Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Seriale lat 70-tych

Strona główna forum Produkcje dubbingowane Seriale aktorskie

Forum poświęcone dubbingowi seriali fabularnych. Od kultowych Siedemnastu mgnień wiosny, Przyjaciół i Ja, Klaudiusz, poprzez Mściciela na harleyu, po produkcje z kanałów dziecięcych i młodzieżowych.

Seriale lat 70-tych

Postprzez Zbigniew Dolny » 15 maja 2018, o 10:59

Lata 70-te ub. wieku to przede wszystkim dubbing telewizyjny. Najważniejsze rzeczy dzieją się właśnie tutaj.
Po ogromnym sukcesie włoskiego serialu "Geminus" w reż. Jerzego Twardowskiego w drugiej połowie roku 1970 rozpoczyna się emisja angielskiej "Sagi rodu Forsyte'ów". Teraz już nic nie zostanie takie samo - po prostu nie wyobrażamy sobie (w tamtych latach) serialu telewizyjnego bez polskiej wersji językowej.
Opracowując lata 70-te natknąłem się na ogromne problemy ze zidentyfikowaniem który serial był opracowany w dubbingu. Nigdzie nie podawano kto co robił i czy dany serial miał w ogóle dubbing.
Mam do Was moi Czytelnicy ogromną prośbę - może ktoś pamięta czy dany serial miał dubbing?
Poniżej podaję spis seriali które miały premierę w tamtych latach i co do których nie jestem pewien - z różnych względów - czy miały to opracowanie.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Zbigniew Dolny

1970
20.02 – Poly i tajemnica siedmiu gwiazd – ser.
5.03 – Kapitan Tenkesz – ser. (Ekran z bratkiem)
5.03 – Kim jesteście Wenkow – cz. I – Bułg.
29.07 – Małżeństwa z rozsądku – I - CSRS
2.10 – Szczęście małżeńskie – I
1971
2.01 – Skarb 13 domów – Fr.
14.01 – Gość ze Skorpiona – I – NRD
28.03 – Bella i Sebastian – I – Fr.
12.05 – Boniwur – I – ZSRR
28.09 – Powszednie dni – I – NRD
3.11 – Adiutant jego ekselencji – I – ZSRR
13.11 – Ja, Axel Cezar Springer – I – NRD
10.11 – pr. 2 – To zdarzyło się w Budapeszcie – I – Węg.
28.11 – Mój przyjaciel Ben – serial w „Klubie śmiałych”
1972
13.01 – Nad zatoką – ser. odc. I+2 – Ekran z bratkiem
18.01 – Sygnet z syreną – I – Węg.
5.02 – pr. 2 – Małżeństwa z rozsądku – I – CSRS
15.02 – Karol Dickens – Ang.
16.02 – Nie ma drogi powrotnej – I – ZSRR
17.02 – Przygody Tomka Sawyera – I – Ekran z bratkiem
19.04 – Sprawa jasnowidza Hanussena – I – CSRS
26.05 – Na każdym kilometrze – odc. III – Dwie gitary – Bułg.
7.06 – Wyrok - I – Utracona pamięć – CSRS
16.07 – Ostatni lot Albatrosa – I – ZSRR
19.07 – Kobieta w bieli – I – Franc.
11.08 – Franciszek Viok – ser. – CSRS
13.08 – Wielki napad – I – Akcja na lotnisku Westmarch – Ang.
26.08 – pr. 2 – Rodzina Durtolów (L'homme du Picardie) – I – Fr.
20.09 – Hans Beimler – I – NRD
17.10 – Kim jesteście Wenkow – I – Bułg.
29.10 – Leonardo da Vinci – I – Wł.
10.11 – pr. 2 – Gdy umilkły już strzały – I – NRD
23.11 – pr. 2 – Misja w Kabulu – I – ZSRR
24.12 – Maroszek – I – CSRS
1973
4.01 – pr. 2 – Babunia – I – CSRS
2.02 – pr. 2 – Targowisko próżności – I – Ang.
10.02 – pr. 2 – Fiakier nr 13 – I – Zbrodnia – Wł.
14.02 – Szpieg cesarza – I – Fr.
29.03 – Opowieść o Rustamie – I - ZSRR
18.04 – Cienie znikają w południe – ZSRR
28.04 – pr. 2 – Eugenia Grandet – Fr.
7.06 – pr. 2 – Kronika rodzinna – ser. - I – NRD
18.07 – Bumbarasz – I – ZSRR
12.08 – Czerwone wino – I – CSRS
9.09 – Niezwykłe przygody Inokientija zwanego Kieszką – ZSRR
7.10 – pr. 2 – Minerzy podniebnych dróg – ZSRR
13.11 – Pani de Monsoreau - I – Fr.
22.11 – pr. 2 – Przygoda nad Morzem Czarnym – I – Rum.
29.12 – pr. 2 – David Coopperfield – I – Fr.
1974
8.02 – pr. 2 – Nie ma drogi powrotnej – I – ZSRR
27.02 – Łuk tęczy – V – Skarb w jeziorze – CSRS
1.03- pr. 2 – Blask czarnej świecy – I – NRD
3.03 – Szkoła uczuć – I – Fr.
11.06 – Józef Balsamo – I – Fr.
13.06 – Al Capone i inni – Kontrabanda – II – USA
28.06 – pr. 2 – Adiutant Jego Ekscelencji – I – ZSRR
28.07 – Paryska taksówka – I – Fr.
30.07 – Love story – I – Ang.
2.08 – pr. 2 – Małżeństwa z rozsądku – I – CSRS
6.08 – Moje życie – I – ZSRR
27.08 – Siedem romansów Donii Juanity – I – NRD
13.09 – pr. 2 – Gość ze Skorpiona – NRD
6.10 – pr. 2 – Przygody Sherlocka Holmesa – I – Ang.
8.10 – Jak hartowała się stal – I – ZSRR
16.10 – Artur Becker – I – NRD
16.10 – Opowieści włoskie – Samochód – I – Wł.
15.12 – pr. 2 – Ostatnie słowo – I – NRD
17.11 – pr. 2 – Ojciec Goriot – I – Ang.
23.12 – Książę i żebrak – I - CSRS
1975
12.01 – pr. 2 – Pamiętnik wychowawcy – I – Chłopcy z Tiburtino – Wł.
16.02 – pr. 2 – Towarzysz Beimler – NRD
9.03 – pr. 2 – Troje z dziewiątego piętra - I – CSRS
14.03 – Wielcy detektywi – I – Kawaler Dupin – Skradziony list – Fr.
29.03 – Korona carów rosyjskich – I – ZSRR
1.04 – Adam Sanagala – I – CSRS
6.04 – pr. 2 – Cena sukcesu – I – Fr.
9.04 – Inżynier z tajgi – I – ZSRR
6.05 – Płomienie – I – CSRS
11.05 – pr. 2 – Nasi kochani bliźni – I – NRD
6.06 – pr. 2 – Cena złota – I – CSRS
22.06 – pr. 2 – Ruiny strzelają – I – ZSRR
1.07 – pr. 2 – Ostatni lot Albatrosa – I – ZSRR
9.07 Miasto w czerni – Wyrok – II – Węg.
11.07 – Człowiek w przechodnim podwórku – II – ZSRR
8.08 – Augustyn Cyprian Dupin wkracza do akcji – I – CSRS
14.08 – Muzeum kryminalistyki – Poszukuję towarzysza podróży – I – RFN
17.08 – Książę Bajaja – CSRS
20.08 – Na każdym kilometrze – W cudzej skórze – I – Bułg.
22.08 – pr. 2 – Przygoda nad Morzem Czarnym – I – Rum.
26.08 – pr. 2 – Wyrok – Utracona pamięć – I – CSRS
2.09 – Dobry wieczór lato, dobry wieczór miłość - I – Węg.
3.09 – pr. 2 – Hałdy – I – CSRS
4.09 – pr. 2 - Yao – Mały człowiek – I – Fr.
7.09 – pr. 2 – Nowy Scotland Yard – Gra w pieniądze – I – Ang.
8.09 – Dzień po dniu – Dziesiąty stycznia, niedziela – I – ZSRR
10.09 – pr. 2 – W cieniu wilków – I – CSRS
16.09 – Bracia Lautensack – I – NRD
12.10 – Michał Anioł – I – Wł.
15.10 – pr. 2 – Blask czarnej świecy – I – NRD
22.10 – pr. 2 – Póki tchu starczy – II – NRD
28.10 – Wielka przemiana – I – ZSRR
26.11 – pr. 2 – Wiosenna miłość – I – NRD
21.12 – Caravaggio – I – Wł.
23.12 – Dwanaście miesięcy – I – ZSRR
1976
15.01 – pr. 2 – Opowieść z życia wyższych sfer – Niebezpieczna magia – CSRS
19.01 – Stulpner – zbójnik z gór – Mistrzowski strzał - I – NRD
29.01 – pr. 2 – Wielkie nadzieje – Skazaniec – I – Ang.
1.02 – Krzysztof Kolumb – I – Hiszp.
4.02 – pr. 2 – Trzecia od słońca – Misja – I – bułg.
8.02 – Nana – Aktorka – I – Ang.
24.03 – pr. 2 – Tajemnicze ślady – I – NRD
29.03 – Marzenia i rzeczywistość – II – Węg.
23.04 – Hasła nie trzeba – I – ZSRR
27.04 – Germinal – Górnicy – I – Ang.
7.05 – pr. 2 – Straszny dziadunio – I – CSRS
17.05 – Ostatnia rozgrywka – Student w Monachium – I – Bułg.
15.06 – Paryscy Mohikanie – I – CSRS
3.07 – pr. 2 – Kuchenne schody – I – Fr.
8.07 – Podróże detektywa – Cenny łup – Ang.
11.07 – Eleonora – I – Wł.
19.07 – Testament starego mistrza – Skarb Czyngis-chana – I – ZSRR
15.08 – pr. 2 – Dobry wojak Szwejk – I – CSRS
16.08 – Gorące serca – I - ZSRR
20.09 – Po prostu życie – I – ZSRR
26.09 – Wojna i pokój – Imieniny – I – Ang.
3.10 – Opowieść o Rustamie – I – ZSRR
3.10 – Opowieść o ludzkim sercu – I – ZSRR
17.10 – pr. 2 – Żywot Dantego – I – Wł.
26.10 – pr. 2 – Dziwne losy Jane Eyre – I – CSRS
3.11 – pr. 2 – Z wojennych dróg – Krzyk żurawi – I – ZSRR
15.11 – pr. 2 – Płomień – I – ZSRR
21.11 – pr. 2 – Leonardo da Vinci – I – Wł.
21.12 – pr. 2 – Światło odległej gwiazdy – I – ZSRR
29.12 – pr. 2 – Pokój przechodni – II – NRD
1977
18.01 – Kobiety Wardinów – I – NRD
23.01 – Książę i żebrak – I – Ang.
31.01 – Teleferie – Przygody Czarnego Królewicza – III – Ang.
11.02 – Na śmierć i życie – I – Bułg.
12.02 – pr. 2 – Niebieski sygnał – II – Bułg.
14.02 – Wysoko ku niebu – III – ZSRR
15.02 – Lucjan Leuwen – I – Fr.
16.02 – pr. 2 – Rozbitkowie – Wyspa – I – Ang.-Australia
6.03 – pr. 2 – Teatr w domu – Tajemnicze ogłoszenie – I – Jug.
11.03 – Powszednie dni – Joanna – I – NRD
12.03 – Akcja Saturn – I – ZSRR
22.03 – Marcus Welby – Doktor medycyny – I – USA
28.03 – pr. 2 – Nakia – I – USA
5.04 – Pociąg sanitarny – I – ZSRR
8.04 – Sylwia – I – Fr.
28.04 – Babunia - I – CSRS
7.05 – Nakia – Piaskowa pułapka – I –
13.05 – Starszy syn – I – ZSRR
21.05 – pr. 2 – Krwawa lalka – I – Fr.
3.06 – Minerzy podniebnych dróg – I – ZSRR
29.06 – pr. 2 – Pociąg pancerny – I – ZSRR
3.07 – Z życia wzięte – Tato, mamo, pobawcie się ze mną – I – CSRS
3.07 – pr. 2 – Hasła nie trzeba – I – ZSRR
6.07 – Tajemnicza wyspa – Ucieczka – I – Fr.
15.07 – Bumbarasz – I – ZSRR
19.07 – Powszednie dni doktora Miszkina – I – ZSRR
4.08 – W naszym porcie – I – ZSRR
4.08 – pr. 2 – Małżeństwo z rozsądku – I – CSRS
5.08 – Rzeka posępna – Rodzina Gromowow – I – ZSRR
1.09 – Cena złota – I – ZSRR
2.09 – Cienie znikają w południe – Maria – I – ZSRR
2.09 – Dola i niedola sławnej Moll Flanders – I – Ang.
4.09 – Marco Visconti – I – Wł.
6.09 – Z życia wzięte – Docinki pod adresem rodzinki – I – CSRS
6.09 – pr. 2 – Sam wśród ludzi – I – NRD
10.09 – pr. 2 – Sherlock Holmes i inni – Pięćset karatów – I – Ang.
16.09 – Misja w Kabulu – I – ZSRR
11.10 – pr. 2 – Mój los – I – ZSRR
23.10 – Pinokio – I – Wł.
30.10 – Kordzik – I – ZSRR
15.11 – pr. 2 – Gdzieś na końcu świata – I – Wł.
1.12 – Sygnet z syreną – I - Węg.
1978
5.01 – Człowiek z Marsylii – I – Wł.
4.01 – pr. 2 – Daniel Druskat – I – NRD
8.01 – Elza z afrykańskiego buszu – V – Ang.
30.01 – Fale Morza Czarnego – III – ZSRR
3.02 – Opowieść o przyjaźni – Fiodor Iwanienko – IV – ZSRR
5.02 – pr. 2 – Kulisy śledztwa – Ten czwarty – V – Kanada
15.02 – pr. 2 – Wariant „Omega” – I – ZSRR
5.03 – pr. 2 – Sokołowo – I – CSRS-ZSRR
22.03 – pr. 2 – Adam Sangala – I – CSRS
23.03 – Komisarz Maigret – Gospoda za dwa grosze – Fr.
24.03 – Niespokojna miłość – Dzieci – I – CSRS
3.04 – Ruiny strzelają – I – ZSRR
9.04 – Lassie – Barney – II – USA
14.04 – Kryptonim Stella – I – Bułg.
21.04 – Edward Munch – I – Norw.
28.05 – Teleranek – Na skraju puszczy – kan.
28.05 – pr. 2 – Z życia wzięte – Futro, czy urlop nad morzem – CSRS
29.05 – Nasi kochani bliźni – Urodzeni w niedziele – II – NRD
8.06 – pr. 2 – Łuk tęczy – Śmierć na szczycie – I – CSRS
14.06 – pr. 2 – Kino TDC – Załoga Błękitnej Mewy – Powrót Brazylijczyka – Jug.
18.06 – Teleranek – Lato z Kasią – Wybuchł pożar – II – CSRS
7.07 – Zwyczajny miesiąc – I – ZSRR
23.07 – pr. 2 – Curro Jimenez – Fortuna kołem się toczy – I – Hiszp.
23.07 – pr. 2 – Wiki syn Wikingów – Pułapka – I – RFN
23.07 – pr. 2 – Blaski i nędze życia kurtyzany – I – Fr.
25.07 – Życie i śmierć Penelopy – I – Ang.
28.07 – Na morzu – Sprawdzian – I – NRD
30.07 – Teleranek – Clown Ferdynand – Wakacje Ferdinanda – I – NRD
6.08 – Blask wygasłych ognisk – I – ZSRR
9.08 – pr. 2 – Chłopcy z naszego osiedla – Rakietą na start – I - Węg.
12.08 – Czarodziejskie przedmioty – I - ZSRR
5.09 – Blaski i nędze życia kurtyzany – I – Fr.
7.09 – pr. 2 – Stolpner – zbójnik z gór – Mistrzowski strzał – I – NRD
13.09 – Człowiek w lustrzanych okularach – I – Wł.
18.09 – Czerwone wino – I – CSRS
14.10 – pr. 2 – Powrót zawoalowanej damy – I – Wł.
15.10 – pr. 2 – Płomienie – I – CSRS
21.10 – pr. 2 – Dzieci spod 47a – Jednooki potwór – III – Ang.
7.11 – Dni Turbinów – I – ZSRR
25.11 – pr. 2 – Pieśń Belgradu – II – Jug.
30.11 – pr. 2 –Pies Kantor w akcji – Posterunek na przedmieściu - I – Węg.
17.12 – Przygody Czarnego Królewicza – I – Ang.
22.12 – Dwanaście miesięcy – I – ZSRR
25.12 – Zakochany d’Artagnan – I – Fr.
24.12 – Kapitan Nemo – Stalowy wieloryb – I – ZSRR
1979
4.01 – Komisarz Moulin – Willa w lasku Vincennes – I – Fr.
5.01 – Jedenaste przykazanie – Odgłosy wojny – I – CSRS
6.01 – pr. 2 – Maja z wyspy sztormów – Początki gospodarstwa – rok 1842 – I – Finl.
9.02 – Profesor i panna – Jana z Koszutaru – I – Jug.
6.03 – Czerwone i czarne – I – ZSRR
10.03 – pr. 2 – Pokusa – I – Węg.
31.03 – pr. 2 – Rodowód mafii - I – Ang.
22.04 – Dama Kameliowa – I – Ang.
27.04 – Wyrok – Stracona pamięć – I – CSRS
4.05 – Z życia wzięte – Tato, mamo pobawcie się ze mną – CSRS
5.05 – Na scenie życia – I – Fr.
23.06 – Fingerbobs + Cudaczek – Ang. + ZSRR
23.06 – Lata złudzeń – I – Szwajc.-Fr.
1.07 – Jan Krzysztof – I – Fr.
22.07 – pr. 2 – Saga rodu Rius – I – Hiszp.
29.07 – pr. 2 – Anna Boleyn – I – Niemcy
2.08 – Pętla na szyi – Zbrodnia – I – fr.
23.08 – Toomai – druh słoni – Tyran – I – Ang.
14.09 – Najmłodszy z rodu Hamrów – Wielka decyzja – I – CSRS
16.09 – Niezwykła piątka – Wyspa Kirrin – I – Ang.
22.09 – pr. 2 – Tajemnica Andów – I – NRD
2.10 – Saga rodu Rius – I – Hiszp.
14.10 – pr. 2 – Małżeństwo Kreczyńskiego – I – ZSRR
31.10 – Karol Wielki i hrabia Roland – I – Fr.
3.11 – pr. 2 – Raskenowie – I – Szw.
6.11 – Sam i Sally – Kolia – I – Fr.
15.11 – Van der Walk – Zimny drań – I – Ang.
13.12 – Sprawa Jimmiego – Zatrzymam ją – I – Ang.
14.12 – pr. 2 – Na skraju puszczy – Wujek Raoul i niedźwiedź – Kan.
16.12 – Dick Turpin – Szybki Nik – I – Ang.
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Seriale lat 70-tych

Postprzez Daguchna » 15 maja 2018, o 22:29

Poprosiłam o pomoc osobę, która zna telewizyjne produkcje lat 70. z autopsji i dubbingiem interesuje się od lat, czyli moją mamę. Oto co ustaliłyśmy:

28.11 – Mój przyjaciel Ben – serial w „Klubie śmiałych”

Chyba lektor, z naciskiem na „chyba”.

19.07 – Kobieta w bieli – I – Franc.

Dubbing na 80%.

29.10 – Leonardo da Vinci – I – Wł.

Jest możliwość, że dubbing. Takie 20%.

13.11 – Pani de Monsoreau - I – Fr.

50% szans na dubbing.

27.02 – Łuk tęczy – V – Skarb w jeziorze – CSRS

Na 80% dubbing, Mikulski mówił swoim głosem po polsku.

11.06 – Józef Balsamo – I – Fr.

Na 30% dubbing.

21.12 – Caravaggio – I – Wł.

Jw.

8.02 – Nana – Aktorka – I – Ang.

Na 20% dubbing.

27.04 – Germinal – Górnicy – I – Ang.

Jw.

11.07 – Eleonora – I – Wł.

Na 80% dubbing, bodaj jedyny wówczas serial z Giuliettą Masiną w polskiej TV i ta aktorka mówiła po polsku.

26.09 – Wojna i pokój – Imieniny – I – Ang.

Wersja z Anthonym Hopkinsem, dubbing na 100%!

31.01 – Teleferie – Przygody Czarnego Królewicza – III – Ang.

Na 100% lektor.

4.09 – Marco Visconti – I – Wł.

Dubbing na 80%.

5.01 – Człowiek z Marsylii – I – Wł.

Na 100% lektor.

14.06 – pr. 2 – Kino TDC – Załoga Błękitnej Mewy – Powrót Brazylijczyka – Jug.

Tu akurat moja obserwacja – w otchłaniach nostalgicznych forów wpadłam na ten wpis: http://forum.nostalgia.pl/viewtopic.php?f=8&t=1038 – sugeruje on dubbing.

6.03 – Czerwone i czarne – I – ZSRR

Na 20% dubbing.

1.07 – Jan Krzysztof – I – Fr.

Na 80% dubbing.

23.08 – Toomai – druh słoni – Tyran – I – Ang.

Na 30% lektor.

15.11 – Van der Walk – Zimny drań – I – Ang.

Na 50% lektor.

16.12 – Dick Turpin – Szybki Nik – I – Ang.

Jw.

Mam nadzieję, że pomogłyśmy. Mama nie ukrywa, że gdyby przy niektórych tytułach podany był namiar na profil danej produkcji w bazie typu IMDb czy Filmweb, byłoby prościej - niektóre produkcje łatwiej skojarzyć po fabule niż po tytule.
Avatar użytkownika
Daguchna
Pirszo loszka
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:46
Lokalizacja: Szpital na peryferiach vel Lazaret na zadupiu

Re: Seriale lat 70-tych

Postprzez Zbigniew Dolny » 16 maja 2018, o 09:35

Daguchna, bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam ZD :P
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28


Powrót do Seriale aktorskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość