„Batman”: rusza przedsprzedaż biletów na seanse z dubbingiem

Batman w reżyserii Matta Reevesa będzie dystrybuowany w kinach w wersji z polskim dubbingiem. Premiera filmu odbędzie się dokładnie za trzy tygodnie, 4 marca 2022 roku. To ważna data dla zwolenników polskiego dubbingu będących jednocześnie fanami Mrocznego Rycerza. To dopiero drugi solowy film kinowy z Batmanem który doczeka się polskiego dubbingu.

Sprzedaż biletów rozpoczęły już sieci kin Cinema City, Multikino i Helios. Warto tutaj się pochylić nad godzinami seansów z polskim dubbingiem. W większości kin Cinema City ostatni seans Batmana z polskim dubbingiem jest albo o godzinie 18:00 lub o godzinie 18:30. Helios przedsprzedaż biletów na seanse na dubbing oferuje jedynie w części kin. Tam gdzie pojawił się repertuar ostatnie seanse z dubbingiem kończą się w przedziale godzinowym 17:00-18:00. Ciekawą politykę stosuje Multikino. W części kin ostatnie seanse z dubbingiem są wyświetlane naprzemiennie z wersją oryginalną z napisami. Jeśli jednego dnia dubbing był wyświetlany o godzinie 18:30, to kolejnego dnia o tej godzinie jest wyświetlany w wersji oryginalnej, aby później być wyświetlanym ponownie z dubbingiem, i tak na przemian. W większości kin ostatni seans z dubbingiem jest po godzinie 18:00.

To nie tylko wezwanie… To ostrzeżenie. Warner Bros. Pictures przedstawia film Matta Reevesa Batman, z Robertem Pattinsonem w podwójnej roli mściciela z Gotham i jego alter ego, miliardera-samotnika Bruce’a Wayne’a. Oprócz Pattinsona (Tenet, Lighthouse) w rolach bohaterów i złoczyńców z Gotham występują Zoë Kravitz (Wielkie kłamstewka, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda) jako Selina Kyle, Paul Dano (Love & Mercy, Zniewolony. 12 Years a Slave) jako Edward Nashton, Jeffrey Wright (Nie czas umierać, Westworld) jako James Gordon, John Turturro (cykl Transformers, Spisek przeciwko Ameryce) jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard (Siedmiu wspaniałych, Interrogation) jako prokurator Gil Colson, Jayme Lawson (Farewell Amor) jako kandydatka na burmistrza Bella Reál oraz Andy Serkis (cykl Planeta małp, Czarna Pantera) jako Alfred i Colin Farrell (Dżentelmeni, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć) jako Oswald Cobblepot. [opis dystrybutora]

Batman otrzymał kategorię wiekową PG-13. Czas trwania filmu wynosi 2 godziny i 55 minut.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Warner Bros. Pictures

11 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz