Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - M; N;

Strona główna forum Historia polskiego dubbingu Aktorzy: indeks

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

M; N;

Postprzez Zbigniew Dolny » 31 sty 2009, o 11:07

Mabuda Hanna
1983- Maria i Mirabela;


Mach Bogusław
1957- Tajemnica domu towarowego;
1968- Jak się pozbyć Helenki;


Machalica Henryk
1974- Spragniona miłości;
1976- Premia;
1977- Tabor wędruje do nieba;
1978- Jak Iwanuszka szukał cudu;


Machnicki Wojciech
1983- Arabela (TV);


Machowski Ignacy
1960- Mam 16 lat;
1963- Ludzie i bestie;
1965- Judex albo zbrodnia ukarana;
1966- Pollyanna;
1967- Doktor Fabrizius działa; Testament Inków;
1968- Eskadra czuwa;
1969- Gringo; Porwany za młodu; Kolumna Trajana;
1970- Kremlowskie kuranty;
1971- Czerwony namiot;
1976- Ostatnia ofiara;
1978- Rycerz i los;
1980- Książę i żebrak; Porwanie Savoi;


Machowski Krzysztof
1977- Zamach w Sarajewie;
1979- Wilk grasuje; Podarunek czarnego księcia;
1980- Brat kata;
1981- Porwać Cesarza;


Machowski Wiesław
1964- Herbaciarnia pod księżycem;
1972- Wódz Seminolów;
1977- Strzały dla Robin Hooda;
1980- Czyje to prawo?;
1983- Arabela (TV);


Machulski Jan
1971- Plac Czerwony;
1979- Odbicia światła;


Maciejewski Maciej
1956- Sobór w Konstancji;
1957- Witaj nam Mr.Marshall; Płaszcz;
1959- 12 gniewnych ludzi;
1960- O życie dziecka;
1965- Chłopiec z dwóch światów;
1970- Ósmy;
1972- Waterloo; Elżbieta, królowa Anglii;
1977- Noc w Chile;
1978- Wiatr w żaglach;
1979- Osada Gawronów;
1980- Na wielkiej rzece;
1981- Porwać Cesarza;


Maciejewski Zygmunt
1957- Witaj nam Mr.Marshall; Kochanek lady Chatterley;
1958- Atomowa kaczka;
1959- 12 gniewnych ludzi;
1961- Taka miłość; Uskrzydleni;
1963- Elektra;
1964- Doktor Fabrizius działa;
1967- Winnetou cz.3;
1968- Kto mu otworzy drzwi;
1969- Cudowna łamigłówka; Kolumna Trajana;
1970- Gwiazdy Egieru; Nowe przygody nieuchwytnych; Ósmy;
1972- Powrót na miejsce wypadku; Ostatnia gra Karima; Bez wyraźnych motywów; Polonez Ogińskiego; Wódz Seminolów;
1979- Podarunek czarnego księcia;
1983- Wyprawa po złote włosy;


Magórski Jerzy
1961- Alicja w krainie czarów;


Majda Bohdana
1960- Mam 16 lat; Ucieczka nad morze;
1964- Holenderska przygoda;


Majer Wanda
1960- Czerwony sygnał; Nędznicy;
1961- Rywalki na lodzie; Okup; Wyzwanie;
1962- Zdarzyło się w Rzymie; Proces Oscara Wilde'a;
1963- Kandyd, czyli optymizm XX wieku; Człowiek z I stulecia;
1964- Pusty kurs; Trzy życzenia; Kapitan; Kronika jednego dnia; Sprytny Piotr;
1965- Na tropach zbrodni;
1967- Tunel;
1968- Skradziony balon; Czarny mustang;
1969- Czworokąt śmierci; Biały pokój; Siódmy rok miłości; Siedemnasty równoleżnik;
1970- Włoch w Argentynie; Chłopcy z placu broni;
1971- Oskarżeni o zabójstwo; Walka o Rzym;
1976- Zdolny do wszystkiego;
1977- Strzały dla Robin Hooda;
1980- Porwanie Savoi;


Makarczyk Irena
1980- Śnieżyczka i Różyczka;


Makarska Teresa
1983- Tam na tajemniczych dróżkach;


Makulska Daniela
1971- Michał Waleczny;


Malanowski Zygmunt
1983- Krach Operacji Terror;


Malawski Zygmunt
1968- Tango dla niedźwiedzia;
1977- Hultajska czwórka;
1978- Dyrektor do wszystkiego;
1979- Szklane paciorki; Szkrab;


Malicka Maria
1956- Klub Pickwicka;


Malska Zdzisława
1968- Zabawa w masakrę;


Małachowski Aleksander
1966- Droga Brigitte;


Małek Maciej
1965- Testament uczonego;
1966- 101 Dalmatyńczyków; Janosik;
1967- Królowa stacji benzynowej;
1968- Pamiętnik pani doktor; Zbrodnia bez przedawnienia; Cierpkie wino; Zaufaj mi Anno;
1969- Arsen Lupin kontra Arsen Lupin;
1970- Wiosenne wody; Tajemniczy mnich; Che-opowieści o Guevarze; Nad jeziorem; Stopień ryzyka; Beatrice Cenci; Tropiciel śladów;
1971- Timo Rinnelt porwany;
1972- Zdradzieckie gry miłosne; Małżonkowie roku drugiego;
1974- Zbrodnia jest zbrodnią;
1976- W krainie pieczonych gołąbków;
1980- Tajemnica Stalowego Miasta;
1982- Czarna kura;


Małkowska Hanna
1972- David Copperfield;


Mamon Zbigniew
1958- Chorągwie na wieżach;


Mamona Maria
1978- Córka króla wszechmórz;
1979- Odbicia światła;


Mancewicz Danuta
1962- Ulica Andrzeja Krutikocza;
1963- Przygody Hucka;
1965- Sztubackie kłopoty; Powodzenia chłopcze; Cudowna podróż;
1966- Bajka o mrozie czarodzieju; Droga Brigitte; Listek figowy;
1968- Mój przyjaciel delfin; Skradziony balon;


Manowska Magdalena
1968- Kto mu otworzy drzwi;


Marcheluk Mirosława
1968- Zabawa w masakrę;
1971- Jestem niewiernym mężem; Kapitan Korda; Pożądanie zwane Anada;
1972- Winowajca potrzebny od zaraz; Zdradzieckie gry miłosne;
1975- Weronika w krainie czarów;
1977- W gwiezdnym pyle; Griszka i koń Zefir;
1979- Szklane paciorki;


Marchwicki Grzegorz
1984- Ballada o walecznym rycerzu Ivanhoe;


Marciniak Irenka
1963-Wesołe historie;


Marczewska Teresa
1972- Młodzi zakochani;


Marek Krzysztof
1982- Teheran 43;


Markiewicz Danuta
1969- Brat dr. Homera;
1970- Tajemniczy mnich;


Marszałek Barbara
1970- Wiosenne wody; Teoria uwodzenia; Kraina wiecznej miłości;
1971- Jestem niewiernym mężem; Tropiciel śladów;
1972- Kochanka buntownika; Kot w butach; Pilnujcie Zuzi; David Copperfield; Winowajca potrzebny od zaraz; Małżonkowie roku drugiego; Mój kochany Robinson;
1973- Kajtek i nowy braciszek;
1974- Zbrodnia jest zbrodnią;
1975- Weronika w krainie czarów; Ja i mój pies;
1976- W krainie pieczonych gołąbków; Co z tobą?;
1977- Konik garbusek;
1979- Mama;
1980- Jesienne dzwony; Piękna i potwór;
1983- Maria i Mirabela;


Marszel Barbara
1959- Morderca mieszka pod 21-szym;
1960- Nowa atrakcja;
1964- W pogoni za meteorytem;
1974- Żółtodziób;


Martynowski Jan
1971- Zielone smugi;


Marzec Grażyna
1969- Dożyjemy poniedziałku;
1972- Młodzi zakochani;


Maszyński Miłosz
1972- Ostatnia gra Karima;


Matałowski Jerzy
1971- Nie do obrony;


Mater Dobrosław
1951- Daleko od Moskwy;
1963- Nie bójcie się tabliczki mnożenia;
1968- Zabawa w masakrę;
1969- Przygody Tomka Sawyera; Śmierć Indianina;
1972- Czym mogę służyć;


Mater T.
1971- Mój pies Wulkan; Uwaga żółw;
1972- Pilnujcie Zuzi;


Matecka Róża
1979- Szklane paciorki;


Matuszczak Leopold
1980- Pies, który śpiewał;
1981- Porwać Cesarza; Życie jest piękne;
1985- Śmierć w Wenecji (TV);


Matuszewski Krzysztof
1968- Chłopcy z fantazją;


Matyjaszkiewicz Jan
1965- Wehikuł czasu;


May Andrzej
1957- Sprawa Mauriziusa;
1969- Na miłość nigdy nie jest za późno;
1980- Tajemnica Stalowego Miasta;
1981- Tajemniczy starzec;


Mayzel Jan
1963- Siódmy przysięgły;
1965- Taki jest Bułujew;
1968- On nie chciał zabijać;
1969- O jednego za wiele;
1970- Nowe przygody nieuchwytnych;
1971- Czerwony namiot;


Mazanek Janusz
1960- Fałszerz;
1963- Uczta wigilijna;
1972- David Copperfield;


Mazurkiewicz Wiesława
1957- Tajemnica domu towarowego;


Melina Michał
1949- Harry Smith odkrywa Amerykę;


Merle Zofia
1970- Obcy; Straszne skutki awarii telewizora; Życie, miłość, śmierć;
1971- Zabójstwo inżyniera Czarta;


Michalik Stanisław
1976- Premia;


Michalska Halina
1962- Dziewczęta;


Michalska M.
1960- Piątka z wyspy skarbów;


Michałowski Aleksander
1963- Elektra;


Michnikowski Wiesław
1960- Teresa Raquin;
1963- Dziecięce marzenia;
1964- Ludwiku do rondla; Trzy życzenia; Sprytny Piotr;
1967- Kobiety nie bij nawet kwiatem; Przed wojna;
1968- Bajka o carze Sałtanie;
1969- Strzał w ciemności;
1970- Włoch w Argentynie; Ósmy;
Krwawym tropem; Okna czasu;
1971- Nie do obrony;
1984- Księżniczka w oślej skórze;


Miecikówna Krystyna
1959- Młodzi przyjaciele; Niepotrzebny;
1968- Niewidzialny batalion;
1971- Pogromca zwierząt;


Migulanka Alicja
1965- Cudowna podróż;


Mikołajewska Krystyna
1970- Okna czasu;


Mikołajewski Adam
1949- Harry Smith odkrywa Amerykę;


Mikołajska Halina
1963- Rozbójnik;


Mikuć Bohdan
1965- Zdradzona ziemia;


Mikuć Ludwik
1956- Pan inspektor przyszedł;


Mikulski R.
1957- Czarna teczka;


Mikulski Stanisław
1969- Porwany za młodu;
1972- Morderca jest w domu; Wódz Seminolów;


Milecki Mieczysław
1960- Nędznicy;
1970- W królestwie ducha gór;
1971- Czerwony namiot;


Miller Ewa
1977- Nasz nowy braciszek;


Miller Halina
1982- Czarna kura; Deszczowa pani;
1983- Ostatnia gonitwa;
1984- Żywa tęcza;


Milewska Anna
1983- Krach Operacji Terror;


Milski Stanisław
1957- Biały pudel; Dziadek Hassan;
1959- Melduje posłusznie; Marynarzu strzeż się;
1960- Teresa Raquin;
1962- Pinokio;
1965- Zdradzona ziemia;
1968- Otello z prowincji; Prawda przeciw prawdzie;
1969- Miecz dla króla; Kolumna Trajana;
1970- Obcy;


Miłobędzka Małgorzata
1976- Zdolny do wszystkiego;


Miłkowski Tomasz
1958- Chorągwie na wieżach;
1960- Czerwony sygnał; O życie dziecka;
1963- Spieniony nurt;
1964- Kapitan;


Minc Tadeusz
1963- Lot kpt. Loya;
1964- Zarezerwowane dla śmierci;
1965- For eyes only;


Minkowski Artur
1970- Chłopcy z placu broni;


Mirowska Ewa
1965- Jeden dzień szczęścia; Inspektor i noc;
1969- Arsen Lupin kontra Arsen Lupin;
1970- Stopień ryzyka;
1971- Miraż; Beatrice Cenci;
1977- Konik garbusek; W gwiezdnym pyle;


Misiurewicz F.
1964- Ślepy pelikan;


Misiurewicz Sławomir
1964- Ptaszyna;
1965- For eyes only; Książę i żebrak; Tak; Inspektor i noc;
1966- 101 Dalmatyńczyków; Janosik; Miłość surowo wzbroniona;
1967- Za mną kanalie; Kto zdobędzie puchar;
1968- Naczelnik Czukotki; Zbrodnia bez przedawnienia; Eliza z afrykańskiego buszu;
1969- Miecz dla króla; Morderca na zawołanie; Ryszard Lwie Serce i krzyżowcy; Brat doktora Homera; Bracia Karamazow; Złote cielę;
1970- Rozbójnicy sycylijscy; Kraina wiecznej miłości; Che-opowieści o Guewarze; Nad jeziorem;
1971- Listy miłosne; Effi Briest; Władca gór; Tropiciel śladów; Timo Rinnelt porwany;
1972- Kochanka buntownika; Pilnujcie Zuzi; David Copperfield; Czym mogę służyć; Małżonkowie roku drugiego;
1974- Jeździec bez głowy; Dni zdrady;
1985- Zeznanie komisarza policji przed prokuratorem Republiki;
1976- W krainie pieczonych gołąbków; Wybór celu; Baśń o Jasnym Sokole;
1977- Konik garbusek; Hultajska czwórka; Filipek;
1978- Biały Bim, czarne ucho;
1979- Dzieci wśród piratów; Szkrab;
1982- Deszczowa pani;
1983- Tam na tajemniczych dróżkach;
1984- Czarodziejski Lolo;
1985- Na czereśni;


Młodnicka Iva
1966- Listek figowy; Tomcio Paluch;
1968- Miłosne kłopoty;
1971- Unkas-ostatni Mohikanin;


Młodnicki Artur
1950- Bitwa o Stalingrad; Spisek bankrutów;
1951- Rada bogów; Tajna misja; Zwycięzca przestworzy; Wielki obywatel; Daleko od Moskwy;
1956- Klub Pickwicka; Przygody dobrego wojaka Szwejka;
1957- Zbrodnia przy ulicy Dantego; Pierwsze porywy;
1958- Cyrano de Bergerac;
1959- Morderca mieszka pod 21-szym;
1960- Wszystko o Ewie;


Mniewska Danuta
1951- Wielki obywatel; Daleko od Moskwy;
1955- Piękności nocy;
1978- Dyrektor do wszystkiego;


Modrzyńska Urszula
1963- Lot kpt. Loya;
1965- Testament uczonego;
1969- Arsen Lupin kontra Arsen Lupin;


Moes Jan
1969- Wojna i pokój cz.4;
1979- 12 prac Asterixa;


Molenda-Woźniak Hanna
1978- Biały Bim, czarne ucho;
1980- Tajemnica Stalowego Miasta;
1981- Przygody Ali Baby i 40 rozbójników;


Molga Jerzy
1964- Ciotki na rowerach; Bajka o zmarnowanym czasie;
1965- Cisza; Taki jest Bułujew;
1966- 300 Spartan;
1969- Żyrafa w oknie; Wyzwanie dla Robin Hooda; Szósty lipca;
1970- Zwiadowca; Winnetou wśród Sępów;
1971- Pipi; Got mit uns; Zerwanie;
1972- Jeże rodzą się bez kolców; Ktoś za drzwiami; Bez wyraźnych motywów;
1973- 12 gniewnych ludzi (TV);
1974- Trzy orzeszki dla Kopciuszka;
1975- Pies za burtą;
1978- Ostatnia dwójka;
1979- 12 prac Asterixa;
1980- Brat kata;
1982- Za krzakiem tarniny;
1983- Krach Operacji Terror;


Mond Janusz
1972- Cudowna lampa Aladyna;


Morawska Mira
1971 - Zabójstwo inżyniera Czarta; Zerwanie;
1972 - Kajtek i siedmiogłowy smok;
1977 - Zwycięzca;
1983 - Goście z galaktyki Arkana;
1985 - Śmierć w Wenecji (TV);


Morawski Cezary
1983- Nie chcę być dorosły;
1984- Ryś na tropie;


Morawski Konrad
1964- Skarb w Srebrnym Jeziorze;
1967- Winnetou cz.3;
1969- Kolumna Trajana;
1970- Zwariowałeś Toni; Krwawym tropem;
1971- Winnetou w Dolinie Śmierci; Pogromca zwierząt;
1972- I znów skacze przez kałuże;


Moskwa Magda
1984- Żywa tęcza;


Możdżieński M.
1961- Na tropie przemytników;


Mroczek Czesław
1969- Dr.Crippen przed sądem;
1975- Dzielny szeryf Lucky Luke;
1977- Zwycięzca;
1979- 12 prac Asterixa; Ałpamys idzie do szkoły;
1980- Porwany przez Indian; Słowik; Trawniki wujka Poldi;
1981- Przygody barona Munchhausena;


Mrozek Andrzej
1961- Na psa urok;


Mrozowska Zofia
1949- Sąd honorowy;
1955- Piękności nocy;
1957- Czarna teczka; Witaj nam Mr.Marshall; Dwaj kapitanowie; Małżeństwo doktora Danwitza; Wujaszek z Ameryki; Kochanek lady Chatterley;
1959- Ostatnia sprawa Trenta;
1960- Czerwony sygnał; Nieznany zdrajca;
1962- Śpiąca królewna;
1963- Następcy tronów;
1966- Chata wuja Toma;
1968- Anna Karenina;
1970- Zbrodnia i kara;
1971- Nie do obrony;
1975- Baxter! (TV);
1977- Ja; Klaudiusz (TV);


Mrożek Aleksander
1960- Mam 16 lat;


Mrożewski Zdzisław
1956- Pan inspektor przyszedł;
1957- Śmiech w raju;
1959- Proces został odroczony; Francis - muł, który mówi;
1960- Nędznicy; Nieznany zdrajca; Kłopotliwy wnuczek;
1961- Jakobowsky i pułkownik;
1963- Czarny monokl; Ludzie i bestie;
1964- Salvatore Giuliano;
1965- Testament uczonego;
1966-Dzieci kapitana Granta;
1967-Kto chce zabić Jessi?; Dziesięciu małych Indian;
1968-Testament gangstera; Wojna i pokój cz.3;
1969- Wojna i pokój cz.4; Czworokąt śmierci; Człowiek z Hong-Kongu;
1970- Obcy; Banda Asa Kier;
1971- Król Lir;


Mularczyk Adam
1958- Atomowa kaczka;
1959- Krawiec i książę;
1961- Anatomia morderstwa;
1963- Całe złoto świata;
1964- Bajka o zmarnowanym czasie; Cyrk jedzie; Sprytny Piotr;
1969- Na tropie Sokoła; Winnetou i król nafty; Winnetou i Apanaczi;

============================================================================================

Nader Norbert
1959- 12 gniewnych ludzi;


Nanowski Wiktor
1963- Drugi tor;
1968- Eskadra czuwa;


Nardelli Andrzej
1971- Oskarżeni o zabójstwo;


Nasierowski Jerzy
1960- Czerwony sygnał;


Nehrebecka Anna
1971- Plac Czerwony;


Neumann Wanda
1972- Młodzi zakochani;
1974- Eolomea;


Niczewska Janina
1957- Małżeństwo doktora Danwitza;
1961- Anatomia morderstwa;


Nieckówna Krystyna
1963- Nasz kochany potwor;


Niemczyk Leon
1968- Tango dla niedźwiedzia;
1974- Pygmalion XII;
1977- W gwiezdnym pyle;
1980- Brat kata; Porwanie Savoi;


Niemierowski Marek
1964- Ach, te dzieci; Ślepy pelikan; Holenderska przygoda;
1965- Książę i żebrak;
1969- Dożyjemy poniedziałku;
1984- Czarodziejski Lolo;
1985- Na czereśni;


Niemirska Małgorzata
1970-Dziewczyna na jeden sezon;
1972-Złota wdówka; Wódz Seminolów;
1975- Zew krwi;


Niewczas Zbigniew
1957- Pierwsze porywy;
1959- Ania i Mania;
1963- Lot kpt. Loya;
1966- Miłość surowo wzbroniona;
1968- Eliza z afrykańskiego buszu;
1971- Mój pies Wulkan;
1972- Małżonkowie roku drugiego;
1975- Zeznania komisarza policji przed prokuratorem Republiki; Ja i mój pies;
1977- Dzieciństwo w ogniu;
1984- Za siedmioma morzami, ...;


Niewinowski Bogdan
1960- Nieznany zdrajca;
1965- Człowiek który wątpi;
1966- Pałace w płomieniach;


Niułkowski T.
1961- Chłopiec z czarnego lądu;


Niwiński Stanisław
1966- Droga Brigitte;
1970- Zwiadowca;


Nowak Jerzy
1965- Na tropach zbrodni;
1968- Prawda przeciw prawdzie;


Nowak Jolanta
1980- Czyje to prawo;


Nowak Józef
1963- Drugi tor;
1967- Wielki Wąż-Chingachgook;
1968- Miłosne kłopoty;
1969- O jednego za wiele; Jezioro Starej Sowy;
1976- Zdolny do wszystkiego;


Nowakowska Magdalena
1959- Ania i Mania;
1963- Nie bójcie się tabliczki mnożenia;


Nowakowski Włodzimierz
1967- Testament Inków;
1974- Trzy orzeszki dla Kopciuszka;
1976- Witia, Masza i morska piechota;
1981- Królewicz i Gwiazda Wieczorna; Karkonosz i narciarze;
1983- Goście z galaktyki Arkana;


Nowicka Janina
1962- Ulica Andrzeja Krutikocza;


Nowicki Andrzej
1954- Mąciwody z VIId;
1956- Wyprawa w przeszłość;
1957- Dziadek Hassan; Cudowna podróż; Czarna teczka;


Nowicki Marian
1958- Dwa zeznania;
1961- Sprawa trzynastu; Na psa urok;
1963- Diabeł morski;
1968- Naczelnik Czukotki; Tango dla niedźwiedzia;


Nowicki Zygmunt
1965- Inspektor i noc;
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Powrót do Aktorzy: indeks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość