Alita: Battle Angel; 2018

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.
Dezerter
Pan Jarosław

Re: Alita: Battle Angel; 2018

Post autor: Dezerter » 18 cze 2018, o 08:39

Kwasibor pisze:Raczej do co drugiego ;) "Żle się dzieje w El Royale", "Wdowy" i "Bohemian Rhapsody" dubbingu raczej nie dostaną.
No i się okazuje, że chyba Kwasibor faktycznie miał rację. Imperial mi odpisał, że w tym roku, poza filmami wymienionymi w artykule, nie planują innych dubbingów. Trzeba jednak podkreślić, że już nieraz się zdarzało, że pisali mi, że na dalsze miesiące nie mieli dubbingowych planów, a koniec końców okazywało się, że coś jednak do kin wprowadzali z dubbingiem. Tak było chociażby w tym roku pod koniec marca, kiedy pisali mi, że na najbliższe miesiące nie mieli dubbingowych planów, a teraz wiemy, że do końca roku pojawią się trzy filmy z dubbingiem. Raczej trzeba się nastawiać, że faktycznie nic więcej nie wprowadzą, ale zmiana planów na naszą korzyść jest jak najbardziej realna.
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ポッテロ
Pan Sowa

Post autor: ポッテロ » 18 cze 2018, o 09:26

Jak mówiłem, to jest raczej dość oczywiste. PG-13 z potencjałem komercyjnym i wybrane R, też z potencjałem komercyjnym, żeby wybadać teren i sprawdzić, na ile to jest opłacalne. Dubofensywy na pełną skalę nie ma się co spodziewać, przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 18 cze 2018, o 11:54

Dubofensywa na pełną skalę mogłaby się nawet odbić na jakości dubbingów.
Ja myślę, że jednak "Źle się dzieje w El Royale" ma potencjał komercyjny. Sam jestem filmem zainteresowany, a jeśli następny zwiastun zwiększy hype, to może na to pójdę, choć pewnie skończy się jak zwykle na tym, że w ostatniej chwili się wstrzymam i kupię DVD długo po premierze, zakładając oczywiście, że nie będzie dubbingu, bo jeśli jednak go zlecą to to będzie definitywnie pozycja obowiązkowa i musi być Grabowski wiadomo pod kogo.
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

Kwasibor
Pierwszy mikrofon

Post autor: Kwasibor » 24 lip 2018, o 10:45

ポッテロ
Pan Sowa

Post autor: ポッテロ » 24 lip 2018, o 11:49

Dubbing nawet całkiem niezły jak na zwiastun, ale uch... Janusz Wituch pod Waltza zdecydowanie do wymiany. Mam nadzieję, że komuś w końcu uda się znaleźć do dubbingu dobry głos pod Landę. Jak dotąd udało się to tylko Wojciechowi Paszkowskiemu, który obsadził pod niego jakiegoś niezidentyfikowanego do dziś aktora, ale to było cameo prawie bez dialogów. Ktokolwiek będzie reżyserował ten dubbing, najlepiej niech obejrzy Muppety, rozpozna tego aktora i zaprosi go na casting xD.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love

Star-Lord
Pierwszy mikrofon

Post autor: Star-Lord » 24 lip 2018, o 12:46

Pod Mahershala Ali (tego czarnego) Janusz German na stówę, nie jest zły w sumie ale wątpie żeby którykolwiek głos przetrwał do finalnej wersji.

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 24 lip 2018, o 15:15

Jest ktoś w stanie przekonać mnie, że to faktycznie Markowicz słychać w tym zwiastunie?
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 24 lip 2018, o 18:41

Zwiastun jeżeli chodzi o dubbing nawet prezentuje się przyzwoicie chociaż finalnie pewnie i tak będą zmiany w obsadzie. Jeżeli chodzi o Janusza Witucha to i tak lepiej brzmi pod Waltza niż Zbigniew Suszyński ale też jestem za jakimś innym głosem. Do grudnia jeszcze sporo czasu jak i na to żeby zrobić porządną polską wersje językową.
Tak na marginesie "Logan" był pierwszym filmem z kategorią R który dostał dubbing tak "Alita" jest pierwszym filmem na podstawie mangi który otrzyma profesjonalną polonizację.

ポッテロ
Pan Sowa

Post autor: ポッテロ » 24 lip 2018, o 19:25

misiek73169 pisze:Tak na marginesie "Logan" był pierwszym filmem z kategorią R który dostał dubbing tak "Alita" jest pierwszym filmem na podstawie mangi który otrzyma profesjonalną polonizację.
Pierwsza część zdania to w zasadzie nieprawda, bo 8. Mila, Old School czy Za linią wroga II. Druga część to nieprawda, bo chociażby Gantz, dwa Dragon Balle, Astro Boy czy dwie Czarodziejki z Księżyca. A nawet jeśli chcesz się upierać, że się nie liczy, bo to animacje, to słusznie zapomniany przed wszystkich Speed Racer wtedy-jeszcze-braci Wachowskich.
Hey hey let’s go 喧嘩する
大切な物をprotect my balls
僕が悪いso let’s fighting
Let’s fighting love
Let’s fighting love

Dezerter
Pan Jarosław

Post autor: Dezerter » 26 lip 2018, o 13:46

Jak na sam dubbing zwiastuna to wyszło nieźle. Janusz Wituch pod Christopha Waltza faktycznie do wymiany, ale brzmi lepiej niż Zbigniew Suszyński. Teraz skoro poznaliśmy obsadę Patryka można się zacząć zastanawiać czy w Alicie Ed Skrein powinien ponownie przemówić głosem Mikołaja Roznerskiego. Ciekawią mnie w tej kwestii opinie forumowiczów którzy wybiorą się w sierpniu na ten film do kina.

Co do Marty Markowicz jako Rosa Salazar to nie pamiętam jak wypadła w Więzieniu labiryntu: Leku na śmierć więc na razie wstrzymam się z opinią na jej temat.
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

ODPOWIEDZ