Strona 1 z 1

PRL

: 3 maja 2012, o 20:50
autor: ポッテロ
Temat poświęcony dubbingom opracowanym przez Studio PRL.

Studio oferuje dubbing filmów, seriali i gier komputerowych, a także audiobooki i opracowania lektorskie. Współpracuje głównie z Sony Computer Entertainment Polska, opracowując dubbingi do gier wydawanych na konsole PlayStation, oraz z Kino Świat, opracowując dubbingi do filmów animowanych.

Oficjalna strona studia
Kadra i dokonania PRL-u (Dubbingpedia)

Re: PRL

: 22 cze 2012, o 23:07
autor: Dezerter
Widziałem Magiczna podróż do Afryki z dubbingiem od studia PRL. Obiektywnie rzecz ujmując, to dubbing był nie tyle sztuczny (bo do tego studio musi być naprawdę ''zdolne'') co drętwy, co słychać po doborze głosów i grze aktorów. Nawet Boberek w roli reżysera obsadził siebie samego w kilku gwarach, w tym (co ciekawe) jak przez chwilę gadał sam ze sobą wysokim i niskim głosem (rozmowa dwóch lekarzy). Naprawdę dobrze, że jest to domena tylko małych studiów, i te duże nie znają takich praktyk, i mam nadzieję, że znać nie będą, bo dopiero zaczełoby się oszczędzanie na obsadzie... Dubbing tego filmu, nie uratował. Szczerze mówiąc, musiałem zrobić kilka podejść, aby to "dzieło" dokończyć, bo na raz niestety nie szło, i nie jest to wina dubbingu, ale fatalnego scenariusza. Gdyby film był kręcony w USA to pewnie ubiegałby się o takie nagrody jak Złota Malina dla najgorszych filmów. Nawet jak na kino familijne jest to przysłowiowy gniot, który chce się jak najszybciej zapomniec po obejrzeniu.

Kolejny raz potwierdza się, że bardzo dobry aktor dubbingowy niekoniecznie, może być bardzo dobrym reżyserem dubbingowym, ale na razie nic nie osądzam. Zobaczę inne reżyserki Boberka, i wtedy wyrobię sobie opinię. Chyba jest to tak samo jak z aktorstwem. Jedni nie nadają się do grania przed kamerą, ale za to doskonale sprawdzają się w dubbingu i na odwrót. Oczywiście nie odnosi sie to do doświadczonych dubbingowców pokroju Rozenka, bo on wszędzie się sprawdza, ale bardziej do osób zaczynających swoją przygodę z aktorstwem.

Re: PRL

: 19 gru 2015, o 20:18
autor: Wigen26
Przy tworzeniu dubbingu do Dzikego Gonu i Serc z Kamienia jako studio wykonali kawał znakomitej roboty. Ode mnie mają solidne 11/10!