Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Stanisława Dziedziczak - dialogistka

Strona główna forum Tworzenie dubbingu Twórcy dubbingu

Forum poświęcone twórcom dubbingu: reżyserom, dialogistom, dźwiękowcom, montażystom itd.

Stanisława Dziedziczak - dialogistka

Postprzez Zbigniew Dolny » 6 mar 2016, o 22:41

Stanisława Dziedziczak, zwana w Studio Kasią, przepracowała w dubbingu kilkanaście lat. Jest osobą bardzo skromną, która nie lubi za wiele o sobie i swojej pracy opowiadać. A oto tekst który mi nadesłała po moich usilnych prośbach o jej biogram.

Stanisława Dziedziczak

.Obrazek
Stanisława Dziedziczak na fot. Macieja Grochali.

Obiecałam Panu, że napiszę kilka słów na temat mojej przygody z dubbingiem
Do SOFu trafiłam z konkursu, który ogłosiła moja najukochańsza szefowa, pani Elżbieta Łopatniukowa. Startowało wtedy chyba 5 osób. Wygrałam i tak znalazłam się w redakcji. Za czasów SOF dubbing to była poważna sztuka. Robiłam spektakle dla Teatru Telewizji (np z serii Szekspira Dzieła Wszystkie -Ryszarda III i Koriolana, Dni Turbinów Bułhakowa i wiele innych). Zrobiłam też wiele seriali historycznych np. Maria Antonina, Józefina. Oczywiście, robiliśmy dużo animowanych filmów dla dzieci, ale bardzo starannie opracowanych. Sama zrobiłam ponad 100 odc. Smurfów i włożyłam w to wiele wysiłku.

Teraz króluje bylejakość, nie tylko w tej dziedzinie.
Serdecznie pozdrawiam pana i pana Maćka. K. Dziedziczak

.Obrazek
Stanisława Dziedziczak, Zbigniew Dolny i Maria Etienne. Fot. Maciej Grochala (2014)
. Obrazek
Iza Falewicz (reż.), Krystyna Skibińska-Subocz (dialogistka), Misia Kucharska (kier. prod.) i Stanisława Dziedziczak (dialogistka) - na fot. Macieja Grochali (2015)

A oto wybrana filmografia p. Stanisławy Dziedziczak:

1980 - Przygoda arabska,
1981 - seria „Renciści nigdy nie mają czasu", seria „Heloiza i Abelard”, Pantofelki zdarte w tańcu (TV),seria „Józefina i Napoleon”(wraz z M. Etienne),
1983 - serial "Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem..." (wraz z M. Etienne, K. Uniechowską i K. Subocz),
1984 - seria "Jedna żabka, dwie żabki ", Przyrzekłeś dążyć do prawdy (cz. 1-2) (TV),
1985 - Szabat czarownic, Strzeż się dziewiątego syna, I oto przyszedł Bumbo, seria "Opowiastki pod choinką" (odc. 1-7), seria "Piotruś i Lucynka w Krainie Dmuchawców" (odc. 1-13), seria "Niedźwiadek z bajki - Mali mieszkańcy wielkich gór " (wraz z M. Etienne, E.Kowalska i J. Klimkiewicz), Zapiski po Błagowstite Wostaja, seria "Lis i sroka" (wraz z K. Albrecht), seria "Brygady Tygrysa" (odc. 1; 3; 6),
1986 - Ziarnko grochu, Ulubieniec publiczności, Biały kot, Pantoflarz, Niewidzialny człowiek (ZSRR, TV), seria "Wodnik Szuwarek i jego staw" (odc. 1-13), Ostatnie dni Pompejów (odc. 1),Quo Vadis (odc. 1 i 4),
1987 - seria "Goście" (wraz z K. Subocz), japoński serial "Cudowny talizman" (wraz z K. Albrecht i K. Subosz), franc. serial "Akcja OPEN" (wraz z K. Albrecht, M. Etienne i J. Klimkiewicz), serial "Sławne historie zbójnickie" (wraz z E. Kowalską),
1988 - Pomyłka, Ryszard III, Nieprawdopodobny zakład, czyli prawdziwe..., Lermontow, Zamęt (W. Bryt. TV), serial "Smerfy" (wraz z K. Subocz i E. Kowalską), Hrabina Cosel - świetność Saksonii i chwała Prus (cz. 1-2),
1989 - W pogoni za rysiem, Wspomnienia z dzieciństwa, Ucieczka papugi (wraz z K. Subocz), Jastrzębia mądrość, Przygody Cantinflasa, serial "Leśna apteka", seria "Moje przyjaciółki myszki", serial "Kuba, Kubala i Kubikula",
1990 - serial "Domek u trzech kotków" (wraz z J. Klimkiewicz), serial "Ich dwóch i pies", Pawie pióro, serial "Chip i Dale" (wraz z K. Subocz i J. Klimkiewicz),
1991 - serial "Chip i Dale" (wraz z K. Subocz i J. Klimkiewicz),
1993 - serial "Nowe przygody Kubusia Puchatka" (wraz z K. Subocz), serial "Strażak Sam" (wraz z K. Subocz), serial "Cadichon" (wraz z K. Subocz), serial "Smerfy" (wraz z G. Dyksińską i K. Subocz),
1994 - serial "Smerfy" (wraz z G. Dyksińską i K. Subocz), serial "Listonosz Pat" (wraz z K. Subocz i G. Dyksińską),
1995 - 101 dalmatyńczyków, serial "Aladyn" (wraz z E. Łopatniukową, G. Dyksińską i K. Subocz),
1996 - serial "Aladyn" (wraz z E. Łopatniukową, G. Dyksińską i K. Subocz),
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert

Re: Stanisława Dziedziczak - dialogistka

Postprzez Marti » 7 mar 2016, o 14:45

Z tego co tu wyczytałem nasuwa mi się pytanie, czy wymieniana w tyłówkach Katarzyna Dziedziczak, nie jest po prostu Stanisławą? Tutaj można znaleźć produkcje, w których dialogistką jest Katarzyna Dziedziczak.
Marti
Stremowany amator

Re: Stanisława Dziedziczak - dialogistka

Postprzez Zbigniew Dolny » 7 mar 2016, o 17:09

Jak napisałem, pani Dziedziczak ma na imię Stanisława ale ponieważ nie lubi tego imienia podpisuje się Katarzyna Dziedziczak i tak też nazywano ja w Studio - Kasią... choć w papierach ma Stanisława.
ZD
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert

Powrót do Twórcy dubbingu