Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

Strona główna forum Tworzenie dubbingu Twórcy dubbingu

Forum poświęcone twórcom dubbingu: reżyserom, dialogistom, dźwiękowcom, montażystom itd.

Postprzez Kaziutek56 » 30 sty 2008, o 00:29

Oczywiście,zapłace każdą cenę.Tylko błagam żadnych lektorów/napisy tak/.Śmierć voice over,temu komunistycznemu wynalazkowi.
Kaziutek56
Pierwszy mikrofon

Postprzez Dezerter » 30 sty 2008, o 13:23

Usunąłem serial "Ja Klaudiusz" z listy. Uległem sile argumentów :) . Niestety nie ma co liczyć na wydanie starych dubbingów na DVD. Filmy które były wiele lat temu pokazywane w kinach z dubbingiem na DVD są wydane z lektorem. Jedyna możliwośc, aby obejrzeć dany film/serial z polskim dubbingiem to znaleźć osobe która go zgrała- innej możliwości nie ma. Niestety taka jest polska rzeczywistośc, nic nie wskazuje na to aby sytuacja w najbliższym czasie miała ulec zmianie.

mitya:
Niestety nie mam możliwości, ani wiedzy aby stworzyć strone internetową. Może dzieki forum jakaś osoba zechce się tym zająć ?
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez Gumisio » 22 mar 2008, o 17:20

Domyślam się że chodzi o tą serie "Hanna Barbera" wydaną na kilkunastu kasetach VHS nakładem "Potlon". Jakby się przyjrzeć na allegro to jeszcze można kilka kaset zdobyć.
Gumisio
Pierwszy mikrofon

Postprzez fuckish » 31 maja 2008, o 19:25

Mimo iż jako pierwszą widziałem wersję ze starym dubbingiem, najbardziej podoba mi się dubbing MasterFilmu na potrzeby CN. Absolutne mistrzostwo. Bednarski jest do tej roli stworzony. No i tytuł jest lepszy niż "Między nami jaskiniowcami", bo jest zgodny z oryginalnym :)
fuckish

Postprzez Daguchna » 8 gru 2008, o 00:21

Dezerter napisał(a):Z tego co słyszałem to kilka odcinków właśnie w reżyserii Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz było wydanych na kasetach vhs w latach 90-tych.

Oj, to chyba nie ten dubbing. Z tego, co mi wiadomo, w latach 90. na video Polskei Nagrania wypuściły jeszcze inną wersję dubbingową.
Daguchna
Pirszo loszka

Postprzez Dezerter » 8 gru 2008, o 15:27

Daguchna napisał(a):
Dezerter napisał(a):Z tego co słyszałem to kilka odcinków właśnie w reżyserii Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz było wydanych na kasetach vhs w latach 90-tych.

Oj, to chyba nie ten dubbing. Z tego, co mi wiadomo, w latach 90. na video Polskei Nagrania wypuściły jeszcze inną wersję dubbingową.

To juz by byla 3 wersja dubbingowana. O ile mi wiadomo, to zazwyczaj daje się to co bylo w telewizji jeśli jest nadal dostępne. Tak jest teraz i tak chyba bylo wcześniej.
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez Alkazar » 31 gru 2009, o 04:56

Daguchna napisał(a):

Widzę, że temat trochę odleżał...

Gdzieś mam jeszcze pierwsze 10 kaset VHS z "Hanna Barberą" wydanych przez Polskie Nagrania pod koniec lat 80-tych. Mogł to być rok 1989, lub najdalej 1990? Zresztą były to "odcinki", zatem następne kasety prawdopodobnie były wydawane w kolejnych latach.
Ale niestety nie jest to wersja Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz. :(
Alkazar
Stremowany amator

Postprzez Dezerter » 7 sty 2010, o 18:49

Archiwalny dubbing do Flinstonów albo jak kto woli "Między nami jaskiniowcami" można znaleźć na youtube:
http://www.youtube.com/results?search_query=mi%C4%99dzy+nami+1989+odcinek+Hannah+Barbera&search_type=&aq=f
Dezerter
Pan Jarosław

Postprzez marek » 7 sty 2010, o 20:32

Ale to chyba nie ten od pani Dybowskiej-Aleksandrowicz, tylko ten z kaset VHS Hanna-Barbera (tak mi się wydaje), reżyserowany przez (jak podaje wikipedia, raczej jest to prawda) Henrykę Biedrzycką, która... reżyserowała też ten ostatni dubbing :P
Obrazek
marek
ser pleśniowy

Ja,Klaudiusz

Postprzez szysza » 24 wrz 2011, o 13:44

Są już 4 pierwsze odcinki z polskim dubbingiem w necie , jak ktoś chce to podam linki :!: :D
szysza
Stremowany amator

Poprzednia strona

Powrót do Twórcy dubbingu