Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - A; B

Strona główna forum Historia polskiego dubbingu Aktorzy: indeks

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

A; B

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sty 2009, o 13:50

Abbe Henryk
1960 - Ucieczka nad morze;

Adamska Ewa
1975 - Ja i mój pies;
1976 - Baśń o Jasnym Sokole;
1977 - Konik garbusek; Syrenka i książę; Dopóki bije zegar;
1979 - Siedem piegów; Dzieci wśród piratów;

Aleksandrowicz Miriam
1961 - Latawiec z końca świata;
1985 - Śmierć w Wenecji (TV);

Andrzejewska Jadwiga
1950 - Upadek Berlina; Spisek bankrutów; Wielki obywatel;
1957 - Tajemnica domu towarowego; Pierwsze porywy;

Andrzejewski Leonard
1976- Pirat;
1977- Tabor wędruje do nieba;

Antczak Bogumił
1966- Janosik;
1967- Włóczęgi północy;
1968- Naczelnik Czukotki; Eliza z afrykańskiego buszu;
1969- Przygody Tomka Sawyera; Śmierć Indianina;
1970- Król areny;
1971- Władca gór
1972- Kochanka buntownika;
1977- Dzieciństwo w ogniu; Filipek;
1979- Szklane paciorki;
1980- Błękitna płetwa;
1982- Bajka opowiedziana nocą;
1983- Dziki konik Ryn;
1984- Tropiciel;

Antczak Piotr
1977- Dzieciństwo w ogniu; Zrozumiałeś, gratuluję!;

Antkowiak Andrzej
1967- Ostatni Mohikanin;
1968- On nie chciał zabijać; Kronika nurkującego bombowca;
1969- Ciężkie czasy dla gangsterów; Winnetou i Apanaczi;
1971- Kapitan Florian z młyna; Pogromca zwierząt; Czerwony namiot; Korona śmierci;
1972- Bez wyraźnych motywów;
1975- Ulzana-wódz Apaczów;
1977- Noc w Chile;

Antkowiak Jerzy
1972- Trzej świadkowie;

Assendi Sławomir
1981- Karkonosz i narciarze;

==============================================================================================
Bacciarelli Ryszard
1971- Got mit uns;
1979- Chłopiec z burzy;

Baczyński Szczepan
1957- Witaj nam Mr.Marshall;
1960- Nędznicy;
1964-Ikaria XB-1; Sprytny Piotr;
1973- 12 gniewnych ludzi;
1980- Śnieżyczka i Różyczka;

Badziak K.
1966- Iwono gola!;
1967- Kto zdobędzie puchar;

Baer Bogdan
1951- Zwycięzca przestworzy; Wielki obywatel;
1961- Sprawa trzynastu;
1963- Nie bójcie się tabliczki mnożenia;
1978- Niech żyją duchy!;
1980- Spokojny urlop;

Bajor Michał
1980- Książę i żebrak; Brat kata; Śnieżyczka i Różyczka;
1981- Przygody barona Munchhausena;
1983- Robinson Kruzoe, marynarz z Yorku;
1984- O dzielnym kowalu;

Balcerzak W.
1967- Kto zdobędzie puchar;

Banasik Jacek
1976- Co z tobą?;

Baranowski Andrzej
1977- Zamach w Sarajewie;3
1980- Słowik;

Barańska Jadwiga
1963- Następcy tronów;
1964- W pogoni za meteorytem;
1965- Strzał we mgle;
1966- Dzielnica kruków; Sygnały nad miastem;
1967- Wojna i pokój;Doktor Fabrizius działa; BS 38-15;
1968- Morderstwo po naszemu; Rozwód z miłości;
1969- Taki duży chłopak; Wojna i pokój cz.4; Szósty lipca;
1970- Labirynt miłości;
1972- I znów skacze przez kałuże; Młodzi zakochani; Ktoś za drzwiami;
1975- Adaś i Ola;

Barańska Janina
1984- Zwariowana rodzina;

Barbasiewicz Marek
1972- David Copperfield;
1974- Jeździec bez głowy; Dni zdrady;
1976- Baśń o Jasnym Sokole;

Bardini Aleksander
1957- Witaj nam Mr.Marshall; Wujaszek z Ameryki;
1958- Zbrodnia i kara;
1961- Uskrzydleni;
1963- Czarny monokl; Siódmy przysięgły;
1966- Zwyczajny faszyzm;
1968- Wątła nić; Testament gangstera;
1969- Każdemu swoje;
1970- Obcy; Nie drażnić cioci Leontyny; Profesor zbrodni;

Bargiełowska Barbara
1961- Szybsza od wiatru;
1967- Kto chce zabić Jessi?;
1974- Ten trzeci;

Bargiełowski Marek
1976- Pójdę z wami;

Bargiełowski W.
1974- Tygrysiątko;

Barska Alicja
1961- Kopciuszek;

Barszczewska Elżbieta
1963- Drugi tor;

Barszczewska Grażyna
1975- Bezdomny, Tomcio Paluch;

Bartczak Krzysztof
1964- Ślepy pelikan; Holenderska przygoda;

Bartik Stanisław
1958- Atomowa kaczka;

Bartmański Andrzej
1980- Słowik;

Bartosik Tadeusz
1958- Dobry wojak Szwejk;
1959- Melduję posłusznie;
1960- Nieznany zdrajca;
1961- Dzień powszedni; Czekajcie na listy; Wyzwanie;
1963- Przygody Hucka; Elektra;
1964- Kapitan; Zarezerwowane dla śmierci; W pogoni za meteorytem;
1966- Bajka o Mrozie Czarodzieju;
1967- Kto chce zabić Jessi?; Testament Inków;
1968- Mój przyjaciel delfin; Eskadra czuwa; Przygoda na wagarach; Kto mu otworzy drzwi; Język zwierząt; Noc iguany;;
1969- Hugo i Józefina; Szósty lipca;
1971- Pipi; Czarodziej Fablio; Czerwony namiot;
1972- Trup w każdej szafie; Waterloo; Wódz Seminolów;
1974- Trzy orzeszki dla Kopciuszka; Przygody małego Bimbo; Ten trzeci;
1975- Tomcio Paluch;
1976- Zdolny do wszystkiego;
1977- Ja, Klaudiusz (TV);

Bartosińska Ilona
1985- Na czereśni;

Bartoszek Agnieszka
1970- Nasza zwariowana rodzinka;
1971- Lilika;


Barycz Ryszard
1950- Upadek Berlina; Spisek bankrutów;
1951- Zwycięzca przestworzy; Wielki obywatel;
1968- Prawda przeciw prawdzie;

Bąk Henryk
1968-On nie chciał zabijać;

Bąk M.
1968- Otello z prowincji;

Bednarek Jacek
1978- Niech żyją duchy!; Szczęście na smyczy;

Bednarski Włodzimierz
1971- Gwiazda południa; Plac Czerwony; Zielone smugi; Zerwanie;
1972- Upadek czarnego konsula; Bez wyraźnych motywów; Wódz Seminolów;
1974- Zuzanna i zaczarowany pierścień;
1976- Pirat;
1979- Gęsiarek Maciek;
1980- Przygoda Arabska; Pies, który śpiewał;
1984- O dzielnym kowalu;


Bedryńska Hanna
1967- Za mną kanalie;
1968- Zapach migdałów;Jak się masz Vero!;
1969- Ryszard Lwie Serce i krzyżowcy; Dożyjemy poniedziałku;
1971- Listy miłosne;
1972- David Copperfield; Zdradzieckie gry miłosne;
1976- W krainie pieczonych gołąbków;

Belczyńska S.
1965- Taki jest Bułujew;

Belczyńska Teresa
1961- Tajemnicza puderniczka; Daleki ukochany;
1967- Dziesięciu małych Indian;

Belczyk Romana
1959- Ania i Mania;

Benke Leszek
1979- Jak się budzi królewny;
1981- Zwierciadło wielkiego Magusa;

Benoit Ludwik
1961- Piotruś Pan;
1966- 101 Dalmatyńczyków;
1979- Dzieci wśród piratów;

Berger Janusz
1970- Niezawodni przyjaciele;

Berger Juliusz
1977- Robert i jego małpka;
1979- Osada Gawronów;
1980- Zew rodu;
1982- Teheran 43;
1983- Wyprawa po złote włosy;

Białobrzeska Maria
1950- Spisek bankrutów; Zwycięzca przestworzy;
1965- Zdradzona ziemia; Testament uczonego;
1966- 101 Dalmatyńczyków;
1968- Zapach migdałów;
1969- Miecz dla króla;
1971- Królewna z długim warkoczem;
1976- Baśń o Jasnym Sokole;
1982- Deszczowa pani;

Białoszczyński Tadeusz
1970- Kremlowskie kuranty;

Biały Waldemar
1960- Mam 16 lat;

Biedrzycki T.
1971- Przygody żółtej walizeczki;


Biegański Wiktor
1960- Nieziemskie historie;

Bielawski Hubert
1985- Śmierć w Wenecji (TV);


Bielenia Jerzy
1959- 12 gniewnych ludzi; Ostatnia sprawa Trenta;
1960- Nieznany zdrajca;
1961- Tajemnicza puderniczka; Na psa urok;
1962- Zdarzyło się w Rzymie;
1963- Ocean Lodowaty wzywa; Całe złoto świata;
1964- Ludwiku do rondla; Ręce nad miastem; Towarzysz regent; Cyrk jedzie;
1965- Na tropach zbrodni; For eyes only;
1966- 200 mil do domu; Listek figowy;
1968- Przygoda na wagarach; Napad stulecia; Prawda przeciw prawdzie;
1969- O jednego za wiele; Biały pokój;
1980- Słowik;
1981- Dziewczynka i koń;

Bielenia Ewa
1963- Spieniony nurt;

Bielicka Hanna
1958- Dobry wojak Szwejk;
1960- Przygoda na plantacji;
1961- Alicja w krainie czarów;
1964- Ciotki na rowerach;
1967- Przed wojną;

Bieliński Stanisław
1982- Czarodziejski kleks;

Bielska Olga
1958- Zbrodnia i kara;l
1959- H-8;
1963- Uczta wigilijna;
1968- Kochałem cię;
1969- Ząb za ząb;
1970- Zwariowałeś Toni;
1982- Wakacje dla psa;

Bielski Zbigniew
1968- Zapach migdałów; Hasła nie trzeba;
1969- Ryszard Lwie Serce i krzyżowcy; Na miłość nigdy nie jest za późno; Bracia Karamazow;
1970- Wiosenne wody; Tajemniczy mnich; Kraina wiecznej miłości; Che- Opowieści o Guewarze; Nad jeziorem;
1971- Tropiciel śladów;
1972- Mój kochany Robinson;
1973- Hełm Aleksandra Macedońskiego;
1974- Jutro będzie za późno;

Biełuszko Hanna
1981- Zwierciadlo wielkiego Magusa;

Bieniuszewicz Hanna
1983- Goście z Galaktyki Arkana;

Biernacka Barbara
1961- Daleki ukochany;
1965- Włoszki i miłość;

Bierzyński Janusz
1977- Dzieciństwo w ogniu;

Bilewski Bogusz
1962- Dziewczęta;
1964- Ikaria XB-1; Salvatore Giuliano; Kronika jednego dnia;
1967- Tunel; Przedział morderców;
1968- Prawda przeciw prawdzie;
1969- Taki duzy chłopiec; O jednego za wiele;
1970- Zwiadowca; Dżamila;
1971- Czerwony namiot;
1977- Ja, Klaudiusz (TV);
1980- Książę i żebrak;

Billing Halina
1949- Harry Smith odkrywa Amerykę;

Birużanka Justyna
1976- Co z tobą?;

Bittnerówna Hanna
1972- Minuta milczenia;

Błaszczyk Ewa
1983- Wyprawa po złote włosy;

Błocki J.
1963-Ocean Lodowaty wzywa;

Błońska Gustawa
1959- Marynarzu strzeż się;

Bogucki Andrzej
1957- Pamiętnik majora Thompsona;
1959- Dzielne kaczątko;
1960- Teresa Raquin;
1966- Dzieci kapitana Granta;
1970- Życie, miłość, śmierć;

Bogucki Tadeusz
1967- Czarna pantera;
1969- Ciężkie czasy dla gangsterów; Strzał w ciemności;
1979- Dziewczynka, która lubiła marzyć;

Bohdziewicz Anatol
1950- Upadek Berlina;

Bonacka Ewa
1961- Mezalians;
1967- Wojna i pokój cz.1,cz.2;
1968- Wojna i pokój cz.3;
1969- Wojna i pokój cz.4;
1971- Zerwanie;
1972- Umrzeć z miłości;

Boratyńska Hanna
1968- Zabawa w masakrę;

Borchardt Karolina
1966- Bajka o mrozie czarodzieju;

Borkowska Elżbieta
1970- Życie, miłość, śmierć;

Borońska-Łągwa Janina
1968- Zapach migdałów;
1969- Bracia Karamazow; Złote cielę;
1970- Nad jeziorem;
1971- Uwaga żółw; Jestem niewiernym mężem; Pożądanie zwane Anada;
1973- Kajtek i nowy braciszek;
1974- Jutro będzie za późno;
1976- Co z tobą?;

Borowicz Krystyna
1964- Bajka o zmarnowanym czasie;
1965- Cisza;
1970- Jego wysokość towarzysz książę;

Borowik Piotr
1977- Nasz nowy braciszek;
1978- Przygody małpki Nuki; Dziki niedźwiedź Gawryła; Ostatnia dwójka;
1979- Wilk grasuje; Chłopiec z burzy;
1980- Pod Borsucza Skałą; Przygoda Arabska;
1981- Na tropie kłusownika;

Borowski Henryk
1949- Harry Smith odkrywa Amerykę;

Borowski M.
1968- Bajka o Carze Sałtanie;

Borowski Tadeusz
1974- Kasztany miłości;
1975- Zew krwi;
1982- Czarodziejski kleks;

Boukołowski Henryk
1958 - Chorągwie na wieżach;
1963 - Kandyd, czyli optymizm XX wieku;
1964 - Źródło trzech prawd,
1965 - Miecz i waga;
1966 - Sposób na kobiety;
1968 - Kochałem cię;
1972- Złota wdówka;

Brański Lech
1959- O jedno życzenie za wiele;
1960- Ucieczka nad morze;

Braszka Jerzy
1974- Jeździec bez głowy;

Brejdygant Stanisław
1977- Ja, Klaudiusz (TV);

Brochocka Hanna
1956- Klub Pickwicka;

Broniewska Maria
1959- Noc poślubna;
1961- Daleki ukochany;
1962- Śpiąca królewna;
1963- Uczta wigilijna;
1964- Grzeszny anioł;
1965- Włoszki i miłość; Na tropach zbrodni; Cisza; Trzy plus dwa;
1966- Nieśmiały w akcji;
1968- Szpieg wyszedł z morza; Kapryśne lato;
1970- Żegnajcie przyjaciele;

Broniszówna Seweryna
1957- Cudowna podróż;
1959- O jedno życzenie za wiele;

Brusikiewicz Kazimierz
1957- Śmiech w raju;
1958- Chorągwie na wieżach;
1961- Alicja w krainie czarów; Kopciuszek;
1962- Zakochany kundel; Pinokio; Kolorowe melodie;
1963- Człowiek z I stulecia;
1968- Czarodziejska lampa Aladyna;
1969- Ciężkie czasy dla gangsterów;
1970- Chłopcy z placu broni
1971- Przygody żółtej walizeczki;
1975- Dzielny szeryf Lucky Luke;
1981- Przygody barona Munchhausena;

Brusikiewicz Lucyna
1975- Tomcio Paluch;
1977- Perkusja, Dzięcioł i Dziewczyna;

Bryliński Stanisław
1951- Wielki obywatel; Daleko od Moskwy;

Brylska Barbara
1969- Na tropie Sokoła;
1970- Białe wilki;
1974- Pygmalion XII;

Brzeski Andrzej
1964- Ach te dzieci;
1967- Kto zdobędzie puchar;

Brzostowska T.
1965- Przygody Tolka Borówki;

Bukojemska Jadwiga
1963- Trzy światy Guliwera;

Bukowska Alina
1970- Niezawodni przyjaciele;
1971- Wahadło; Zerwanie;
1972- Cudowna lampa Aladyna; Powrót na miejsce wypadku;
1975- Tomcio Paluch;
1976- Zdolny do wszystkiego
1977- Nasz nowy braciszek, Odbicia w lustrze;
1980- Zew rodu;
1981- Przygody barona Munchhausena;
1983- Nie chce być dorosły;

Bukowski Janusz
1966- Lebiediew kontra Lebiediew;
1967- BS 38-15; Kopciuszek w potrzasku;
1970- Obcy; Winnetou wśród Sępów; Profesor zbrodni;
1971- Zerwanie;

Buliński Marcin
1981- Karkonosz i narciarze;
1982- Wakacje dla psa; Czarodziejski kleks;

Bułhak H.
1971- Uwaga żółw;

Burawska Irena
1969- Miecz dla króla;
1983- Tam na tajemniczych dróżkach;

Burek Jan
1959- Marynarzu strzeż się;

Burska Barbara
1973- Grubasek;
1976- Podróż Sindbada do złotej krainy;
1977- Robert i jego małpka;

Bursztynowicz Barbara
1980- Książę i żebrak;
1981- Królewicz i Gwiazda Wieczorna;

Butrym Seweryn
1950- Bitwa o Stalingrad; Upadek Berlina; Spisek bankrutów;
1951- Rada bogów; Zwycięzca przestworzy; Wielki obywatel; Daleko od Moskwy;
1952- Stalowi bojownicy;
1957- Małżeństwo doktora Danvitza; Sprawa Mauriziusa;
1963- Lot kpt. Loya;
1964- Umarli milczą; Komisarz;

Bylczyński Janusz
1957- Kochanek lady Chatterley;
1964- Skarb w Srebrnym Jeziorze;
1966- Biała pani;
1967- Ostatni Mohikanin;
1971- Wahadło; Got mit uns;
1972- Ostatnia gra Karima;

Byrska Agnieszka
1974- Zuzanna i zaczarowany pierścień;

Byszewski Czesław
1959- 12 gniewnych ludzi;
1960- Przygoda na plantacji; Nieznany zdrajca; Prawo i bezprawie; Niezwykłe historie;
1961- Dzień powszedni; Na tropie przemytników; Okup; Taka miłość;
1962- Proces Oscara Wilde'a;
1963- Całe złoto świata; Zbrodnia;
1964- Komisarz; Trzy życzenia;
1965- Na tropach zbrodni; Człowiek który wątpi;
1967- Czarna pantera; Testament Inków;
1968- Wątła nić; Bitwa o Algier; Czarny mustang;
1969- Porwany za młodu; O jednego za wiele; Ząb za ząb;
1971- Wahadło; Got mit uns;
1972- Był sobie łajdak;
1974- Przygody Robinsona Kruzoe;
1976- Zindy, chłopiec z bagien;
1980- Książę i żebrak; Czyje to prawo;
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Powrót do Aktorzy: indeks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość