mikrofonie. Wydaje mi się, że przed nagraniem udostępnia mu się przynajmniej fragmenty wersji oryginalnej, z jego bohaterem, aby wiedział jak ma zagrać.
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ODPOWIEDZ