Polski-Dubbing.pl • Zobacz wątek - Kapitan Marvel (Captain Marvel); 2019

Strona główna forum Produkcje dubbingowane Filmy dubbingowane

Forum poświęcone zdubbingowanym filmom fabularnym (długo- i krótkometrażowym) – zarówno kinowym przebojom, jak i mniej znanym produkcjom opracowywanym na potrzeby emisji telewizyjnej bądź dystrybucji na rynku kina domowego.

Re: Kapitan Marvel (Captain Marvel); 2019

Postprzez misiek73169 » 8 mar 2019, o 22:49

Star-Lord napisał(a):mam dziwne przeczucie że Reczka to tu nikt nie pochwali xd to akurat nie ma prawa wyjść
A ja tam ocenię jak zobaczę film i usłyszę dubbing . Miłogost Reczek to doświadczony i dobry aktor więc nie rozumiem skąd ten brak wiary.
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez Star-Lord » 9 mar 2019, o 22:33

No po krótce to niestety jest to chyba najgorszy dubbing jakim uświadczył nas do tej pory modestowicz w tym uniwersum... Dębska i stelmaszyk super cieszę się że brie larson dostała trafiony polski głos ale na tym koniec. Stippa i reczek byli fatalnie dobrani i sluchajac ich postaci cały seans miałem tak straszny dyskomfort że nie mogłem się zaangażować w film a nigdy tak nie miałem nawet przy słabszych dubbibgach. Jude Law z głosem adama cywki to byl idealnie dobrany casting i miod dla uszu a tu jest typowy kreskówkowy Stippa jakiego każdy z tego forum zna bardzo dobrze i się kompletnie nie klei jest za delikatny i młody, reczek nie pokazał absolutnie nic nowego i ok przez większość czasu jest w swojej zielonej formie ale jako Mendelsohn aktor już w pełnej krasie to porównałbym to odczucie do skrobania nożem po talerzu no jest tragicznie, Sadowski nie byl modulowany i mamy w ten sposób 4 raz ten sam głos identyczny jak crossbones z kapitana ameryki. No widać od razu że modestowicz już pracuje przy avengers i szybko niechetnie zajął się tym filmem i dostaliśmy dubbing o poziomie może trochę wyższym od Batman V Superman ode mnie to 5-/10 i to tylko za dębską i stelmaszyka robiących co w ich mocy
Star-Lord
Pierwszy mikrofon

Postprzez misiek73169 » 10 mar 2019, o 21:05

Seans na godzinę 14stą , na sali około 100 osób. Ja dla odmiany nie będę taki krytyczny jak niektóre osoby. Maria Dębska pod Brie Larson sprawdziła się znakomicie , Krzysztof Stelmaszyk mimo moich małych obaw odnośnie głosu pod odmłodzonego cyfrowo Samuela Jacksona też wypadł bardzo dobrze. W ogóle nie czułem jakiegoś dyskomfortu że głos jest jak by starszy od postaci która nim przemawia. Marii Pakulnis bym nawet nie poznał gdybym nie wiedział ze to ona. Brzmiała inaczej niż pod Glenn Close w "Strażnikach Galaktyki" z 2014 roku. Bałem się trochę o Przemysława Stippę pod Juda Law ale ja się okazało nie potrzebnie. Nie wiem czemu Przemysław Sadowski pod postać Ronana nie był modulowany bo pewnie wtedy brzmiał by lepiej ale widocznie w oryginale Lee Pace też mówił swoim naturalnym głosem. Natomiast niechętnie aczkolwiek muszę zgodzić się co do Miłogosta Reczka. Tego aktora dalej cenię i szanuję za pracę w dubbingu ale uważam że jak do tej pory to był najsłabszy głos który został obsadzony pod Bena Mendelsohna w dotychczasowych filmach. Jeszcze nie widziałem "Robin Hooda". A sam film ? Przyjemnie się oglądało ale myślę że to jest tylko wstęp do prawdziwych emocji jakie zapewne czekają nas pod koniec kwietnia w "Avengers-Koniec Gry".
Ps:Ze zwiastunów puszczane były tylko polski film "Kurier" oraz zdubbingowane "Artemis Fowl" oraz "Dumbo".
misiek73169
Pierwsza duża rola

Postprzez Michal1994 » 10 mar 2019, o 23:25

Seans na godz 10:40. Na sali myślałem, że będzie bardzo mało ludzi, ale w trakcie reklam się namnożyło. Sporo dzieciaków, ale osoby dorosłe też. Jeśli chodzi o dubbing, też nie będę specjalnie narzekał. Może tylko Ronan. Maria Dębska świetna, Krzysztof Stelmaszyk również. Szczerze powiem, że do tej pory głos Przemysława Stipppy kojarzył mi się w zasadzie tylko z właścicielem Garfielda i oglądając film starałem się go wyłapać, Na szczęście był inny. Dla mnie to nie pierwszy raz. To samo miałem z Janem Fryczem jako Thanosem. Nie oglądałem innych filmów z głosem tego aktora i cały czas starałem się usłyszeć rekina z "Gdzie jest Nemo" Sam film dobry, pierwszy akt trochę nużący, ale od rozbicia się Carol na Ziemi i spotkania z Furym i Coulsonem -moim zdaniem super. Jeśli chodzi o przyszłość to biorąc pod uwagę jej łobuzerski charakter liczę na fajną relację Carol Danvers np. z Thorem.
Ze zwiastunów, oprócz filmów wymienionych powyżej jeszcze zdubbingowany "Shazam".
Michal1994
Stremowany amator

Postprzez kamillox18 » 14 mar 2019, o 21:55

Seans na godz. 18:05. Sala tak na oko do połowy wypełniona, większość to dorośli z dziećmi. W porównaniu do wcześniejszych wypowiedzi, ja nie będę narzekał na nic. Według mnie wszystko było idealnie dopasowane i zgrane. Pan Modestowicz odwalił kawał dobrej roboty. Maria Dębska idealnie pasuje jako Brie Larson, czyli tytułowa Kapitan Marvel. Reżyser poprowadził ją tak świetnie, że zasługuje na wszelkie wyrazy uznania. Krzysztof Stelmaszyk jako Nick Fury, co tu dużo mówić - klasa sama w sobie.Gdy pierwszy raz zobaczyłem nazwiska w obsadzie polskiego dubbingu, byłem trochę niepewny co do ról: Stippy, Reczka i Sadowskiego. Po obejrzeniu filmu mogę śmiało stwierdzić, że moje obawy były niepotrzebne. Pan Przemek pod Jude Law'a był świetny, nadał tej postaci odpowiedni ton. Nie wiem czy pan Ireneusz Czop, który grał już Ronana w SG nie mógł wziąć udziału w nagraniach, czy po prostu nie był brany pod uwagę, ale wiem, że pan Przemek Sadowski idealnie go zastąpił w tej roli, nawet mimo to, że głos nie był zmodulowany ani przerobiony. Pan Reczek w tym filmie po raz kolejny udowodnił, że potrafi pokazać swój wielki talent dubbingowy. We wcześniejszych komentarzach wyczytałem, że większość raczej krytycznie oceniła pana Miłogosta pod Bena Mendelsohna. Ja natomiast nie widziałbym na tym miejscu innego aktora niż pan Reczek. Do pozostałych aktorów takich jak: Perchuć, Pakulnis, Trawczyńska-Szymańska, Zbrojewicz, Soliman również nie mam żadnych zastrzeżeń. Dubbing Kapitan Marvel jest genialny we wszystkich aspektach. Ode mnie 10/10.
Nie zgodze się tutaj z liczną krytyką skierowaną w strone pana Modestowicza oraz ogólnych odczuć po obejrzeniu polskiej wersji. Ci którzy jeszcze nie obejrzeli filmu, a mają zamiar wybrać się w najbliższym czasie, pragnę dla nich zdementować kilka uwag, które dostrzegli inni użytkownicy:
-Stippa nie brzmiał kreskówkowo, był jak najbardziej idealnie dopasowany ( Cywka fajnie brzmiał jako Jude Law, ale Yon-Rogg i Dumbledore to dwa różne typy charakterów .)
-Reczek jako Mendelsohn był świetny. Idealnie zagrał zarówno jego osobę w ludzkiej skórze jak i tą w skórze Skrulla. Wcześniejsi aktorzy którzy podkładali głos pod tego aktora raczej by tu nie pasowali.
-Co z tego, że Sadowski gra już 4 rolę w uniwersum Marvela? Według mnie jest to tylko dowód na to, że reżyser ufa mu i wie, że potrafi zagrać każdą rolę w dubbingu, jaką dostanie.
kamillox18
Pierwszy mikrofon

Postprzez Star-Lord » 14 mar 2019, o 22:33

Może fajnie zagrali ale nie o to w dubbingu aktorskim tylko chodzi niestety, Batman v Superman też uważasz za dobrą polską wersję? Dopasowanie głosu pod aktora jest kluczowe i nie ważne, że Reczek się starał skoro zwyczajnie kompletnie się nie klei, równie dobrze można go obsadzić jako młodego Spider Mana i też znajdą się tacy co powiedzą, że się starał i zagrał xd Jak dubbing jest źle zrobiony i ewidentnie na szybko to mimo wszystko warto to zaznaczyć i przyznać, a nie chwalić wszystko bo Modestowicz i SDI xd Ja tego reżysera uwielbiam i chylę czoła za polskie wersje Przebudzenia Mocy, Czarnej Pantery, Wojny bez Granic czy Hana Solo nawet. Niestety nawet pan Modestowicz nie jest nieomylny i ja wiem że opinie itp ale tu musiałem się wtrącić bo za nic bym nie powiedział i to obiektywnie, że Kapitan Marvel ma dobry dubbing bo niestety ale jest on zrobiony źle, a zwłaszcza jak się go zestawi z poprzednimi wymienionymi przeze mnie produkcjami. Ja jestem mega fanem dubbingu i jest to mój ulubuiony rodzaj oglądania filmu i umiem docenić polską wersję (wystarczy poczytać moje poprzednie wpisy o filmach na forum) ale na Kapitan Marvel chyba pierwszy raz w życiu (poza wspomnianym batman v superman) seryjnie chciałem wyjść z kina właśnie przez dubbing bo nie dawałem rady się wczuć i zostać wchłonięty przez sam film. Więc za nic w świecie się nie zgodzę iż ten dubbing zasługuje na 10/10
Star-Lord
Pierwszy mikrofon

Postprzez kamillox18 » 16 mar 2019, o 15:41

Szanuję twoje zdanie, więc i ty uszanuj moje.
Ostatnio edytowano 16 mar 2019, o 15:43 przez kamillox18, łącznie edytowano 1 raz
kamillox18
Pierwszy mikrofon

Postprzez kamillox18 » 16 mar 2019, o 15:41

Star-Lord napisał(a):Może fajnie zagrali ale nie o to w dubbingu aktorskim tylko chodzi niestety, Batman v Superman też uważasz za dobrą polską wersję? Dopasowanie głosu pod aktora jest kluczowe i nie ważne, że Reczek się starał skoro zwyczajnie kompletnie się nie klei, równie dobrze można go obsadzić jako młodego Spider Mana i też znajdą się tacy co powiedzą, że się starał i zagrał xd Jak dubbing jest źle zrobiony i ewidentnie na szybko to mimo wszystko warto to zaznaczyć i przyznać, a nie chwalić wszystko bo Modestowicz i SDI xd Ja tego reżysera uwielbiam i chylę czoła za polskie wersje Przebudzenia Mocy, Czarnej Pantery, Wojny bez Granic czy Hana Solo nawet. Niestety nawet pan Modestowicz nie jest nieomylny i ja wiem że opinie itp ale tu musiałem się wtrącić bo za nic bym nie powiedział i to obiektywnie, że Kapitan Marvel ma dobry dubbing bo niestety ale jest on zrobiony źle, a zwłaszcza jak się go zestawi z poprzednimi wymienionymi przeze mnie produkcjami. Ja jestem mega fanem dubbingu i jest to mój ulubuiony rodzaj oglądania filmu i umiem docenić polską wersję (wystarczy poczytać moje poprzednie wpisy o filmach na forum) ale na Kapitan Marvel chyba pierwszy raz w życiu (poza wspomnianym batman v superman) seryjnie chciałem wyjść z kina właśnie przez dubbing bo nie dawałem rady się wczuć i zostać wchłonięty przez sam film. Więc za nic w świecie się nie zgodzę iż ten dubbing zasługuje na 10/10

Posłuchaj, nikt ci nie każe chodzić na filmy z polskim dubbingiem. Nikt ci też nie każe krytykować błędów jakie popełnili twórcy polskiej wersji językowej. Nie wiem jak inni ale ja chodzę do kina przede wszystkim żeby obejrzeć film na który tak długo czekałem. Przed seansem tylko sprawdziłem twórców polskiej wersji językowej, a później podczas oglądania filmu zwróciłem tylko uwagę jak aktorzy zagrali swoje role i czy zostali dobrze poprowadzeni przez reżysera. Wspomniałeś o dubbingu BvS. Przyznam szczerze, że filmu jeszcze nie zdążyłem obejrzeć w całości, ale zdążyłem zauważyć jak duże błędy popełnił pan Zduń. W Kapitan Marvel nie dostrzegłem żadnych błędów, wszystko było super. Dubbing oceniłem na 10 i zdania nie zmienię. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza to trudno, jego sprawa. Szanuję twoje zdanie i mam nadzieję, że ty zrobisz to samo. Jeśli uważasz, że ten dubbing powstał na szybko i jest niestety słaby, to spróbuj zrozumieć pana reżysera, który w ciągu kilku miesięcy musi stworzyć polskie wersje językowe dla dwóch filmów, których premiery są w odstępie 1,5 miesiąca. I na koniec taka mała rada, jeśli podczas seansu chcesz wyjść z sali bo nie dajesz rady wczuć się w dubbing, to wczuj się w fabułę, i dalej oglądaj film, albo idź na wersje z napisami. Pozdrawiam.
kamillox18
Pierwszy mikrofon

Postprzez Star-Lord » 16 mar 2019, o 22:46

Napisałeś żeby nie winić reżysera bo w małym odstępie czasu musi zrobić dużo filmów i tu się pojawia największy mankament bo czy serio musi? Jest jeszcze np Artur Tyszkiewicz który przez ostatnie lata dał nam Piękną i Bestię czy Spider Mana i obydwa te dubbingi były super więc czemu tego nie porozdzielać chociaż na tą dwójkę? Po cichu liczę że Tyszkiewicz dostanie Aladyna a Modestowiczowi po Avengers będzie się należał odpoczynek
Star-Lord
Pierwszy mikrofon

Postprzez Spinogiptikus » 17 mar 2019, o 23:36

Multikino Elbląg godzina 11:45 na sali 30 osób . Maria Dębska świetnie pasowała pod Brie Larson . Krzysztof Stelmaszyk po mimo odlodzenia nadal świetnie pasuję pod Jackson i na spokojnie można by go zachować w filmach z tego okresu . Stippa przypadł mi do gustu już w zwiastunie i tak samo było w filmię .Będąc szczerym kiedy pierwszy raz zobaczyłem Reczka pod Mendelsohna to byłem wściekły z braku Kuśmidra, ale po seansie jestem pozytywnie zaskoczony , Pan Reczek świetnie pasował pod ucharakteryzowanego Mendelsohna a pod ludzkiego kleił mi się lepiej niż Bonaszewski :shock: . Pomimo ze wiem ze Sadowski grał już trzy postacie z żadna mi się nie kojarzył. Ogólnie nie mam za bardzo do czego się przyczepić
Spinogiptikus
Pierwszy mikrofon

Poprzednia strona

Powrót do Filmy dubbingowane