O; P; R;

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
Posty: 394
Rejestracja: 15 gru 2011, o 01:28

O; P; R;

Post autor: Zbigniew Dolny » 31 sty 2009, o 13:17

Oberska Irena
1959- Morderca mieszka pod 21-szym;


Ojrzyński Jarosław
1971- Kapitan Korda;
1973- Kajtek i nowy braciszek;
1975- Polewaczka;


Okoniówna J.
1960- Przygoda na plantacji;



Olczyk Stanisław
1972- Czym mogę służyć;


Olejniczak A.
1959- O jedno życzenie za wiele;


Olenderczyk Teresa
1958- Chorągwie na wieżach;
1959- Proces został odroczony;
1961- Na tropie przemytników;
1962- Przygody Munchhausena;
1963- Przygody Hucka; Dziecięce marzenia;
1964- Kapitan;
1965- Włoszki i miłość;
1969- Człowiek z Hong-Kongu; Kolumna Trajana;
1970- Labirynt namiętności;
1971- Michał Waleczny;
1972- Kajtek i siedmiogłowy smok;


Olędzki A.
1953- Rewizor;


Opaliński Kazimierz
1957- Tajemnica domu towarowego;


Opania Marian
1966- Nieśmiały w akcji;
1970- Zwiadowca;
1976- Spotkanie na Kasjopei;


Ordon Lech
1957- Cudowna podróż; Śmiech w raju;
1960- Nędznicy;
1963- Ulica wigilijna;
1964- Trzy życzenia;
1965- Cisza; Taki jest Bułujew;
1968- Czarodziejska lampa Aladyna;
1969- Każdemu swoje; Ząb za ząb;
1970- Nie smuć się;
1971- Winnetou w Dolinie Śmierci;
1976- Ostatnia ofiara;
1980- Porwanie Savoi;
1981- Królewicz i Gwiazda Wieczorna;
1984- Księżniczka w oślej skórze;


Orłoś Maciej
1972- Jeże rodzą się bez kolców; Słoń z Indyjskiej dżungli;
1976- Pójdę z wami;


Orska Irena
1956- Wieczór Trzech Króli;


Orzechowski Krzysztof
1974- Zuzanna i zaczarowany pierścień;
1976- Pirat;


Osińska Ewa
1963- Dziecięce marzenia;
1969- Hugo i Józefina; Jezioro Starej Sowy;
1970- Zwariowałeś Toni;


Osławski Józef
1970- Nowe przygody nieuchwytnych;

Ostalczyk P.
1966- Iwono, gola!; Uwaga, czarny kot;


Ostałowski Ryszard
1961- Czekajcie na listy;


Ostrowska W.
1960- Mam 16 lat;


Otffinowski Jacek
1972- Polonez Ogińskiego;
1974- Przygody Hucka Finna;
1975- Baxter! (TV);
1977- Perkusja, Dzięcioł i Dziewczyna;
1980- Brat kata;


================================================================================================

Pachońska Ewa
1959- Naśladownictwo wzbronione;


Pacuła T.
1976- Spotkanie na Kasjopei;


Pak Ludwik
1971- Próba terroru;


Paluszkiewicz Janusz
1959- Naśladownictwo wzbronione;
1960- Nowa atrakcja;
1961- Dzień powszedni;
1964- Towarzysz regent;
1965- Cisza;
1966- Droga Brigitte; Tomcio Paluch;
1968- Rozwód z miłości;
1969- Ciężkie czasy dla gangsterów; Taki duży chłopiec; Człowiek z Hong-Kongu;
1970- Wkrótce nadejdzie wiosna; Banda Asa Kier; Wujaszek czarodziej; Straszne skutki awarii telewizora; Krwawym tropem;
1971- Pogromca zwierząt; Czerwony namiot; Plac Czerwony; Przygody żółtej walizeczki;
1972- Upadek czarnego konsula; Kupujemy wóz strażacki; Białe czaple;
1975- Kapitan Mikula Mały;
1977- Ja, Klaudiusz (TV); Nasz nowy braciszek;
1978- Błękitny ptak; Dziki niedźwiedź Gawryła;
1980- Pod Borsuczą Skałą;
1981- Na tropie kłusownika; Mężczyźni nie płaczą;
1982- Wakacje dla psa; Za krzakiem tarniny;
1983- Wyprawa po złote włosy;
1984- Ryś na tropie;


Para Józef
1980- Porwanie Savoi;


Paradowicz Tadeusz
1984- Ballada o walecznym rycerzu Ivanhoe; Czarodziejski Lolo;


Paturzyński Włodzimierz
1965- Włoszki i miłość;


Pawlak Jacek
1983- Trzeci książę;


Pawlicka Alicja
1963- Trzynastego nocą;
1964- Skarb w Srebrnym Jeziorze;
1965- Skowronek; Miecz i waga;
1966- Sposób na kobiety;


Pawlicki Michał1964-Twarzą w twarz;
1969- Szósty lipca;
1971- Plac Czerwony;


Pawlik Bronisław
1957- Czarna teczka;
1960- Nędznicy;
1963- Rozbójnik;
1968- Morderstwo po naszemu;
1969- Winnetou i Apanaczi;
1972- Złota wdówka;


Pawlikowski Mieczysław
1957- Witaj nam Mr.Marshall;
1958- Atomowa kaczka;
1960- Wszystko o Ewie; Nieznany zdrajca;
1961- Piotruś Pan;
1963- Byłem Montgomerym;
1964- Umarli milczą; Ręce nad miastem; Sprytny Piotr;
1966- Droga Brigitte;
1967- Przedział morderców; Czarna pantera; BS 38-15; Kto chce zabić Jessi?;
1968- Skradziony balon;
1969- Winnetou i Apanaczi;
1970- Lew pręży się do skoku;
1971- Gwiazda południa; Korona śmierci; Walka o Rzym;


Pawłowicz Halina
1963- Diabeł morski;
1967- Królowa stacji benzynowej;
1968- Zabawa w masakrę;
1970- Kraina wiecznej miłości; Wielka miłość;
1972- Kot w butach; Młynarczyk i kotka;
1974- Weronika;
1975- Weronika w krainie czarów;
1978- Biały Bim, czarne ucho;


Pawłowska Maryla
1961- Dzień powszedni; Hatifa;


Pawłowski Kazimierz
1950- Upadek Berlina;


Pawłowski Piotr
1963- Czarny monokl;
1967- Dziesięciu małych Indian;
1968- Kronika nurkującego bombowca;
1969- Szósty lipca;
1971- Korona śmierci;
1972- Umrzeć z miłości; Polonez Ogińskiego;


Pawłowski Sylwester
1976- Zdolny do wszystkiego;


Perczyńska Zofia
1953- Rewizor;
1957- Tajemnica domu towarowego;
1958- Atomowa kaczka; Dwa zeznania;
1959- Ania i Mania;


Perepeczko Marek
1968- Więzy;
1969- Na tropie Sokoła;


Peszek Jan
1980- Jesienne dzwony;
1981- Pan Tau w obłokach; Przygody Ali Baby i 40 rozbójników;


Petri Zofia
1955- Piękności nocy;
1956- Pan inspektor przyszedł;
1958- Zbrodnia i kara;
1959- O jedno życzenie za wiele;
1960- Fałszerz;


Pichelski Jerzy
1950- Bitwa o Stalingrad; Upadek Berlina;
1951- Wielki obywatel;
1956- Wieczór Trzech Króli;
1957- Biały pudel;
1959- Na polu chwały;


Pieniążek Sławomir
1974- Tygrysiątko;
1975- Przeciw Kingowi; Ja i mój pies;
1976- Co z tobą?;
1977- Hultajska czwórka; Dzieciństwo w ogniu; Griszka i koń Zefir;
1978- Pociąg w śniegu; Niech żyją duchy; Szczęście na smyczy;


Pieńkowska Izabella
1968- Zapach migdałów; Hasła nie trzeba;
1969- Morderca na zawołanie;


Pieńkowska Jolanta
1970- Rozbójnicy sycylijscy;


Piernacki Józef
1967- BS 38-15;
1980- Brat kata;


Pietraszak Bożena
1983- Wyprawa po złote włosy;


Pietraszak Leonard
1968- Testament Agi;
1969- Żyrafa w oknie; Winnetou i król nafty;
1971- Michał Waleczny;


Pietraszkiewicz Jan
1968- Skradziony balon;


Pietraszkiewicz Leon
1949- Harry Smith odkrywa Amerykę; Sąd honorowy;
1950- Upadek Berlina;
1957- Czarna teczka; Zbrodnia przy ulicy Dantego; Róże dla Bettiny;
1958- Zbrodnia i kara;
1959- 12 gniewnych ludzi; Morderca mieszka pod 21-szym; Ostatnia sprawa Trenta; Postrach kobiet;
1960- Nędznicy; Nieznany zdrajca;
1961- Na tropie przemytników; Okup;
1962- Proces Oscara Wilde'a; Przygody Munchhausena; Kto sieje wiatr;
1963- Syn skazańca;
1964- Umarli milczą;
1966- 300 Spartan;
1967- Kopciuszek w potrzasku;
1968-Testament gangstera;
1969- Dr. Crippen przed sądem; Żyrafa w oknie; Kolumna Trajana;
1970- Obcy; Gwiazdy Egieru; Winnetou wśród Sępów; Białe wilki;
1971- Król Lir;
1972- Morderca jest w domu; Waterloo; Był sobie łajdak; Ostatnia gra Karima; Kochany drapieżnik;
1973- 12 gniewnych ludzi (TV);


Pietruski Ryszard
1965- Włoszki i miłość;
1970- Gwiazdy Egieru;
1980- Książę i żebrak;


Pikulski Ryszard
1958- Chorągwie na wieżach;
1959- 12 gniewnych ludzi;
1961- Dzień powszedni;
1968- Napad stulecia;
1969- Strzał w ciemności;
1970- Banda Asa Kier; Labirynt miłości;
1972- Morderca jest w domu;


Pilarski Janusz
1971- Michał Waleczny;
1972- Cudowna lampa Aladyna;


Pilarski Wojciech
1952- Stalowi bojownicy;
1974- Dni zdrady;
1976- Wybór celu;
1984- Ballada o walecznym rycerzu Ivanhoe;


Piluś Tomasz
1976- Witia, Masza i morska piechota; Pójdę z wami;


Piotrowski Mieczysław
1951- Wielki obywatel;
1961- Tajemnicza puderniczka;


Pluciński Michał1959-Krawiec i książę; H-8;
1961- Hatifa;
1962- Przygody Munchhausena;
1963- Człowiek z I stulecia;
1970- Nie smuć się; Profesor zbrodni;
1978- Błękitny ptak;


Pluciński Tadeusz
1961- Anatomia morderstwa;
1964- Ikaria XB-1;
1967- Wielki Wąż-Chingachgook;
1969- Na tropie Sokoła;
1971- Pogromca zwierząt;
1972- Lala;
1974- Pygmalion XII;


Płoszaj Zbigniew
1966- Gdzie jesteś Maksymie; Miłość surowo wzbroniona;
1968- Tango dla niedźwiedzia; Zabawa w masakrę;


Płotnicki Bolesław
1958- Dobry wojak Szwejk;
1960- O życie dziecka;
1972- Minuta milczenia;


Podgórny W.
1964- Kapitan;


Podgórski Karol
1956- Klub Pickwicka;


Podmiotko Tomasz
1979- Ałpamys idzie do szkoły;


Pokora Wojciech
1968- Otello z prowincji;
1970- Straszne skutki awarii telewizora; Dziewczyna na jeden sezon;
1975- Baxter! (TV); Tomcio Paluch;


Polanowska Jadwiga
1980- Trawniki wujka Poldi;


Polewska Krystyna
1983- Dziki konik Ryn;


Possart Krystyna
1959- Ojciec narzeczonej;


Pracz Ryszard
1972- Morderca jest w domu;


Press Włodzimierz
1983- Krach Operacji Terror;


Pręgowski Piotr
1979- I ty zobaczysz niebo;


Pryt S.
1958- Dwa zeznania;


Przesmycka Danuta
1960- Sombrero; Nowa atrakcja;
1961- Latawiec z końca świata; Piotruś Pan;
1963- Trzy światy Guliwera;
1964- Ciotki na rowerach; W pogoni za meteorytem;
1965- Powodzenia chłopcze; Wspomnienia z wakacji;
1968- Kto mu otworzy drzwi;
1978- Charlie Brown i jego kompania;


Przewłocka Dorota
1970- Zwariowałeś Toni;


Przybylska Sława
1959- H-8;


Przybylski Jerzy
1964- Umarli milczą;
1965- Testament uczonego;
1966- 101 Dalmatyńczyków;
1968- Zbrodnia bez przedawnienia; Hasła nie trzeba;
1969- Morderca na zawołanie; Na miłość nigdy nie jest za późno;
1970- Rozbójnicy sycylijscy; Nad jeziorem; Stopień ryzyka;
1971- Listy miłosne; Effi Briest; Miraż; Dziki i swobodny; Jestem niewiernym mężem; Timo Rinnelt porwany;
1972- Kochanka buntownika; Czym mogę służyć; Wujaszek Wania;
1973- Hełm Aleksandra Macedońskiego;
1974- Zbrodnia jest zbrodnią; Jeździec bez głowy; Dni zdrady; Jutro będzie za późno;
1975- Zeznanie komisarza policji przed prokuratorem Republiki;
1976- W krainie pieczonych gołąbków; Wybór celu;
1977- Konik garbusek; Hultajska czwórka;
1978- Koncert na patelnię i orkiestrę; Biały Bim, czarne ucho;
1983- Krach Operacji Terror;


Przybyła Czesław
1950- Upadek Berlina;
1957- Pierwsze porywy;
1966- Uwaga, czarny kot; Miłość surowo wzbroniona;
1972- Najlepsza kobieta mojego życia;


Przybyłowska Nina
1976- Co z tobą?;


Pysznik Marian
1961- Uskrzydleni;
1967- Wielki Wąż-Chingachgook;

=================================================================================


Rachwalska Barbara
1957- Tajemnica domu towarowego;
1960- Ucieczka nad morze;
1965- Powodzenia chłopcze;
1966- Tomcio Paluch;
1969- Taki duży chłopiec;
1979- Szkrab;
1980- Trawniki wujka Poldi;
1983- Wyprawa po złote włosy;


Raciborska Zofia
1957- Witaj nam Mr.Marshall;
1958- Więźniowie Lamparciego Jaru; Chorągwie na wietrze;
1959- Marynarzu strzeż się;
1960- Piątka z wyspy skarbów; Sombrero;
1961- Alicja w krainie czarów; Bambi; Piotruś Pan;
1962- Ulica Andrzeja Krutikocza; Pinokio; Wakacyjne przygody;
1963- Przygody Hucka; Ocean Lodowaty wzywa; Wesołe historie; Nasz kochany potwór; Dziecięce marzenia;
1964- Kapitan; Bajka o zmarnowanym czasie;
1965- Wspomnienia z wakacji;
1968- Anna Karenina; Niewidzialny batalion;
1969- Człowiek z Hong Kongu;
1970- Dżamila;


Raciszówna Alicja
1957- Biały pudel;
1971- Walka o Rzym;
1974- Prywatny detektyw;


Radwan Jerzy
1973- Grubasek;


Radziejowska Emilia
1963- Całe złoto świata;


Radzikowska Ewa
1961- Rywalki na lodzie;
1965- Judex, albo zbrodnia ukarana;
1979- Odbicia światła;


Radziwiłłowicz Jerzy
1972- Trzej świadkowie;
1974- Spragniona miłości;
1975- Czarodziejskie dary;



Rajewski Wojciech
1951- Daleko od Moskwy;
1970- Niezawodni przyjaciele;


Raksa Pola
1965- Miłość jednej nocy;
1972- Bez wyraźnych motywów;


Raubo Justyna
1981- Wnuk swojej babci; Mężczyźni nie płaczą; Karkonosz i narciarze;
1982- Wakacje dla psa; Piękne dzieciństwo; Czarodziejski kleks;
1983- Nie chcę być dorosły;


Rauch Edward
1975- Tomcio Paluch;


Rayzacher Maciej
1960- Mam 16 lat;
1965- Trzy plus dwa;
1968- Bajka o carze Sałtanie; Kapryśne lato;
1969- Na tropie Sokoła; O jednego za wiele;
1970- Dżamila;
1971- Unkas-Ostatni Mohikanin;
1972- Nareszcie poniedziałek;
1973- Najlepsze lata w życiu mężczyzny;
1974- Spragniona miłości; Pygmalion XII;
1975- Dzielny szeryf Lucky Luke;
1976- Skazańcy;
1977- Zwycięzca;


Rinn Danuta
1972- Wódz Seminolów;


Robaczewski Eugeniusz
1970- Dżamila; Kremlowskie kuranty;
1971- W misji specjalnej; Walka o Rzym;
1972- Wódz Seminolów;
1974- Przygody Hucka Finna;
1980- Książę i żebrak; Pies który śpiewał;


Robaczewski Marek
1981- Karkonosz i narciarze; Życie jest piękne;
1984- Ryś na tropie; Księżniczka w oślej skórze;


Rodowicz Maciej
1978- Przygody małpki Nuki;


Rogacka-Wiśniewska Małgorzata
1980- Jesienne dzwony;


Rogacki Remigiusz
1974- Jeździec bez głowy;
1979- Dzieci wśród piratów;
1981- Pan Tau w obłokach;
1983- Dziki konik Ryn;
1984- Tropiciel;


Rogalska Bożena
1984- Tropiciel;


Rogowski Jerzy
1968- Testament Agi;
1969- Winnetou i król nafty;
1970- Gwiazdy Egieru; Wkrótce nadejdzie wiosna;
1971- Unkas-Ostatni Mohikanin; Czerwony namiot; Walka o Rzym;
1972- Michał Strogow-kurier carski;
1976- Pirat; Podróż Sindbada do złotej krainy;
1981- Porwać Cesarza;
1984- Wybory w VIIc;


Rojek Alicja
1978- Charlie Brown i jego kompania;


Roland Juliusz
1966- Włoszki i miłość;


Roman Grześ1963-Wesołe historie;
1965- Przygody Tolka Borówki;
1968- Skradziony balon;
1969- Cudowna łamigłówka;


Roman Michał
1969- Taki duży chłopiec; Jezioro Starej Sowy;


Romanówna Janina
1957- Wujaszek z Ameryki;
1959- Postrach kobiet;


Romantowska Anna
1972- Białe czaple;
1978- Pogoda dla bogaczy (TV);
1979- Podarunek czarnego księcia;
1982- Wakacje dla psa;


Rosołowski Jerzy
1971- Wahadło;


Rudzki Kazimierz
1962- Przygody Munchhausena; Francuzka i miłość;
1963- Kandyd, czyli optymizm XX wieku;
1972- Złota wdówka; Pilnujcie Zuzi;


Rułka Marian
1963- Po latach; Dziecięce marzenia; Trzy światy Guliwera;
1964- Ikaria XB-1;
1973- 12 gniewnych ludzi (TV);


Rusak Grzegorz
1962- Ulica Andrzeja Krutikocza;
1964- Kapitan;


Ruszkowski Leonard
1953- Rewizor;


Rylska Barbara
1961- Alicja w krainie czarów;
1963- Harry i kamerdyner;
1968- Miłosne kłopoty;


Rynkiewicz Danuta
1984- Ballada o walecznym rycerzu Ivanhoe;


Rysiówna Zofia
1970- Lew pręży się do skoku;
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ODPOWIEDZ