Strona 1 z 1

L; Ł;

: 28 sty 2009, o 10:41
autor: Zbigniew Dolny
Lamża Joachim
1964- Kapitan; W pogoni za meteorytem;
1981- Życie jest piękne;
1983- Wyprawa po złote włosy;


Lanton Dorota
1983- Goście z galaktyki Arkana;
1984- Dla jednej trójki; Wybory w VIIc;


Laskowska Irena
1963 - Leśny patrol; Syn skazańca; O chłopie co okpił śmierć;
1964 - Twarzą w twarz;
1965 - Czterdzieści minut przed świtem;
1967 - Doktor Fabrizius działa; Kobiety nie bij nawet kwiatem; Czarna pantera;
1968 - Prawda przeciw prawdzie; Wojna i pokój cz.3;
1969 - Wojna i pokój cz.4;
1971 - Kapitan Florian z młyna;
1972 - Waterloo; Elżbieta, królowa Anglii (TV);
1973 - Najlepsze lata w życiu mężczyzny;
1977 - Ja, Klaudiusz (TV);
1979 - Odbicia światła;
1985 - Śmierć w Wenecji (TV);


Laskowski K.
1966- Iwono gola!;
1969- Przygody Tomka Sawyera; Śmierć Indianina;


Lasota Czesław
1970- Nie smuć się;
1977- Zwycięzca;
1981- Przygody barona Munchhausena;


Latuch Ewa
1984- Wybory w VIIc;


Leliński Maciej
1978- Niech żyją duchy;
1979- Szkrab;
1983- Dziki konik Ryn; Ostatnia gonitwa;
1984- Zwariowana rodzina;


Leszczyński Karol
1966- Pałace w płomieniach;


Leśniak Zdzisław
1965- Powodzenia chłopcze;
1969- Strzał w ciemności;


Leśniewska Małgorzata
1957- Róże dla Bettiny; Śmiech w raju; Wieczór Trzech Króli;
1959- Proces został odroczony; Postrach kobiet; Marynarzu strzeż się;
1960- Przygoda na plantacji; Nędznicy;
1961- Alicja w krainie czarów;
1963- Po latach;
1964- Umarli milczą;
1972- Trup w każdej szafie; Cudowna lampa Aladyna;


Leśniewski M.
1966- Pollyanna;


Lewandowski Marek
1974- Przygody Hucka Finna;
1982- Wakacje dla psa;
1983- Wyprawa po złote włosy;


Lewandowski Sławomir
1979- I ty zobaczysz niebo;


Lewicki Adam
1969- Miecz dla króla; Przygody Tomka Sawyera; Śmierć Indianina;


Licińska Z.
1951- Daleko od Moskwy;


Lipińska Marta
1965- Włoszki i miłość; Wspomnienia z wakacji; System;
1976- Kto się boi Virginii Woolf?;


Lipowska Monika
1972- Bez wyraźnych motywów;


Lipowska Teresa
1963- Rozbójnik;
1964- Pusty kurs;
1965- Włoszki i miłość;
1967- Kobiety nie bij nawet kwiatem;
1969- Gringo; Czworokąt śmierci;
1971- Król Lir;
1979- Chłopiec z burzy; Podarunek czarnego księcia;
1980- Brat kata;


Listkiewicz Zygmunt
1959- 12 gniewnych ludzi; Proces został odroczony; Marynarzu strzeż się; Naśladownictwo wzbronione;
1960- Nędznicy;
1961- Rywalki na lodzie; Daleki ukochany;
1963- Ludzie i bestie;
1965- Cisza; Strzał we mgle; Pierwszy krzyk; Miecz i waga; Cudowna podróż;
1966- 300 Spartan;
1967- Dziesięciu małych Indian;
1968- Eskadra czuwa; Miłosne kłopoty;
1969- Biały pokój; Szósty lipca;
1970- Zwiadowca;
1971- Michał Waleczny; Król Lir;
1972- Upadek czarnego konsula;
1973- 12 gniewnych ludzi;
1976- Zdolny do wszystkiego; Pójdę z wami;
1977- Zwycięzca; Strzały Robin Hooda;
1978- Błękitny ptak;
1979- Cudowny kwiat;
1980- Czyje to prawo;


Lombardo Mirosława
1960- Mam 16 lat;


Lorentowicz Małgorzata
1968- Testament Agi;


Lutkiewicz Gustaw
1956- Wieczór Trzech Króli;
1959- H-8;
1963- Całe złoto świata; Ludzie i bestie;
1964- Twarzą w twarz;
1967- Wojna i pokój;
1968- Czarodziejska lampa Aladyna; Wojna i pokój cz.3;
1969- Wojna i pokój cz.4;
1971- Czerwony namiot;
1979- Podarunek czarnego księcia; I ty zobaczysz niebo;

==============================================================================================

Łabędź Ryszard
1984- Ryś na tropie;


Łabonarska Halina
1980- Książę i żebrak;


Łaniewska Katarzyna
1959- Na polu chwały;
1960- Wszystko o Ewie;
1963- Drugi tor;
1969- Dom i gospodarz;
1978- Wąsata niania;


Łapicki Andrzej
1957- Witaj nam Mr.Marshall; Przygody Pata i Pataszona;
1959- Naśladownictwo wzbronione; Niepotrzebny;
1961- Anatomia morderstwa;
1968- Anna Karenina;


Łapiński Henryk
1970- Jego wysokość towarzysz książę;
1971- Kapitan Florian z młyna; Got mit uns; Zerwanie;
1972- Wódz Seminolów;
1980- Pod Borsuczą Skałą;


Łapiński Jacek
1978- Charlie Brown i jego kompania;
1980- Pies który śpiewał;



Łapiński Stanisław
1950- Bitwa o Stalingrad;
1951- Rada bogów; Tajna misja; Zwycięzca przestworzy; Wielki obywatel;
1953- Rewizor;
1954- Jegor Bułyczow;
1956- Klub Pickwicka; Pan inspektor przyszedł; Był sobie król; Wieczór Trzech Króli; Przygoda w Złotej Zatoce;
1957- Czarna teczka; Tajemnica domu towarowego; Śmiech w raju;
1959- Obcy w domu;
1961- Kopciuszek;


Łaszewski K.
1952- Stalowi bojownicy;


Łącz Laura
1979- Osada Gawronów;
1980- Na wielkiej rzece; Zew rodu;


Łącz Marian
1962- Dziewczęta;
1968- Napad stulecia;


Łączyńska Ludmiła
1959- Krawiec i książę; Morderca mieszka pod 21-szym;
1960- Sombrero;
1961- Anatomia morderstwa;
1965- Włoszki i miłość;


Łągwa Andrzej
1971- Królewna z długim warkoczem;
1977- Hultajska czwórka;
1979- Jak się budzi królewny;
1982- Deszczowa pani;
1984- Tropiciel;
1985- Na czereśni;


Łągwa Jacek
1978- Koncert na patelnię i orkiestrę;
1983- Dziki konik Ryn; Tam na tajemniczych dróżkach;
1984- Zwariowana rodzina;


Łobodziński Filip
1969 - Żyrafa w oknie; Na szlaku wojennych przygód; Hugo i Józefina; Winnetou i Apanaczi;
1970 - Wujaszek czarodziej; Straszne skutki awarii telewizora;
1971 - Pipi; Przygody żółtej walizeczki;
1972 - Jeże rodzą się bez kolców; Słoń z Indyjskiej dżungli;
1985 - Śmierć w Wenecji (TV);


Łodyński Józef
1961- Tajemnica starej kopalni;


Łomnicki Tadeusz
1957- Jutrzenka;
1958- Gwiazdy nigdy nie umierają;
1961- Gorsza miłość;
1967- Doktor Fabrizius działa;
1969- Szósty lipca;
1971- Plac Czerwony;
1972- Trzej świadkowie;


Łopatniuk Maria
1974- Żółtodziób;


Łotocki Lech
1969- Dożyjemy poniedziałku;


Łotysz Józef
1960- Kłopotliwy wnuczek;
1961- Mezalians;
1962- Przygody Munchhausena;
1963- Całe złoto świata; Elektra; Trzy światy Guliwera;
1964- Pusty kurs;
1967- Wojna i pokój;


Łubieńska Anna
1967- Ostatni Mohikanin; Oferta matrymonialna; Winnetou cz.3;
1968- Mój przyjaciel delfin;
1969- Testament Agi;


Łubieńska Karolina
1957- Sprawa Mauriziusa;
1965- Taki jest Bułujew;


Łubieńska Krystyna
1968- Kochałem cię;


Łuczyńska Anna
1981- Pan Tau w obłokach;
1982- Czarna kura;
1983- Maria i Mirabela; Dziki konik Ryn;
1984- Zwariowana rodzina; Sabina Kleist, lat 7 ...;


Łuczyńska Asia
-1984- Zwariowana rodzina;


Łuczycka Wanda
1953- Rewizor;
1956- Dziadek Hassan;
1959- Krawiec i książę;
1960- Przygoda na plantacji;
1961- Taka miłość,
1962- Ulica Andrzeja Krutikocza; Gdy drzewa były duże;
1964- Trzy życzenia;
1966- Nieśmiały w akcji; 200 mil do domu;
1968- Bajka o carze Sałtanie;
1970- Wujaszek czarodziej; Jego wysokość towarzysz książę;
1971- Zerwanie; Przygody żółtej walizeczki;
1972- I znów skaczę przez kałuże;
1974- Żółtodziób;;
1978- Jak Iwanuszka szukał cudu;
1981- Wnuk swojej babci;


Łuszczewski Leon
1950- Bitwa o Stalingrad;
1951- Daleko od Moskwy;
1952- Stalowi bojownicy;


Łysakowski Bogdan
1961- Szybsza od wiatru; Dzień powszedni; Czekajcie na listy;
1965- Judex albo zbrodnia ukarana;
1971- Król Lir;
1972- Morderca jest w domu; Minuta milczenia; Złota wdówka;