Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Rok 1981

Strona główna forum Historia polskiego dubbingu 1980-1989

Możliwość pisania postów bez rejestracji.

Moderator: Zbigniew Dolny

Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 10 cze 2009, o 18:38

Rok 1981.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Premiery filmów zdubbingowanych wg. miesiąca premiery w kinach:
styczeń: Wnuk swojej babci; Niespodziewana kariera; Na tropie kłusowników;
luty: Królewicz i Gwiazda Wieczorna;
marzec: Pan Tau w obłokach;
kwiecień: Porwać cesarza...; Przygody barona Munchhausena; Nie oglądaj się, za nami idzie koń;
maj: Dziewczynka i koń;
czerwiec: Przygody Ali Baby i czterdziestu rozbójników; Mężczyźni nie płaczą;
sierpień: Karkonosz i narciarze;
listopad: Życie jest piękne; Tajemniczy starzec;
grudzień: Zwierciadło Wielkiego Magusa;
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.Wnuk swojej babci-ZSRR rez.Adolf Biergunkier
reż.dubb.Maria Olejniczak

-Eryk Szulia; Justyna Raubo; Wanda Łuczycka; Tadeusz Włudarski; Adrianna Kuśmierska; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Podpułkownik Gieorgij Kałoszjan został służbowo przeniesiony z Erewania do Leningradu. Wraz z nim przybyła cała rodzina: żona, dorosła córka, syn Dawid i babcia. Dawid, szóstoklasista, z niechęcią wybiera się do nowej szkoły. Babcia podtrzymuje go na duchu, stawiając stale za wzór nieżyjącego dziadka, który był "prawdziwym mężczyzną".
Zbiorowym bohaterem filmu jest armeńska rodzina z Erewania, przeniesiona w całkowicie odmienne środowisko. Pogodni, towarzyscy, obdarzeni poczuciem humoru Ormianie chcieliby mieć dookoła samych przyjaciół. Ormiańskie charaktery i temperament tworzą klimat całego filmu..."[FSP]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.Niespodziewana kariera-Bułg. reż.Nikoła Wolew
reż.dubb.Maria Piotrowska

-Jerzy Karaszkiewicz; Jacek Czyż; Jolanta Zykun; Ewa Kania; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Punktem wyjścia "Niespodziewanej kariery" jest zamiana osobowości: prymitywny, ale sprytny i przedsiębiorczy sprzedawca sklepowy wciela sie w postać subtelnego, obdarzonego wysokimi walorami etyczno-moralnymi naukowca. Rodzi to oczywiście wiele nieporozumień, stwarzając pretekst dla całego ciągu komediowych, z ironicznym zabarwieniem, sytuacji i nieprawdopodobnych perypetii bohaterów - docenta i jego sobowtóra. Obie te postacie gra Todor Kolew, jeden z najpopularniejszych bułgarskich aktorów charakterystycznych..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.Na tropie kłusownika-CSRS reż.Vaclav Gajer
reż.dubb.Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

-Janusz Paluszkiewicz; Piotr Borowik; Małgorzata Włodarska; Andrzej Gawroński; ...
.......................................Obrazek
" "Na tropie kłusowników" jest drugą częścią dedykowanego dzieciom filmowego tryptyku o przygodach małego mieszczucha Vaska w lasach Szumawy. Pozostałe części to "Pod Borsuczą Skałą" i "Za krzakiem tarniny".
Vasek, który w pierwszej części odkrywał piękno przyrody i uczył się jej praw, w filmie "Na tropie kłusownika" przyjeżdża po kryjomu na wakacje do dziadka, ale nie wszystko wydaje mu się tak idylliczne jak podczas pierwszej wizyty. Zaczyna rozumieć, że przyroda potrafi być również surowa i karać za pogwałcenie jej odwiecznych praw. Zło jest przedstawione pod postacią kłusownika, którego tropienie przydaje filmowi elementów napięcia i przygody..."[FSP]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.Królewicz i Gwiazda Wieczorna-CSRS reż.Vaclav Vorlicek
reż.dubb.Henryka Biedrzycka

-Lech Ordon; Włodzimierz Nowakowski; Ewa Smolińska; Eugeniusz Kamiński; Wiesław Drzewicz; Ilona Kuśmierska; Barbara Bursztynowicz; Dorota Kawęcka; Krzysztof Wakuliński; Krzysztof Kołbasiuk; Andrzej Żółkiewski; Jerzy Tkaczyk; Tadeusz Włudarski; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Stary król w towarzystwie trefnisia Kacafirka obserwuje z okna zamku zabawę w ślepą babkę swych dorosłych dzieci. Jest zmartwiony, chciałby już wydać córki - Helenkę, Elenkę i Lenkę za mąż, a synowi, królewiczowi Velenowi przekazać rządy królestwem, aby oddać się swojemu ulubionemu zajęciu - ptasznictwu. Cóż, kiedy dzieci są takie niedorosłe! Wyjeżdżając na jednodniowe polowanie postanawia więc dać synowi samodzielność i przekazać opiekę nad siostrami. Dziewczęta proszą Velena, aby znalazł im narzeczonych. Gdy nadchodzi wieczór, Velen, wpatrzony w Gwiazdę Wieczorną, wypowiada życzenie sióstr i zasypia. Po chwili budzi go piękna dziewczyna: to Gwiazda Wieczorna zeszła z nieba, aby spełnić jego prośbę. Teraz kolejno zjawiają się narzeczeni: Wietrzyk prosi o rękę Helenki, Miesiąc Elenki a Słoneczny - Lenki i zabrawszy królewny znikają..."[FSP]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.Pan Tau w obłokach-CSRS-RFN rez.Jindrich Polak
reż.dubb.Ryszard Sobolewski

-Jan Peszek; Mirosław Szonert; Remigiusz Rogacki; Michał Szewczyk; Andrzej Herder; Włodzimierz Kwaskowski; Piotr Głoskowski; Agata Stasiak; Bożena Dzidka; Anna Łuczyńska; Rafał Gramsz; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Postać pana Tau, dżentelmena z parasolem, czyniącego czary przy pomocy swego melonika, od ponad dziesięciu lat jest dobrze znana dzieciom wielu krajów. Jej twórcą jest pisarz i scenarzysta Ota Hofman. Hofman wniósł do czeskiej literatury i filmu dziecięcego element - jak określają krytycy - "współczesnej fantastyki". W jego nowoczesnych bajkach ożywione stare tramwaje i gałgankowe psy istnieją w pogodnej symbiozie z rakietami, samolotami i innymi "cudami" dzisiejszej techniki. Wychodząc z realnej, codziennej sytuacji, Hofman tworzy świat rzeczy niezwykłych i cudownych. Taka postacią jest też pan Tau, magik, który nie wypowiadając ani jednego słowa prowadzi dzieci w krainę marzeń i fantazji. W filmie "Pan Tau w obłokach" zobaczymy bohatera kpiącego sobie z praw aerodynamiki podróżującego na skrzydle samolotu..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6.Nie oglądaj się, za nami idzie koń-CSRS reż.Jiri Hanibal
reż.dubb.Czesław Staszewski

.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Tytułowy koń jest drugą nagroda na loterii fantowej, która przypada niespodziewanie uczniom-bliźniakom, marzącym o wygraniu gokarta. Nieoczekiwane pojawienie się zwierzęcia w miejskiej scenerii, na ulicach Pragi, powoduje wiele zabawnych sytuacji..."[FSP]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.Porwać cesarza-Węg. reż.Tamas Renyi
reż.dubb.Izabela Falewicz

-Jerzy Rogowski; Maciej Maciejewski; Krzysztof Machowski; Leopold Matuszczak; ...
....................................................Obrazek

"...W swoim ostatnim filmie, reżyser zmarł w rok po nakręceniu tego filmu, Renyi odszedł od tematyki współczesnej i zrealizował swój pierwszy film przygodowy z ambicjami historycznymi. Sięgnął do mało znanego epizodu z historii Węgier. Po stłumieniu zrywu narodowowyzwoleńczego 1848-49, na Węgrzech rozszalał się straszliwy terror austriacki; represje dotknęły nie tylko przywódców powstania, ale także wielu oficerów i żołnierzy wojsk powstańczych. Mimo to znaczna część narodu żywiła nadzieje na powrót przywódcy rewolucji Lajosa Kossutha z emigracji i dalszą walkę o odzyskanie niepodległości. W tej sytuacji zaczęły się tworzyć pierwsze organizacje spiskowe. "Porwać cesarza ..." jest opowieścią o dziejach jednej z nich...."[FSP]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8.Przygody barona Munchhausena-Francja reż.Jean Image
reż.dubb.Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

-Piotr Fronczewski; Kazimierz Brusikiewicz; Michał Bajor; Czesław Mroczek; Czesław Lasota; Krzysztof Kołbasiuk; Jacek Czyż; Andrzej Gawroński; Wiesław Drzewicz; Tadeusz Włudarski; Krystian Tomczak; Alina Bukowska; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Niezwykle barwna postać barona Karla Friedricha Hieronymusa Munchhausena (1720-1797), oficera kawalerii, walczącego w armii rosyjskiej przeciwko Turkom w 1740 roku, inspirowała nie tylko pisarzy i poetów, ale także rysowników i reżyserów filmowych.
Popularność tego bohatera datuje się od chwili, gdy znakomity poeta niemiecki Gottfried August Burger (XVIII w.) zwrócił uwagę na wydawane anonimowo i krążące po Niemczech opowiadania Munchhausena. Opracował je na nowo, upiększył, poszerzył o wątki popularnych w tym czasie legend i opowieści zrodzonych z bogatej fantazji ludu i wydał drukiem w 1786 roku.
Francuski reżyser Jean Image - jako pierwszy - podjął się realizacji pełnometrażowego filmu rysunkowego o przygodach Munchhausena.
Tworzywo literackie zostało poddane specjalnej selekcji, polegającej na przystosowaniu materiału do potrzeb filmu animowanego oraz możliwości percepcji młodego widza..."[FSP]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9.Dziewczynka i koń-NRD reż.Egon Schlegel
reż.dubb.Izabela Falewicz

-Iza Wołowska; Jan Kulczycki; Hanna Giza; Jadwiga Kuryluk; Stanisław Gawlik; Jerzy Bielenia; ...
........................Obrazek
........Obrazek.Obrazek
"Kilkuletnia bohaterka, niezwykle przywiązana do starej, oślepionej już klaczy, poświęca jej cały swój wolny czas. Gdy na świat przyjdzie niespodziewanie źrebak, dziewczynka stanie przed dramatyczna koniecznością wyboru między nim a klaczą - w gospodarstwie może pozostać tylko jeden koń. Mimo obietnic danych córce ojciec zmuszony jest sprzedać konia do stadniny.
Na znak protestu Irka ucieka nocą z końmi do lasu. Nazajutrz jednak mały ogier zostaje umieszczony w stadninie, ale reaguje nadal na zawołania dziewczynki..."[FSP]


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.Przygody Ali Baby i 40 rozbójników -ZSRR reż.Fatif Faizijew i Oumesh Mehra
reż. dubb. Ryszard Sobolewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: Henryka Gniewkowska
kierownictwo produkcji: Bożena Dębowska

-Ali Baba - Dharmendra - Stanisław Kwaśniak;
Mardżina - Hema Malini - Hanna Molenda-Woźniak;
Abu Hasan, władca Gulabadu - herszt rozbójników - Rołan Bykow - Janusz Kubicki;
Jusuf, ojciec Ali Baby - Zakir Muchamiedżanow - Kazimierz Iwiński;
Kasim, brat Ali Baby - Jakub Achmiedow - Jan Peszek;
Zamira, matka Ali Baby - Sofiko Cziaureli - Zofia Tomaszewska; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

"Najnowsza wersja przygód sprytnego młodzieńca, który okpił bandę czterdziestu rozbójników zagrażającą spokojnej egzystencji jego rodzinnego miasta, czym zdobywa sobie wdzięczność i szacunek współobywateli i miłość hinduskiej księżniczki, powstała we współpracy filmowców radzieckich i hinduskich. Reżyser Łatif Faizijew oraz Oumes Mehra wydobyli humanistyczne przesłanie baśni, ukazując odwieczną walkę dobra ze złem..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.Mężczyźni nie płaczą (Chlapi přece nepláčou) - CSRS reż. Josef Pinkava
reż.dubb.Henryka Biedrzycka
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Łukasik
kierownictwo produkcji: Tadeusz Simiński

-Justyna Raubo; Andrzej Żółkiewski; Dorota Kawęcka; Barbara Drapińska; Janusz Paluszkiewicz; ...
........................................Obrazek

"Doświadczony reżyser filmów dla dzieci Josef Pinkava przed dziesięciu laty zrealizował film "Kapitan Korda" poświęcony problemowi dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, spragnionych miłości i ciepła rodzinnego domu. "Kapitana..." inspirowała twórczość pisarki Marie Kubatovej, podobnie jak i film "Mężczyźni nie płaczą", będący jakby dalszym ciągiem opowieści o chłopcu z domu dziecka Pepiku, adoptowanym przez bezdzietne małżeństwo. W tym filmie chłopiec przezywa kryzys związany ze spodziewanym przyjściem na świat własnego dziecka jego przybranych rodziców. Reżyser z głębokim zrozumieniem przedstawił świat przeżyć małego bohatera, nie umiejącego sobie poradzić z przerastającym go problemem lęku o utratę rodzicielskiej miłości..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.Karkonosz i narciarze-CSRS reż.Vera Plivova-Simkova
reż. dubb. Maria Piotrowska
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier.prod: Jan Szatkowski

- Marcin Buliński; Tomek Jarosiński; Sławomir Assendi; Justyna Raubo; Marek Robaczewski; Andrzej Wiśniewski; Zbigniew Kryński; Włodzimierz Nowakowski; Krystian Tomczak; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek


"Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku w czeskich Karkonoszach, niemało jest tu elementów ludowej klechdy i charakterystycznego dla niej nastroju. W lirycznej, poetyckiej formie nawiązującej do góralskich legend film opowiada o dwóch wiejskich chłopcach i ich dorosłym przyjacielu - przemytniku, który uciekając przed strażnikami przemierza górskie stoki na nieznanych tu jeszcze nartach. Przemytnik, dostarczający żywność z zasobnego Śląska do ich ubogiej wioski, staje się w bogatej fantazji dziecięcej uosobieniem ducha gór Karkonosza. Film jest jednocześnie opowieścią o początkach narciarstwa w Karkonoszach - w scenie kulminacyjnej, obchodach z okazji zbliżającej się wiosny, pokazane są zawody narciarskie..."[FSP]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.Życie jest piękne-Wł-ZSRR reż.Grigorij Czuchraj
reż. dubb. Henryka Biedrzycka

-Wiktor Zborowski; Gabriela Kownacka; Joahim Lamża; Andrzej Żółkiewski; Leopold Matuszczak; Marek Robaczewski; ...
............................................................Obrazek

"...Bliżej nieokreślony z nazwy kraj rządzony przez faszystowska dyktaturę. Kierowca taksówki Antonio jest mimo to człowiekiem szczęśliwym, żyjącym z dala od zgiełku wielkiej polityki i otaczającej go ponurej rzeczywistości.
Każdego dnia Antonio przyjeżdża do kawiarni na placu San Lorenzo, by wypić filiżankę kawy i pogawędzić z miłą i ładna kelnerką Marią, siostrzenica właściciela kawiarni. Rodzi się miłość.
Pewnego dnia wuj Marii prosi Antonia, aby odwiózł na lotnisko jednego z mężczyzn przebywających w kawiarni. Następnego dnia Antonio zostaje wezwany na posterunek miejscowej policji politycznej. Spokojnie i zgodnie z prawdą odpowiada na zadawane pytania dotyczące tego kursu. Antonio nie zdaje sobie sprawy, że kawiarnia jest punktem kontaktowym antyfaszystowskiej organizacji. Zostaje zwolniony, lecz jest dyskretnie śledzony przez policję..."[FSP]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14.Tajemniczy starzec-ZSRR reż.Leonid Makaryczew
reż.dubb.Grzegorz Sielski
dialogi: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier.prod: Edward Kupsz

- Paweł Woźniak; Paweł Cłapak; Piotr Głoskowski; Małgorzata Chałat; Jerzy Korsztyn; Andrzej May; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
"Rzecz dzieje się w latach dwudziestych w małym prowincjonalnym miasteczku, gdzie zamierza się otworzyć muzeum. Ozdobą kolekcji jest obraz ze szkoły holenderskiej (ponoć sam Rembrandt!). Niestety, tuz przed otwarciem ekspozycji płótno zostaje skradzione. Na pomoc dorosłym ruszają mali detektywi - trzej chłopcy, którzy zabierają się do dzieła z precyzją samego Sherlocka Holmesa. Znajdą obraz? Znajdą! A jeszcze do tego przeżyją wspaniałą przygodę. Wartka akcja, stopniowanie napięcia, brak natrętnej dydaktyki - realizatorzy zdają sobie sprawę, że dla młodego widza należy tworzyć tak samo, jak dla dorosłego, tylko znacznie lepiej..."[FSP]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15.Zwierciadło wielkiego Magusa-NRD reż.Dieter Scharfenberg
reż.dubb.Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier.prod: Edward Kupsz

- Janusz Kubicki; Leszek Benke; Hanna Biełuszko; ...
.Obrazek.Obrazek.Obrazek
.Obrazek.Obrazek.Obrazek

"...Akcja tej bajkowej opowieści została umiejscowiona w Wysokich Tatrach. Eliasowi, młodemu pasterzowi pilnującemu na górskich halach swego stada, tajemniczy jeździec uprowadza trzy owce. Wkrótce pasterza mijają inni jeźdźcy wiozący Hannę, dziewczynę z wioski. Została ona siłą uprowadzona ze swojego domu, a próbującego się temu przeciwstawić ojca pobito.
Elias postanawia uwolnić dziewczynę - wyrusza w góry na jej poszukiwanie. Jego wędrówkę obserwuje w magicznym zwierciadle Wielki Magus, sprawca porwania Hanny..."[FSP]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez A.K. » 30 sty 2013, o 19:54

A.K.
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 383
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 22:25

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 11:40

Lata 80-te, nadchodzi kryzys ekonomiczny, coraz mniej filmów kinowych opracowuje się w polskiej wersji językowej. Jeszcze Telewizja zleca większą ilość filmów do dubbingu, ale za progiem grudzień 1981 roku i stan wojenny.
Dzięki uprzejmości pani Moniki Zalewskiej, córki reżyser - Marii Piotrowskiej, otrzymałem niezwykły dar - kompletne listy zleceń (zamówień) Studia Opracowań Filmowych w Warszawie i Łodzi z lat 1981 - 1997, wraz z ekipami technicznymi. Są to zeszyty skrupulatnie prowadzone przez sekretarkę kierownika produkcji, panią Ewę Chobę. Mamy więc unikalną możność prześledzić kto co robił i jakie filmy wtedy się dubbingowało.
Poniżej przedstawiam kompletną listę filmów z roku 1981.

____________________________________________________________________________________________________
Jak to czytać:
1 - liczba porządkowa -( nadana przez Z.Dolnego, jeśli kolejno po sobie następowały odcinki danego serialu, wpisywałem je pod kolejnym nr. porządkowym, czyli np. w dziale "filmy z lektorem dla TV" w oryginale jest 374 pozycje zleceń - u mnie jest ich 259.
2 - Tytuł polski i tytuł oryginalny
3 - Kraj produkcji
4 - Studio dubbingowe - Warszawa lub Łódź
5 - Data wykonania wersji polskiej/ data zamówienia
6 - Zleceniodawca (Zjednoczenie Rozpowszechniania Filmów/rodzaj filmu - oświatowy, popularnonaukowy itp)/ data rozpowszechniania - emisji
7 - Liczba aktów
8 - otrzymana kopia filmowa (czarno-biała lub kolor; szerokości 35mm lub 16mm)
9 - Ocena artystyczna (tłustym drukiem) z dnia ...( I - ocena najwyższa)
10 - łamane przez: ocenę ekonomiczna (tłustym drukiem) z dnia...
11. Skład grupy produkcyjnej (zawsze ta sama kolejność: reżyser, redaktor, operator dźwięku, montażysta, kierownik produkcji).
____________________________________________________________________________________________________
Rok 1981.
FILMY FABULARNE I KRÓTKOMETRAŻOWE
Zamówione na potrzeby Kinematografii
_________________________________________________________________________________
1. Mężczyźni nie płaczą (Chlapi prece Naplacou) CSRS Warszawa
13.01.81 – 22.12.80 ZRF (fabularny) 30.03.81 10 aktów kol/35 I-26.03.81/I-12.05.81
reż. Henryka Biedrzycka
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk : Stanisław Uszyński
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Tadeusz Simiński
_________________________________________________________________________________________________
2. Przygody Ali Baby i czterdziestu rozbójników (Prikluczenija Ali Baby i soroka razbojników) ZSRR cz.1 i 2 Łódź
2.01.81 – 13.12.80 ZRF (fab.) 14 aktów kol/35 II-10.03.81/I-18.05.81
reżyseria: Ryszard Sobolewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk : Grzegorz Sielski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dębowska
________________________________________________________________________________________________
3. Straszna historia (Strasznaja istoria) ZSRR ZRF (oświatowy) Łódź
26.01.81 – 14.10.80 1 akt kol/35 I-24.03.81/II-28.12.81
reż.: Ryszard Sobolewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod: Edward Kupsz
________________________________________________________________________________________________
4. Krach Operacji „Terror” Polska-ZSRR ZP (fabularny) Warszawa
5.03.81 – 18.02.81 14 aktów kol/35 przyjęty-/I-7.09.81
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Albrecht; Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Urszula Sierosławska
kier.prod: Tadeusz Simiński
__________________________________________________________________________________________________
5. O trąbce i ptaszku (Pro dudoczku i pticzku) ZSRR Warszawa
cz. I - „Nieznośna kaczuszka”
cz. II - „Uwaga ptaszek”

2.01.81 – 8.02.79 ZRF (oświatowy) 1 akt kol/35 II-24.03.81/II-12.05.81
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Z. Stawecki
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier.prod: Tadeusz Simiński
____________________________________________________________________________________________________
6. Karkonosz i narciarze (Krakonos a łyżnici) CSRR Warszawa ZRF (fabularny)
11.03.81 – 9.03.81 8 aktów kol/35 II-1.06.81/I-25.06.81
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier.prod: Jan Szatkowski
___________________________________________________________________________________________________
7. Tajemniczy starzec (Tainstwiennyj starik) ZSRR Łódź ZRF (fabularny)
6.04.81 – 24.03.81 8 aktów kol/35 I-23.06.81/I-17.07.81
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier.prod: Edward Kupsz
___________________________________________________________________________________________________
8. Chytra wrona (Chtraja worona) ZSRR Łódź ZRF (oświatowy)
30.04.81 – 27.03.81 1 akt kol/35 I-22.06.81/II-28.12.81
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier.prod: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
9. Sąsiedzkie waśnie (Blizkije sosiedi) ZSRR Łódź ZRF (oświatowy)
7.05.81 – 27.03.81 1 akt kol/35 I-29.06.81/II-5.11.81
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: E. Kupiska
kier.prod: Edward Kupsz
___________________________________________________________________________________________________
10. Zagadka formuły – sport + sztuka (Zagadka formuły – sport – iskusstwo) ZSRR
Warszawa ZRF (oświatowy)
12.05.81 – 5.11.80 2 akty kol/35 II-29.09.81/II-9.11.81
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Danuta Sierant
kier.prod: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
11. Życie jest piękne (Żizń prekrasnaja) ZSRR Warszawa ZRF (fabularny)
15.05.81 – 8.05.81 10 aktów kol/35 I-10.07.81/I-14.09.81
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier.prod: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
12. Lis i kurczak (Istoria odnoj Strannoj Drużby) ZSRR Łódź ZRF (oświatowy)
9.05.81 – 27.03.81 1 akt kol/35 I-22.06.81/II-28.12.81
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier.prod: Bożena Dębowska
___________________________________________________________________________________________________
13. Zając bokserem (Nu pogodi nr.13) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
11.05.81 – 27.03.81 1 akt kol/35 I-22.06.81/I-28.12.81
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
14. Sympatyczny kotek Hau (Kotienok po imieni Gaw) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
14.05.81 – 27.03.81 1 akt kol/35 I-29.06.81/I-28.12.81
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier.prod: Bożena Dębowska
___________________________________________________________________________________________________
15. Gimnastyka dla ogona (Zariadka dlia chwosta) ZSRR Warszawa ZRF (ośw)
4.06.81 – 28.05.81 1 akt kol/35 II-26.11.81/
reż.: Iza Falewicz
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier.prod: Andrzej Staśkiel
___________________________________________________________________________________________________
16. Pom-Pom (Pom, Pom mesei a golyokapkodo) Węg. Warszawa ZRF (ośw)
4.06.81 – 28.05.81 1 akt kol/35 I-29.09.81/II-21.10.81
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier.prod: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
17. Zwierciadło wielkiego Magusa (Der spiegel des grossen Magus) NRD Łódź ZRF (fabularny)
1.08.81 – 23.06.81 8 aktów kol/35 II-19.09.81/II-2.11.81
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier.prod: Edward Kupsz
__________________________________________________________________________________________________
18. Wakacje dla psa (Prazdniny pro psa) CSRS Warszawa ZRF(fabularny)
12.08.81 – 10.08.81 9 aktów kol/35 I-28.09.81/I-16.10.81
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Danuta Sierant
montaż: Krzysztof Łapiński
kier.prod: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
19. Dziewczynka i niedźwiedź (Diewoczka i miedwied) ZSRR Warszawa ZRF (ośw)
29.09.81 – 19.09.81 1 akt kol/35 I-26.11.81/IV-9.11.81
reż.: Iza Falewicz
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.: Tadeusz Szatkowski
___________________________________________________________________________________________________
20. Za krzakiem tarniny (Za trnkovym kerem) CSRS Warszawa ZRF (fab)
5.10.81 – 30.11.81 8 aktów kol/35 I-19.11.81/I-30.12.81
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Krzysztof Łapiński – Anna Szatkowska
montaż: Urszula Sierosławska
kier.prod.: Tadeusz Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
21. Teheran 43 (Tegeran 43 cz.I i II) ZSRR Warszawa ZRF (fab)
4.11.81 – 27.10.81 16 aktów kol/35 I-12.02.82/I-19.03.82
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier.prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
22. Deszczowa pani (Die Regentrude) NRD Łódź ZRF (fab)
3.11.81 – 13.10.81 8 aktów kol/35 I-4.01.82/I-26.01.82
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
23. Piękne dzieciństwo ( W odno preiekrasnoje dietstwo) ZSRR Warszawa ZRF (fab)
23.11.81 – 3.11.81 7 aktów kol/35 I-16.03.82/I-28.04.82
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier.prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
24. Bajka opowiedziana nocą (Skaska rasskazannaja nocziu) ZSRR Łódź ZRF (fab)
9.11.81 – 3.11.81 8 aktów kol/35 I-19.01.82/I-23.02.82
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: E. Kupiska
kier.prod.: Bożena Dębowska
_________________________________________________________________________________________________
25. Czarna kura (Czornaja kurica ili podziemnyje żytieli) ZSRR Łódź ZRF (fab)
12.11.81 – 17.10.81 7 aktów kol/35 I-22.01.82/I-11.03.82
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Edward Kupsz
__________________________________________________________________________________________________
26. Syn gór (Fiul muntilor) Rumuński Warszawa ZRF (fab)
17.12.81 – 3.12.81 8 aktów kol/35 II-26.02.82/I-21.04.82
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant (Łukasik)
kier.prod.: Jan Szatkowski
___________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________
DOKUMENTY I KRÓTKI METRAŻ (ZRF)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Sokolnicy (Bierkutczi) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
23.01.81 – 20.08.80 2 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Teresa Ozga
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
2. Przyroda północnej Syberii (Czutkaja priroda siewiera) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
24.01.81 – 14.10.80
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
3. Eroica (Eroica) Węgierski Łódź ZRF (ośw)
28.01.81 – 14.10.80 1 akt
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
4. Jeżyk, niedźwiadek i gwiazdy (Jesli padajut zwiezdy) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
5.02.81 – 10.12.80 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Teresa Ozga
kier.prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
5. Manifest komunistyczny (Manifest żivota) CSRS Łódź ZRF (ośw)
9.02.81 – 10.12.80 2 akty
reż.: Ryszard Sobolewski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Teresa Ozga
kier.prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
6. Syberia kraina przyszłości (Takaja zemlja) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
9.02.81 -14.10.80 2 akty
reż.: Ryszard Sobolewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: H. Bubel
kier.prod.:
____________________________________________________________________________________________________
7. Sprawiedliwy władca gór – Karkonosz (Krakonos a kukacky) CSRS Łódź ZRF (ośw)
16.02.81 – 9.12.80 2 akty
reż.: Ryszard Sobolewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: H. Bubel
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
8. Kompleks pałacowy w Mogosaare (Arta Mediavala Romanesca Pawatul Brancovenesc de la Mogosoala) Rumuński Łódź ZRF (ośw)
5.03.81 – 2.10.80 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: M. Zabłotna
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Teresa Ozga
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
9. Jak Karkonosz ukarał złą żonę (Krakonos a zkroceni zle żeny) CSRS Warszawa ZRF (fab)
11.03.81 – 9.03.81 2 akty
reż.: Zofia Dybowska Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
10. Wielkie bitwy historii – Bitwa pod Grunwaldem (Les Grandes Batailles du Passe) Franc. Warszawa ZRF (pop.nauk.ośw)
8.04.81 – 6.03.81 6 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
11. Szakal (Szakal) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
15.05.81 – 26.03.81 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: E. Matulewicz
montaż: Teresa Ozga
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
12. O Marysi i wilczym zamku (O Marysce a vlacim hradku) CSRS Łódź ZRF (ośw)
15.05.81 – 26.03.81 2 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
13. Mistrz i kibice (Tałant i pokłonniki) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
14.05.81 – 1.04.81 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Tadeusz Dobrzyński
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
14. Razem z żołnierzem (Riadom s sołdatom) ZSRR Warszawa ZRF (ośw)
19.05.81 – 16.03.81 6 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Kasperska (?)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
15. Tajemnice Teatru Lalek (Polski) Warszawa MSZ
15.05.81 – 9.09.80 2 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier.prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
16. 1. Jak powstaje samolot
2. Mieszkańcy starego stawu
3. Tajemniczy świat bajek
(Zwiezdoczka nr.28) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
27.05.81 – 2.04.81 6 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier.prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
17. Cracovia Semper in Altum (Polski/Interpress) Warszawa Interpress
27.05.81 – 17.03.81 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier.prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
18. Jenisej, człowiek, przyroda, cywilizacja (Czerez bolszoj porog) ZSRR Warszawa ZRF (ośw)
4.06.81 – 28.05.81 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst:
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier.prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
19. Współdziałanie z przyrodą (W soawtorstwie s prirodoj) ZSRR Łódź ZRF (ośw)
14.08.81 – 27.03.81 2 akty
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elzbieta Matulewicz
montaż: Celler
kier.prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
20. Karakurt – jadowity pająk (Karakurt) ZSRR Warszawa ZRF (ośw)
29.09.81 – 19.09.81 1 akt
reż.: Iza Falewicz
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.:
____________________________________________________________________________________________________
21. Opowieść o cudownym doktorze (Skazka o cziudesnom doktorie) ZSRR
Warszawa ZRF (ośw)
29.09.81 – 19.09.81 1 akt
reż.: Iza Falewicz
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier.prod.:
____________________________________________________________________________________________________
22. /23/24/25/26 Trwała tradycja – Muzyka w Polsce (USA) Warszawa Mrs.Paul’s
Trwała Tradycja – Taniec w Polsce (USA)
Trwała Tradycja – Sztuka w Polsce (USA)
Trwała Tradycja – Film w Polsce (USA)
Trwała Tradycja – Teatr w Polsce (USA)
20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier.prod.: Adam Wieluński
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

FILMY NA ZAGRANICĘ
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. /2 Statyczne i dynamiczne kształtowanie leja protezy (Pol) Warszawa PZWL
wersja niemiecka/ w. angielska 9.01.81 – 7.01.81 po 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier.prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
3. Międzynarodowy Dzień Dziecka (Pol) Warszawa COFD
w. angielska 26.02.81 – 6.02.81 1 akt
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
4. Pokolenie społecznego awansu (Pol) Warszawa COFD
w. angielska 26.02.81 – 6.02.81 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
5. Jak kochać dziecko (Pol) Warszawa COFD
w. angielska 26.02.81 – 6.02.81 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
6. /7 Monsieur Jury (Pol/Interpress) Warszawa MSZ
w. angielska / w. niemiecka 9.03.81 – 21.11.80 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk:
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
8. Spółdzielczość rolnicza (Pol/WF Czołówka) Warszawa CZSR
w. angielska 17.03.81 – 17.02.81 4 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk:
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
9. Gadające głowy (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 25.03.81 – 10.03.81 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Ewa Kępińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
10. Robotnice (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 28.03.81 – 19.03.81 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Ewa Kępińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
11. Z punktu widzenia nocnego portiera (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 7.04.81 – 26.03.81 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
12. Mikrofon dla wszystkich (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 19.04.81 – 6.04.81 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
13. Murarz (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 8.04.81 – 6.04.81 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
14. Wół (Pol/FP) Warszawa FP
w. angielska 8.04.81 – 6.04.81 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
15./19. Wisła (Pol/Interpress) Warszawa MSZ
w. angielska; rosyjska; francuska; hiszpańska 15.04.81 – 5.12.80 po 3 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
20./24. Cracovia semper in altum (Pol/Interpress) Warszawa MSZ
w. angielska; francuska, hiszpańska; rosyjska; niemiecka 15.04.81 – 17.03.81 po 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
25. Amator trampów (Pol/PŻM) Warszawa PŻM
w. angielska 29.04.81 – 25.03.81 3 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
26./28. Dla twojego zdrowia (Pol/Interpress) Warszawa Interpress
w. angielska; niemiecka; francuska 12.05.81 – 2.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
29./31. Bądź naszym gościem (Pol/Interpress) Warszawa Interpress
w. angielska; niemiecka; francuska 12.05.81 – 2.04.81 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
32./34. Mera Automatyzuje (Pol/WFO) Warszawa PHZ Metronex
w. angielska; niemiecka; rosyjska 12.05.81 -25.02.81 po 2 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
35/37 Systemy komputerowe (Pol/WFO) Warszawa PHZ Metronex
w. angielska; niemiecka; rosyjska 12.05.81 – 25.02.81 po 2 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
38/41 Pozdrowienia z Polski (Pol/WFD) Warszawa PHZ Metronex
w. francuska; niemiecka; szwedzka; hiszpańska 19.05.81 – 6.03.81 po 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
42/46 Zagłada (Pol/WFD) Warszawa MSZ
w. rosyjska; niemiecka; angielska; francuska; hiszpańska 25.05.81 – 13.04.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
47. Po czterdziestu latach (Pol/Interpress) Warszawa Interpress
w. angielska 16.06.81 – 23.04.81 3 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Jan Moes
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
48/51 Polskie statki rybackie (Pol/WFD) Warszawa AGPOL
w. angielska; rosyjska; hiszpańska; francuska 6.07.81 – 27.05.81 po 2 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
52/54 Jeden dzień na Węgrzech (Pol/WFD) Warszawa BUDIMEX
w. niemiecka; angielska; francuska 6.07.81 – 27.02.81 po 2 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
55/59 Między wiosna i jesienią (Pol/Interpress) Warszawa MSZ
w. angielska; rosyjska; niemiecka; francuska; hiszpańska 21.08.81 – 9.04.81 po 4 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
60/62 Fabryki sody (Pol/WFD) Warszawa Polimex-Cekop
w. hiszpańska; angielska; arabska 31.08.81 – 24.08.81 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
63/66 Skarby Jasnogórskie (Pol/Interpress) Warszawa MSZ
w. angielska; francuska; hiszpańska; niemiecka 21.09.81 – 29.05.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
67/69 Polfish (Pol/WFO) Warszawa AGPOL
w. angielska; francuska; hiszpańska 21.09.81 – 16.07.81 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski / Błocki (hiszp.)
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
70/74 Stocznia Ustka (Pol/WFO) Warszawa AGPOL
w. angielska; rosyjska; francuska; hiszpańska; niemiecka 21.09.81 – 16.07.81 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski/ Roman Błocki (hiszp.; niem.)
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
75/79 Pałac w Otwocku Wielkim (Pol/ WF Czołówka) Warszawa MSZ Prac. Kons. Zab.
w. rosyjska; angielska; francuska; niemiecka; hiszpańska 29.08.81 – 4.03.81 po 2 akty
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
80/83 Polskie statki rybackie średniego zasięgu (Pol/WFO) Warszawa AGPOL
w. angielska; rosyjska; francuska; hiszpańska 1.10.81 – 16.07.81 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Jan Moes
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
84/86 Trwała tradycja – Muzyka w Polsce (USA) Warszawa Mrs. Paul’s
w. francuska; niemiecka; hiszpańska 20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
87/89 Trwała tradycja – Taniec w Polsce (USA) Warszawa Mrs. Paul’s
w. francuska; niemiecka; hiszpańska 20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
90/92 Trwała tradycja – Sztuka w Polsce (USA) Warszawa Mrs. Paul’s
w. francuska; niemiecka; hiszpańska 20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
93/95 Trwała tradycja – Film w Polsce (USA) Warszawa Mrs. Paul’s
w. francuska; niemiecka; hiszpańska 20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
96/98 Trwała tradycja – Teatr w Polsce (USA) Warszawa Mrs. Paul’s
w. francuska; niemiecka; hiszpańska 20.11.81 – 23.10.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
99. Zaburzenia narządu życia (Pol/ PZWL) Warszawa PZWL
w. angielska 27.11.81 – 23.11.81 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
CDN
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 12:38

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
TELEWIZJA POLSKA
DUBBING
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Między nami jaskiniowcami - Polisa ubezpieczeniowa (The Flintstones ep.74 – Dial „S” for suspicion) (USA) Warszawa TV
8.05.80 – 14.01.81 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
2. Między nami jaskiniowcami - Fred fotograf znakomity (Flashgun Freddie) ep.75
Warszawa TVP
8.05.80 – 14.01.81 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
3. Miedzy nami jaskiniowcami – Włamywacz-podrywacz (The kissing burglar) ep. 76
Warszawa TVP
8.05.80 – 14.01.81 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
4. Dwa pociągi na dobę (Naponta ket vonat) Węg. Warszawa TVP
12.01.81 – 15.01.81 7 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
5. seria: „Pokój do wynajecia” – Miłość od pierwszego wejrzenia (Ein zimmer mit ausbwick cz.III – Liebe un spiel) NRD Łódź TVP
19.09.80 – 15.01.81 5 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
6. Pokój do wynajęcia – Dobre chęci to za mało – cz.4 (In bester Absicht) NRD Łódź TVP
19.09.80 – 23.01.81 5 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Anatol Łapuchowski
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
7. Pokój do wynajęcia – Nowy wujek – cz. 5 (Mein kumpel Heinrich) NRD Łódź TVP
19.09.80 – 1.04.81 5 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
8. Pokój do wynajęcia – Podróż do Polski – cz.6 (Die Reise nach Polen) NRD Łódź TVP
19.09.80 – 1.04.81 4 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
9. Pokój do wynajęcia – List z obrazkami - cz. 7 (Der Bilderbrief) NRD Łódź TVP
19.09.80 – 1.04.81 5 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
10. Zegar słoneczny (A Napora) Węg. Warszawa TVP
14.08.80 – 19.01.81 1 akt
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
11. Kalaf i Turandot (Kalaf es Turandot Tortenete) Węg. Warszawa TVP
14.08.80 – 21.01.81 7 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
12. Korowód książąt serial „Offenbach” – cz. 4 (Le Passage des Princes) Francja Warszawa
23.07.80 – 23.01.81 5 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Dorota Bochenek
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
13. Ligabue cz. 1 ( La Vita di Ligabue) Włoski Warszawa TVP
17.10.80 – 28.01.81 6 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Danuta Sierant
montaż: Roman Błocki
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
14. Dwoje na huśtawce (Two for the seesaw) USA Warszawa TVP
23.06.80 – 29.01.81 13 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
15. serial „Telefon 110” – Najkrótszy rejs (Polizeiruf 110 – Die Letzte Fahrt) NRD Łódź TVP
21.01.81 – 3.02.81 8 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: K. Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
16. serial „Z życia wzięte” (Bakalari) CSRS – 1 – Zamek błyskawiczny Łódź TVP
2. Ślub o północy
3. Goździk

11.12.80 – 2.02.81 7 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
17. Nasze miasto (Our Town) USA Warszawa TVP
25.11.80 – 14.02.81 10 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Tadeusz Simiński
____________________________________________________________________________________________________
18. seria „Zaczarowany kolorowy świat” – odc. 1 (Zastrety Farebny Svet) CSRS Łódź TVP
11.12.80 – 22.01.81 7 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
19. Zaczarowany kolorowy świat – odc. 2 CSRS Łódź TVP
11.12.80 – 31.01.81 7 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
20/24 serial „Doctor Snuggles” – Okropne skutki czarów czarownicy jakich mało – epizod 8;
odcinki 1-5 (The Fearful Miscast Spell of Winnie the Witch) Ang. Warszawa TVP
3.04.81 – 26.01.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
25/29 „Doktor Snuggles” - W poszukiwaniu leku dla Dionizego - epizod 9 odcinki 1-5
(The extraordinary of dolema of dennis the badger) Ang. Warszawa TV
26.01.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
30/34 „Doktor Snuggles” – Kuferek z pandorium z planety Pandory - epizod 10 odcinki 1-5
(The Wondrous Powers of the Magic Casket) Ang. Warszawa TV
26.01.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
35/39 „Doktor Snuggles” – Przybysze z nieznanej planety - epizod 11 odcinki 1-5
(The Turn of Events with the Unwelcome Invaders) Ang. Warszawa TV
26.01.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
40/44 „Doktor Snuggles” – Zadziwiające przypadki Doktora Milka - epizod 12 odcinki 1-5
(The Great Disappearing Mystery) Ang. Warszawa TV
26.01.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
45. Całe dni na drzewach (Des Journees entieres dans les arbres) Franc. Warszawa TV
2.02.81 – 9.02.81 9 aktów
26.01.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
46. Pszczółka Maja – Walka o mszyce – epizod 40 (Die Biene Maja – Der Kamf um die Blattlause) RFN Warszawa TV
10.02.81 – 19.05.81 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
47. Pszczółka Maja – Dwie mamy - epizod 41 ( Wie die flifge gefoppt wird) RFN
Warszawa TV 10.02.81 – 19.05.81 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
48. serial „Bob i Bobek – króliki z cylindra” (Bob + Bobek, krawici z klobouku) CSRS
odcinek II – Ogrodnicy (Na zahrade)
odcinek III – Wielki wyścig (S kolobezkou)
odcinek IV – Stolarze (Truchlari)
odcinek V – Na stacji benzynowej (U pumpy)
odcinek VI – Na wrotkach (Na bryslich)
odcinek VII – Na budowie (Na starbe)
Warszawa TV 14.02.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Iza Falewicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
49./ 50. Ligabue (La vita di Ligabue) cz.II, cz. III Włoski Warszawa TV
17.10.80 – 20.02.81 po 7 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Danuta Sierant (2); A. Szatkowska (3)
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
51. serial „Ciężkie czasy” (Hard Times) Ang. Warszawa TV
odcinek I – The Definition of a Horse
odcinek II – The Hands
odcinek III – Fire Breaks Out
odcinek IV – Starlight

19.02.80 – 24.02.81 po 5 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Szatkowska (1; 2), Urszula Sierosławska (3; 4)
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
52. Kasztanka (Kastanka) CSRS Warszawa TV
25.02.81 – 4.03.81 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
53. serial „Doktor Snuggles” epizod 13 odcinek 1-5 Ang. Warszawa TV
21.02.81 – 3.04.81 po 1 akcie
reż.: Maria Olejniczak
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
54. Tik tak (Tik Tak) CSRS Warszawa TV
25.02.81 – 4.03.81 1 akt
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
55. seria „Bajki japońskie” (Japanese Old Tales) Jap. Łódź TV
odcinek XXIV – Dar żebraka
odcinek XXV – Siłacz Kintoro

2.08.80 – 24.02.81 po 2 akty
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
56. seria „Pierwsze porywy” (Pierwyje radosti) odcinki 4-7 ZSRR Łódź TV
11.02.81 – 3.03.81 8+7+9+9 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka (4; 5), Elżbieta Marusik (6; 7)
dźwięk: Grzegorz Sielski (4), Anatol Łapuchowski (5), Elżbieta Matulewicz (6;7)
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
57. Zagadka dziecka klęski (Puzzle of a Downfall Child) USA Łódź TV
2.07.80 – 9.03.81 12 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dąbrowska
____________________________________________________________________________________________________
58. seria „Przygody Sindbada” (Sindbad der seefahrer) Japoński Łódź TV
odcinek 27 – Przygoda w podziemnej jaskini (Abentuer mit dem kleinen mammet)
odcinek 28 – Przygoda w legendarnym skarbcu (Abentuer in der geheimnisvollen)
2.03.81 – 19.05.81 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
59. seria „Śladem zaginionych bez wieści” (Po sledam propawszich bez wiesti) Bułg. Łódź TV
część I; II; III; IV 25.03.80 – 26.02.81 7+4+7 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
60. seria „Rodzina Boussardelów” (La Famille Boussardel) Franc. Warszawa TV
odcinek 1 – Pamiętne wrzosy (La Bruyere du cap)
odcinek 2 – Małżeństwo Wiktora (Noces de Bronze)
odcinek 3 – wybrańcy losu (Les enfants gates)
odcinek 4 – Złote kwiaty (Les grilles d’or)
odcinek 5 – Wybrańcy losu (Les temps D’Aimer)
19.07.80 – 18.03.81 10+13+11+10+9 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Uniechowska (I; III; V); Maria Etienne (II; IV)
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Szatkowska (I; III; V); Anna Łukasik (II); Gabriela Turant (IV)
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
61. seria „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 42 – Karaluch pyszałek (Praalhans Kuchen schabe)
odcinek 43 – Maja pomaga termitom (Die Maja den Termiten hilft)
odcinek 44 - (Von der maulwurf sarille die keiher zum freud wollte)
odcinek 45 – (Eier, eier, nichts als eier)
odcinek 46 – Gustaw i Emma (Gustav und Emma)
20.03.81 – 19.05.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz (42; 43; 46); Maria Etienne (44; 45)
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Waldemar Szczepański; Adam Wieluński (46)
____________________________________________________________________________________________________
62. seria „Kotek Hau” (Katienok po imieni Gaw) ZSRR Łódź TV
odcinek 1 – Nieprzyjemność
odcinek 2 – Burza
odcinek 3 – Wspólny obiad

17.03.81 – 19.05.81 3 akty
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
63. seria „Przygody Sindbada” (Sindbad der seefahrer) Jap. Łódź TV
odcinek 29 – Przygoda z tajemniczym kluczem (Abenteuer im unsichtbaren land)
odcinek 30 – Przygoda z zaczarowaną kulą (Abenteuer mit dem grossen blauen)
odcinek 31 – Przygoda w zamku sępów (Abenteuer mit der burg der geier)
odcinek 32 – Przygoda z ptakiem olbrzymem
2.04.81 – 19.05.81 po 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: E. Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Janina Michalska; Henryka Gniewkowska (32)
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
64. seria „Książę Regent” (Prince Regent) Ang. Warszawa TV
odcinek 1 – Oszalały z miłości (Mad for love)
odcinek 2 – Nie ufaj książętom (Put not your trust in princes)
odcinek 3 – Narzeczona z Brunszwiku (The bride from Brunswick)
odcinek 4 – Kłopoty z kobietami (The trouble with a woman)
odcinek 5 – Ojciec i syn (Father and son)
odcinek 6 – Boże chroń króla (God save the king)
odcinek 7 – Mleko i miód (Milk and honey)
odcinek 8 – Porażka i zwycięstwo (Defeat and Victory)
2.02.81 – 11.05.81 po 5 aktów
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Grażyna Dyksińska (1; 4; 5; 8); Krystyna Albrecht (2; 3); Krystyna Subocz(6; 7)
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Urszula Sierosławska (1; 3; 6; 8); Dorota Bochenek (2; 4); Gabriela Turant (5; 7)
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
65. Munchausen w krainie fantazji (Munchausen fantaziaorszagban) Węg. Warszawa TV
11.08.80 – 31.03.81 7 aktów
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
66. seria „Renciści nigdy nie mają czasu” (Reitner Haben Niehals Zeit) NRD Warszawa TV
odcinek – Kłamstwo (Die Luge)
odcinek - Plany matrymonialne (Heiratsplane)
odcinek – Nowy tatuś (Der neue Vater)
odcinek – Plama na honorze (Der Schandfleck)
odcinek – Wycieczka (Der Ausflug)
3.02.81 – 31.03.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
67. seria „Jak ślimak Maciek z krasnoludkiem” (Slimák Maťo a škriatok Klinček ) Warszawa
odcinek 2 – Jak ślimak Maciuś poznał krasnoludka Gożdzika (Ako slimák Maťo našiel Klinčeka)
odcinek 3 – Jak ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem uratowali las (Ako Maťo s Klinčekom zachránili les)
odcinek 4 – Jak ślimak Maciuś i krasnoludek Goździk opalali się (Ako sa Maťo s Klinčekom opaľovali )
odcinek 5 – Jak ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem nie rozpoznali pchły (Ako Maťo s Klinčekom nespoznali blchu)
odcinek 6 – Jak ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem znaleźli skarb (Ako Maťo s Klinčekom našli poklad)
odcinek 7 – Jak ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem opiekowali się jajem (Ako Maťo s Klinčekom vrátili vajíčko)
odcinek 8 – Jak ślimak Maciuś z krasnoludkiem Goździkiem zasadzili szyszkę (Ako Maťo s Klinčekom zasadili šušku)
9.04.81 – 1.06.81 po 1 akcie
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Anna Łukasik
montaż: Alina Hojnacka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
68. Jestem aktorką (Ja – Aktrisa ) ZSRR Łódź TV
6.04.81 – 11.12.80 10 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dąbrowska
____________________________________________________________________________________________________
69. seria „Neron – krwawy poeta” (Nero a veres kolto) Węg. Łódź TV
odcinek I; II; III 8+8+7 aktów 11.12.80 – 6.04.81
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dąbrowska
____________________________________________________________________________________________________
70. seria „Przygody Sindbada” ( Sindbad der Seefahrer) Jap. Łódź TV
odcinek 33 – Przygoda z Panną Gwiezdną
odcinek 34 – Przygoda z żarłoczną rybą
odcinek 35 – Przygoda z koroną

10.04.81 – 19.05.81 po 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz (33; 34), Bożena Dębowska (35)
____________________________________________________________________________________________________
71. seria „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 47 – (Die ameise die nicht mehr mitspielen walte)
odcinek 48 – Kazio leniuch (Kurt schummelt)
odcinek 49 – Konkurs piękności (Der schonheitswettburerb)
odcinek 50 – Przygoda w stawie (Die seefahrt)
odcinek 51 – Maja uwięziona (Gefangen)
0dcinek 52 – (Maja kommt nach hause)
8.04.81 – 19.05.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Jolanta Nowaczewska – Anna Szatkowska (47), Dorota Bochenek (48), Halina
Ryszowiecka (49; 50)
kier. prod.: Adam Wieluński (47-50), Wojciech Rakowski (51-52)
____________________________________________________________________________
72. Zwiezdoczka nr.22 ZSRR Łódź TV
- Z pionierskim pozdrowieniem
- Spróbujcie budować
- Gorąco-zimno
- Chłopiec którego nie boją się ptaki
- Gwiazdy estrady

3.04.81 – 7.04.81 5 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
73. seria „Heloiza i Abelard” (Heloise et Abelard) Franc. Warszawa TV
odcinek 1 – Igraszki serca i umysłu (Le jeu du coeur et de l’esprit)
odcinek 2 – Dramat miłości i rozumu (Le drame de l’amour et de la raison)
8.05.81 – 23.06.81 po 5 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
74. seria „Strzały na granicy” (Gasudarstwiennaja granica) ZSRR Łódź TV
odcinki 1-2 6.04.81 – 27.04.81 po 7 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
75. Mój kochany synku (Az o edesanyje) Węgierski Łódź TV
11.08.80 – 6.05.81 9 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
76. seria „Przygody Sindbada żeglarza” (Sindbad der seefahrer) Jap. Łódź TV
odcinek 37 – Przygoda z koniem z kamienia
odcinek 38 – Przygoda z bojaźliwym sułtanem
odcinek 39 – Przygoda w zamku czarowników
odcinek 40 – Przygoda na wiecu czarowników

18.05.81 – 19.05.81 po 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: K. Kupiska
kier. prod.: Bożena Dębowska (37; 38; 39), Edward Kupsz (40)
____________________________________________________________________________________________________
77. Pantofelki zdarte w tańcu (Die zertanzten schune) NRD Warszawa TV
9.06.81 – 10.06.81 5 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
78. Pan lis na fałszywym tropie (Herr fuchs ist auf falschen spur) NRD Warszawa TV
9.06.81 2 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
79. (Zwiezdoczka nr.24) ZSRR Łódź TV
odcinek – samoloty i samolociki – z historii lotnictwa
odcinek - Kto się kryje? – zwierzęce kryjówki
odcinek – Łyżwy – Jazda figurowa na łyżwach

3.04.81 – 18.05.81 po 1 akcie
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
80. Niebieski kask (Der Blaue Helm) NRD Warszawa TV
12.06.81 – 8.10.81 8 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
81. Przygoda filatelistyczna (Filatelisticka historia) CSRS Warszawa TV
11.12.80 – 19.06.81 8 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
82. Mikoła Szuhaj – zbójnik (Nikola Suhaj Loupeznik cz. I i II) CSRS Łódź TV
2.10.79 – 16.06.81 11 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Marusik
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
83. seria „Przygody Sindbada żeglarza” (Sindbad der seefahrer) Jap. Łódź TV
odcinek 41 – Przygoda z braćmi Milutsun
odcinek 42 – Pożegnanie z Sindbadem

19.05.81 – 5.06.81 po 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
84. seria „Znowu ten Munchhausen” (Tot samyj Mjunchgauzen) ZSRR Warszawa TV
odcinki : 1 i 2 5.01.81 – 25.06.81 8+7 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
85. seria „Józefina i Napoleon” (Josephine ou la comedie des ambitions) Franc. Warszawa TV
odcinek I – Więzienie
odcinek II – Salon pani Tallien
odcinek III – Kampania włoska
odcinek IV – Droga do tronu
odcinek V – Odtrącona

24.07.80 – 2.07.81 9+9+9+10+9 aktów
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Stanisława Dziedziczak (1; 4), Maria Etienne (2; 3; 5)
dźwięk: Alina Hojnacka (1; 2), Zdzisław Siwecki (4; 5)
montaż: Anna Łukasik (1; 3; 5), Anna Szatkowska (2, ), Jolanta Nowaczewska (4)
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
86. Bajka o Mrozie Czarodzieju (Morozko) ZSRR Warszawa TV
16.01.80 – 1.06.81 9 aktów
reż.: Iza Falewicz czy (M>.Piotrowska?)
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
87. seria „Śniegowe skrzaty” (Snehulkovia) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – Katulek (Katulek)
odcinek 2 – Matulek (Matulek
odcinek 3 – Nadąbek (Nadubik)
odcinek 4 - Płakulek (Plakulik)
odcinek 5 – Łaputek (Laputik)
odcinek 6 – Mrokutek (Mrakulik)
odcinek 7 - Gratulek (Hratulik)
odcinek 8 – Pączulek (Baculik)
odcinek 9 – Frankulek (Frankulik)
odcinek 10 – Drapulek (Drapulik)
odcinek 11 – Sankulek (Sankulik)
odcinek 12 – Złotulek (Zlatulik)
odcinek 13 – Strachulik (Strachulik)

10.06.81 – 30.06.81 po 1 akcie
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
88. seria (Saturnin et cie) Franc. Warszawa TV
18 odcinków po 1 akcie 1.07.81 – 8.10.81
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
89. seria „Chanuma” (Chanuma) ZSRR Warszawa TV
2 odcinki 8+7 aktów 27.02.80 – 2.07.81
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Dorota Bochenek
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
90. seria „Przygody Sindbada zeglarza” (Sindbad der seefahrer) Jap. Łódź TV
odcinek 36 – Przygoda z królem Czarnego Lądu
10.05.81 – 19.05.81 3 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
91. seria II „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 1 – Aleksander Wielki (Aleksander der Grosse)
odcinek 2 – Zarozumiały Herman (Kraft protz Hermann)
odcinek 3 – Letni koncert (Das freilicht konzert)
3.07.81 – 8.10.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
92. seria „Opowieści upierzonego węża” (Pohadky opereneho hada) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – O słońcach i Indianach (O sluncech a Indianech)
odcinek 2 – O Krzyżu Południa ( O jiźnim kriźi)
odcinek 3 - Narzeczona z nieba (Nevesta z nebe)
odcinek 4 – Skąd się wzięły delfiny (Kde se vzali delfini)
odcinek 5 – Jak włóczęga przynosi jesień (Jak tulak prinesl podzim)
odcinek 6 – Penka i czarodziej (Penka a carodej)
odcinek 7 - O silnym jaguarze (O silnem jaguarovi)
odcinek 8 – O białej małpie (O bile opici)
odcinek 9 – O silnym żółwiu (O silnem żelavakovi)
odcinek 10 – Jak węże sprzedawały noc (Jak hadi menili noc)
odcinek 11 – O wielkim potopie (O velike potopie)
odcinek 12 – Sauli i król sępów (Sauli a supi kral)
odcinek 13 – Wielka miłość (Velika laska)
25.06.81 – 7.07.81 po 1 akcie
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
93. seria „Podróż Karola Darwina” (The Voyage of Charles Darwin) RFN-Ang. Warszawa TV
7 odcinków po 6 aktów 21.07.80 – 17.07.81
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Albrecht (1; 3; 4), Joanna Klimkiewicz (2; 5; 6; 7)
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Danuta Sierant (1; 3; 5) Dorota Bochenek (2; 4), Gabriela Turant (6), Jolanta
Nowaczewska (7)
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
94. seria „Pszczółka Maja” II (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 4 – Wytworni znajomi (Bei ganz feinen leuten)
17.07.81 – 08.10.81 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
95. seria „Pomarańczowa skrzynka” ( Oranżowa schranka) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – Pełny brzuszek listów (Plne brusko listov)
odcinek 2 – Gdzie jest ulica Gruszkowa (Neviete kole je Hruskova ulica)
odcinek 3 – Olej rycynowy (Ricinovy olej)
odcinek 4 – Gołębie lotnisko (Holuboi)
odcinek 5 – Obserwatorium astronomiczne (Hvezdaren je vysoko)
odcinek 6 – Babunia z Żylina (Stara mama zo Ziliny)
odcinek 7 – Do kogo pisał Ferko Bylinka (Komu pisal Ferko Bylinka)
25.06.81 – 20.07.81 po 1 akcie
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Anna Szatkowska
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
96. seria „ Kizia i Mizia” (Hralka a Koralka) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – Na łące (Na jarnej luke)
odcinek 2 – Zwierciadło ( Pred zrkadlom)
odcinek 3 – Z wizytą (Na naisleve)
odcinek 4 – Nie rób drugiemu co tobie nie miłe (Na kolosac)
odcinek 5 – U szewca (V cizmara)
odcinek 6 – Przyjęcie (Medzi Priaselmi)
odcinek 7 – W cyrku (V cirkuse)
25.06.81 – 25.07.81 po 1 akcie
reż.: Iza Falewicz
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Danuta Sierant
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
97. Tylko dla dorosłych – cz III (Tolko dla wzrosłych) ZSRR Łódź TV
14.08.80 – 13.07.81 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
98. (Rebiata z kanonierskowo) ZSRR Łódź TV
3.09.81 – 8.10.81 8 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
99. Król Ryszard II (Richard II) Ang. Łódź TV
14.05.81 – 17.08.81 16 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elzbieta Matulewicz
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Bożena Dąbrowska
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 13:11

____________________________________________________________________________________________________
100. seria „O gajowym Robatce i jeleniu Wietrzynosku” (O hajnem Robatkovi a jelenu Vetrnikovi) CSRS Łódź TV
odcinek 1 – Przejście do nowego lasu (Jak Robatko odesel z lesa do lesa)
odcinek 2 – Groźny niedźwiedź Ryczygrad ( Jak medved hronuval kacel a zas kocel)
odcinek 3 – Pan Baryła i krety (Jak pan Kotrć poslal krtky)
odcinek 4 – Ślubny bukiet (Jak pan Kotrć natrhal Josefce svatebni kytka)
odcinek 5 – Zajęcie gajówki (Jak pan Kotrć zasedl hajovnu)
odcinek 6 – Podstęp wodnika Barbary (Jak to vsechno viselo na poslednim zelenem)
odcinek 7 – Poszukiwanie cudownego kamienia (Jak divoke prase Karbous napravovalo
skallen)
odcinek 8 – Królicze wojsko (Jak zachraniki marscilka Suchaje)
odcinek 9 – Wodnik Barbara zmienia imię (Jak dali vodnikowi Barbarovi imeno Bonifać)
odcinek 10 – Weselny placek (Jak pekli buchty a nevedeli , że to jsou svadebni)
0dcinek 11 – Przebiegła lisica ( Jak nadelali hanbu liśce Melynce)
odcinek 12 – Powrót pana Baryły (Jak se pan Kotrć vratil od tretino more)
odcinek 13 – Radość w nowym lesie (Jak se pan Kotrć odkutalel)
10.06.81 – 3.08.81 po 1 akcie
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska (1-7), Janina Michalska (8-13)
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
101. Jak wam się podoba (As you like it) Ang. Warszawa TV
1.07.81 - 4.08.81 15 aktów
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Uniechowska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Łukasiewicz (albo Bochenek)
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
102. Romeo i Julia (Romeo and Juliet) Ang. Warszawa TV
3.07.80 – 22.08.81 16 aktów
reż.: Zofia Dybowska Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Albrecht
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Urszula Sierosławska
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
103. seria „Podróże skrzata Hajaszka”(Putovani skritka Hajaska) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – O tym jak Hajaszek wyruszył do Kopenhagi (Jak se hajasko nedostal do mesta
Kodane)
odcinek 2 – O tym jak Hajaszek pogodził opierzańców (Jak Hajasko rozsudil dva operance)
odcinek 3 – O tym jak Hajaszek i Piszpunta zrozumieli, że wszystko nieustannie się zmienia
(Jak pochopii, że stale promene je radost)
odcinek 4 – O tym co się zdarzyło na planecie Rybołuskowców ( Co zażili mezi Rybosupinati)
odcinek 5 – O tym jak Hajaszek i Piszpunta mogli się zatańczyć na śmierć (Jak se mogli
utancovat)
odcinek 6 – O tym jak kosmiczny wiatr zaniósł Hajaszka i Piszpunta na planetę ogórków i dyni
(Jak je kosmicky vitr zanesl na planetu okurek a dyni)
odcinek 7 – O tym jak Hajaszek i Piszpunta przechytrzyli złego żelaźnika (Jak vyzrali na liteho
zeleznoka)
odcinek 8 – O tym jak Hajaszek i Piszpunta rozstali się i spotkali znowu (Jak se rozesli a zase
sesli)
odcinek 9 – O tajemnicach Plastelinowej Planety (Jak nanasli imeno po formelovou planetu)
odcinek 10 – O tym co Hajaszek i Piszpunta zobaczyli na planecie szczęśliwych motyli (Co
zazili na planete stastnych motyli)
odcinek 11 – O tum czego Hajaszek i Piszpunta dowiedzieli się od mądrej papugi (Co se
dozvedeli od moudreha papouska)
odcinek 12 – O tym jak Hajaszek i Piszpunta zdobyli miedziany drucik (Jak ziskal Pispunta
medeny dratek)
odcinek 13 – O tym jak Hajaszek powrócił nad staw (Jak se Hajasko vratil na rybnik Hamrak)
26.08.81 – 8.10.81 po 1 akcie
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
104. Czerwony ogród (The red garden) Fiński Warszawa TV
28.08.81 – 25.11.80 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
105. seria II „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 5 – (Der Gene i Mnisvolle kasdieb)
odcinek 6 – (Hans und heinz uns mainz)
odcinek 7 – (Ernte dankfest mit hinder hissen)
odcinek 8 – (Spuk auf der walowiese)
2.09.81 – 8.10.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Halina Ryszowiecka (5), Stanisław Uszyński (6), Gabriela Turant (7; 8)
montaż: Roman Błocki
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
106. seria „Napisane w Ameryce” (Escrito en America) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Rosaura o dziesiątej (Rosaura o las Diez)
24.08.80 – 7.09.81 8 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Zdzisław Siwecki
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
107. seria „Pięć wodnych smoków” (Pet draku vodaku) CSRS Łódź TV
odcinek – Skąd się wzięły smoki (Jak se stal Horymir plavcikem)
odcinek – Jak Różyczka brała prysznic (Jak se Mydlica Novaćkova porad sprohovala)
odcinek – Jak Dmuchaczek został żonglerem (Jak si draci hrali)
odcinek – Jak Cieplaczek podgrzewał wodę (Jak se Mydlica Novaćkova naucila plovat)
odcinek – Kto wypuszczał powietrze (Jak se na plovarne ztracel vzduch)
odcinek – Jak skowronki niosły latawce (Pet)
odcinek – Jak Dmuchaczek wąchał kwiatki (Jak śli draci na brigadu)
odcinek – Jak smoki myły samochody (Jak draci umyli auta)
odcinek – Jak smoki gwałtownie utyły (Jak se plovarne malem zatopila)
odcinek – Jak Polewaczek uszkodził linię telefoniczną (Jak Sprchola vzbudil svatojanskou
muśku)
odcinek – Jak smoki nie mogły znieśc hałasu (Jak draci provozovali hudbu)
odcinek – Jak smoki opiekowały się pływalnią (Jak draci staveli skokonskou veż)
odcinek – Jak smoki bały się powiedzieć prawdę (Jak byli draci nemocni)
25.06.81 – 15.08.81 13 odcinków po 1 akcie
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
108. seria „Stare bajki japońskie” (Japanese old tales) Jap. Łódź TV
odcinek – Zapasy sumo
odcinek – Portret żony

2.08.80 – 1.09.81 po 2 akty
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
109. seria „Zwierzątka” (O zviratkach pana Krbce) CSRS Łódź TV
odcinki 1 – 13 10.06.81 – 12.08.81 po 1 akcie
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
110. seria „Telefon 110” (Polizeiruf 110) NRD Łódź TV
odcinek – Ta jedna sekunda (Die eine sekunde)
20.07.81 – 3.09.81 8 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Grzegorz Sielski
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
111. Przybrana wnuczka (Ledianaja wnuczka) ZSRR Łódź TV
23.07.81 – 7.09.81 8 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
112. Mąż idealny (Idealnyj muż) ZSRR Warszawa TV
15.07.81 – 23.09.81 10 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
113. seria II „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 9 – (Konigin Maja und prinzessin Thekla)
odcinek 10 – (Die Maus in der flasihe)
odcinek 11 – Goście z miasta (Besuch aus der stadt)
odcinek 12 – Gucio królewskim strażnikiem (Willie der nachtwachter)
25.09.81 – 8.10.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
114. seria „Biały delfin Oum” (Oum le Dauphin Blanc) Franc. Warszawa TV
odcinki 1 – 20 25.09.81 – 8.05.82 20 odcinków po 2 akty
(odcinek 7 anulowano – brak kopii)
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Maria Etienne (1-4; 11-20 ), Krystyna Uniechowska (5-10)
dźwięk: Stanisław Uszyński , Alina Hojnacka (17-20)
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
115. „Niecierpliwość serca” część I, II (La petie dengereuse) Franc/Austria Łódź TV
3.10.80 – 12.10.81 9+10 aktów
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka (1), Elżbieta Włodarczyk (2)
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz (10), Bożena Dębowska (2)
____________________________________________________________________________________________________
116. seria „Napisano w Ameryce” (Eskrite en America) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – (El derecho de Asilo)
24.07.80 – 13.10.81 6 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
117. seria „Trzy siostry dnia dzisiejszego” (Harom nevar) Węg. Łódź TV
część I, II 8.07.80 – 28.09.81 15 aktów (TV potraktował ten film jako jedną całość)
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
118. seria „Przygody kapitana Załganowa” (Prikluczenija kapitana Wrungelia) ZSRR Łódź TV
odcinki 1 – 13 3.07.81 – 7.10.81 13 odcinków po 1 akcie
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
119. Ziemia niczyja (No Man’s Land) Ang. Warszawa TV
16.10.81 – 21.10.81 9 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
120. seria „Między nami jaskiniowcami” (The Flintstones) USA Warszawa TV
odcinek 80 – Odwiedziny teściowej (Mother in law’s visit)
8.05.80 – 26.10.81 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
121. seria „Tamte lata, tamta dolina” (The Horseman) Ang.-RFN Warszawa TV
odcinek 1 – Dolina na sprzedaż (Valley for sale)
odcinek 2 – Przyjęcie (The Party)
odcinek 3 – Małżeństwo (An out break of romance)
odcinek 4 – Narodziny i śmierć (A birth and a death)
odcinek 5 – Burza (The storm)
odcinek 6 – Polowiczne zwycięstwo (The hollow Victory)
odcinek 7 – Ostatnie spokojne lato (The last hot summer)
odcinek 8 – Do broni (Call to arms)
odcinek 9 – Ci którzy nie wrócą
odcinek 10 – Brudne interesy (The profiteers)
odcinek 11 – Złe czasy (Bad season)
odcinek 12 – W służbie (The service)
odcinek 13 – Stare i nowe (The old and the new )
17.10.81 – 26.10.81 11 odcinków po 5 aktów i odcinek 7 i 10 po 6 aktów
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Joanna Klimkiewicz (1; 3; 4; 8; 9; 11), Jan Moes (2),
Krystyna Albrecht (5; 6; 7; 10; 12; 13)
dźwięk: Jerzy Januszewski (1-8); Zdzisław Siwecki (9-13)
montaż: Jolanta Nowaczewska (1; 3; 5; 7; 9; 10; 11; 13), Anna Szatkowska (2; 4; 6; 8; 12)
kier. prod.: Adam Wieluński (1-7; 10-13), Wojciech Rakowski (8-9)
____________________________________________________________________________________________________
122. seria „Trzy lata” (Tri goda) ZSRR Warszawa TV
część 1 i 2 1.09.81 – 28.10.81 7 i 8 aktów
reż.: Henryka Biedrzycka
tekst: Grażyna Dyksińska
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
123. seria II „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 13 – Przybysz z obcej planety (Das wesen vom anderen stern)
8.10.81 – 30.10.81 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
124. seria „Biały delfin Oum” (Oum le Dauphin blanc) Franc. Warszawa TV
odcinki 21 – 26 4.11.81 – 8.05.82 po 2 akty
reż.: Maria Piotrowska
tekst: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
125. seria „Pszczółka Maja” (Die Biene Maja) RFN Warszawa TV
odcinek 14 – Bzyk i Frania (Puck und Freda)
odcinek 15 – (Alexander geht in die luft)
odcinek 16 – Gzy (Die fliegenprinzessin)
odcinek 17 – Nieoczekiwany gość ( Unerwunschter beruch)
odcinek 18 – Wielki żuk ( Die raubameisen kommen)
odcinek 19 – Wielki mecz (Das grosse finale)
odcinek 20 – Przygoda z wiatrem (Ein sturmischer nachmittag)
odcinek 21 – Teatr (So ein theater)
8.10.81 – 13.11.81 po 3 akty
reż.: Iza Falewicz
tekst: Krystyna Subocz (14; 18; 21), Joanna Klimkiewicz (15; 16; 19; 20),
Grażyna Dyksińska (17)
dźwięk: Alina Hojnacka (14; 16-21), Roman Błocki (15)
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
126. seria „Między nami jaskiniowcami” (The Flintstones) USA Warszawa TV
odcinek 81 – Babcia dynamit (Foxy grandma)
odcinek 79 – Niespodzianka (The surprise)
8.05.80 – 25.11.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Anna Łukasik
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
127. Czarodziejskie źródło (Krasa) CSRS Łódź TV
26.08.80 – 14.11.81 4 akty
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
128. seria „Telefon 110” (Polizeiruf 110) NRD Łódź TV
15.10.81 – 11.11.81 9 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
129. Psotny atom (Atomik) ZSRR Łódź TV
14.08.80 – 1.12.81 1 akt
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
130. seria „Ludwik Pasteur” (Louis Pasteur) CSRS Łódź TV
odcinki 1; 2; 3 11.12.80 – 3.12.81 po 8 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Janina Michalska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
131. seria „Między nami jaskiniowcami” (The Flintstones) USA Warszawa TV
odcinek 82 – Jak zdobyć podwyżkę (Fred’s new job)
odcinek 83 – Próba generalna (Dress rehearsal)
8.05.80 – 16.12.81 po 3 akty
reż.: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
tekst: Krystyna Subocz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
132. Jak wyleczyć męża (Kak leczit udawa) ZSRR Łódź TV
17.04.79 – 14.12.81 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
133. Dlaczego papuga nie fruwa (A wdrug pałuczitsja) ZSRR Łódź TV
17.04.79 – 14.12.81 1 akt
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
134. Kłopoty żabki (Kto ja takoj) ZSRR Łódź TV
17.04.79 – 15.12.81 1 akt
reż.: Czesław Staszewski
tekst: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Henryka Gniewkowska
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
135. (Kinoalmanach molodost) ZSRR Łódź TV
odcinki „Laboratorium” i „Spotkanie” 15.07.81 – 23.12.81 8 aktów
reż.: Grzegorz Sielski
tekst: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Łucja Kryńska
kier. prod.: Bożena Dębowska

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
CDN
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 13:43

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Filmy dla TV opracowane w wersji lektorskiej
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Miłość (Szerelem) Węg. Warszawa TV
6.01.81 - 9.12.80 TV 11 aktów cz-b/35 przyjęty-15.01.81/OCE-2.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja : Janina Grafowa
dźwięk : Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
2. Świerszcz za uchem (Surec u uchoto) Bułg. Warszawa TV
6.01.81 - 9.12.80 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-19.01.81/OCE-2.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
3. Koncert na flet i dziewczynę (Koncert za flejta i momicze) Bułg. Warszawa TV
7.01.81 - 9.12.80 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-16.01.81/OCE-17.02.81
czyta: Henryk Drygalski
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż : Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
4. seria „Struś pędziwiatr przedstawia” (The road runner show) USA Warszawa TV
odcinek 4 – (There they Go-Go-Go) 1-13.01.81/OCE-24.02.81
odcinek 5 – (Hopalong gesualty) 1-13.01.81/OCE-20.08.82
odcinek 6 – (Scrambled aches) 1-27.01.81/OCE-20.08.81
odcinek 7 – (Highway runnery) 1-27.01.81/OCE-24.03.82
7.01.81 – 29.07.80 TV po 2 akty kol/16
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Stanisław Uszyński (4; 7), Jerzy Januszewski (5; 6)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
5. Małpy z doliny Amazonki (Monkeys of the Mazon) Jap. Warszawa TV
9.01.81 – 9.12.80 TV-10.02.81 3 akty kol/13 1-3.04.81/OCE-5.06.81
tekst: Joanna Klimkiewicz
prow. nagr.: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
6. Śmierć muchy (Smrt mouchy) CSRS Warszawa TV
9.01.81 – 9.12.80 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-18.03.81/OCE
czyta: L. Nowak
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
7. O czym opowiada twoja piosenka (O czom twaja piesnja) ZSRR Warszawa TV
12.01.81 – 11.12.80 TV 3 akty kol/35 przyjęty-19.01.81/OCE-17.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
8. Gościna (Sluga) Jugosł. Warszawa TV
12.01.81 – 9.12.80 TV 4 akty cz-b/35 przyjęty-19.01.81/OCE-17.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
9. Gniazdo na wietrze (Gniezdo na wietru) ZSRR Warszawa TV
13.01.81 – 2.01.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-18.02.81/OCE-6.03.81
czyta: Ksawery Jasieński
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
10. Sól ziemi część 1 i 2 (Sol ziemli) ZSRR Warszawa TV
13.01.81 - 2.01.81 TV 7+7 aktów kol/35 przyjęty-22; 26.01.81/OCE-24.03.82
czyta: Henryk Pijanowski
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
11. Szef eskadry (Starszina) ZSRR Warszawa TV
13.01.81 - 2.01.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-29.0181/OCE-12.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
12. Pani Maria (Pani Marija) ZSRR Warszawa TV
13.01.81 - 2.01.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-9.02.81/OCE-24.03.82
czyta: Mirosław Utta
tekst opracowany w TV
adiustacja : Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
13. seria „ Ginący świat” (Disappearing world) Ang. Warszawa TV
odcinek – Tuaregowie (The Tuareg)
odcinek - Kobiety z Marakeszu (Some women of Marakkech)
13.01.81 – 29.12.80 6+5 aktów kol/16 przyjęty-29.01.81/OCE-13.03.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
14. Tryptyk (Triptich) ZSRR Warszawa TV
16.01.81 – 14.01.81 7 aktów kol/35 przyjęty-16.02.81/OCE-6.03.81
czyta: Henryk Pijanowski
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
15. Mogło być inaczej (Studene podnebie) CSRS Warszawa TV
19.01.81 – 9.12.80 6 aktów kol/35 przyjęty-27.01.81/OCE-17.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
16. Przełom ( Nawodnienije) Mongolski Warszawa TV
19.01.81 – 9.12.80 8 aktów cz-b/35 przyjęty-27.01.81/OCE-17.02.81
czyta: Zbigniew Lutogniewski
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
17. Ucieczka w pejzaż (Szarvassa valt fiuk) Węgierski Warszawa TV
19.01.81 – 9.12.80 8 aktów kol/35 przyjęty-27.01.81/OCE
czyta: L. Nowak
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
18. My dwaj (You and Me) USA Warszawa TV
28.01.81 – 20.01.81 TV-15.02.81 8 aktów kol/35 przyjęty-12.02.81/OCE-24.04.81
czyta: Henryk Pijanowski
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
19. Nevada Smith (Nevada Smith) USA Warszawa TV
28.01.81 – 20.01.81 TV-15.02.81 15 aktów kol/35 przyjety-3.02.81/OCE-17.02.81
czyta: Jan Suzin
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
20. seria „Świat który nie może zaginąć” (World of survival) Ang. Warszawa TV
odcinek – Rodzicielskie obowiązki (The parenthood game)
28.01.81 – 16.12.80 TV-28.02.81 5 aktów cz-b/16 1-24.02.81/OCE-24.03.82
tekst: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
21. Ucieczka (Die Flucht) NRD Warszawa TV
29.01.81 – 21.01.81 TV-31.01.81 10 aktów kol/35 przyjęty-3.02.81/OCE-17.02.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
22. seria (Regards sur le monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Podróż do Kazamans (Images de Casamance) 1-4.02.83/OCE-18.03.83
odcinek - Uśmiech Tajlandii (Sourires de Thailande) 1-30.03.84/OCE-17.04.84
odcinek – Królewska rzeka (Le fleuve roi) 1-21.02.83/
odcinek - Jersey (Jersey, ou La Douceur de Vivre) 1-4.02.83/OCE-18.03.83
2.02.81 – 23.09.80 TV-30.10.81 po 2 akty kol/16
tekst: Stanisław Olszewski (1), Elżbieta Kowalska (2-4)
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
23. Alvaro Cunhal – rysunki z więzienia (Alvaro Cunhal – zeichnungen im gefangnis) NRD
Warszawa TV
2.02.81 - 23.05.80 TV-15.07.81 2 akty kol/16 1-13.07.81/OCE 21.07.81
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
24. Narodziny Tonu (Raganie na tonat) Jug. Warszawa TV
6.02.81 – 25.11.80 TV-30.09.81 2 akty kol/16 1-20.01.82/OCE 16.02.82
tekst : Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
25. Leonardo da Vinci – Odkrywca (Atkrywatieljat) ZSRR Warszawa TV
6.02.81 – 25.11.80 5 aktów kol/35 1-24.03.82/OCE-16.02.82
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
26. Odkrycia w Kartaginie (Objevy Kartaga) CSRS Warszawa TV
6.02.81 – 25.11.80 2 akty kol/35 1-25.03.81/OCE-17.04.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.:Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
27. 1253 w ciągu jednego dnia (1253 za jedin dień) ZSRR Warszawa TV
6.02.81 – 25.11.80 1 akt kol/35 1-3.03.81/OCE-11.03.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczklo
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
28. Ślady ptasich stóp na mokrym piasku (Ptaci stopy na mokrem pisku) CSRS Warszawa TV
6.02.81 – 25.11.80 TV-30.08.81 2 akty 1-25.03.81/OCE-21.09.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
29. seria „Almanach wędrówek filmowych” (Almanach kinoputieszestwij) ZSRR Warszawa
odcinek – Władywostok, wrota na ocean
7.02.81 – 25.11.80 TV 2 akty kol/35 1-6.04.81/OCE-17.04.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
30. Siewcy śmierci ( Halaosztok ) Węg. Warszawa TV
7.02.81 – 25.11.80 TV 5 aktów cz-b/35 2-6.04.81/OCE-17.04.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
31. Czarnomorskie potwory ( Drakonite na Czerno Morie ) ZSRR Warszawa TV
7.02.81 – 25.11.80 TV 1 akt kol/35 1-3.03.81/OCE-11.03.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr. : Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod. : Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
32. Requiem (Rekwijem) ZSRR Warszawa TV
7.02.81 – 25.11.80 TV 2 akty cz-b/35 1-3.03.81/OCE-11.03.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod. Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
33. seria „Portret ze wspomnień” (I eto wsio o niom) ZSRR Łódź TV
odcinek 1 – 6
21.01.81 – 5.05.80 TV-28.02.81 6 aktów kol/35 2-27.02.81/-
tekst: Elżbieta Marusik
prow. nagr.: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
34. seria „Ginący świat” (Disappearing world) Ang. Warszawa TV
odcinek – Sakudei (Sakuddei)
12.02.81 – 28.01.81 5 aktów kol/16 przyjęty-14.02.81/OCE-10.06.81
tekst opr. w TV
prow. nagr.: Krystyna Albreht
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepanski
____________________________________________________________________________________________________
35. seria „Struś pędziwiatr przedstawia” (The Road Runner Show) USA Warszawa TV
odcinek 8 ; 9
12.02.81 – 28.01.80 2 akty kol/16 1-23.02.81/OCE-17.06.81
tekst: Stanisława Dziedziczak
prow. nagr.: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elzbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
36. seria „Wyprawy w świat zwierząt” (Expeditionen ins terreich) RFN Warszawa TV
odcinek – Ostatnie orły (Die letzten Adler)
odcinek – Państwa w Pagodach i Katedrach (Staatenleben in Pagoden und Kathedralen)
12.02.81 – 9.09.80 TV po 4 akty kol/16 1-25.06.81/-
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
37. Skarby Bułgarii – Spacer po Rodopach (Cwietowiete na Rodopa) Bułg. Łódź TV
6.02.81 – 16.12.80 TV-30.10.81 2 akty kol/16 1-28.05.81
tekst: Krystyna Kotecka
prow. nagr.: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: H. Bubel
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
38. Witaj Irino (Buona sera Irina) Rum. Warszawa TV
13.12.81 – 29.04.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-14.02.81/OCE-6.03.81
tekst opracowany w TV
adiustacja : Jan Moes
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
39. Mam tatusia idealistę (Moj papa – idealist) ZSRR Warszawa TV
14.02.81 – 11.02.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-18.02.81/OCE-6.03.81
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
40. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois l’Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 14 – Quattrocento (La Quattrocento)
14.02.81 – 4.03.81 TV 3 akty kol/16 1-18.02.81/OCE-17.06.81
tekst: Stefan Mroczek
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
41. Mały Valentino ( A kis Valentino) Węg. Warszawa TV
20.02.81 – 27.01.81 TV-27.03.81 110aktów cz-b/35 1-5.06.81/OCE-17.06.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Roman Blocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
42. Spóźnione uczucie (Mijlocas la deschidere) Rum. Warszawa TV
20.02.81 – 12.02.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-28.02.81/OCE-24.03.81
tekst opracowany w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
43. Dzikie łowy króla Stacha (Dikaja ochota korola Stacha) ZSRR Warszawa TV
24.02.81 – 20.02.81 TV 11 aktów kol/35 przyjęty-25.02.81/OCE-24.03.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
44. Miasto kwitnących jabłoni (Gorod jabłoniewych zor) ZSRR Warszawa TV
24.02.81 – 4.02.81 TV 2 akty kol/35 przyjety-12.03.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
45. Ptasi dom (Dom’t na pticite) ZSRR Warszawa TV
24.02.81 – 28.01.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-12.03.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
46. Te wspaniałe ogony (Tezi czudesni opaski) ZSRR Warszawa TV
24.02.81 – 28.01.81 TV 1 akt kol/35 przyjęty-12.03.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
47. Urodził się człowiek (Radiłsja czieławiek) ZSRR Warszawa TV
24.02.81 – 26-05.82 TV-30.08.81 2 akty kol/35 1-03.03.82/OCE-20.03.82
tekst: Krystyna Subocz
prow. nagr.: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
48. seria „Człowiek i przyroda” (EL hombre y la tierra) Hiszp. Warszawa TV
24.02.81 – 4.02.81 TV-15.09.81 3 akty kol/16 1-14.09.81/OCE-24.04.82
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
49. Zamki na lodzie (Das Grashaus) NRD Warszawa TV
24.02.81 – 16.02.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-19.03.81/OCE
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
50. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois l”Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 15 – Inkwizytorzy i zdobywcy (Le siecle D’or Espagnol)
odcinek 16 – Anglia królowej Elżbiety (L’angleterre d’Elisabeth)
odcinek 17 – Złoty wiek Niderlandów (L’age D’or des Provinces Unites)
25.02.81 – 4.03.81 TV po 3 akty kol/16 1-4.03.81/OCE-24.03.81
tekst: Stefan Mroczek
prow. nagr.: Stefan Mroczek
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
51. seria „Struś pędziwiatr przedstawia” (The road runner show) USA Warszawa TV
odcinek 10 – Zoom at the top
odcinek 11 – Sugar and spies

25.02.81 – 29.07.80 TV po 2 akty kol/16 1-6.03.81/OCE-8.07.81
tekst: Stanisława Dziedziczak
prow. nagr.: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
52. seria „Wielkie miasta świata” (Les grandes villes du monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – San Francisco (San Francisco)
25.02.81 – 23.06.80 TV 6 aktów kol/16 1-29.05.81/OCE-8.06.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
53. seria „ S.O.S. z gór, lasów i łąk” (S.O.S z hor, lesow a luk) CSRS Warszawa TV
odcinek – Pieśń o lesie (Pieseń o lese) 1-2.06.81/OCE-8.07.81
odcinek – Wygnańcy z sokolej skały (Vyhnanci za sokoliej skaly) 1-26.06.81/OCE-8.07.81
odcinek – Ptasie miasteczko (Mestecko v Mociari) 1-17.07.81/
odcinek – zanim wyginą (Skor nez odetca) 1-17.07.81/
odcinek – Krzyk dzikich gesi (Volanie divych husi) 1-21.07.81/
odcinek – Kolonia lęgowa (Okridlena kolonia) 1-27.07.81/
odcinek – Rok ornitologa (Rok ornitologa) 1-19.01.82/OCE-16.02.82
odcinek – O niezwykłej przyjaźni (Nezvycajne priatelstvo) 1-19.01.82/OCE-16.02.82
25.02.81 – 1.09.80 TV po 3 akty kol/16
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Jarzy Januszewski (1-6), Zdzisław Siwecki (7; 8)
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska (1, 2), Wojciech Rakowski (3-8)
____________________________________________________________________________________________________
54. Czy morderca przyjdzie do kina (Tatranske Pastorale) CSRS Warszawa TV
25.02.81 – 2.02.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-9.03.81/OCE-23.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Lucjan Szołajski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
55. Latarnia magiczna (Kouzelna svitilna) CSRS Warszawa TV
26.02.81 – 11.02.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty- 17.03.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Jolanta Nowaczewska
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
56. seria „Struś pędziwiatr przedstawia” (The Road Runner Show) USA Warszawa TV
odcinek 12 – Stop look and hasten
odcinek 13 – Rushing roulette
odcinek 14 – Run, run sweet Road Runner

2.03.81 – 29.07.80 TV po 2 akty kol/16 1-19.03.81/OCE-25.05.81
tekst: Stanisława Dziedziczak
prow. nagr.: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
57. Kino w Rosji (Sinema w Rossiji) ZSRR Warszawa TV
3.03.81 – 11.02.81 TV 7 aktów cz-b/35 przyjety-5.03.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
58. seria „Ulice San Francisco” (Streets of San Francisco) USA Warszawa TV
odcinek – Legion straceńców (Legion of the lost)
4.03.81 – 3.03.81 TV 5 aktów kol/35 przyjęty-9.03.81/OCE
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
59. seria „Odrodzenie” (Wozrożdenie) ZSRR Warszawa TV
odcinek 5
5.03.81 – 12.09.80 TV-15.07.81 6 aktów kol/16 1-6.07.81/OCE-20.07.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Adam Wieluński
____________________________________________________________________________________________________
60. Kolekcja porcelany w Drezdeńskim Zwingerze (Porzellan – die sammlung im Dresdner Zwinger) NRD Warszawa TV
5.03.81 – 25.02.81 TV 3 akty kol/35 przyjęty-26.03.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
61. Uważaj, byś nie zawadził głową o niebiosa (Ja tomu rikam nedcet se o nebesa) CSRS
Warszawa TV
5.03.81 – 25.02.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-26.03.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
62. Pamiętasz? (Ty pomnisz) ZSRR Warszawa TV
5.03.81 – 17.03.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-2.04.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
63. Poemat o skrzydłach – cz 1 i 2 (Poema o kryliach) ZSRR Warszawa TV
5.03.81 – 19.02.81 TV-31.03.81 8 i 9 aktów kol/35 przyjęty-31.03.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Zbigniew Lutogniewski
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
64. seria (Regards sur le monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Pakistan (Pakistan) 3-12.01.82/-
odcinek – Benjamin Franklin (Beniamin Franklin) 1-5.01.83/OCE-21.01.83
odcinek – Zair (Le fleure Zaire) 3-15.01.82/-
odcinek - La Mongie – zakątek Pirenejów (La Mongie) 1-30.03.84/OCE-17.04.84
5.03.81 – 23.09.80 TV-30.10.81 po 2 akty kol/16
tekst: Stanisław Olszewski
prow. nagr.: Stanisław Olszewski (1-30, Elżbieta Kowalska (4)
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
65. seria „Wielkie miasta świata” (Les grandes villes du monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Wiedeń (Vienne) 1-5.06.81/OCE-9.06.81
odcinek – Leningrad (Leningrad) 1-8.05.81/OCE-8.06.81
11.03.81 – 24.01.81 TV 5+6 aktów kol/16
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki (1), Stanisław Uszyński (2)
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
66. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois l’Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 18 – Czasy Ludwika XIV (Le grand siecle de Louis XIV)
odcinek 19 – Rosja Piotra Wielkiego (Pierre le Grand et son Epoque)
17.03.81 – 4.03.81 TV po 3 akty kol/16 1-23.03.81/OCE-24.04.81
tekst: Stefan Mroczek
prow. nagr.: Stefan Mroczek
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaz: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
67. Dawne długi (Staryje dołgi) ZSRR Warszawa TV
10.03.81 – 17.03.81 TV-15.04.81 9 aktów kol/35 przyjety-20.03.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
68. seria „Ginący świat” (Disappearing world) Ang. Warszawa TV
19.03.81 – 9.03.81 TV 4 akty kol/16 1-20.03.81/OCE
odcinek – Koczowisko w dżungli (A darning in the jungle)
tekst opracowany w TV
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
69. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois l’Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 20 – Oświecenie (Le siecle des lumieres)
20.03.81 – 4.03.81 TV 3 akty kol/16 1-7.04.81/OCE-24.04.81
tekst: Stefan Mroczek
prow. nagr.: Stefan Mroczek
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
70. seria „Almanach wędrówek filmowych” (Almanach kinoputieszestwij) ZSRR Warszawa
odcinek 154 – Drugie narodziny Tobolska 1-2.09.81/OCE-17.09.81
odcinek 155 – W sajańskim kraju 1-2.09.81/OCE-17.09.81
odcinek 156 – Półwysep skarbów 1-8.09.81/OCE-17.09.81
23.03.81 – 12.03.81 TV-16.09.81 po 2 akty kol/35
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda ę
dźwięk: Stanisław Uszyński (154, 155), Roman Błocki (156)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
71. Włodzimierz Uljanow w Samarze (Wladimir Uljanow w Samare) ZSRR Warszawa TV
23.03.81 – 12.03.81 TV 2 akty kol/35 1-26.05.81/OCE-5.06.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dżwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
72. Kolonia wielkich czapli (Le grand heron) Kanad. Warszawa TV
23.03.81 – 16.12.80 TV 4 akty kol/16 1-26.05.81/OCE-8.06.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
73. Jak rodzą mężczyźni (Jak rodi chlap) CSRS Warszawa TV
24.03.81 – 18.03.81 TV-31.03.81 9 aktów kol/35 przyjęty-25.03.81/OCE
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
74. Niesforny prosiaczek ( Retiwyj porosionok) ZSRR Warszawa TV
24.03.81 – 10.03.81 TV 5 aktów kol/35 przyjęty-28.03.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
75. Zamek Friedenstein (Schloss Friedenstein) NRD Warszawa TV
24.03.81 – 3.03.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-26.03.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
76. seria „Ginący świat” (Disappearing world) Ang. Warszawa TV
odcinek – Ostatni Indianie z plemienia Cuiva
24.03.81 – 12.03.81 TV-29.03.81 7 aktów kol/16 1-11.05.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
77. seria „Człowiek i przyroda” (El hombre y la tierra) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Niewinni zabójcy (Les matadores inocentes) 1-11.05.81/OCE-25.05.81
odcinek – Żołędnice cz. 1 (El liron careto cz. 1) 1-9.04.81/OCE-17.04.81
odcinek – Żołędnice cz. 2 (El lirion careto cz. 2) 1-11.05.81/OCE-25.05.81
24.03.81 – 12.03.81 TV-12.04.81 4+3+3 akty kol/16
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka (1; 3), Stanisław Uszyński (2)
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
78. seria „Wielkie miasta świata” (Les grandes villes du monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Paryż (Paris)
24.03.81 – 24.01.80 TV 6 aktów kol/16 1-2.06.81/OCE-8.06.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
____________________________________________________________________________________________________
79. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois l’Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 21 – Stany Zjednoczone Ameryki (L’Amerique)
odcinek 22 – Rewolucja Francuska (La revolution Francaise)
25.03.81 – 4.03.81 TV po 3 akty kol/16 1-8.04.81/OCE-24.04.81
tekst: Stefan Mroczek
prow. nagr.: Stefan Mroczek
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
80. Złote węgorze (Zlati uhori) CSRS Warszawa TV
25.03.81 – 2.03.81 TV-15.04.81 8 aktów kol/35 przyjęty-1.04.81/OCE-24.04.81
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
81. seria „Ginący świat” (Disappering world) Ang. Warszawa TV
odcinek – Szerpowie (Sherpas of Nepal)
28.03.81 – 25.03.81 TV 5 aktów kol/16 przyjęty-30.03.81/OCE
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwiek: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
82. Kojak w Budapeszcie (Kojak Budapesten) Węg. Warszawa TV
28.03.81 – 2.04.81 TV 9 aktów cz-b/35 przyjęty-30.03.81/OCE
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
83. seria „Cyrki świata” (Cirques du monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Cyrk w mieście (Circus dans la ville)
28.03.81 – 14.01.80 TV-9.04.81 5 aktów cz-b/16 1-7.04.81/OCE-23.04.81
tekst: Krystyna Subocz
prow. nagr.: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
84. Wspomnienie o Pskowie (Wspominanie o Pskowie) ZSRR Warszawa TV
28.03.81 – 12.03.81 TV-30.07.81 2 akty kol/35 2-16.07.81/OCE-21.07.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
85. Rzeźbiarz Herab Berdzeniszwili (Skulptor Herab Bierdzeniszwili) ZSRR Warszawa TV
28.03.81 – 12.03.81 TV-30.07.81 2 akty kol/35 1-16.07.81/OCE-21.07.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Roman Błocki
montaz: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
86. Przed lotem w daleki Kosmos (Kosmiczeskije budni) ZSRR Warszawa TV
1.04.81 – 23.06.81 TV-12.04.81 6 aktów przyjęty-2.04.81/OCE
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
87. seria „Almanach wędrówek filmowych” (Almanach kinoputieszestwij) ZSRR Warszawa
odcinek 151 – Minusińsk 2-27.07.81/OCE-8.08.81
odcinek 152 – Pustynia Kara Kum 1-27.07.81/OCE-3.08.81
odcinek 153 – Poranek wołogodzkiej ziemi 1-27.07.81/OCE-3.08.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
88. seria „Sól ziemi” ( Sol ziemli ) ZSRR Warszawa TV
odcinek 3 przyjęty-3.04.81/OCE
odcinek 4 przyjęty – 7.04.81/OCE
odcinek 5 przyjety-7.04.81/OCE
1.04.81 – 18.03.81 TV po 7 aktów kol/35
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
89. Co tydzień rocznica ślubu (Jede woche hochzeitstag) NRD Warszawa TV
13.04.81 – 12.03.81 TV-30.04.81 10 aktów kol/35 przyjęty-14.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
90. Tak tu cicho o zmierzchu (A zory zdies tichije) ZSRR Warszawa TV
14.04.81 – 13.04.81 TV 14 aktów kol/35 przyjęty-16.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
91. Szkolny walc - ZSRR Warszawa TV
14.04.81 – 13.04.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-15.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
92. Jak się nauczyć szwedzkiego (Jak se naucit svedsky) CSRS Warszawa TV
15.04.81 – 2.04.81 TV 4 akty kol/16 przyjęty-16.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
93. Wyprawa po złoto (Omul de aur) Rum. Warszawa TV
15.04.81 – 2.04.81 TV 11 aktów kol/35 przyjęty-16.04.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
94. Światło w oknie (Swiet w oknie) ZSRR Warszawa TV
15.04.81 – 6.04.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-16.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
czyta Ksawery Jasieński
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
95. Olimpijczyk (Kandidat w sbornuju) ZSRR Warszawa TV
15.04.81 – 6.04.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-16.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
96. Rosyjskie chusty ( Russkij płatok) ZSRR Warszawa TV
15.04.81 – 6.04.81 TV 1 akt kol/35 przyjęty-16.04.81/OCE-8.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
97. W przygranicznej wiosce ( Drsna planina ) CSRS Warszawa TV
15.04.81 – 2.04.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-21.04.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
98. Miłość między kroplami deszczu (Lasky mezi kapkami deste) CSRS Warszawa TV
15.04.81 – 2.04.81 TV 14 aktów kol/35 przyjęty-17.04.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
czyta: Henryk Pijanowski
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
99. seria „Dziki świat zwierząt” (Wild, Wild World of Animals) Ang. Warszawa TV
odc. - Szop pracz (All American Raccoon)
odc. - Zwierzęta krainy lawin (Animals of the avalanche)
odc. – Rosomak (The Wolverine)
odc. Przyroda Hawajów (Hawaiian wilderness)
odc. – O zwierzętach, które łowią ryby (Fishing animals)
15.04.81 TV po 3 akty kol/16 I -31.07.81/OCE-21.09.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 14:33

____________________________________________________________________________________________________
100. Powiernik pań (Confident de ces dames) Franc. Warszawa TV
13.04.81 – 7.04.81 TV 10 aktów cz-b/35 II-28.04.81/OCE-5.06.81
tekst: Ewa Kępińska
prow. nagr.: Ewa Kępińska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
101. Z wizytą na „Glorii” (Premiere in largul Marii Negre) Rum. Łódź TV
3.04.81 – 15.05.81 TV 2 akty kol/35 II-8.05.81/
tekst: Elżbieta Marusik
prow. nagr.: Elżbieta Marusik
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: H. Bubel
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
102. seria: (Escrito en America) Hiszp. Warszawa TV
odcinek - W dolinie (El Abra)
22.04.81 – 15.05.81 TV 6 aktów kol/16 I-6.07.81/OCE-8.07.81
tekst: Wanda Kępczyk
prow. nagr.: Wanda Kępczyk
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
103. Gerhardt Kettner (Gerhardt Kettner) NRD Łódź TV
21.04.81 – 23.05.81 TV 4 akty kol/35 I-23.09.81/
tekst: Krystyna Kotecka
prow. nagr.: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
104. seria „Był sobie człowiek” (Il etait une fois L’Homme) Franc. Warszawa TV
odcinek 23 - Wiosna Ludów (Le printemps des Peuples)
odcinek 24 - Wspaniałe czasy (Oh, la Belle Epoque)
odcinek 25 - Szalone lata dwudzieste (Les annees folles)
odcinek 26 - Planeta Ziemia (La Terre)
22.04.81 – 4.03.81 TV po 3 akty kol/16 I-23-29.04.81/OCE-7.07.81
tekst: Stefan Mroczek
prow. nagr.: Stefan Mroczek
dźwięk: Stanisław Uszyński (23); Alina Hojnacka (24-26)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
105. seria „Człowiek i przyroda” (El Hombre y la Tierra) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Żywy pocisk (El proyectil ulviente)
odcinek – Wilk iberyjski (El Cazador social)
27.03.81 – 28.01.81 TV po 3 akty kol/16 I-4-9.12.81/OCE-16.12.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
106. Różowy telefon (Le Telephone Rose) Franc. Warszawa TV
25.04.81 – 24.04.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-28.04.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
107. seria „Sól ziemi” część VI (Sol Ziemli) ZSRR Warszawa TV
28.04.81 – 27.04.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-30.04.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
108. seria „Ulice San Francisco” (The Street of San Francisco) USA Warszawa TV
odcinek – Od dziś na zawsze (The first day of forever) – czyta: Lucjan Szołajski
odcinek – Niepotrzebna śmierć (A wrongful death) – czyta: Lucjan Szołajski
odcinek – Śladem węża (Trail of the serpent) – czyta: Lucjan Szołajski
odcinek – Oko za oko (Beyond vengence) – czyta: Tomasz Knapik
29.04.81 – 21.04.81 TV po 5 aktów kol/35
odcinek 1;2;4 - przyjęty-8.05.81/OCE-25.05.81
odcinek 3 – I-1.06.81/OCE-7.07.81
teksty opracowane w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk (1;2), Ala Siejko (3;4)
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
109. seria „Szkarłatna litera” (The Scarlet Letter) USA Warszawa TV
odcinek 1 – Boston, rok 1642
odcinek 2 – Boston, rok 1645
odcinek 3 – Boston, rok 1649
odcinek 4 – Boston, rok 1649

4.05.81 – 29.10.80 TV po 5 aktów; odc. 3 – 6 aktów kol/16
odc. 1; 2 – I-12.06.81/OCE-7.07.81 odc. 3; 4 – I-9.07.81/OCE-20.07.81
tekst: Krystyna Subocz
prow. nagr.: Krystyna Subocz
dźwięk: Alina Hojnacka (1; 2), Stanisław Uszyński (3; 4)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
110. seria „Wielka, niebieska kula” (Big Blue Marble) Ang. Warszawa TV
odcinek 84
8.02.81 – 2.08.80 TV 3 akty kol/16 I-5.05.81/OCE-16.06.81
tekst: Maria Etienne
prow. nagr.: Maria Piotrowska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
111. seria „Człowiek i przyroda” (El Hombre y la Tierra) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Klan rodzinny (En clan familiar)
4.05.81 – 28.01.81 TV 3 akty kol/16 I-11.02.82/OCE-8.03.82
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
112. Sztuka Słowacji (Muzy podtatranske Zeme) CSRS Warszawa TV
6.05.81 - 23.03.81 TV 3 akty kol/35 przyjęty-8.05.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
113. Mark Redkin (Mark Redkin) ZSRR Warszawa TV
6.05.81 – 27.04.81 TV 3 akty cz-b/16 przyjety-8.05.81/OCE-16.06.81
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Maria Etienne
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
114. Chciałbym być ministrem (Choczu byt ministrom) ZSRR Warszawa TV
6.05.81 – 28.04.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-28.05.81/OCE-5.06.81
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Drygasiński
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
115. Ostatnia szansa (Poslednij Szanc) ZSRR Warszawa TV
6.05.81 – 28.04.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-18.05.81/OCE-25.06.81
tekst opracowano w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
116. Dzieci – jak to dzieci (Dieti kak dieti) ZSRR Warszawa TV
6.05.81 – 28.05.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-19.05.81/
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
117. Męskie zabawy na świeżym powietrzu (Mużskije igry na swieżem wozduche) ZSRR
6.05.81 – 28.04.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-18.05.81/OCE-25.06.81
tekst opracowany w TV
czyta Jan Suzin
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
118. seria „Sól ziemi” cz. VII (Sol ziemli) ZSRR Warszawa TV
8.05.81 – 6.05.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-11.05.81/OCE-25.05.81
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
119. seria „Zmartwychwstanie” (Woskresienie) ZSRR Warszawa TV
część 1 przyjęty-12.05.81/OCE-16.06.81
część 2 przyjęty-21.05.81/OCE-5.06.81
8.05.81 – 4.05.81 TV po 10 aktów Cz-b/35
tekst opracowany w TV
czyta Ksawery Jasieński
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka (1), Jerzy Januszewski (2)
montaż: Halina Ryszowiecka (1), Elżbieta Adamczyk (2)
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
120. seria „Wyrok” (Rozsudek) CSRS Warszawa TV
odcinek – Utracona pamięć (Ztrata pameti)
odcinek - Porwanie (Unos)
odcinek - Sędzia (Soudce)
odcinek – Poszukiwania (Patrani)
odcinek - Morderca (Vrah)
odcinek – Sens życia (Smysl żivota)
18.05.81 – 11.05.81 odcinek 1; 2; 5 - po 5 aktów ; odc. 3; 4; 6 – po 4 akty cz-b/35
przyjęty-20.05.81/
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
121. seria „Wielkie miasta świata” (Les Grandes Villes du Monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Montreal (Montreal)
18.05.81 – 24.01.80 TV 5 aktów kol/16 I-24.06.81/OCE-8.07.81
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
122. seria „S.O.S. z gór, lasów i łąk” (S.O.S. z hor, lesow a luk) CSRS Warszawa TV
odcinek – W imię przetrwania własnego gatunku (V zaujme svojho rodu)
18.05.81 – 1.09.80 TV 3 akty Kol/16 I-18.05.82/OCE-29.06.82
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
123. Nimfa wodna (Die Seefee) NRD Warszawa TV
21.05.81 – 18.05.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-26.05.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
124. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek I
odcinek II
odcinek III

18.05.81 – 10.06.81 TV 3+3+2 akty kol/16 I-1.06.81/OCE-7.07.81
tekst: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
125. Frankfurt nad Odrą (Freude am Frankfurt) NRD Warszawa TV
26.05.81 TV 4 akty kol/16 I-12.05.82/OCE-1.04.2
tekst: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
126. Więzy krwi (Zow) ZSRR Warszawa TV
30.05.81 – 25.05.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-3.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
127. Kraj w sercu Europy (Ceskoslovensko – zame v setkavani) CSRS Warszawa TV
2.06.81 – 11.05.81 TV 3 akty kol/35 przyjęty-6.07.81/OCE-7.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
128. Dominik Skutecki (Ogen na palete) CSRS Warszawa TV
2.06.81 – 11.05.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-17.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
129. seria (Zwiezdoczka nr 25) ZSRR Warszawa TV
odcinek – Będziemy kosmonautami (My budiem kosmonawtami)
2.06.81 – 8.10.81 TV 2 akty kol/35 I-27.07.81/OCE-3.08.81
tekst: Jan Moes
prow. nagr.: Jan Moes
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
130. Max Ernst (Max Ernst) RFN Warszawa TV
2.06.81 – 13.05.81 TV 4 akty kol/16 I-29.04.82/OCE-29.06.82
tekst: Jan Moes
prow. nagr.: Jan Moes
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
131. seria „Rzeki Hiszpanii” (Los Rios de Espania) Hiszp. Warszawa TV
2.06.81- 26.06.81 TV 3 akty kol/16 I-11.02.82/OCE-2.03.82
tekst: Jan Moes
prow. nagr.: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
132. Iluzjonizm (Illuzio) Rum. Warszawa TV
2.06.81 – 12.05.81 TV 2 akty kol/35 I-24.03.82/OCE-21.04.82
tekst: Elżbieta Kowalska
prow. nagr.: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
133. seria „S.O.S. z gór, lasów i łąk” (S.O.S. z hor, lesow a luk) CSRS Warszawa TV
2.06.81 – 12.05.81 TV 3 akty kol/16 I-20.02.82/OCE-28.03.82
odcinek – Tajemniczym tropem (Tajomnou stopou)
tekst: Halina Wodiczko
prow. nagr.: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
134. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek 4
odcinek 6
odcinek 8

2.06.81 – 10.06.81 TV 3+3+2 akty kol/16 I-20-24.06.81/
tekst: Stanisława Dziedziczak
prow. nagr.: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
135. seria „Życie na pustkowiu” (Wilderness alive) USA Warszawa TV
odcinek – Wielka rafa koralowa (Great barier reef)
2.06.81 – 26.05.81 TV 5 aktów kol/16 przyjęty-4.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
136. seria „Życie na pustkowiu” (Wilderness alive) USA Warszawa TV
odcinek – Święte ziemie (The Sacred Ground)
2.06.81 – 26.05.81 TV 5 aktów kol/16 I-10.11.81/OCE-29.12.81
tekst: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
137. seria „Życie na pustkowiu” (Wilderness Alive) USA Warszawa TV
odcinek – Dzika rzeka Kolorado (The Wild Colorado)
3.06.81 – 26.05.81 TV 5 aktów kol/16 przyjęty-1.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
138. Kuzyn, kuzynka (Cousin, cousine) Franc. Warszawa TV
4.06.81 – 29.05.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-8.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
139. Ochrona osobista (Tiełochranitiel) ZSRR Warszawa TV
4.06.81 – 25.05.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-22.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
140. ... a z lasu wychodzi Miszka (... und aus dem wald kommt Mischka) NRD Warszawa
9.06.81 – 23.06.83 TV 3 akty kol/35
tekst : Maria Etienne
prow. nagrań: Maria Etienne
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
141. seria „Człowiek i przyroda” (El Hombre y la Tierra) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Nocne drapieżniki cz.1 (Las rapaces nosturnas) I-20.02.82/OCE-22.03.82
odcinek – Nocne drapieżniki cz. 2 (Las rapaces nosturnas) I-20.02.82/OCE-22.02.82
odcinek – Opowieść o jelonku cz.1 (El cerratillo) I-13.01.82/OCE-16.02.82
odcinek – Opowieść o jelonku cz. 2 (El cerratillo) I-13.01.82/OCE-16.02.82
9.06.81 – 26.05.81 TV 3+2+3+3 akty kol/16
tekst : Halina Wodiczko
prow. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński (1; 2), Alina Hojnacka (3; 4)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
142. seria „Jon” (Jon) Rum. Łódź TV
odcinek 1
odcinek 2

1.06.81 – 14.10.80 TV 12+10 aktów kol/35 I-14.09.81/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prow. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Teresa Ozga
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
143. seria (Zwiezdoczka nr. 24) ZSRR Łódź TV
odcinek – Z historii lotnictwa – Samoloty i samolociki
odcinek – Zwierzęce kryjówki – Kto jak się kryje
odcinek – Jazda figurowa na łyżwach - Łyżwy

18.05.81 – 3.04.81 TV po 1 akcie kol/35 I-15.10.81/
tekst : Elżbieta Marusik
prow. nagrań: Czesław Staszewski
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
144. seria „Almanach wędrówek filmowych” (Almanach kinoputieszestwij) ZSRR W-wa
odcinek – Nad brzegami Wołgi
15.06.81 – 5.02.81 TV 2 akty kol/35 I-8.09.81/OCE-17.09.81
tekst : Wanda Kępczyk
prow. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
145. Kolarze na zakręcie (Gonszcziki na powrotach) ZSRR Warszawa TV
19.06.81 – 26.05.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-22.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
146. seria „Karol Marks” (Karl Marks) ZSRR Warszawa TV
odcinek 1 – Lata młodości
19.06.81 – 16.06.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-20.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
czyta: Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
147. Zniszczone zabytki kultury w Czarnogórze (Razoreni spomenici kulture u Crnoj Gori)
Bułg. Warszawa TV
20.06.81 – 16.06.81 TV 3 akty kol/35 przyjety-22.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
148. Maskotka (Talisman udaci) ZSRR Warszawa TV
20.06.81 – 16.06.81 TV 3 akty kol/35 przyjety-23.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
149. Kladrubskie białe konie (Ctyri pary bilich koni) CSRS Warszawa TV
20.06.81 – 16.06.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-23.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
150. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek 5
20.06.81 – 10.06.81 TV 3 akty kol/16 I-10.07.81/OCE-20.07.81
tekst : Stanisława Dziedziczak
prow. nagrań: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
151. seria „Wielkie miasta świata” (Les Grandes Villes du Monde) Franc. Warszawa TV
odcinek – Budapeszt (Budapest)
20.06.81 – 24.01.80 TV 6 aktów kol/16 I-8.07.81/OCE-20.07.81
tekst : Halina Wodiczko
prow. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
152. seria „Boccacio 70” (Boccacio 70) Włoski Warszawa TV
nowela 1 – Renzo i Luciana (Renzo e Luciana) I-25.06.81/OCE-8.07.81
nowela 2 – Praca (La riffa) II-25.06.81/OCE-8.07.81
nowela 3 – Loteria (Il Lavoro) I-25.6.81/OCE-8.07.81
nowela 4 – Kuszenie pana Antoniego (Le tentazioni del dottor Antonio) II-2.09.81/OCE-15.09.81
1.06.81 – 20.05.81 TV 5+5+6+6 aktów kol/35
tekst : Bohdan Paszkiewicz
prow. nagrań: Bogdan Paszkiewicz
dźwięk: Zdzisław Siwecki (1), Alina Hojnacka (2; 3), Stanisław Uszyński (4)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska (1; 2), Wojciech Rakowski (3; 4)
____________________________________________________________________________________________________
153. Szczęśliwe wydarzenie (Einfach blumen aufs dach) NRD Warszawa TV
24.06.81 – 15.06.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-29.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
154. Poszukiwacz skarbów (Schatzsucher) NRD Warszawa TV
24.06.81 – 15.06.81 TV 11 aktów kol/35 przyjęty-30.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
155. seria „Arcydzieła Galerii Drezdeńskiej” (Meisterwerke der Dresdner Gemaldegalerie)
NRD Warszawa TV
odcinek – Martwa natura (Fruhlino)
odcinek - Humor (Humor)
odcinek - Pary zakochanych (Liebespaare)
odcinek – Wiosna (Tier)
odcinek – Zwierzęta (Stilleben)
24.06.81 – 21.05.81 TV po 2 akty kol/16 I-5.11.81/OCE-2.12.81
tekst : Włodzimierz Kozłowski
prowadz. nagrań: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
156. Impresjoniści w Albertinum (Deutsche Impressionisten im Albertinum) NRD Warszawa
24.06.81 – 22.05.80 TV 3 akty kol/35 I-31.07.81/OCE-25.09.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
157. Zawał serca (Herzinfarkt) NRD Warszawa TV
24.06.81 – 21.05.80 TV 3 akty kol/16 I-15.07.82/OCE-16.07.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
158. Twierdza Konigstein (Festung Konigstein) NRD Warszawa TV
25.06.81 – 28.07.80 TV 3 akty kol/35 I-8.04.82/OCE-21.04.82
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż:
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
159. Przemytnicy z Rajgrodu (Die Schmuggler von Bajgrod) NRD Warszawa TV
25.06.81 – 15.06.81 TV 7 aktów kol/35 przyjety-30.06.81/OCE-7.07.81
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
160. Uśmiech losu (Der Baulowe) NRD Warszawa TV
25.06.81 – 15.06.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-30.06.81/OCE-8.07.81
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
161. seria „Karol Marks – lata młodości” (Karl Marks) ZSRR-NRD Warszawa TV
odcinek 2 przyjęty-29.06.81/OCE-20.07.81
odcinek 3 przyjęty-1.07.81/
25.06.81 – 16.06.81 TV po 7 aktów kol/35
tekst opracowany w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk (2), Ala Siejko (3)
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
162. Przerwa (Piereryw) ZSRR Warszawa TV
3.07.81 – 26.06.81 TV 2 akty kol/35 przyjęty-7.07.81/OCE-21.07.81
tekst opracowano w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
163. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja riewolucjej) ZSRR Warszawa TV
część 1
3.07.81 – 26.06.81 TV 7 aktów cz-b/35 przyjęty-7.07.81/OCE-21.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
164. seria „Człowiek i ziemia” (El Hombre y la Tierra) Hiszp. Warszawa TV
odcinek – Gra w polowanie cz. 1 (El Juego de la caza)
odcinek – Gra w polowanie cz. 2 (El Juego de la caza)
3.07.81 TV 3+4 akty kol/35 I-20.02.82/OCE-8.03.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
165. seria „Karol Marks – lata młodości” (Karl Marks) ZSRR-NRD Warszawa TV
odcinek 4
odcinek 5

6.07.81 – 16.06.81 TV po 7 aktów kol/35 przyjęty-8.07.81/OCE-21.07.81
tekst opracowany w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk (4), Ala Siejko (5)
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
166. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja riewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 2 – Napad (Napadiennie)
6.07.81 – 26.06.81 TV 8 aktów cz-b/35 przyjęty-9.07.81/OCE-21.07.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
167. Żeby nie więdły kwiaty (Paragraf 224) CSRS Warszawa TV
9.07.81 – 8.07.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-10.07.81/
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Waldemar Szczepański
____________________________________________________________________________________________________
168. Samo życie (Plantagenstrasse 19) NRD Warszawa TV
10.07.81 – 8.07.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-13.07.81/OCE-21.07.81
tekst opracowany w TV
czyta Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
169. Mozambik – pierwsze kroki niepodległego państwa (Viva Mozambique) NRD
10.07.81 – 12.09.80 TV 4 akty kol/16 I-23.09.81/OCE-13.10.81
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kepczyk
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
170. seria (Zwiezdoczka 22) ZSRR Łódź TV
odcinek – Chłopiec którego nie boją się ptaki
7.04.81 – 3.04.81 TV 1 akt kol/35 I-31.07.81/
tekst : Elżbieta Marusik
prowadz. nagrań: Elżbieta Marusik
dźwięk:
montaż: Ewa Rajczak
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
171. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja riewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 6 – Egzamin (Ekzamen) przyjęty-16.07.81/OCE-25.07.81
odcinek 7 - Noc z 19 na 20 października (W nocz na 20-e) przyjęty-1.07.81/OCE-25.07.81
14.07.81 – 26.06.81 TV po 9 aktów cz-b/35
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki (6), Alina Hojnacka (7)
montaż: Elżbieta Adamczyk (6), Ala Siejko (7)
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
172. seria „Karol Marks – lata młodości” (Karl Marks) ZSRR-NRD Warszawa TV
odcinek 6
15.07.81 – 16.06.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-20.07.81/OCE-25.07.81
tekst opracowano w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
173. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek 7
odcinek 9

24.07.81 – 10.06.81 TV po 3 akty kol/16 I-30.07.81/OCE-15.09.81
tekst : Stanisława Dziedziczak
prowadz. nagrań: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
174. Luchian (Luchian) Rum. Warszawa TV
29.07.81 – 12.05.81 TV 1 akt kol/35 I-22.10.81/OCE-13.11.81
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
175. Formy religii pierwotnej (Forme ale religiei primitive) Rum. Warszawa TV
29.07.81 – 12.05.81 TV 1 akt kol/35 I-22.10.81/OCE-13.11.81
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
176. seria „Tylko dla dorosłych” (Tolko dla wzrosłych) ZSRR Łódź TV
odcinek 2
13.07.81 – 14.08.80 TV 1 akt kol/35 I-25.09.81/
tekst : Krystyna Kotecka
prowadz. nagrań: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: H. Bubel
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
177. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja rewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 8 – Wilkołaki (Obarotni)
odcinek 9 – Napad na sklep jubilerski (Posledniaja wstriecza)
27.07.81 – 26.06.81 TV 11+8 aktów cz-b/35 przyjęty-29.07.81/OCE-17.09.81
tekst opracowany w TV
prowadz. nagrań: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
178. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek 13 I-3.08.81/OCE-15.09.81
odcinek 14 I-3.08.81/OCE-15.09.81
odcinek 22 I-28.08.81/
28.07.81 – 10.06.81 TV po 3 akty kol/16
tekst : Stanisława Dziedziczak
prowadz. nagrań: Stanisława Dziedziczak
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
179. seria „Na drugiej linii frontu” (Radionnaja riewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 10 – Ostatnie spotkanie (Posledniaja wstriecza)
29.07.81 – 26.06.81 TV 9 aktów cz-b/35 przyjęty-4.08.81/OCE-17.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
180. seria „Wędrówki z kamerą” (Wildlife Cinema) Kanad. Warszawa TV
odcinek – Dzika przyroda 20-go wieku (Twentieth century wilderness) I-14.01.82/OCE-26.01.82
odcinek – Opiekunowie (The Carbtalcers) I-14.01.82/OCE-26.01.82
odcinek – Galapagos – raj morskich ptaków (Galapagos – seabird haven) I-11.06.82/OCE-13.07.82
odcinek – Kraina albatrosów (Land of the Albatross) I-11.06.82/OCE-13.07.82
31.07.81 – 17.07.81 TV po 3 akty kol/16
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka (1; 2), Stanisław Uszyński (3; 4)
montaż: Elżbieta Adamczyk (1; 2), Halina Ryszowiecka (3; 4)
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
181. seria „Karol Marks – lata młodości” (Karl Marks) ZSRR-NRD Warszawa TV
odcinek 7
4.08.81 – 16.06.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-6.08.81/OCE-1.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
182. seria „Wesołe melodie” (The Merrie Melodies Show) USA Warszawa TV
odcinek 18
19.08.81 – 12.08.81 TV 3 akty kol/16 I-28.08.81/
tekst : Joanna Klimkiewicz
prowadz. nagrań: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Halina Ryszowiecka
montaż:
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
183. Morskie bogactwa Korei (Morie naszej strany) Korea Warszawa TV
20.08.81 – 10.08.81 TV 4 akty kol/35 przyjęty-22.08.81/OCE-15.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
184. Dyrektor (Der Director) NRD Warszawa TV
21.08.81 – 19.08.81 TV 12 aktów kol/35 przyjęty-24.08.81/OCE-15.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
185. Cukrzyca – przeznaczenie, czy dające się uniknąć niebezpieczeństwo (Diabetes – Schicksal oder vermidbare getfahr) NRD Warszawa TV
24.08.81 – 8.07.81 TV 4 akty kol/16 I-27.07.82/OCE-20.09.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
186. (Malenkije czudiesa bolszoj prirody) ZSRR Warszawa TV
24.08.81 – 1.07.81 TV 4 akty kol/35 I-14.11.81/OCE-12.12.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
187. Zielone sklepienie (Das grune Gewolbe) NRD Warszawa TV
3.09.81 – 25.08.81 TV 3 akty kol/35 przyjęty-7.09.81/OCE-21.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
188. Prastare miasto – Erfurt (Die Gesichter einer steinalten stadt – Erfurt) NRD
3.09.81 – 25.08.81 TV 3 akty kol/35 przyjęty-7.09.81/OCE-21.09.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
189. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja rewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 3 – W akcji (W ognie)
8.09.81 – 26.06.81 TV 8 aktów cz-b/35 przyjęty-15.09.81/OCE-13.10.81
tekst opracowany w Tv
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
190. Egzamin dojrzałości (Podgotowka k ekzamienu) ZSRR Warszawa TV
10.09.81 – 12.08.81 TV 7 aktów -/35 przyjęty-15.09.81/OCE-2.11.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Krystyna Subocz
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
191. Rzeka piasku (River of sand) Ang. Warszawa TV
15.09.81 – 18.11.81 TV 5 aktów kol/16 I-10.11.81/OCE-12.12.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
192. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja rewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 4 – Pomożemy ci (My pomożem tiebie)
14.09.81 – 26.06.81 TV 9 aktów cz-b/35 przyjęty-17.09.81/OCE-14.10.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
193. Między niebem a ziemią (Obengeblieben ist noch keiner) NRD Warszawa TV
15.09.81 – 31.08.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-19.09.81/OCE-13.10.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
194. Warunkowo zdrowi (Bedingt gesund) NRD Warszawa TV
15.09.81 – 21.05.80 TV 3 akty kol/35 I-27.07.82/OCE-20.09.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
195. seria „Tajemnice sztuki nowoczesnej” (L’Aventure de L’art Moderne) Franc.
odcinek – Surrealizm (Surrealisme) I-7.10.81/OCE-9.10.81
odcinek - Abstrakcjonizm (Abstrakcjonisme) I-14.10.81/OCE-16.11.81
16.09.81 – 5.09.79 TV 5+6 aktów kol/16
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Halina Ryszowiecka
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
196. seria „Jesienna historia” (Osienniaja istoria) ZSRR Warszawa TV
odcinek 1 przyjęty-24.09.81/OCE-2.11.81
odcinek 2 przyjęty-28.09.81/OCE-13.10.81
22.09.81 – 2.09.81 TV 7+9 aktów kol/35
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki (1), Alina Hojnacka (2)
montaż: Elzbieta Adamczyk (1), Ala Siejko (2)
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
197. Milczace akta (A neha dossie) Węg. Warszawa TV
24.09.81 – 18.09.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-29.09.81/OCE-13.10.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
198. Szlakami Inków (Auf der strasse Inkas) RFN Warszawa TV
29.09.81 – 3.09.81 TV 5 aktów kol/16 I-8.10.81/OCE-16.11.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
199. seria (Wsiewo daroże) ZSRR Warszawa TV
odcinek 1 I-16.11.81/OCE-30.11.81
odcinek 2 I-16.11.81/OCE-30.12.81
odcinek 3 I-26.11.81/OCE-30.12.81
odcinek 4 I-30.11.81/OCE-30.12.81
odcinek 5 I-13.01.82/OCE-20.03.82
odcinek 6 I-19.04.82/OCE-15.05.82
odcinek 7 I-26.04.82/OCE-15.05.82
odcinek 8 I-21.04.82/OCE-15.05.82
29.09.81 – 8.09.81 TV po 6 aktów kol/35
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Stanisław Uszyński (1-4), Zdzisław Siwecki (5), Roman Błocki (6-8)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 15:07

____________________________________________________________________________________________________200. Ballada o koniu (Bałada za konja) Bułg. Warszawa TV
1.01.81 – 16.09.81 TV 2 akty kol/35 I-23.02.82/OCE-2.03.82
tekst : Jan Moes
prowadz. nagrań: Jan Moes
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
201. Z otchłani wieków (Iz głubiny wiekow) ZSRR Warszawa TV
1.10.81 – 18.09.81 TV 1 akt kol/35 I-1.03.82/
tekst : Elżbieta Kowalska
prowadz. nagrań: Elżbieta Kowalska
dźwięk:
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
202. Życiodajna woda (Żiwaja woda) ZSRR Warszawa TV
1.10.81 – 10.07.81 TV 1 akt kol/35 I-1.03.82/OCE-20.03.82
tekst : Elżbieta Kowalska
prowadz. nagrań: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
203. Opowieść o Konstantinie Piotrowiczu Iwanowie (Powiest o Konstantinie Pietrowicze Iwanowie) ZSRR Warszawa TV
1.10.81 – 16.09.81 TV 3 akty kol/35 I-24.03.82/OCE-21.04.82
tekst : Elżbieta Kowalska
prowadz. nagrań: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Alina Hojnacka
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
204. seria „Almanach wędrówek filmowych” (Almanach kinoputieszestwij)ZSRR
odcinek 157
odcinek 158
odcinek 159
odcinek 160

1.10.81 – 18.09.81 TV po 2 akty kol/35 I-7.04.82/OCE-21.04.82
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
205. seria (Tiere vor der kamera) RFN Warszawa TV
odcinek – Prywatne życie świstaka (Sommer der Murmeltiere)
8.10.81 – 3.09.81 TV 5 aktów kol/16 I-19.10.81/OCE-2.11.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
206. seria „Na drugiej linii frontu” (Rażdionnaja riewolucjej) ZSRR Warszawa TV
odcinek 5 – Sześć dni (Szest dniej)
12.10.81 – 26.06.81 TV 9 aktów cz-b/35 przyjęty-14.10.81/OCE-2.11.81
tekst opracowany w TV
adiustacja Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
207. Siostra Agnes (Schwester Agnes) NRD Warszawa TV
15.10.81 – 12.10.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-19.10.81/OCE-2.11.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
208. Mędrzec i osioł (Mudrec i osel) CSRS Warszawa TV
16.10.81 – 7.09.81 TV 1 akt kol/35 I-20.01.82/OCE-2.02.82
tekst : Maria Etienne
prowadz. nagrań: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
209. Brunowik i lew (Bruncvik a lew) CSRS Warszawa TV
16.10.81 – 7.09.81 TV 2 akty kol/35 I-20.01.82/OCE-2.02.82
tekst : Maria Etienne
prowadz. nagrań: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
210. Karol Zeman dzieciom (Karel Zeman detem) CSRS Warszawa TV
16.10.81 – 7.09.81 TV 2 akty kol/35 I-20.01.82/OCE-2.02.82
tekst : Maria Etienne
prowadz. nagrań: Maria Etienne
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
211. seria „Tajemnice sztuki nowoczesnej” (L’Aventure de l’art moderne) Franc.
odcinek – Ekspresjonizm
15.10.81 – 5.09.79 TV 6 aktów kol/16 I-27.10.81/OCE-16.11.81
16.10.81 – 7.09.81 TV 1 akt kol/35 I-20.01.82/OCE-2.02.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
212. Autoportret Salwadora Dali (Salvador Dali) RFN Warszawa TV
19.10.81 – 6.10.81 TV 5 aktów kol/16 I-17.04.82/OCE-27.04.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
213. Oskar Kokoschka – portret artysty (Oskar Kokoschka) RFN Warszawa TV
19.10.81 – 6.10.81 TV 5 aktów kol/16 I-17.04.82/OCE-27.04.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
214. seria „ Tajemnice sztuki nowoczesnej” (L’Aventure de l’art moderne) Franc.
odcinek – Ekspresjonizm współczesny (L’expression contemporaine)
19.10.81 – 5.09.79 TV 6 aktów kol/16 I-5.11.81/OCE-16.11.81
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
215. Strzelec wyborowy (Stichowe) ZSRR Warszawa TV
21.10.81 – 21.10.81 TV 5 aktów cz-b/35 przyjęty-26.10.81/OCE-3.11.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Joanna Klimkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
216. seria (200m sur les betes wibres) Franc. Warszawa TV
odcinek – W cejlońskim lesie (Des journees entieres sus les branches) I-17.09.82/OCE-5.10.82
odcinek – Wiosna wśród ptaków (Les oeufs de paques) I-15.07.82/OCE-16.07.82
22.10.81 – 21.05.81 TV po 3 akty kol/16
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Zdzisław Siwecki (1), Jerzy Januszewski (2)
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
217. Zdarzenie na szosie E4 (Poprask na silnici E4) CSRS Warszawa TV
26.10.81 – 2.02.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-28.10.81/OCE-21.10.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Stefan Mroczek
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
218. Zagrać na piszczałce (Jen si tak trochu pisknout) CSRS Warszawa TV
29.10.81 – 21.10.81 TV 9 aktów kol/35 przyjęty-2.11.81/OCE-12.12.81
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
219. Mały świat Saamów (Na zemle Saamow) ZSRR Warszawa TV
28.10.81 – 22.10.81 TV 1 akt kol/35 przyjęty-2.11.81/OCE-12.12.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
220. seria „Tajemnice sztuki nowoczesnej” (L’Aventure de l’art moderne) Franc.
odcinek – W nowej rzeczywistości (La novelle realiste) I-26.11.81/OCE-16.12.81
odcinek - Abstrakcjonizm amerykański (L’abstraction Americaine) I-1.02.82/OCE-16.02.82
30.10.81 – 13.10.79 TV po 6 aktów kol/16
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Roman Błocki (1), Stanisław Uszynski (2)
montaż: Gabriela Turant
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
221. Rodopy – kolebka bułgarskiej sztuki ludowej (Rodopski gniezda) Bułg. Warszawa TV
4.11.81 – 21.10.81 TV 2 akty kol/35 I-8.04.82/
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk:
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
222. Krasnojarsk (Krasnojarsk) ZSRR Łódź TV
21.10.81 – 18.09.81 TV 3 akty kol/35 I-20.01.82/
tekst : Alicja Karwas
prowadz. nagrań: Alicja Karwas
dźwięk: Elzbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dąbrowska
____________________________________________________________________________________________________
223. Pojedynki godowe (Turnirite) Bułg. Warszawa TV
12.11.81 – 13.10.81 TV 2 akty kol/35 I-14.01.82/
tekst : Włodzimierz Kozłowski
prowadz. nagrań: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
224. Zabytki Syrii (Civilizace na sirijska zemja) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 29.10.81 TV 2 akty kol/35 II-25.03.82/OCE-24.05.82
tekst : Włodzimierz Kozłowski
prowadz. nagrań: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: M. Skonieczna
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
225. Czarodziejska ość (Carownia rybi kosticka) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 29.10.81 TV 1 akt kol/35 I-28.01.82/OCE-20.03.82
tekst : Włodzimierz Kozłowski
prowadz. nagrań: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
226. Na skrzyżowaniach ptasich dróg (Na krizovatkach vtacich tanov) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 22.10.81 TV 2 akty kol/35 I-15.07.82/OCE-16.07.82
tekst : Halina Wodiczko
prowadz. nagrań: Halina Wodiczko
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
227. Kurczaczek (Pipa) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 22.10.81 TV 2 akty kol/35 I-12.05.82/OCE-29.06.82
tekst : Elżbieta Kowalska
prowadz. nagrań: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
228. Wypalacze wapienia z gór Pilisz (Pilisski vapenkari) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 22.10.81 TV 2 akty kol/35 I-20.02.82/OCE-8.03.82
tekst : Elżbieta Kowalska
prowadz. nagrań: Elżbieta Kowalska
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
229. Natarcie na grypę (Angriff auf die grippe) NRD Warszawa TV
12.11.81 – 20.10.81 TV 4 akty kol/16 przyjęty-31.12.81/OCE-16.02.82
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
230. Woda życia (Żiva voda) CSRS Warszawa TV
12.11.81 – 21.10.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-18.11.81/OCE-16.12.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
231. Mój syn (Moj syn) Korea Warszawa TV
12.11.81 – 21.10.81 TV 9 aktów cz-b/35 przyjęty-19.11.81/OCE-16.12.81
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
232. Potrójne salto Mortale (Al Treilea Salt Mortal) Rum. Warszawa TV
12.11.81 – 21.10.81 TV 10 aktów cz-b/35 przyjęty-30.11.81/OCE-16.12.81
tekst opracowany w TV
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
233. Z wizytą u suma (Woder woller wohnt) RFN Warszawa TV
14.11.81 – 3.09.81 TV 5 aktów kol/16 I-14.01.82/OCE-22.02.82
tekst : Włodzimierz Kozłowski
prowadz. nagrań: Włodzimierz Kozłowski
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
234. Pieśń samolotów (Pojut samoliety) ZSRR Warszawa TV
18.11.81 TV 5 aktów cz-b/35 przyjęty-19-11-81/OCE-2.12.81
tekst opracowany w TV
czyta Lucjan Szołajski i Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Wojciech Rakowski
____________________________________________________________________________________________________
235. Kobiety (Mujeres) Franc. Warszawa TV
23.11.81 TV 5 aktów cz-b/16 I-13.01.82/OCE-16.02.82
tekst : Bohdan Paszkiewicz
prowadz. nagrań: Bohdan Paszkiewicz
dźwięk: Jerzy Januszewski
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Mieczysława Kucharska
____________________________________________________________________________________________________
236. Tomasz Mann (Thomas Mann) NRD Warszawa TV
2.12.81 – 16.10.81 TV 6 aktów kol/35 przyjęty-7.12.81/OCE-11.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Lucjan Szołajski i Tomasz Knapik
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
237. Dzień pierwszy, dzień ostatni (Dień pierwyj, dień poslednij) ZSRR Warszawa TV
2.12.81 – 20.11.81 TV 7 aktów kol/35 przyjęty-4.12.81/OCE-11.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Mirosław Utta
adiustacja: Jan Moes
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
238. Ostatnie polowanie (Posledniaja ochota ) ZSRR Warszawa TV
3.12.81 – 20.11.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-8.12.81/OCE-11.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk:
montaż: Ala Siejko
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
239. Jeden nocny dyżur (Gorod priniał) ZSRR Warszawa TV
7.12.81 – 20.11.81 TV 8 aktów kol/35 przyjęty-10.12.81/OCE-26.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Marek Gajewski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Zdzisław Siwecki
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
240. Małżeństwo wolne od cła (Vammentes hazassag) WRL Warszawa TV
11.12.81 – 15.12.81 TV 10 aktów kol/35 przyjęty-12.12.81/OCE-25.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Henryk Pijanowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Stanisław Uszyński
montaż: Elżbieta Adamczyk
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
241. Reportaż z podróży po Ludowo-Demokratycznej Republice Jemenu (Wandlungen am tor der tranen) NRD Warszawa TV
14.12.81 – 18.08.80 TV 2 akty kol/16 I-8.04.82/OCE-21.04.82
tekst : Wanda Kępczyk
prowadz. nagrań: Wanda Kępczyk
kier. prod.: Andrzej Staśkiel
____________________________________________________________________________________________________
242. seria „W pewnym małym osiedlu” (Jedno male sidlisko) CSRS Warszawa TV
odcinek 1 – Rower (Bicykel)
odcinek 2 – Przybłęda (Tulak)
odcinek 3 – Boisko (I hrisko)
odcinek 4 – Ucieczka (Utek)
odcinek 5 – Przedszkole (Skolka)
odcinek 6 – Warsztat (Dielna)
odcinek 7 – Szkoła (Skola)
15.12.81 TV po 3 akty (odc.4- 2 akty) kol/35 przyjęty-23.12.81/OCE23.01.82
tekst opracowany w TV
czyta Zdzisław Szczotkowski
adiustacja: Janina Grafowa
dźwięk: Roman Błocki
montaż: Ala Siejko (1; 2; 3; 5), Elżbieta Adamczyk (4; 6; 7)
kier. prod.: Jan Szatkowski
____________________________________________________________________________________________________
243. seria „Archeologiczne zabytki Dobrudży” (Dobrogea in archaologischen beweisen) Rum. Łódź
14.12.81 – 18.09.81 TV 2 akty kol/35 I-28.07.82/
tekst : Alicja Karwas
prowadz. nagrań: Alicja Karwas
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
244. Kolebka Rusi (Sławnyj gorod Nowgorod) ZSRR Łódź TV
14.12.81 – 18.09.81 TV 2 akty kol/35 I-29.04.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
245. Kantele (Kantele) ZSRR Łódź TV
14.12.81 – 16.09.81 TV 2 akty kol/35 I-2.03.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
246. Rosyjskie miasta (Russkij grad) ZSRR Łódź TV
14.12.81 – 18.09.81 TV 2 akty kol/35 I-18.11.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
247. Aleksander Kerkow – muzyk i nauczyciel (Wiecznijat muzikant) Bułg. Łódź TV
15.12.81 – 16.09.81 TV 2 akty kol/35 I-28.12.82/
tekst : Krystyna Kotecka
prowadz. nagrań: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
248. Słońce nad Tajmyrem (Nad Tajmyrom Sołnce) ZSRR Łódź TV
15.12.81 – 18.09.81 TV 2 akty kol/35 I-7.04.82/
tekst : Krystyna Kotecka
prowadz. nagrań: Krystyna Kotecka
dźwięk: Anatol Łapuchowski
montaż: Z. Małecka
kier. prod.: Edward Kupsz
____________________________________________________________________________________________________
249. Kwiat i topór (Viag es szekerce) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-2.11.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
250. Do czego służą kolce (Sun a meseben es a valosayban) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 II-30.04.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
251. Drzewo życia (Eletfa) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-5.01.83/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
252. Sztuka buddyjska (A lamaista buddhista muveszet) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 1 akt kol/35 I-8.07.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
253. I znów dojrzewa wino (Gyogyulo sebek) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-14.12.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
254. Malangan (Malangan) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 II-29.09.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
255. U stóp Araratu (Ecsmiadzin) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 3 akty kol/35 I-14.12.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
256. Sztuka Islamu (Iszlam muveszete) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-29.12.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
257. Bułgario miła, jakżeś urodziwa (Ko es kenyer) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-29.09.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
258. Święte miasto Islamu (Damaszkusz) Węg. Łódź TV
28.12.81 – 30.10.81 TV 2 akty kol/35 I-29.09.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
____________________________________________________________________________________________________
259. Poszukiwacze złota (Złatotrsaczi) ZSRR Łódź TV
29.12.81 TV 2 akty kol/35 I-18.05.82/
tekst : Elżbieta Włodarczyk
prowadz. nagrań: Elżbieta Włodarczyk
dźwięk: Elżbieta Matulewicz
montaż: M. Wiechnik
kier. prod.: Bożena Dębowska
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Re: Rok 1981

Postprzez Kretes96 » 25 sie 2013, o 17:39

Gratuluję Panu "wykopania" znaleziska! Myślałem, że to będzie niemożliwe, a jednak.

Gdyby pojawiła się możliwość (prawdopodobnie wtedy, gdy pan uzupełni historię dubbingu do 1980 roku), że pan wypisze także dane z następnych lat, to może pan nie spisywać z tych dokumentów ekipy technicznej filmów opracowanych w wersji lektorskiej przez SOF (oszczędzi pan czas na przepisywanie, skoro to forum jest o dubbingu, a w 1981 roku lektory stanowiły ok. połowę opracowań SOFu :(). Mógłby pan się nie gniewać, ja tylko radzę.

PS. Jeśli pan zdecyduje na umieszczenie ekip technicznych do produkcji SOFu zdubbingowanych w latach 1990-1997 można je umieścić w tematach pod tytułem "Pokomunistyczne losy Studia Opracowań Filmów"
Kretes96
Pierwszy mikrofon
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 15:20

Re: Rok 1981

Postprzez Zbigniew Dolny » 25 sie 2013, o 20:38

Dziękuję za zainteresowanie.
Nie bardzo wiem, czy zamieszczanie dalszych takich list ma tu sens - będę je przepisywał dalej, lecz do celów wyłącznie przestudiowania losów SOFu.
Tę listę zamieściłem, by uświadomić nam wszystkim, czym tam się zajmowano.
Kiedy przegląda się listę filmów, np. z roku 1981, widzimy, że zrobiono tam ze dwadzieścia filmów - no więc ktoś może spytać - co oni tam robili w tych studiach, w Warszawie i Łodzi - 20 filmów na krzyż?
Otóż nie. Teraz widzimy, że SOF, to tak naprawdę była firma, która miała robotę na 2 a nawet na 3 zmiany.
Widzimy ile osób pracowało przy takim banalnym nagraniu z lektorem. Widzimy, że robiono tam filmy z wersjami obcojęzycznymi, na rozmaite festiwale - na zagranicę itp, itd..
No i najważniejsze - widzimy jakie seriale dla dorosłych i dla dzieci wtedy popełniono - aż łezka w oku się kręci.
Chciałoby się, żeby teraz seriale jak "Rodzina Borgiów", "Domek z kart" czy np. "Downton Abbey" miały polskie dubbingi - możemy sobie wyobrazić, jakie wspaniałe kreacje dubbingowe mogłyby wtedy powstać...
Pozdrawiam
PS - moja "Historia Polskiego Dubbingu" będzie jednak doprowadzona do roku 1997, kiedy to zlikwidowano Studio Opracowań Filmowych w Warszawie. Ale nie nastąpi to w najbliższej przyszłości. Najpierw muszę uporać się z wcześniejszymi latami - a proszę mi wierzyć - mam jeszcze sporo do roboty.
Zbigniew Dolny
Prawdziwy ekspert
 
Posty: 383
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 01:28

Następna strona

Powrót do 1980-1989

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości