Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Saga rodu Palliserów (The Pallisers); 1974

Strona główna forum Produkcje dubbingowane Seriale aktorskie

Forum poświęcone dubbingowi seriali fabularnych. Od kultowych Siedemnastu mgnień wiosny, Przyjaciół i Ja, Klaudiusz, poprzez Mściciela na harleyu, po produkcje z kanałów dziecięcych i młodzieżowych.

Saga rodu Palliserów (The Pallisers); 1974

Postprzez Film_Polski » 8 mar 2012, o 17:47

The Pallisers

Był taki serial. Rok produkcji 1974. W polskiej telewizji wyświetlany chyba w drugiej połowie lat 70.
W FilmWebie jest nawet odpowiedni wątek (wprawdzie bez wzmianki o polskim dubbingu). Jednak w bazie polski-dubbing albo w dubbingpedii - cisza na ten temat. A przecież angielscy aktorzy zdecydowanie mówili po polsku.
Film_Polski
Pierwszy mikrofon

Re: Saga rodu Palliserów

Postprzez A.K. » 4 mar 2013, o 15:43

Jeśli chodzi o ''Sagę rodu Palliserów'' to dubbing powstał w Warszawskim Studiu Opracowań Filmów a reżyserii dubbingu podjęła się pani Izabela Falewiczowa a co do obsady dubbingu to brak informacji.
A.K.
Pierwszy mikrofon

Re: Saga rodu Palliserów

Postprzez lukand » 5 lip 2013, o 11:05

Witam!

Niestety nie pamiętam nazwiska aktorki użyczającej głosu Glencorze Palliser, ale Piotr Pawłowski to Plantagenet Palliser.

Pozostałe role to według mojej pamięci:

Dolly Longstaffe — Marian Kociniak
Madame Max Goesler — Grażyna Barszczewska
Phineas Finn — Mariusz Benoit
Książę Omnium — Ignacy Machowski
lukand
Stremowany amator

Re: Saga rodu Palliserów (The Pallisers); 1974

Postprzez ula_konik » 20 wrz 2013, o 07:54

dzięki lukand za przypomnienie! :) Ja pamiętałam tylko Mariana Kociniaka (wiadomo, bardzo charakterystyczny).
ula_konik

Re: Saga rodu Palliserów (The Pallisers); 1974

Postprzez lukand » 9 lip 2017, o 06:44

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu w tym wątku. Dzisiaj postanowiłem do niego powrócić. Powodem tego było odkrycie, którego właśnie dokonałem. Otóż okazało się, że głosu Glencorze Palliser użyczyła Jolanta Zykun. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jolanta_Zykun).
lukand
Stremowany amator

Powrót do Seriale aktorskie