Osobliwy dom pani Peregrine (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children); 2016

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.

Jak oceniasz dubbing do filmu?

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów

Liczba głosów: 0

Dezerter
Pan Jarosław

Osobliwy dom pani Peregrine (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children); 2016

Post autor: Dezerter » 18 mar 2016, o 18:50

Obrazek
Tytuł oryginalny: Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
Tytuł polski: Osobliwy dom Pani Peregrine
Produkcja: USA
Rok: 2016
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: Jane Goldman

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanej niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców.

Obsada wersji oryginalnej:
Panna Peregrine: Eva Green
Barron: Samuel L. Jackson
Jacob Portman: Asa Butterfield
Dr. Golan: Allison Janney
Emma Bloom: Ella Purnell

Pierwsze pojawienie się wersji dubbingowanej: kino (7 października 2016)
Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria dubbingu: Leszek Zduń
Dialogi: Joanna Kuryłko
Tłumaczenie: Arleta Walczak
Dźwięk i montaż: Daniel Gabor, Maciej Sapiński
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska

Obsada wersji polskiej:
Jacob Portman: Karol Osentowski
Emma Bloom: Ewa Jakubowicz
Alma LeFay Perigrine: Izabela Kuna
Franklin Portman: Marek Bukowski
Barron: Krzysztof Stelmaszyk
Enoch O’Connor: Maciej Falana
Abraham Portman: Włodzimierz Press
Pani Avocet: Joanna Szczepkowska
Olive Abroholos Elephanta: Magdalena Wasylik
Poszukuję filmów i seriali aktorskich do których polski dubbing powstał na zlecenie Canal+, TVP bądź Wizji Jeden. Poszukuję także taśm 16mm z filmami aktorskimi które otrzymały kinowy dubbing a który nie został nigdzie wydany. Dotyczy to produkcji wyświetlanych w kinach do lat 90.

Jeśli nagranie dubbingu jest na taśmie szpulowej to jestem w stanie przegrać go na DVD. Przegranie nośnika VHS lub taśmy 16mm nie stanowi problemu.

Sam staram się kolekcjonować polskie dubbingi do produkcji aktorskich i w swoich zbiorach mam wiele unikatów które nie są nigdzie dostępne. Z chęcią się wymienię za nagrania których nie mam a które mnie interesują. Proszę o kontakt na mojego maila:

dezerter_poczta@op.pl

misiek73169
Pierwsza duża rola

Re: Osobliwy dom Pani Peregrine (Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children); 2016

Post autor: misiek73169 » 18 mar 2016, o 22:11

Bardzo mnie ciekawi czyim głosem przemówi Samuel Jackson. Bo coś nie wydaje mi się żeby został zachowany Krzysztof Stelmaszyk czy nawet Jacek Rozenek.

ThePinkFin
Robi gwary

Re: Osobliwy dom Pani Peregrine (Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children); 2016

Post autor: ThePinkFin » 18 mar 2016, o 23:43

misiek73169 pisze:Bardzo mnie ciekawi czyim głosem przemówi Samuel Jackson. Bo coś nie wydaje mi się żeby został zachowany Krzysztof Stelmaszyk czy nawet Jacek Rozenek.
Ty o Rozenku nic mi tu nie pisz, wg mnie to była tragedia. Za to Stelmaszyk powinien wygrać casting, jeśli zostanie zaproszony.
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

Nillay
Internet Explorer

Post autor: Nillay » 18 mar 2016, o 23:49

Oczywiście, że wygra casting, jeśli studio się postara żeby go wygrał. :) Po drodze mamy również Tarzana, który ponoć ma mieć dubbing, choć tu bardziej SDI/Film Factory ewentualnie, pod warunkiem, że nie dostali samych Fantastycznych bestii.

Wigen26
Stremowany amator

Post autor: Wigen26 » 19 mar 2016, o 00:25

Już raz o tym pisałem, ale z chęcią powtórzę, że w głównej roli z chęcią usłyszałbym D. Stenkę albo Cielecką.

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 19 mar 2016, o 00:28

ThePinkFin pisze:Ty o Rozenku nic mi tu nie pisz, wg mnie to była tragedia.
Pozwolę się nie zgodzić. Rozenek w trzech częściach nowej trylogii bardzo fajnie wypadł w przeciwieńtwie do Jarosława Domina który w ogóle nie pasował głosem pod Ewana Mcgregora w drugiej i trzeciej części.
Nillay pisze:Po drodze mamy również Tarzana, który ponoć ma mieć dubbing,
A skąd ta informacja ? Kiedyś coś było wspominane że niby zastanawiają się nad dubbingiem do tego filmu i nic poza tym. Chyba że wiesz coś więcej.

ThePinkFin
Robi gwary

Post autor: ThePinkFin » 19 mar 2016, o 08:57

misiek73169 pisze:
ThePinkFin pisze:Ty o Rozenku nic mi tu nie pisz, wg mnie to była tragedia.
Pozwolę się nie zgodzić. Rozenek w trzech częściach nowej trylogii bardzo fajnie wypadł w przeciwieńtwie do Jarosława Domina który w ogóle nie pasował głosem pod Ewana Mcgregora w drugiej i trzeciej części.
Przyznam, że nie oglądałem całej nowej trylogii, "Gwiezdne wojny" nigdy mnie nie interesowały. Starą trylogię oglądałem tylko przygotowując się na "Przebudzenie mocy". Na AXN-ie widziałem końcówkę II epizodu i Rozenek mnie strasznie zniesmaczył. Jak w ogóle doszło tego, że Rozenek dostał angaż? Przecież jest o 21 lat młodszy! Dla porównania Stelmaszyk - "tylko" 11 lat.
Zapraszam na mój blog: https://thepinkfin.blogspot.com/ i stronę: https://www.facebook.com/pg/Pingwin-Różowopłetwy-2107462016165767/about/

Nillay
Internet Explorer

Post autor: Nillay » 19 mar 2016, o 09:00

Otóż, Rozenek reżyserował no i... ktoś nie walczył o lepszy casting pewnie ;)

misiek73169
Pierwsza duża rola

Post autor: misiek73169 » 19 mar 2016, o 19:54

Osobiście gdybym miał wybierać między Stelmaszykiem a Rozenkiem to wybrał bym tego pierwszego ale pewnie będzie ktoś trzeci , kto wie , może nawet bardziej pasujący głosem.

Nillay
Internet Explorer

Post autor: Nillay » 19 mar 2016, o 20:23

To niech się postarają, bo mimo wszystko Stelmaszyk serio pasuje głosem. Słychać po prostu, że jest trochę młodszy, ale to jest to. W tej chwili nie wyobrażam sobie nikogo innego. Jeśli Sonica ma kombinować i znowu walnąć jakimś Kwiecińskim (po BvS bym się tego nawet spodziewał) to ja chcę Stelmasza i tyle.

ODPOWIEDZ