Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - CASTING

Strona główna forum Tworzenie dubbingu Technika

Sprawy techniczne dotyczące powstawania dubbingu.

CASTING

Postprzez Ulenta » 10 maja 2010, o 10:03

Witam serdecznie,
Ciekawa jestem czym kieruje się reżyser lub osoba, która zatwierdza głosy, bo jak wiemy, nie zawsze jest to reżyser, przy wyborze głosu do danej postaci, czy kieruje się intuicją??
Ulenta
Stremowany amator

Postprzez ポッテロ » 10 maja 2010, o 15:26

Temat wałkowany setki razy, zarówno tutaj, jak i ogólnie w Internecie i w prasie. Dobry reżyser przede wszystkim kieruje się tym, czy głos pasuje do postaci, czasami też osobowością aktora czy jego temperamentem, aby mieć pewność, że dana osoba będzie brzmiała wiarygodnie jako taka postać. Inni z kolei kierują się znanym nazwiskiem, które ma do filmu przyciągnąć widzów, ale przypuszczam, że w tym przypadku jest to pomysł podmiotu zlecającego wykonanie dubbingu, do czego reżyser musi się dostosować.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love
ポッテロ
Pan Sowa

Postprzez Daguchna » 21 maja 2010, o 22:39

... a najczęściej zapewne jest tak, że reżyser bierze osobę z pewnego "zestawu" aktorskiego, która ma wolne terminy :D A przynajmniej takie wrażenie robi większość obecnych telewizyjnych dubbingów do kreskówek.
Daguchna
Pirszo loszka

Postprzez sebciorr » 20 lis 2010, o 19:30

tak jak to robi np. Boberek
sebciorr

Postprzez misiek73169 » 20 lis 2010, o 19:57

Mnie ciekawi jaka ilość aktorów bierze udział w castingu do jednej postaci (np wybierają polski głos Mela Gibsona). Przypuszczam , że raczej najbardziej sugerują sie głosem danego aktora a najlepiej jakby brzmiał podobnie jak w oryginale. Z tego co mi wiadomo kopia z dubbingiem jest wysyłana do USA , gdzie muszą zaakceptować polskie głosy , które zastąpią oryginalne
misiek73169
Pierwsza duża rola

Powrót do Technika