Polski-Dubbing.pl • Odpowiedz

Reżyserzy - indeks

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Pokaż więcej uśmieszków
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Reżyserzy - indeks

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez Kretes96 » 22 sty 2014, o 11:58

Mam trzy pytania (głównie związane z dwoma animacjami emitowanymi w Disney Channel) do Dariusza Dunowskiego (aka XYZ):

1. Kto poza panem pisał dialogi do polskiej wersji serialu "Wymiennicy" (jeśli nie był pan jedynym dialogistą w polskiej wersji tego serialu)?
2. Czy pamiętasz kto reżyserował polską wersję serialu "Lloyd w Kosmosie"?
3. Czy wiesz, czy film "Brzydkie Kaczątko", do którego pan reżyserował i tworzył dialogi to był ten film wydany przez Warner Home Video z tą okładką: http://www.bemowo.e-bp.pl/bemowo/okladki/filmy/m345.jpg ? Jeśli tak, to poda pan obsadę i ekipę techniczną do tego filmu?
Czekam na odpowiedź.

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez Dezerter » 22 lis 2013, o 21:45

Panie Darku,

Może odpowiedziałby Pan na pytanie, jako osoba ze środowiska, dlaczego w kinach nie ma filmów z lektorem. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że żaden z naszych dystrybutorów poczynając od początku lat 90-tych, nie próbował tego wprowadzić na taką skalę jak na kasetach VHS. Pytanie na jakim etapie produkcji dostali od amerykanów stanowcze NIE. Czy to prawda, że istnieje "niepisany zakaz" zabraniający lektorowania filmów w kinach?

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez XYZ » 2 lis 2013, o 20:35

O ile pamięć mnie nie myli, dialogi pisała pani Krystyna Uniechowska-Dembińska, być może też inni dialogiści, i ja także - część odcinków.
Reżyserowała pani Ilona Kuśmierska. Czy wszystkie odcinki? Tego nie wiem. W temacie szczegółowej obsady też nie mogę pomóc, niestety.

pozdrawiam

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez AtoMan » 27 paź 2013, o 19:47

To i ja mam pytanie. Wedle nie do końca jasnych źródeł przypisuje się panu przynajmniej autorstwo dialogów do serialu VR Troopers - czy ma pan jakieś dane tudzież notatki odnośnie tego serialu? Kto reżyserował i ewentualnie coś z obsady, czego wikipedia nie ujęła i czego sam nie pamiętam ;)

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez A.K. » 21 paź 2013, o 06:26

Panie Dariuszu
Zrobił pan wielką niespodziankę dołączając do naszego forum jako ''XYZ''. Ciekawa jest wg. mnie pańska wiedza dt. dubbingu oraz to że przesłał pan wiele obsad filmów które pan zdubbingował. Chciałbym oczywiście panu podziękować za dubbing do m.in ''Małpy w hotelu'', ''Ben 10'', ''Małp w kosmosie'' oraz najnowszego dubbingu do ''Taz-Manii''. Także życzę panu dalszej pracy nad dubbingiem!

Adrian (A.K.)

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez Dezerter » 21 paź 2013, o 00:47

Panie Dariuszu, wiele wnosi Pan do dyskusji na tym forum. Miło, że postanowił się Pan ujawnić chociaż już od jakiegoś czasu podejrzewałem kto się może kryć za nickiem XYZ. Proszę się nie obawiać, nikt nie traktuje Pana opinii jako wywyższanie się, wręcz przeciwnie są one przyjmowane z sympatią. Zachęcam do pisania swoich opinii na temat obecnej sytuacji dubbingu w naszym kraju. Zawsze dobrze jest poznać opinię "kogoś od środka". Przyzna Pan, że od kilku lat jesteśmy świadkami małego przełomu, którego nikt się nie spodziewał np. w 2007 roku. Co prawda nadal nie dubbinguje się filmów dla dorosłego widza, ale jest z obecnego punktu widzenia, cień szansy, że to się zmieni w przyszłości.

P.S.
Lista filmów które miały zostać zdubbingowane a w ostateczności dostały lektora może być naprawdę ciekawa. Warto by drążyć temat dalej.

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez XYZ » 20 paź 2013, o 21:32

To ja dziękuję, BARDZO, za życzliwość.
Zarejestruję się przy najbliższej okazji...

pozdrawiam

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez Zbigniew Dolny » 20 paź 2013, o 20:07

Panie Darku, dziękuję za miłe słowa o naszym Forum (no i oczywiście pod moim adresem). Z dużym zaciekawieniem zawsze czytam Pana teksty, choć nie zawsze je komentuję - np. ostatni tekst... który napełnił mnie ...smutkiem (powiedzmy, że egzystencjalnym). No, bo jak ma się wiedza reżysera, jego rozterki, poszukiwania do smętnej rzeczywistości, kiedy to reżyser dostaje do roboty taki serial jak np. "Honey Boo Boo" - toż to można sobie w łeb strzelić.
Panie Darku, życzę jak najwięcej dobrych filmów do roboty a ja z wielką sympatią i ukontentowaniem wspominam "O czym szumią wierzby" czy "Małpę w hotelu".
Dziękuję i pozdrawiam ZD

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez \./_\./ » 20 paź 2013, o 19:44

Witamy :)
Niektórzy forumowicze podejrzewali to już od jakiegoś czasu. W tej sytuacji zachęcałbym do rejestracji na forum (może być również nick XYZ ;) ) - z prostego powodu jakim jest to, że zyskuje się dostęp do pełnej funkcjonalności forum, a także nie ma podejrzenia, że ktoś się pod kogoś podszywa (zwłaszcza w tej sytuacji - w działach w których można pisać bez konta każdy może się pod kogoś podszyć).
Pottero napisał(a):A mamy na forum reżysera dubbingu, który się w ogóle nie kryje z tym, że jest reżyserem; można z nim na spokojnie porozmawiać i przedyskutować jego dubbingi i nikt nie bierze tego za wymądrzanie się :).

A ponadto mamy na forum dialogistów czy osoby, które mniej lub bardziej poszukują "swojego miejsca" w dubbingu. Czasem w tym profesjonalnym, czasem w tym "amatorskim".

Re: Reżyserzy - indeks

Post przez ポッテロ » 20 paź 2013, o 19:37

XYZ napisał(a):Zapewne forumowicze zdążyli się już (dawno) zorientować, że pod nickiem XYZ "ukrywam się" ja, czyli Dariusz Dunowski. (Z tym "ukrywaniem się" to oczywiście żart!)


Domyśliliśmy się już dawno :).

XYZ napisał(a):Już wtedy nie chciałem występować z imienia i nazwiska z paru powodów. Mianowicie: to po części tradycja każdego z forów – używanie tzw. nicków; a po drugie: jako ktoś związany z dubbingiem zawodowo, sądziłem, że afiszowanie się swoją tożsamością, w tym konkretnym przypadku, mogłoby zostać opacznie zrozumiane, np. że "się mądrzę"…


A mamy na forum reżysera dubbingu, który się w ogóle nie kryje z tym, że jest reżyserem; można z nim na spokojnie porozmawiać i przedyskutować jego dubbingi i nikt nie bierze tego za wymądrzanie się :).

Góra


cron