Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Rok 1983

Strona główna forum Historia polskiego dubbingu 1980-1989

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

Rok 1983

Postprzez Zbigniew Dolny » 31 lip 2009, o 21:24

Rok 1983

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Premiery filmów zdubbingowanych wg. miesiaca premiery w kinach:

styczeń: Maria i Mirabela,
luty: Dziki konik Ryn,
marzec: Tam, na tajemniczych dróżkach, Krach operacji Terror,
maj: Goście z galaktyki Arkana,
czerwiec: Robinson Kruzoe, marynarz z Yorku,
listopad: Nie chcę być dorosły, Trzeci książę,
grudzień: Wyprawa po złote włosy, Ostatnia gonitwa,

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DUBBING ROKU [Dubbing telewizyjny]
1. Arabela -CSRS-RFN reż.Vaclav Vorlicek
reż.dubb.Maria Piotrowska

- Anna Gornostaj, Wojciech Machnicki, Irena Kownas, Jacek Czyż, Zofia Gładyszewska, Wiesław Machowski, Ryszard Dembiński, Zofia Saretok, Ewa Smolińska, Krystian Tomczak, Halina Chrobak, Stanisław Zatłoka, Jerzy Tkaczyk, ...


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Maria i Mirabela - Rum.-ZSRR reż.Ion Popescu-Gopo i Natalia Bodiul
reż.dubb.Czesław Staszewski

- Ania Łuczyńska, Magda Scholl, Hanna Mobuda, Ireneusz Kaskiewicz, Andrzej Herder, Michał Szewczyk, Barbara Marszałek, Józef Zbiróg, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

" "Maria i Mirabela" to pełnometrażowa baśń dla dzieci łącząca elementy filmu fabularnego i animowanego.
Dwie siostry mieszkają na skraju lasupełnego wesołych zwierzątek, z którymi łagodna i czuła Maria jest serdecznie zaprzyjaźniona, a które lekceważy przedsiębiorcza lecz samolubna Mirabela. Pewnego dnia dziewczynki spotykają u źródła żabkę Oachy, która dotknęło nieszczęście: urażona niefortunną odpowiedzią na swoje pytania Wróżka Lasów uwięziła nóżki żabki w lodzie. Nikt nie potrafi jej pomóc. Maria, mimo protestów Mirabeli, postanawia zanieść Oachy do Wróżki, by wyjaśnic na czym polegała wina żabki. Po drodze siostry spotykają świetlika Ogniczka, który nie potrafi świecić, i przekształconą właśnie w motyla gąsiennicę Omide, która nie umie fruwać. Moze i im pomoże Wróżka? ..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Dziki konik Ryn - CSRS reż. Vaclav Gajer
reż.dubb. Grzegorz Sielski

- Remigiusz Rogacki, Włodzimierz Kwaskowski, Bogumił Antczak, Barbara Wałkówna, Krystyna Polewska, Anna Łuczyńska, Maciej Leliński, Jacek Łągwa, ...
........................................Obrazek

"Lato 1947 roku. W małej chałupce na końcu górskiej wioski mieszka stary Jakub z małą wnuczka Karolinka. Ich jedynym skarbem jest huculski konik Ryn pozostawiony przez radzieckich żołnierzy. Ryn nie wykonuje żadnej pracy, swobodnie hasa po łąkach i górskich ściezkach i ku utrapieniu Jakuba wyjada kapustę z ogródka wdowy Spudilovej. Mieszkający u niej handlarz Holinka chciałby go zdobyć, ale na próżno w dzień i w nocy wabi go do siebie.
Pewnego dnia Ryn pojawia się na stacji kolejowej budząc popłoch wśród podróżnych , zostaje więc za karę zamknięty w komórce, a Jakub musi zapłacic grzywnę przewodniczącemu miejscowej Rady Narodowej.
Przyjaciele Karolinki, Ondra i Tomek Turkowie postanawiaja załozyć ogród zoologiczny na Bocianiej Wyspie..."[FSP]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.Tam na tajemniczych dróżkach - ZSRR reż.Michaił Juzowski
reż.dubb.Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas

- Jacek Łągwa, Irena Burawska, Sławomir Misiurewicz, Teresa Makarska, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

"Bohaterem jest mały Mitia spędzający wakacje u babci na wsi, tuż obok lasu, gdzie znajduje się królestwo bajek. Jego podróż do czarodziejskiej krainy to spełnienie dziecięcego marzenia o wejściu w świat wielokrotnie czytywanych utworów i odegraniu w nim decydującej roli. W marzeniu tym ramy poszczególnych baśni zachodzą na siebie, ich bohaterowie wchodza w nowe związki i tak powstaje nowa baśń.
Przebywając w zaczarowanym królestwie Mitia zachowuje cały czas swoja współczesna osobowość. Nie utożsamia się z baśniową postacia Iwanuszki-Głuptaska, mimo że w filmie spełnia jego rolę. Zaczyna od wizyty w domu Baby Jagi,a kończy na uwolnieniu krainy spod władzy złego Kościeja. Nowoczesny rower pozwala mu prędko pokonać długą drogę, któeą Iwanuszka-Głuptasek wędrowałby wiele dni i nocy. Śmiercionośnej dla Kościeja czarodziejskiej igły szuka Mitia przy pomocy namagnesowanych nozyczek. Po dokonaniu wielu wspaniałych czynów, właściwych bohaterom z baśni, wraca na skraj bajkowego lasu, do codziennej rzeczywistości..."[FSP]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. Krach Operacji Terror - Pol.-ZSRR reż. Anatolij Bobrowski
reż.dubb. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

- Krzysztof Chamiec, Jerzy Molga, Ewa Kania, Tomasz Zaliwski, Włodzimierz Press, Tadeusz Włudarski, Krzysztof Kołbasiuk, Andrzej Gawronski, Zdzisław Tobiasz, Marian Kociniak, Jerzy Przybylski, Anna Milewska, Włodzimierz Skoczylas, Zygmunt Malanowicz, Marek Frąckowiak, Zdzisław Szymborski, Aleksander Fogiel, Jan Tesarz, ...
.................................Obrazek

"Drugi po "Znaków szczególnych brak" film koprodukcji polsko-radzieckiej poświęcony Feliksowi Dzierżyńskiemu. Skromność, prostolinijność, żelazna konsekwencja postępowania, umiejętna organizacja pracy połączona z "tradycyjnie polską" serdecznościa i uczuciowościa ukazują osobowość Dzierżyńskiego wpisaną - w formie filmu polityczno-sensacyjnego - w tło kraju borykającego się z chaosem gospodarczym, głodem, kontrrewolucja i budującego nowy ustrój.
Naprawa zerwanych mostów przy pomocy specjalistów różnych orientacji politycznych skupionych wokół Dzierżyńskiego w odbudowie gospodarki kraju czyni film A. Bobrowskiego niezwykle aktualny.
Wątek pomocy żywnościowej warszawskich kolejarzy głodującym ludziom Moskwy, aktywność polskiej lewicy socjalistycznej przypomina o internacjonalizmie i tradycyjnej solidarności ludzi pracy naszych krajów..."[FSP]
(ufff... - bytuch)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. Goście z galaktyki Arkana - Jug.-CSRS reż.Dusan Vukotic
reż.dubb.Henryka Biedrzycka

- Włodzimierz Nowakowski, Gabriela Kownacka, Ewa Smolińska, Dorota Lanton, A. Jendrych, Marian Troński, Anna Gornostaj, A. Jackiewicz, Hanna Bieniuszewicz, Andrzej Wykrętowicz, Mirosława Morawska, Zofia Gładyszewska, Witold Dębicki, Józef Kalita, Stanisław Zatłoka, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.....................Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

"...Jest to komedia fantastyczna, której bohaterem jest młody pisarz-amator, w wolnych od pracy chwilach piszący powieść fantastyczno-naukową. Jego "dzieło", jak wiele podobnych mu modnych powieści sci-fi, pozbawione głębszej koncepcji intelektualnej, nie jest oparte na solidnej wiedzy. Robert, recepcjonista hotelowy z nadmorskiego kąpieliska, daje się ponieść własnej fantazji i zaczyna wierzyć w istnienie wymyślonych przez siebie postaci. Ucieleśnieni przybysze z galaktyki Arkana stwarzają swemu kreatorowi wiele komicznych i dramatycznych komplikacji, wynikających nie tylko z różnicy poziomów cywilizacyjnych, ale i faktu, że domorosły pisarz jest człowiekiem o wiedzy bardzo powierzchownej, zaczerpniętej z popularnej literatury sci-fi. Film w zamierzeniu jest parodią tej literatury ..."[FSP]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7. Robinson Kruzoe, marynarz z Yorku - CSRS-RFN reż.Stanislav Latal
reż.dubb.Maria Piotrowska

- Krzysztof Kolberger, Michał Bajor, Mirosław Wieprzewski, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

" Filmowcy czescy odważyli się na niemałe ryzyko ukazania przygód Robinsona w filmie animowanym.
Latal wykorzystal w "Robinsonie" dwie techniki filmu animowanego - lalkę i wycinanke, co pozwoliło na wyraziste rozdzielenie dwóch warstw narracji: wspomnień i teraźniejszości. W sekwencjach wspomnieniowych została uzyta wycinanka wzorowana na starych drzeworytach, a w toczących się w czasie rzeczywistym - lalka.
Film utrzymany w tonacji humorystyczno-romantycznej, przedstawia Robinsona jako sympatycznego pechowca, odchodząc w ten sposób od koncepcji powieściowego pioniera kolonizacji, tytana pracy. Istotna rolę odgrywa w nim drugi plan: pies Bad (awansowany na partnera Robinsona), psotny "kreto-jeż", sęp i gadająca papuga Poll..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8. Nie chcę być dorosły - ZSRR reż. Jurij Czulukin
reż.dubb. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

- Justyna Raube, Ewa Kania, Krzysztof Kołbasiuk, Alina Bukowska, Halina Chrobak, Cezary Morawski, Barbara Dziekan, Roman Frankl, Ewa Ziętek, Zdzisław Tobiasz, ...
.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek

"Przyszłość dziecka, wpojenie umiejętności dochodzenia przez nie do sukcesów i szczęścia w życiu są codzienną troską rodziców. W filmie ofiara modnych prądów edukacyjnych pada sześcioletni bohater, Pawlik, którego nowocześni rodzice usiłują wychować według książkowych recept. Matka wprowadza spartański tryb zycia, wychodząc z załozenia, że tylko człowiek silny i wysportowany doskonale da sobie rade w życiu, ojciec natomiast kładzie nacisk przede wszystkim na intelektualny rozwój chlopca. Te dwie ścierające się metody wychowawcze prowadza do konfliktu między młodymi rodzicami, a zarazem do kompletnego fiaska ich wysiłków. Nie dostrzegając bowiem właściwości wieku ani potrzeb psychicznych swojego dziecka zapaleńcy tracą w końcu z nim kontakt. Jedynym w filmie przedstawicielem zdrowego rozsądku (a jednocześnie tradycyjnych metod wychowawczych) jest babcia, dzięki której chłopiec przeżywa w Moskwie dzień pełen przygód, nowych znajomości i interesujących spotkań.
Film jest komedią, w której wydarzenia następują szybko po sobie a zabawne sytuacje przeplatają się z poważnymi problemami ludzi dorosłych..."[FSP]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9. Trzeci książę - CSRS reż. Antonin Moskalyk
reż.dubb. Grzegorz Sielski

- Krystyna Tolewska, Jacek Pawlak, Bogusław Sochnacki, Zofia Tomaszewska-Charewicz, Józef Zbiróg, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

" Książę zakochuje się w księżniczce z dalekich krajów oglądając jej portret. Wyrusza, aby prosić o jej rękę, ale musi - jak inni konkurenci - wypełnic kilka zadań. Ponieważ nie udaje mu się to, zostaje zaczarowany. Po nim wyrusza młodszy brat, ale dopiero trzeci stawia czoła próbom i zdejmuje zły czar z obu braci i całej krainy. Dla trzeciego księcia nie jest nagrodą ręka pięknej księżniczki - i to jest w filmie pewnym novum - ale sama satysfakcja z wykonania trudnego zadania, wymagającego wielu przygotowań, inwencji i dowcipu..."[FSP]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10. Wyprawa po złote włosy - CSRS reż. Martin Tapak
reż.dubb.Izabela Falewicz

- Jarosław Domin, Daria Trafankowska, Marek Lewandowski, Zygmunt Maciejewski, Bożena Pietraszak, Joachim Lamża, Ewa Błaszczyk, Jerzy Tkaczyk, Juliusz Berger, Ewa Smolińska, Bohdan Ejmont, Barbara Rachwalska, Janusz Paluszkiewicz, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

" Bajka "Wyprawa po złote włosy" zawiera znane motywy: syn węglarza, dzięki swej dzielności i dobroci zdobywający serce królewny, trzy złote włosy z brody króla Słońca obdarzone czarodziejską mocą, po które musi wyprawić się bohater, niemowle puszczone w koszyku na rzekę, itd ...
Jest to juz druga adaptacja tej samej bajki na naszych ekranach. Poprzednią reżyserował nieżyjący już realizator wielu filmów dla dzieci Jan Valasek. Jego "Królewna i rybak" była wyświetlana na polskich ekranach w 1965 roku..." [FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11. Ostatnia gonitwa - Jug. reż. Jovan Rancic
reż.dubb.Czesław Staszewski

- Maciek Leliński, Małgosia Jurkiewicz, Piotr Krukowski, Bogusław Sochnacki, Halina Miller, Mieczysław Gajda, ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek


" "Ostatnia gonitwa" oparta jest na popularnym schemacie przyjaźni dwunastolatka z wyścigowym koniem, który, niestety, osiągnął juz swój "wiek emerytalny" i przez dyrekcje toru przeznaczony zostaje po prostu do rzeźni. (Już spieszę uspokoić czytelników, w finale filmu starym koniem, dla którego wybudowano specjalny pawilon, zaopiekują się dzieci z klasy Zorana).
Dla Zorana, bohatera filmu, konie są życiową pasją, którą zaszczepił mu ojciec - pracownik toru wyścigowego. Z jednej strony jest ona źródłem radości i satysfakcji podsycanej w jakimś stopniu przez podziw lub zazdrość rówieśników pozbawionych możliwości obcowania z cudownym, działającym na wyobraźnię światem koni. Równocześnie jest ona też źródłem pewnej goryczy - ta sama pasja rozdzieliła rodziców chłopca.
Zoran nie spotyka zrozumienia ze strony matki. Musi przyjmować postawę walczącą w uzyskaniu prawa do kontaktów z ojcem i uczestniczenia w treningach na torze. Jego dziecięce wyalienowanie wzmaga decyzja sprzedaży ulubionego Zimzelena, prowadząca do desperackiej ucieczki z domu z czworonożnym przyjacielem, którego postanowił solidarnie ukrywać przed "wyrokiem". Zniknięcie chłopca i konia uświadamia dorosłym wagę problemu ..."[FSP]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 384
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1983

Postprzez A.K. » 12 mar 2013, o 15:21

12. Zwariowana rodzina - Węgry (FILM 26/1983)

13. Za siedmioma wzgórzami - NRD (FILM 39/1983)
A.K.
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 383
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 22:25

Re: Rok 1983

Postprzez Kretes96 » 26 paź 2014, o 19:40

Tak jak za poprzedni rok serdeczne podziękowania od Bytucha za dostarczenie ekip technicznych do dubbingów SOF-u z roku 1983.

Rok 1983 FILMY FABULARNE
____________________________________________________________________________________________________
1. Pies w butach (Pies w sapogach) ZSRR Łódź
10.03.83 – 01.12.82 PDF 29.02.83 2 akty kol/35 I - 28.02.83/I - 31.05.83
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Łaszczyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
2. Na krakowskim trakcie Polska Warszawa
28.01.83 SFR Kraków 30.12.83 1 akt
przeniesiono na 129/RU/93
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
3. Robinson Crusoe, marynarz z Yorku (Zivot a podivahodne dobrodruzstvi Robinsona Crusoe, namornika z Yorku) CSRS/RFN Warszawa
03.02.83-28.01.83 PDF 30.03.83 8 aktów kol/35 I - 11.03.83/II - 28.04.83
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
4. Zwariowana rodzina (Szeleburdi csalad) Węgry Łódź
31.01.83-28.01.83 PDF 30.03.83 8 aktów 35 mm I - 28.03.83/I - 29.04.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
5. Błękitny rycerzyk Polska Warszawa
01.02.83 S.F.R. 30.03.83 10 aktów 35 mm przyjęty - 23.02.83/I - 24.03.83
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
teksty SFR
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
6. Zimowy domek zwierząt (Zimowe zwerej) ZSRR Łódź
15.02.83 - 05.01.83 PDF 31.03.83 1 akt kol/35 I - 28.03.83/II - 19.05.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
7. Nie chcę być dorosły (Nie choczu byt' wzroslym) ZSRR Warszawa
21.04.83-15.06.83 PDF 30.06.83 8 aktów kol/35 I - 22.06.83/I - 15.07.83
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
8. Wyprawa po złote włosy (Plaucik a Vratka) CSRS Warszawa
03.05.83 PDF 30.06.83 8 aktów kol/35 I - 28.06.83/I - 08.09.83
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
9. Trzeci książę (Treti princ) CSRS Łódź
26.04.1983 PDF 15.06.83 10 aktów kol/35 II - 28.03.83/I - 19.05.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
10. Tajemnicza walizka (Nie pipaj Kufara) Bułgaria Łódź
04.05.83-04.08.83 PDF 30.06.83 1 akt kol/35 I - 20.08.83/II - 15.09.83
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Barbara Lorynowicz
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
11. Ostatnia gonitwa (Poslednaja trka) Jugosławia Łódź
11.05.83-05.05.83 PDF 11.07.83 9 aktów kol/35 II - 23.09.83/I - 27.10.83
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
12. Jak ten kwiat na łące Polska Warszawa
23.05.83 - 10.05.83 S.M.F. bardzo pilny 1 akt 35 mm II - 08.09.83/II - 14.10.83
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
13. Jak kotek Hau szukał pana (Kationok po imeni Gaw) ZSRR Łódź
01.07.83-29.07.83 PDF 30.07.83 1 akt kol/35 I - 28.09.83/II - 16.12.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Misztela
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
14. Sabina Kleist, lat 7 (Sabine Kleist, 7 Jahre) NRD Łódź
30.06.83 - 23.06.83 PDF 30.09.83 7 aktów kol/35 I - 23.09.83/I - 02.11.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
15. Dla jednej trójki (Za jedna trojka) Bułgaria Warszawa
22.08.83 - 18.08.83 PDF 30.09.83 8 aktów kol/35 I - 20.10.83/I - 16.11.83
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
16. Księżniczka w oślej skórze (Oslinaja szkura) ZSRR Warszawa
07.09.83 - 03.05.83 PDF 30.10.83 9 aktów kol/35 I - 09.11.83/I - 12.12.83
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
17. Za siedmioma morzami... (Der Prinz Hinter der 7 Meeren) NRD Łódź
02.09.83 - 08.08.83 PDF 31.10.83 9 aktów 35 mm I - 26.10.83
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
18. Wybory w VIIe (Stabwechel in der 7/e) Bułgaria Warszawa
30.09.83 - 06.09.83 PDF 30.11.83 7 aktów (Nz 1 i 2) kol/35 II - 11.11.83/I - 12.12.83
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
19. Wielkolud - egoista (Welikij egoist) ZSRR Warszawa
15.09.83 PDF 30.11.83 1 akt 35 mm I - 26.10.83/II - 09.12.83
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
20. Kłosek (Kołosok) ZSRR Warszawa
15.09.83 PDF 30.11.83 1 akt 35 mm II - 26.10.83/II - 09.12.83
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
21. Gdzie się podział księżyc (Kuda propała łuna) ZSRR Warszawa
15.09.83 PDF 30.11.83 1 akt 35 mm I - 26.10.83/II - 09.12.83
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
22. Tajemnica złotego krzaka (Tajna żełtego kusta) ZSRR Warszawa
05.10.83 PDF 30.11.83 1 akt 35 mm I - 16.01.84/III - 06.03.84
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
23. Był sobie pies (Żył był pies) ZSRR Warszawa
13.10.83-08.10.83 PDF 30.12.83 1 akt 35 mm I - 15.12.83
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
24. Tropiciel (Der Scout) NRD Łódź
14.10.83-05.10.83 PDF 15.10.83 10 aktów 35 mm II - 17.12.84/I - 12.06.84
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
25. Dorota w krainie Manczkinów Polska Warszawa
20.10.83-18.10.83 SE-MA-FOR 30.11.83 3 akty 35 mm I - 23.01.84/II - 28.03.84
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: SE-MA-FOR
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: SE-MA-FOR
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
26. Ryś na tropie (Ryś wychodit na tropu) ZSRR Warszawa
24.10.83-21.10.83 PDF 30.12.83 7 aktów 35 mm I - 28.11.83/II - 14.12.83
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
27. Żywa tęcza (Żiwaja raduga) ZSRR Łódź
03.11.83 - 12.10.83 PDF 31.12.83 7 aktów 35 mm I - 23.12.83/II - 15.02.84
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
28. Spółdzielnia pod Upiorkiem Polska Warszawa
12.11.83-22.10.83 SE-MA-FOR 30.11.83 7 aktów 35 mm II - 30.12.83/I - 25.01.84
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
29. Ballada o walecznym rycerzu Ivanhoe (Ballada o doblestwom rytarie Ivanhoe) ZSRR Łódź
16.11.83 PDF 30.12.83 3 akty kol/35II - 22.12.83/I - 13.02.84
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
30. Groźny Warczymruk (Dinozaurik) ZSRR Łódź
17.12.83 PDF 20.01.84 1 akt kol/35 II - 29.12.83/I - 13.02.84
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________

DOKUMENTY, KRÓTKI METRAŻ
____________________________________________________________________________________________________
1. Błękitne góry Kaukazu (Tropy Kawkaza) ZSRR Łódź
05.01.83 – 30.11.82 PDF 1 akt
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
2. Tajniki ludzkiego mózgu (Tropy Kawkaza) CSRS Łódź
05.01.83 – 30.11.82 PDF 2 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
3. Przewidzieć (Predwidient) ZSRR Łódź
10.01.83 – 30.11.82 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
4. Liczymy je na atomy (Szczet idiet na atomy) ZSRR Łódź
14.01.83 – 30.11.82 PDF 1 akt
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
5. Minos - legendarny władca Krety (Minos a ti druzi) ZSRR Łódź
13.01.83 – 01.12.82 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
6. Pozdrowienia z Kipaloty (Udvozlet a Kipalotarot) Węgry Warszawa
24.01.83 – 05.01.83 PDF 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Halina Wodiczko
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
7. Kamień na kamieniu (Követ köre) Węgry Warszawa
24.01.83 – 05.01.83 PDF 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
8. Płazy (Keteltnek) Węgry Warszawa
24.01.83 – 05.01.83 PDF 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
9. Ból (Bolest Dolor) CSRS Warszawa
24.01.83 – 07.01.83 PDF 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
10. Kronikarz Syberii (Letopisec Syberii) ZSRR Łódź
10.02.83 – 05.01.83 PDF 1 akt
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
11. Dlaczego mucha nie spada z sufitu (Tropy Kawkaza) ZSRR Łódź
15.02.83 – 05.01.83 PDF 1 akt
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
12. Spacer po Sofii (Sofia w rakurs) Bułgaria Łódź
04.05.83 – 07.04.83 PDF 1 akt
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Barbara Lorynowicz
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
13. Droga na szczyt (Cesta na urhol) CSRS Warszawa
09.05.83 – 23.04.83 PDF 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Wanda Kępczyk
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
14. Republika Wysp Seszelskich (Respublika Sejszelskie Ostrowa) ZSRR Warszawa
09.05.83 – 23.04.83 PDF 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Wanda Kępczyk
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
15. Na rosyjskiej północy (Na ruskom siewierie) ZSRR Warszawa
09.05.83 – 23.04.83 PDF 1 akt
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Wanda Kępczyk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
16. Podmorskie wulkany (Po kursu wulkan) ZSRR Warszawa
09.05.83 – 23.04.83 PDF 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Wanda Kępczyk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
17. Puszta (A Puszta emeletei) Węgry Warszawa
09.05.83 – 23.04.83 PDF 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Wanda Kępczyk
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
18. Produkty podstawowe i uboczne PGR (Alapravekenyseg kiegeszito terenkenyseg) Węgry Łódź
14.10.83 – 01.11.83 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Barbara Lorynowicz
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
19. Perła architektury armeńskiej (Emlekezes egy mestere) Węgry Łódź
14.10.83 – 01.11.83 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Barbara Lorynowicz
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
20. W zagrodzie (Hazunk taja) Węgry Łódź
14.10.83 – 01.11.83 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Barbara Lorynowicz
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
21. Wrota Syberii (Trumień) ZSRR Łódź
09.11.83 – 08.10.83 PDF 1 akt
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
22. Wyspy Kurylskie (Naszi kuriły) ZSRR Łódź
09.11.83 – 08.10.83 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: J. Brożyńska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
23. Planeta Wenus (Smowa k Wienierie) ZSRR Łódź
30.11.83 – 05.11.83 PDF 2 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________

DUBBING NA ZAGRANICĘ
____________________________________________________________________________________________________
1. Raport 82 Polska Warszawa
wersja francuska
12.01.83 – 17.12.82 PCK 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
2. Burza Polska Warszawa
wersja angielska
20.01.83 – 13.01.83 FP 3 akty
reżyseria: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
3. Jeżyny Polska Warszawa
wersja angielska
20.01.83 – 13.01.83 FP 3 akty
reżyseria: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
4./7. PGR: Jeden z tysiąca Polska Warszawa
wersja rosyjska, niemiecka, angielska, francuska
24.01.83 – 27.12.82 MSZ po 2 akty (na wersję językową)
reżyseria: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
8./12. Polska '82 Polska Warszawa
wersja rosyjska, niemiecka, francuska, hiszpańska, angielska
28.01.83 – 27.12.82 MSZ po 3 akty
reżyseria: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
13./16. Budimex w NRD Polska Warszawa
wersja niemiecka, angielska, francuska, rosyjska
02.02.83 – 12.01.83 Budimex po 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
17. Jarocin '82 Polska Warszawa
wersja niemiecka
03.02.83 FP 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
18. Przedłużenie statku Polska Warszawa
wersja niemiecka
16.02.83 - 14.02.83 WFD 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
19. Statki rybackie Polska Warszawa
wersja niemiecka
16.02.83 - 14.02.83 WFD 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
20. Malarstwo Opałki: Imiona czasu Polska Warszawa
wersja francuska
16.05.83 - 11.05.83 TV 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
21. Muzyka o życiu i śmierci Polska Warszawa
wersja francuska
16.05.83 - 18.05.83 TV 3 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
22. Strefy kontaktu Polska Warszawa
wersja francuska
16.05.83 - 11.05.83 TV 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
23. Andrzej Kuśmiewicz Polska Warszawa
wersja francuska
19.05.83 - 11.05.83 TV 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
24. Stanisław Lem Polska Warszawa
wersja francuska
19.05.83 - 11.05.83 TV 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
25. Potrzebni - niepotrzebni Polska Warszawa
wersja francuska
20.05.83 - 19.05.83 TV 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Kowalska
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
26. 63 dni Polska Warszawa
wersja francuska
21.05.83 - 16.05.83 TV 6 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
27. Jarosław Iwasiewicz Polska Warszawa
wersja francuska
25.05.83 - 11.05.83 TV 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
28. Spotkanie z Czesławem Miłoszem Polska Warszawa
wersja francuska
05.06.83 - 14.06.83 TV 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
29. Polmag Polska Warszawa
05.06.83 - 14.06.83 WFD 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
30./33. Wspomienie z K-2 Polska Warszawa
wersja niemiecka, włoska, francuska, angielska
05.06.83 - 14.06.83 WFD po 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Zdzisław Siwecki (wersja niemiecka i włoska); Jerzy Januszewski (wersja francuska i angielska)
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
34. Polskie olejarnie Polska Warszawa
wersja rosyjska
projekt anulowano - opracowanie wstrzymane
05.06.83 - 31.05.83 Polimex Celiop 1 akt
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
35. Kuźnia Stalowa Wola Polska Warszawa
wersja angielska
27.07.83 - 20.07.83 WFD 3 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
36./40. Dar Młodzieży Polska Warszawa
wersja angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka, rosyjska
01.08.83 - 14.03.83 MSZ po 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
41./45. Bawiłem w Oświęcimiu Polska Warszawa
wersja angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka, rosyjska
27.07.83 - 14.03.83 MSZ po 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska (wersja angielska); Danuta Sierant (wersje franc., hiszp., niem. ros.)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
46. Sekunda Polska Warszawa
12.08.83 PZMOT 1 akt
reżyseria: Izabela Falewiczowa
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
47. W pułapce Polska Warszawa
12.08.83 PZMOT 1 akt
reżyseria: Izabela Falewiczowa
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
48. W twoim ręku Polska Warszawa
12.08.83 PZMOT 1 akt
reżyseria: Izabela Falewiczowa
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
49. Zachowuj się wyraźnie Polska Warszawa
12.08.83 PZMOT 1 akt
reżyseria: Izabela Falewiczowa
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
50./52. Opam w służbie ochrony czystości atmosfery Polska Warszawa
wersja rosyjska, niemiecka, angielska
01.11.83 - 15.07.83 Opam po 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
53./55. Igły jednorazowego użytku Polska Warszawa
wersja angielska, niemiecka, rosyjska
13.10.83 - 07.10.83 PZWL po 1 akcie
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
56./58. Masz problem, przyjdź do nas Polska Warszawa
wersja angielska, rosyjska, niemiecka
13.10.83 - 07.10.83 Przedst. Dostaw. Kompt. Op. Górnicz. Katowice po 2 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
59. Usługi agro - nr 2 Polska Warszawa
wersja rosyjska
14.11.83 - 05.10.83 PZL Świdnik 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
60. Jarocin '82 Polska Warszawa
wersja angielska
14.11.83 - 09.11.83 FP 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
61./63. Sceny z powstania (sierpień) Polska Warszawa
wersja angielska, francuska, hiszpańska
14.11.83 - 26.10.83 MSZ po 3 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki (wersja angielska); Alina Hojnacka (wersje francuska i hiszpańska)
montaż: Danuta SIerant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
64./66. Sceny z powstania (wrzesień) Polska Warszawa
wersja angielska, francuska, hiszpańska
14.11.83 - 26.10.83 MSZ po 3 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta SIerant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
CDN
Ostatnio edytowano 4 lip 2015, o 11:41 przez Kretes96, łącznie edytowano 5 razy
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: Rok 1983

Postprzez Kretes96 » 27 paź 2014, o 21:54

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1. Spadła z obłoków (Spadla z oblakow) CSRS Łódź
odc. 12 – Wesołe miasteczko
odc. 13 – Porwanie

05.01.83 - 31.01.83 po 3 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
2./4. Niewierność po słowacku (Nevera po slovensky) CSRS Warszawa
odc. 1 – Zdrada
odc. 2 – Wyrkęty
odc. 3 – Pokuta

14.01.83 - 04.01.83 po 7 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne (odc. 1), Joanna Klimkiewicz (odc. 2), Elżbieta Kowalska (odc. 3)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant (odc. 1, 3), Anna Szatkowska (odc. 2)
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
5. Henryk IV (cz. II) (Henry IV) Wielka Brytania Warszawa
18.01.83-25.03.83 15 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
6. Telefon 110: Niewinny początek (Polizeiruf 110: Harmloser Aufang) NRD Łódź
20.01.83-28.11.82 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
7. Doktor Ajboli i rozbójnik Barmalej (Ajboli i Barmalej) ZSRR Warszawa
25.01.83-25.02.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
8. Wierni przyjaciele (Wiernyje druzja) ZSRR Warszawa
25.01.83-25.02.83 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
9. Jelonek szuka mamy (Olelenok nachodit mamu) ZSRR Warszawa
25.01.83-25.11.82 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
10. Bajka o Komarze Komarowiczu (Skazka pro Komara Komarevica) ZSRR Warszawa
25.01.83-15.11.82 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
11. W krainie wyobraźni (Počemu slony) ZSRR Warszawa
25.01.83-15.11.82 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
12. Ślub (Wir Heraten) NRD Warszawa
27.01.83-25.01.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
13. Halo, słyszę was, czyli nieco o historii telekomunikacji (Allo! Was slyšu) ZSRR Warszawa
28.01.83-25.02.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Urszula Sierosławska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
14. Przygody żuczka Pytlika (Prihody brouka Pytlika) CSRS Warszawa
28.01.83-18.04.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
15. Ostatni czarodzieje (Posledni volšebniki) ZSRR Warszawa
28.01.83-18.04.83 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
16. Straszenie trzmieli (Strašeni čmelaku) CSRS Warszawa
28.01.83-25.02.83 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
17./22. Sandor Mátyás (cz. 1-6) Węgry Warszawa
02.02.83/21.02.83-13.01.83 po 7 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska (cz. 1-2, 6), Joanna Klimkiewicz (cz. 3-5)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik (cz. 1), Urszula Sierosławska (cz. 2, 4), Anna Łukasik (cz. 3), Dorota Bochenek (cz. 5), Jolanta Nowaczewska (cz. 6)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
23. Niedźwiedź i ptak (Der Bär und die Vogel) NRD Warszawa
04.02.83-18.03.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
24./25. Powołanie teatralne Wilhelma Meistra (cz. I i II) (Wilhelm Meister) NRD Łódź
25.01.83/15.02.83-22.12.82 po 10 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
26. Kto popsuł pogodę? (Isproczennaja pogoda) ZSRR Warszawa
04.02.83-22.03.83 1 akt
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
27/30. Marynarz Żar (cz. I-IV) (Żar Mariakt) Bułgaria Warszawa
16.02.83-18.04.83 po 3 akty
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
31. Telefon 110: Pułapka (Polizeiruf 110: Hinterhalt) NRD Łódź
14.02.83-24.01.83 9 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
32. Schmetterling NRD Łódź
21.02.83-13.03.83 2 akty
dubbing do tej produkcji anulowano, zadecydowano na opracowanie tej produkcji w wersji lektorskiej
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
33. Odjazdowe prezenty (Here flichend viele Weinnachtsmanner) NRD Łódź
21.02.83-25.02.83 2 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
34. Zima za pasem (Drei bannen sich ein Haus) NRD Łódź
16.02.83-19.03.83 3 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
35. Kak muża żen provili ZSRR Łódź
21.02.83-18.04.83 1 akt
dubbing do tej produkcji anulowano, zadecydowano na opracowanie tej produkcji w wersji lektorskiej
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Celler
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
36. Burza (The Temps) Anglia Warszawa
24.02.83-25.03.83 13 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
37. Nierozerwalne więzi (Głubokije rodstwienniki) ZSRR Warszawa
25.02.83-10.02.83 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
38. W ostatniej ławce (Utolso podban) Węgry Warszawa
04.03.83-04.01.83 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
39./40. Ognisty smok (cz. I i II) (Der Feuerdrachen) NRD Warszawa
04.03.83-24.01.83 po 10 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska (cz. I), Danuta Sierant (cz. II)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
41. Przechytrzeni oszuści (Obamntuje obmanszeniki) ZSRR Warszawa
09.03.83-18.04.83 1 akt
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
42. Nad posępnym brzegiem (Am orauen Strand am granen Meer) NRD Łódź
20.02.83-24.01.83 10 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
43. Henryk V (Henry V) Wielka Brytania Łódź
02.03.83-25.03.83 17 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
44./45. Od wieczora do południa (cz. I-II) (S wieczera do poldnia) ZSRR Łódź
01.03.83 po 7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska (cz. I), Ewa Rajczak (cz. II)
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
46. Ale heca (nr 14, 15, 16, 17) (Jerelasz) ZSRR Łódź
01.04.83-16.04.83 4 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
47. Księżycowy omlet (Der Eierkuchermond) NRD Warszawa
28.03.83-07.03.83 2 akty
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
48. Baśń o żołnierzu i żmii (Skazka pro soldata i zmieji) ZSRR Warszawa
28.03.83 8 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
49./50. Pan Tan (odc. 1-3) (Pan Tan) CSRS Łódź
odc. 1 – Pan Tan
odc. 2 – Pan Tan
odc. 3 – Noc w Safari

25.03.83/10.04.83-18.04.83 po 3 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
51. Telefoniczny tatuś (Telefonnyj papa) ZSRR Warszawa
01.04.83-27.05.83 6 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
52. Podwodne przygody (Unterwassergeschichten) NRD Warszawa
07.04.83-18.04.83 3 akty
reżyseria: Izabela Falewiczowa
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
53. Guziki i ludziki (Kupoczki i czełowieki) ZSRR Warszawa
08.04.83-16.04.83 1 akt
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
54./55. Pan Tan (odc. 4-7) (Pan Tan) CSRS Łódź
06.04.83/18.04.83-18.04.83 po 3 akty
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
56. Wojny jeżyków (cz. I) (Wojnata na tarależite) Bułgaria Łódź
08.04.83-18.04.83 8 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
57. Pan Poseł (Kepuiseló ur) Węgry Warszawa
16.04.83-08.03.83 6 aktów
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
58. Pułapka (Pasca) CSRS Warszawa
15.04.83-12.03.83 8 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
59. Wielka podróż małego maszynisty (Des kleinies Lokführers grosse Fahrt) NRD Łódź
08.04.83-18.04.83 7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
60. Tylko wyspy nie wiezmę ze sobą (Tolka ostrow nie wozmiesz za soboj) ZSRR Warszawa
21.04.83-21.05.83 7 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
61. Gimanstyka jest dobra (Lariadka dla chwasta) ZSRR Warszawa
21.04.83-21.05.83 1 akt
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
62. Ebed Węgry Warszawa
26.04.83-27.12.82 4 akty
Prace zostały opóźnione do 28 listopada 1985 roku.
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
63./64. Zacisze (cz. I-II) (??) ZSRR Warszawa
15.04.83-12.03.83 8 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Halina Ryszowiecka (cz. I), Danuta Sierant (cz. II)
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
65./66. Wojny jeżyków (cz. II i III) (Wojnata na tarależite) Bułgaria Łódź
18.04.83/27.04.83-18.04.83 8+7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Krystyna Kotecka (cz. II), Elżbieta Włodarczyk (cz. III)
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak (cz. II), B. Celler (cz. III)
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
67./70. Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona (Prikluczenija Sherlocka Holmesa i dr. Watsona) ZSRR Łódź
odc. 1 – Poznanie (Znakomstwo)
odc. 2 – Krwawy napis (Krowaja nadpis)
odc. 3 – Król szantażystów (Karol szantaża)
odc. 4 – Śmiertelne starcie

03.05.83/04.05.83-11.03.83 po 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
71. Śpiąca królewna (Dörnsröchen) NRD Warszawa
09.05.83-23.06.83 8 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
72. Bez wysiłku (Helet nélkül) Węgry Warszawa
09.05.83-08.03.83 7 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
73/75. Wielka przygoda Kacpra (cz. I-III) (Das grose Abanteuer des Kaspar Schmeck) NRD Warszawa
15.04.83-12.03.83 6+7+6 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Łukasik (cz. I, III), Gabriela Turant (cz. II)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
76./77. Wojny jeżyków (cz. IV i V) (Wojnata na tarależite) Bułgaria Łódź
12.05.83/01.06.83-18.04.83 po 7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
78./83. Na wschód od Edenu (cz. 1-6) (East of Eden) Wielka Brytania Warszawa
20.05.83-09.06.83 6+8 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne (cz. 1, 3, 5), Krystyna Albrecht (cz. 2, 4, 6)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Kucharska (cz. 1-4), Gabriela Turant (cz. 5), Anna Szatkowska (cz. 6)
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
84/93. Mumbly Anglia (!) Warszawa
odc. 1 – The Big Snow Foot Snow Job
odc. 2 – Sherlock's Baddly Badder Brudder
odc. 3 – The Fatbeard the Pirate Fracas
odc. 4 – The Perils of the Purple Baron
odc. 5 – The Littermugg
odc. 6 – The Big Ox Bust
odc. 7 – Taking Stock
odc. 8 – The Return of Bing Bong
odc. 9 – The Great Graffiti Gambit
odc. 10 – The Big Breakout Bust
(odcinek anulowano - przełożona do 28 listopada 1985)
odc. 11 – The Super-Dooper Super Cop (odcinek anulowano - przełożona do 28 listopada 1985)
odc. 12 – The Magical Madcap Caper (odcinek anulowano - przełożona do 28 listopada 1985)
odc. 13 – The Great Car Heist
odc. 14 – Fleetfeet Versus Flat Foot
odc. 15 – Hyde and Seek
odc. 16 – The UFO's a No-No

21.05.83 po 1 akcie
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
94/95. Katedra (cz. I-II) ZSRR Łódź
18.05.83-20.04.83 po 7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
96. Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona (odc. 5) (Prikluczenija Sherlocka Holmesa i dr. Watsona) ZSRR Łódź
25.05.83-11.03.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
97. Medyk i śmierć (Gevatter Tod) NRD Łódź
08.06.83-19.03.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
98. Śnieżynka (Snieguroczka) ZSRR Łódź
01.06.83-28.06.83 7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Misztela
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
99. Warowi ludzie (Falusiak) Węgry Warszawa
14.06.83-10.05.83 2 akty
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
100./103. Pociąg do Istanbułu (odc. 1-4) (Istanbuli vonat) Węgry Warszawa
20.06.83/07.07.83-04.05.83 po 8 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz (odc. 1), Elżbieta Kowalska (odc. 2), Krystyna Subocz (odc. 3-4)
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant (odc. 1, 3), Dorota Bochenek (odc. 2), Anna Szatkowska (odc. 4)
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
104. Jeden dzień z dzieciństwa Goethego (Ein Tag aus Goethes Kindheit) NRD Warszawa
20.06.83-28.09.83 6 aktów
reżyseria: Urszula Sierosławska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
105. Skowronin (Zaworowski) ZSRR Warszawa
05.07.83-21.06.83 8 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
106./107. Ostrzeżenie (cz. I-II) (Predupreždienie) Bułgaria Łódź
27.06.83-10.05.83 po 8 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak (cz. I), Łucja Kryńska (cz. II)
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
108./111. 20 grudnia (cz. I-IV) (Dwadsiatogo diekabria) ZSRR Łódź
24.06.83-16.05.83 po 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
112. Alicja w Krainie Czarów (cz. I-III) (Alisa w stranie czudies) ZSRR Warszawa
14.073.83 3 akty
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
113. Kapitan i jego kucharz (odc. 1-7) (Kapitan a jego kuhar) CSRS Łódź
12.07.83-28.06.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
114. Karl i inni (Ein Kinderheim) NRD Łódź
15.08.83 5 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
115. O królewnie w smoka przemienionej (Die Drachenprinzessin) NRD Warszawa
14.07.83 - 25.06.83 6 aktów
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
116. Uderzenie (Kolart) Bułgaria Łódź
16.07.83 - 10.05.83 5 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
117. Gość z przyszłości (A potom on oglaniłsia) ZSRR Łódź
01.08.83 3 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: B. Misztela
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
118. Tapfere Schneiderlin NRD Warszawa
dubbing do tej produkcji anulowano, zadecydowano na opracowanie tej produkcji w wersji lektorskiej
02.08.83-10.05.83 8 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
119. Wieczór trzech króli Wielka Brytania Warszawa
12.09.83-25.03.83 13 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
120. Co byś wybrał (Czto ty by wybrał) ZSRR Warszawa
10.08.83-28.09.83 8 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
121. seria "Polarny niedźwiadek" (Medvidek Snehulek) CSRS Warszawa
03.08.83-05.09.83 7x1 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
122. Jak mały mamut szukał mamy (Mama dlya mamouteka) CSRS Warszawa
08.08.83 - 05.09.83 1 akt
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
123. seria "Czarodziejski pająk Lilia Wodna": "Dar węża" (Perly - Čarobny pavouk: "Hadi dar") CSRS Warszawa
08.08.83 - 05.09.83 3x1 akty
reżyseria: Izabela Falewicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
124. Melania von der Straaten (Melania von der Straaten) NRD Warszawa
19.08.83 - 12.08.83 12 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
125. Wesołe wakacje (cz. I): "Sielużonok" (Tri wesołyje smieny) ZSRR Łódź
22.08.83-28.09.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
126. Telefon 110: Trzynasty apostoł (Polizeiruf 110: Spur des 13 Apostel) NRD Łódź
12.08.83-27.08.83 8 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
127/128. Konfliktowa sytuacja (cz. I i II) (Konfliktnaja situacija) ZSRR Warszawa
20.08.83-21.06.83 po 7 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
129. Wesołe wakacje (cz. II): "Tajna koperta" (Tri wesołyje smieny) ZSRR Łódź
31.08.83-28.09.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
130. Wesołe wakacje (cz. III) (Tri wesołyje smieny) ZSRR Łódź
31.10.83-28.09.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
131/143. Arabela (odc. 1-13) (Melania von der Straaten) CSRS Warszawa
12.09.83 - 18.09.83 po 3 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant (odc. 1-4), Halina Ryszowiecka (odc. 5-7), Anna Łukasik (odc. 8-9), Dorota Bochenek (odc. 10-13)
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
144. Chłopiec i lew (A kisfiu és az oroszlán/The Boy and the Lion) Węgry Warszawa
17.09.83-28.09.83 6 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
145./149. Moliere (cz. I-V) Francja Warszawa
28.09.83/19.11.83-15.09.83 po 6 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne (cz. I, III, V), Grażyna Dyksińska (cz. II, IV)
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik (cz. I-II), Danuta Sierant (cz. III-IV), Jolanta Nowaczewska (cz. V)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
150. Hamlet (Hamlet) Wielka Brytania Warszawa
04.10.83-25.03.83 21 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
151. Branderburski jakobin (Markische Forschungen) NRD Łódź
23.09.83-25.08.83 10 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
152. Gwiazdeczka: Opowieść o kosmosie: Jak zwierzęta żyją w lesieZSRR Łódź
05.09.83-26.10.83 4 akty
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: B. Lorynowicz
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
153./156. Nikkolo Paganini (cz. I-IV) ZSRR Warszawa
08.10.83/18.10.83-09.09.83 po 7 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Elżbieta Kowalska (cz. I-II), Krystyna Albrecht (cz. III-IV)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska (cz. I, III), Anna Szatkowska (cz. II, IV)
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
157. Jak trzech przyjaciół kopało studnię (Drei graben einen Brunen) NRD Warszawa
24.10.83 3 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
158. O małym kotku i wiosennym wietrze (Vom Katzenkind und dem Frühlingswind) NRD Warszawa (pierwiotnie miała być opracowana w wersji lektorskiej)
24.10.83-07.11.83 2 akty
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
159/160. Ruskijet konsul (cz. I-II) ZSRR Warszawa
25.10.83-15.09.83 po 7 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Dorota Bochenek (cz. I), Gabriela Turant (cz. II)
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
161./163. Przygody Tomka Sawyera (cz. 1-3) (Prikljuczenija Tomka Sawyera) ZSRR Łódź
19.09.83/04.11.83 8+7+7 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elzbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska (cz. 1, 3) Ewa Rajczak (cz. 2)
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
164. Telefon 110: W dolinie (Polizeiruf 110: Im Tal) NRD Łódź
27.10.83-11.10.83 8 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
165./169. Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem... (Slimak Mato a skriatok Klincek) CSRS Warszawa
03.11.83/17.11.83 po 1 akcie
odc. 1 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem robili przetwory ze stali
odc. 2 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem uczyli się latać
odc. 3 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem kąpali dzięcioła
odc. 4 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem ratowali dżdżownicę Nitkę
odc. 5 – Jak Ślimak Maciuś wychował jaskółkę
odc. 6 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem budowali organy
odc. 7 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem przespali Boże Narodzenie
odc. 8 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem jedli mole
odc. 9 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem prali bieliznę
odc. 10 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem wybrali się w rejs po stawie
odc. 11 – Jak Maciek i Goździk łapali chrabąszcza
odc. 12 – Jak Maciek i Goździk dali koncert
odc. 13 – Jak Maciek i Goździk robili nową pierzynę
odc. 14 – Jak Maciek i Goździk bielili gawrona
odc. 15 – Jak Maciek i Goździk liczyli kropki
odc. 16 – Jak Maciek i Goździk pachnieli rumiankiem
odc. 17 – Jak Maciek i Goździk kupili kukułkę
odc. 18 – Jak Maciek i Goździk warzyli piwo
odc. 19 – Jak Maciek i Goździk poprawili przyrodę
odc. 20 – Jak Maciek i Goździk mącili wodę
odc. 21 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem przegrali szklaną kulkę
odc. 22 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem robili szalik
odc. 23 – Jak Ślimak Maciuś wygrał zawody
odc. 24 – Jak Ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem puszczali latawca
odc. 25 – Jak krasnoludek Goździk budował wodociąg
odc. 26 – Jak Ślimak Maciek i krasnal Goździk przegapili zaćmienie
odc. 27 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk czepili dziki
odc. 28 – Jak Maciek z krasnoludkiem Goździkiem rysowali historyjkę obrazkową
odc. 29 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk leczyli kijankę
odc. 30 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk świecili słońce
odc. 31 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk lecieli do ciepłych krajów
odc. 32 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk krzesali iskry
odc. 33 – Jak Maciek i krasnoludek Goździk fikali na Babie lato
odc. 34 – Jak Maciek z krasnoludkiem Goździkiem wygonili dzika
odc. 35 – Jak ślimak Maciek i krasnoludek Goździk przepowiadali pogodę
odc. 36 – Jak Maciek i Goździk postanowili schudnąć
odc. 37 – Jak Maciek i Goździk lizali sople
odc. 38 – Jak Maciek i Goździk przesadzali dmuchawca
odc. 39 – Dlaczego Maciek i Goździk nie chcieli ciasta
odc. 40 – Jak Maciek i Goździk uczyli słowika śpiewać
odc. 41 – Jak Maciek i Goździk zdobyli domek
odc. 42 – Jak Maciek i Goździk zbierali kasztany
odc. 43 – Jak Maciek i Goździk cieli lód
odc. 44 – Jak Maciek i Goździk ostrzyli kamień
odc. 45 – Jak Maciek i Goździk spławiali drewno

reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne (odc. 1-10, 21-25), Stanisława Dziedziczak (odc. 11-20), Krystyna Uniechowska (odc. 26-35), Krystyna Subocz (odc. 36-45)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Dorota Bochenek (odc. 1-10), Gabriela Turant (odc. 11-20), Anna Szatkowska (odc. 21-25), Jolanta Nowaczewska (odc. 26-35), Danuta Sierant (odc. 37-45)
kier. produkcji: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
170./171. Mądremu biada (cz. I-II) (Game of uma) ZSRR Warszawa
10.11.83-23.08.83 8+10 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Urszula Sierosławska (cz. I), Danuta Sierant (cz. II)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
172. A kiedy wróci tata (Wot wierniotsia papa) ZSRR Warszawa
10.11.83 8 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
173. Poprzez ogień (Słowoż ogień) ZSRR Warszawa
18.11.83 8 aktów
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
174. Konkurs na orientację (Concurs) Rumunia Łódź
17.11.83 11 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
175. Nora Helmer (Nora) RFN Warszawa
29.11.83-16.11.83 10 aktów
reżyseria: Henryka Biedrzycka
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Dorota Bochenek
kier. produkcji: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
176. 4:0 dla tanieczki ZSRR Łódź
17.11.83 9 aktów
reżyseria: Grzegorz Sielski
dialogi: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. produkcji: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
177. Uzlik i Mazlik (odc. 1-6) (Uzlik a Mazlik) CSRS Warszawa
01.12.83 2+2+2+1+1+1 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
178. Środowisko dla klas IV (Itt és ott) Węgry Warszawa
30.11.83-05.01.83 2 akty
reżyseria: Zofia Aleksandrowicz
dialogi: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. produkcji: Anna Ziółkowska
____________________________________________________________________________________________________
179./180. Z kronik Barchesteru (odc. 1-2) (Barchester Chronicles) Anglia Warszawa
09.12.83 6+5 aktów
reżyseria: Maria Piotrowska
dialogi: Joanna Klimkiewicz (odc. 1), Grażyna Dyksińska (odc. 2)
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik (odc. 1), Jolanta Nowaczewska (odc. 2)
kier. produkcji: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
181. Przygody Lalki Rusłana: Lalka Rusłan i jego przyjaciel Sońka (Concurs) ZSRR Łódź
28.12.83 7 aktów
reżyseria: Czesław Staszewski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. produkcji: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20


Powrót do 1980-1989

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość