Aquaman; 2018

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.
kamillox18
Pierwszy mikrofon

Re: Aquaman; 2018

Post autor: kamillox18 » 6 gru 2018, o 21:30

Ukazała się ciekawa obsada dubbingu w reżyserii pana Marka Robaczewskiego:

Jan Aleksandrowicz-Krasko – Arthur Curry / Aquaman
Ewa Prus – Mera
Tomasz Schimscheiner – Vulko ( Dafoe)
Kamil Pruban – Orm ( Patrick Wilson)
Grzegorz Pawlak – Król Nereus
Tamara Arciuch – Królowa Atlanna (Nicole Kidman)
Jarosław Boberek – Tom Curry
Michał Mikołajczak – Davis
Marcin Troński – Jesse
Michał Podsiadło – Stephen Shin

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 6 gru 2018, o 21:42

Z tej obsady najbardziej cieszy powrót Tamary Arciuch do dubbingowania Nicole Kidman ("Złoty Kompas"). Mam trochę wątpliwości co do Grzegorza Pawlaka dubbingującego Dolpha Lundgrena ale z ostateczną opinią wstrzymam się do zapoznania się z polską wersją językową. Ciekawy wybór jeżeli chodzi o Temuere Morrisona który przemawiał już w naszym języku głosem Wojciecha Paszkowskiego w filmach "Gwiezdne Wojny-Atak Klonów" oraz "Gwiezdne Wojny-Zemsta Sithów". Tym razem padło na Jarosława Boberka. Mam nadzieję że forumowicze podzielą się opinią i wrażeniami na forum .

kamillox18
Pierwszy mikrofon

Post autor: kamillox18 » 6 gru 2018, o 22:25

Ciekawe też jak sprawdzą się Schimscheiner pod Dafoe i Pruban pod Patricka Wilsona.

Star-Lord
Pierwszy mikrofon

Post autor: Star-Lord » 21 gru 2018, o 22:33

Ok wróciłem z seansu i bardzo chętnie się podzielę opinią o dubbingu, który był naprawdę moim zdaniem świetny i nie wiem czy nie najlepszy z tego uniwersum do tej pory.
Krasko jest fantastyczny, w lidze mi się nawet podobał ale to tu ma główną rolę i daje radę serio tak mi się skleił, że nie wyobrażam sobie żadnego zastępcy no to jest rola poprostu dla niego.
Odkrycie dubbingowe roku to dla mnie Schimscheiner pod Dafoe no co za idealny casting brawo dawno nie czułem takiej satysfakcji i radości kiedy znany aktor poraz pierwszy przemówił po polsku, nasz odpowiednik brzmi tak podobnie do oryginału i jest tak świetnie dobrany że mam nadzieję go jeszcze usłyszeć pod tego aktora
Pruban niby osłuchany z gwar zewsząd ale poprowadzony fajnie i zupełnie inny typ roli dla niego co wypadło super i szybko wpadł mi w ucho.
Fascynuje mnie że mamy 2018 rok a Boberka da radę poprowadzić tak że brzmi naturalnie i faktycznie się klei bo tu miało to miejsce, mówi chrypą szeptem i zmienia tonacje i poprostu czuje rolę udowadniając że jest mistrzem.
Niestety minus i to ogromny ta sama sytuacja co w ant manie czyli Pawlak... no ktoś tak spierdolił że bob budowniczy nie wyklepie poraz kolejny, ogląda się świetny dubbing postacie mówią naszym językiem i na scenę wkracza Dolph Lundgren z głosem Pawlaka i czar pryska, dobrze że jest go mało ale no tak razi że serio nie było to potrzebne i ma się wrażenie że oglądamy bajkę na cartoon network a szkoda bo cała reszta serio bez zastrzeżeń i idźcie koniecznie na dubbing i cieszcie się dobrą polską wersją :)

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 27 sty 2019, o 22:02

Byłem dzisiaj na seansie na godzinę 16 , na sali tak gdzieś powyżej 50 osób . Muszę powiedzieć że jestem zadowolony z samego filmu jak i dubbingu. Tamara Arciuch jak dla mnie jest idealna jeżeli chodzi o Nicole Kidman , zresztą takie zdanie wyrobiłem sobie od czasu filmu "Złoty Kompas" i do dziś je podtrzymuję. Schimschainera pod Dafoe przyjemnie się słuchało ale prawdziwą ucztą dla ucha był głos Kamila Prubana pod Patricka Wilsona . Nasz aktor znakomicie jak by stworzył jedną całość z Patrickiem Wilsonem i mógł by go dubbingować w innych filmach. Jedyny minus polskiej wersji to Grzegorz Pawlak pod Dolpha Lundgrena . Pan Grzegorz to znakomity aktor ale głosem pod aktora pochodzącego ze Szwecji po prostu nie pasuje. Mimo wszystko dubbing naprawdę udany.

Spinogiptikus
Pierwszy mikrofon

Post autor: Spinogiptikus » 3 cze 2019, o 22:51

Star-Lord pisze: Niestety minus i to ogromny ta sama sytuacja co w ant manie czyli Pawlak... no ktoś tak spierdolił że bob budowniczy nie wyklepie poraz kolejny, ogląda się świetny dubbing postacie mówią naszym językiem i na scenę wkracza Dolph Lundgren z głosem Pawlaka i czar pryska, dobrze że jest go mało ale no tak razi że serio nie było to potrzebne i ma się wrażenie że oglądamy bajkę na cartoon network a szkoda bo cała reszta serio bez zastrzeżeń i idźcie koniecznie na dubbing i cieszcie się dobrą polską wersją :)
Ale Pawlak w Ant man i Osa był nad spodziewanie pasujący :shock: za to tu nie pasował ani trochę i doprowadzał dubbing do natychmiastowego wynurzenia. A szkoda bo gdyby nie on to był by doskonały :cry:

ODPOWIEDZ